Sunnuntai 16.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Tonika
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Ässät
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Pentti Kuparinen, Jorma Eskelinen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 13:00--16:30, 10 euroa
Tero Isoniemi & Kohtalon kuu
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Kurun seuratalo (Ylöjärvi) 17:00--20:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, kahvitarjoilu
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Tuula Ekdahl
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Elina Ukkonen & Juha Simola
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--18:30 tanssikurssi: lattarivaparit, ilmainen, Arja Lukka, Sekahaku
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Rauman tanssitalo 10 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Salon VPK
Juha Vartiainen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: fusku perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: bugg perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkeet, keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:30--17:15 tanssikurssi: bugg kuvioita alkeisjatko, atko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Hki, Malmin raitti 17b,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: rumba alkeis/alkeisjatko, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha alkeet, 3/6/9 €, Päiviö & Tiina, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: fusku alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: hidas foksi alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
14:15--16:45 tanssikurssi: tango perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Juhani ja Liisa Vaarala, Salon Seuratanssiklubi ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--20:15 tanssikurssi: bugg, bugg liikkuva perusteet-haastava, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 17.2.2020