Maanantai 10.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet/keskitaso, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: tangovalssi keskitaso, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Humppakimara
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pepe Enroth solo
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Jussi Anteron yhtye, kahvitarjoilu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jyrki Nurminen
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
19:30--21:00 tanssikurssi: fusku alkeiskurssi, 8 € /kerta (1,5t) tai 75€ /kausi (14 kertaa), Sixten Rabb ja Liisa Kesti-Rabb, Tanssin Ilo ry
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Brian Ramos, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: milonga perusteet, Leena Vilpo ja Heikki Auer, Sekahaku
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
18:00--20:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, 3/6/9 €, Timo & Anita, Kestävät
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet/alkeet-keskitaso, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Lagstadin koulu (Espoo)
tanssikurssi: hidas valssi jatkokurssi, 7 €/hlö, Espoon Tanssinystävät ry
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
18:00--19:30 tanssikurssi: tango alkeisjatko/jatko, 16 euroa /1,5h, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--21:00 tanssikurssi: tango jatko/konkarit, 16 euroa /1,5h, Kimmo Luukkonen, Tanssikoulu Lasikenkä
Malmin Työväenyalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha-cha, rumba-bolero keskitaso / jatkotaso, Martti Lång, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Nummenkylän koulu (Lohja)
18:30--20:15 tanssikurssi: fusku alkeiskurssi, Lohjan lavatanssijat
Porvoon palokunnantalo, Kirkkokatu 2 (Porvoo)
18:15--21:00 tanssikurssi: bugg perustaso 18.15 - 19.30, keskitaso 19.45-21.00, 10/18, Jarmo Virtanen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
14:30--16:30 tanssikurssi: rumba bolero 60+ perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: bugg nuoret alle 25v.perusteet/keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
18:15--19:45 tanssikurssi: bugg perusteet, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
20:00--21:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jenkat alkeet, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Seudun Ammattiopiston liikuntasali, Taitajankatu 6. Käynti liikuntasaliin tapahtuu takaovelta. (Salo)
18:00--19:30 tanssikurssi: cha cha perusteet / keskitaso, Joonas Kainulainen, Salon Seuratanssiklubi ry
19:30--21:00 tanssikurssi: bugg hidas keskitaso, Joonas Kainulainen, Salon Seuratanssiklubi ry
Svenskbacka skola (Kerava)
18:00--21:00 tanssikurssi: fusku, jive keskitaso/haastava, Kimmo ja Marika Lasanen, Taitokolmio ry
Tornipolku 10 (Gammelbackan ostoskeskus, ent. apteekki) (Porvoo)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa alkeet/perustaso, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
19:30--21:00 tanssikurssi: salsa jatkotaso/edistyneet, 15 euroa, 25 euroa/pari, Roly Gonzalez, BailaMas
Työväentalo (Loimaa)
18:30--20:30 tanssikurssi: tango perusteista alkaen, Miia Lehtonen, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä ti 11.2.2020