Lauantai 8.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Risto Nevala, Timangi, Johanna Debreczeni, Amore, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Taikakuu, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Unelma & Joonas Erkkilä
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä) 21:00--03:30, 10 euroa
Aika velikultia, Saana Sassali
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Ari Lavu
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Duuriseiska
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Markku Aro, Diesel
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Tuovilat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Sinitaivas
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Jussi Roponen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--16:15 tanssikurssi: hidas foksi keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Lissu Kontturi-Paasikko, Kartano Kievari
19:00--00:30 Eija Kantola & Omega, 16 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Marco Lundberg
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 13 euroa
Dansdax
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
FBI-beat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Teo Turunen
Limingan ns 20:00--00:30
Namu, Jonna Ortju
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki)
Quattro & Kalle Jussila
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 19:30--22:15, 7 euroa
Burana Beat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Itkonen, Yötaivas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Amorix
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Unelmavävyt
Rauman tanssitalo 20:30--23:30, 15 euroa
Sari Hellsten
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Arttu Wiskari
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Sami Rosholm & Casanova
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Rojal, karaoke
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Valentin & Afrikan tähti
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Auvinen duo
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Mika Lappalainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Tiimalasi & Benjamin Enroth
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Kaija Lustila, Onnenpotku
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
17 euroa Taivaankaari & Heikki Koskelo
18:00--18:45 tanssikurssi: cha cha jatko, Timpppa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Päivi Tuomi
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Duo Sami Soininen & Sami Soininen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Brändö Gymnasium, Ståhlbergintie 2, Kulosaari (Helsinki)
12:00--14:45 tanssikurssi: buggin perusteet lue tarkemmat ohjeet linkistä, 28(22) euroa yksi päivä, 50(37) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
15:15--18:00 tanssikurssi: buggin edistyneet, koko iltapäivä lue tarkemmat ohjeet linkistä, 50(37) euroa yksi päivä, 90(70) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
Liikuntasali, Väisälänkatu 4 (Joensuu)
11:30--17:30 tanssikurssi: argentiinalainen tango tekniikkaa kaikille/keskitaso/jatkotaso, la 40 e/ su 25 e/ molemmat pävät 55 e, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso/jatko, 14/16, Susa Matson, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: tango keskitaso/jatko, 14/16, Susa Matson, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso/jatko, 14/16, Susa Matson, Sekahaku
Rav. Shamrock, Tikkurila (Vantaa)
12:30--15:30 tanssikurssi: salsa, trio-salsa jatko, 30€/hlö, parit 50€, Roly González, BailaMas

Seuraava tanssipäivä su 9.2.2020