Sunnuntai 2.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Yötaivas
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Rosette & Charles Plogman
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Neitoset
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Martti Kumpulainen
Kansanpirtti (Kajaani) 16:00--20:00, 10 euroa
Sotkamon hanuripelimannit
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Onnela (Kainasto, Kauhajoki)
Pelimies Seppo Ranta
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Helminauha
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Jari Antila, Ola Mikola
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Pasi Kivimäki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: fusku perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: valssi perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Tanssiurheilukeskus Cava (Järvenpää)
11:00--15:30 tanssikurssi: lattari-extra keskitaso, Saara Tuikkala, Taitokolmio ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas lavafoksi alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: hidas lavafoksi jatko, 10€ /kerta /jäsen, Ulpu Jarva, Tanssin Ilo ry
Hki, Malmin raitti 17b,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: cha cha cha, hidas valssi, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: cha cha alkeet, 3/6/9 €, Päiviö & Tiina, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: fusku alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: hidas foksi alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: fusku lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Lukion tanssisali, Kaherinkatu 2, 24130 Salo (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Milla Rauma, Salon Seuratanssiklubi ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanhuhovi (Lohja)
18:00--19:15 tanssikurssi: tango alkeet, 60 e ajalta 5.1.-9.2.2020 pitäen sisällään 25 euron jäsenmaksun vuodelta 2020., Malla Salonen ja Kari Tuominen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:30 tanssikurssi: wanha tango, hidas valssi, hidas valssi, kuviopankki perusteet plus, keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--20:15 tanssikurssi: rumba, chacha perusteet-haastava, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 3.2.2020