Edellinen tanssipäivä la 25.1.2020

Sunnuntai 26.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: lattaritekniikkaa haastava, 20€/35€ ei jäsenet, Saara Tuikkala, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Sävel & Jyrki Nurminen, 12 euroa
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Pauli Raivio, Raimo Laamanen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Juha Vartiainen, Roulette
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Trio VSOP
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Channel Four
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Harry Lindström
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pyrstötähti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Helminauha
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: vaihtoaskeljenkka perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: rumba bolero perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Hamarin työväentalo, Hamarintie 22 (Porvoo)
11:00--14:15 tanssikurssi: hidas valssi, jive tanssitekniikkaa ja musiikintulkintaa, 11.00-12.30 hidas valssi, 12.45-14.15 jive, 25 e molemmat kurssit tai 15 e/laji, Susa Matson, Tanssikoulu Wanha Maestro
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: rumba-bolero, 10€ /kerta /jäsen, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssin Ilo ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi alkeet, 3/6/9 €, Jaana&Juha, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:50 tanssikurssi: kizomba jatko, 20 e/kerta, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
15:00--16:20 tanssikurssi: foksi alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: tango lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanhuhovi (Lohja)
18:00--19:15 tanssikurssi: tango alkeet, 60 e ajalta 5.1.-9.2.2020 pitäen sisällään 25 euron jäsenmaksun vuodelta 2020., Malla Salonen ja Kari Tuominen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero, rumba-boleron kuviopankki perusteet plus, keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--20:15 tanssikurssi: foksi, tango perusteet-haastava, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 27.1.2020