Lauantai 11.1.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Pekkaniskan pojat, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
FBI-beat, Fernanda
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Wähäkosket
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Toni Jaatinen Band
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teemu Harjukari, Taivaanrannan maalarit trio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 14 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen & Jackpot
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Caravan & Pepe Enroth
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Jussi Roposen yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Charles Plogman, Rosette
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Finlanders
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Markku Aro & Diesel
Limingan ns 20:00--00:30
Janne Tulkki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sunset & Arto Nuotio
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Love & Aki Samuli
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Kokko
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Hurma
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Raimo Laamanen
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Samos, Heikki Saarela
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Karanos
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Kari Hirvonen, Neitoset, Onnentähti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Nina Åkerman & Mantra
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Amore & Leif Lindeman
Tanssiklubi (Oulu)
Ässät
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
19:00--23:45 Fernet & Tomi Markkola, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Helmi-orkesteri & Johannes Vatjus, naistentanssit
Ulvilan ns
Ippe Mansikan orkesteri
Valoharju (Kuopio)
Onnenkipinä
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Taikakuu, Quattro & Kalle Jussila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pyrstötähti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Guns Rosor
Malmin raitti 17b,Kaynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: samba, rumba keskitaso, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko

Seuraava tanssipäivä su 12.1.2020