Edellinen tanssipäivä pe 13.12.2019

Lauantai 14.12.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus & Tanssiorkesteri Kaiho, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Komiat
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Mika Jefremoff
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Hyrynsalmen kylätalo Isku 20:00--00:30
Neitoset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosalie & Juhamatti
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Joonas Erkkilä
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Rosette
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Silla Pöyry Band, Roulette
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Finlanders
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Yölintu, Sävel & Jyrki Nurminen
Limingan ns 20:00--00:30
Jarno Kokko
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Petri Forsmanin yhtye & Petri Forsman
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Arioso-orkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Polte
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 17 euroa
Kake Randelin & Company
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:30--01:00, 7 euroa
Elina H
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Erkki Knuutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Pekka Juntunen, Leif Lindeman & Amore
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Helminauha, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel foxi, tango perusteet, Timppa & Marja
19:00--23:45 Etiketti & Antti Ahopelto, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Ullavan Ylikylän ns (Kokkola)
Kiertotähdet
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Sami Rosholm duo
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Sinitaivas, Samppa Valo band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi

Seuraava tanssipäivä su 15.12.2019