Edellinen tanssipäivä pe 15.11.2019

Lauantai 16.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Helminauha
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:30--24:00, 12 euroa
The Dangers
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hotelli Kaustinen 23:00--01:00, 13 euroa
Phil Harmony Band
Härmän Kylpylä (Kauhava)
A. Aallon rytmiorkesteri, Jarmos-yhtye
Ikaalisten kylpylä 29.50 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, Tuure Kilpeläinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Onnenkerjäläiset
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Petromax
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas, Lemmenlautta
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Timo Hacklin
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
9:00--9:45 tanssikurssi: soololattarit all level, VAPAA PÄÄSY, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
10:00--17:20 tanssikurssi: kivitippu tanssii -tanssi perusteet ja keskitaso, Jussi Kaksonen, Joonas Kainulainen ja Alina Mustamaa, Suomen Media & Action Oy
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Meiju Suvas
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 16 euroa
Yölintu
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Limingan ns
Rosette
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 15 euroa
Kake Randelin & Company
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Naseva
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Raimo Laamanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Kinojake
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 16 euroa
Erika Vikman
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jarno Itkonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Nina Åkerman & ManTra
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Patajätkä, Amore & Leif Lindeman
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 17 euroa
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Tytti Pelkonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Duo Kasino
Valtatie 2 (Harjavalta)
Energia & Teemu Roivainen, Neitoset
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Työväentalo (Uusikaupunki)
11:00--16:00 tanssikurssi: bugg perusteet, bugg liikkuva keskitaso, bugg liikkuva jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä)
10:00--16:00 tanssikurssi: lattarit keskitaso, Hannu Korhonen, Kestävät

Seuraava tanssipäivä su 17.11.2019