Edellinen tanssipäivä pe 1.11.2019

Lauantai 2.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Roulette & Mervi Kovero
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Neljä Ruusua
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders, Veikko Nieminen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette, Charles Plogman
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Neitoset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
Lemmenlautta, Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Helmi-orkesteri
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Kurun seuratalo (Ylöjärvi)
Jussi Anteron yhtye
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Kari Vepsä
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 23:30--01:30, 20 euroa
Laura Voutilainen
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Jussi Roposen yhtye
Limingan ns 20:00--00:30
Company & Kake Randelin
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 22:00--00:30, 15 euroa
Aikakone
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 18 euroa
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Sinitaivas
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Sarmas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Heikki Koskelo
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Karavaani & Heidi Pakarinen, Unelma, Joonas Erkkilä
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Steve 'n' Seagulls
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 euroa
Suvi Karjula & In The Mood, Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Kalle Jussila
Seurakallio (Leppävirta)
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 20 euroa
Antti Ketonen
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:00, 12 euroa
Trio Tuovila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Onnenkerjäläiset
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
tanssikurssi: rumba perusteet, Timppa
19:00--23:45 Taikakuu, 18 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Komiat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Valoharju (Kuopio) 12 euroa
Jari Partanen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Amore & Leif Lindeman, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Sunset
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 18:00--22:30, 15 euroa
Norolan Pojat
Hotelli Nuuksio (Kirkkonummi)
11:00--17:00 tanssikurssi: hidas valssi, rumba-bolero, fusku jatko (sininen), 78e (sisältää tanssikurssin + lounaan ja kahvitorin, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Kauppis (Pori)
10:30--17:50 tanssikurssi: halloween tanssii perusteet/keskiatso, keskitaso, Arto Petjala, Kati Koivisto, Antti Törmänen ja Bettina Karppinen, Suomen Media & Action Oy
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg tekniikkaa, bugg hidas, bugg nopea alkeisjatko/jatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä su 3.11.2019