Edellinen tanssipäivä ma 28.10.2019

Tiistai 29.10.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 12:00--16:00, 10 euroa
Risto Nevala, PÄIVÄTANSSIT, ,Kahvi+kahvileipä sis. lipun hintaan
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Matti Ojala
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit, Antti Ahopelto & Etiketti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, 5 euroa
18:00--19:30 tanssikurssi: amerikkalainen valssi alkeisjatko; osa 1/4, 9(8)euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--20:30 tanssikurssi: jenkka "hyppyjenkka" pika-alkeet, 6(5)euroa/1 tunti, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 10 euroa
Marko Jolkkonen & Marko Tuovinen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jorma Turunen, Sanna Hirvonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: hitaat perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€ ja 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: kävelyjenkka 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, valssi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, tango alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Markku Saari, Monokas ry
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: valssi 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, rumban alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, tangon alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: hidas amerikkalainen vals perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: foksin kuvioilta alkeisjatko, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: cha cha cha alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi, salsa alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
18:00--18:45 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
20:30--21:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
18:00--19:30 tanssikurssi: masurkka perusteet, Auvo Viita-aho, Sekahaku
19:45--21:00 tanssikurssi: jenkka keskitaso, Auvo Viita-aho, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
tanssikurssi: rockabilly, rumba-bolero, wcs rockabilly alkeet, rumba-bolero alkeisjatko, wcs alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: liikkuva bugg perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: liikkuva bugg keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: liikkuva bugg keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 30.10.2019