Edellinen tanssipäivä la 26.10.2019

Sunnuntai 27.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Aikalisä
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Sirpa Ahola
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: west coast swing perusteista etenee reippaasti, 20€ jäsen, 35€ ei jäsen, Hanna Ojanaho, Hyvinkään Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Helminauha, 12 euroa
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Sami Rosholm
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Finlanders
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Hollolan harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Nina Åkerman
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tsuubiduu, Arto Nuotio
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Helmet, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: kävely-, kuviohumppa perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: foksi perus/keskitaso, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko 2, 10€ /krt /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: hidas valssi jatko, 10€ /krt /jäsen, Susa Matson, Tanssin Ilo ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: wanha tango alkeet, 3/6/9 e, Päiviö & Tiina, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 4, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: bugg tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: bugg, wanha tango syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
16:00--16:45 tanssikurssi: cha cha perusteet, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: cha cha perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: cha cha cuban style keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: bachata keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:15--20:00 tanssikurssi: bachata keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
Liikuntakeskus Vesileppis (Leppävirta)
10:30--14:20 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä ma 28.10.2019