Lauantai 26.10.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Klamydia, Rolls
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Neitoset
Evijärven alapään ns
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo 21:00--00:45, 14 euroa
Yötaivas
Hotelli Kaustinen 21:00--01:00, 17 euroa
Meiju Suvas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Hämeenlinnan VPK
Lemmenlautta
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Benjamin Enroth
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Tiina Räsänen & Royal Feel Good
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye, Reima Huhtala
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--00:30, 15 euroa
Rainer Friman, Rainer Bollström, Graniitti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 12 euroa
Värisuora
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Tapani Lager & Jussi Roponen
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Uniklubi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 15 euroa
Johanna Debreczeni, Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Antti Raiski
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Juhamatti & Rosalie, Onnenkerjäläiset
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Antti Kemppainen
Limingan ns 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 20:00--01:00, 18 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Tampereen harmonikkaorkesteri, Erkki Ropo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
J.Eskelinen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Jade's band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Taikakuu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 21:00--02:30, 18 euroa
Neljä Ruusua, Silta Duo
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--01:00, 10 euroa
Simodeus
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Pasi Kivimäki, Finlanders, N.Y.T.
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 12:00--00:30, 10 euroa
Loistava laulaja -kilpailu, Pelimanniyhtyeiden kilpailu, Kaija Pohjola
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
FBI-beat, Vili Mustalampi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Aikalisä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 18 euroa
Souvarit
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Vartsalan työväentalo (Salo) 10 euroa
Two for the road
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: cha cha, rumba bolero alkeisjatko, Auvo Viita-aho, Lohjan lavatanssijat
Palojarven lomakeskus, Hoikkaniementie 19 (Sonka) (Rovaniemi)
10:00--17:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango, wanha tango tangon palo: argentiinalainen tango keski/jatkotaso, wanha tango perusteet/keskustaso kts ohjelma www.wanhamaestro.fi, 45 e lauantai, 70 e la ja su, Nina Krook, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pyrkivä (Turku)
11:00--14:15 tanssikurssi: teemana, vienti, seuraaminen keskitaso, Miia Lehtonen, Sekahaku
Liikuntakeskus Vesileppis (Leppävirta)
10:30--17:50 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei, Suomen Media & Action Oy

Seuraava tanssipäivä su 27.10.2019