Edellinen tanssipäivä la 19.10.2019

Sunnuntai 20.10.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 euroa
Tapani Luojus & Kaija Pietilä
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
Komiat
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Pepe Enroth
Kurun seuratalo (Ylöjärvi)
Pasi Kivimäki, konsertti
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Martti Timonen
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 14:00--17:30, 10 euroa
Jouni Raitio
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: fusku perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Hamarin työväentalo, Hamarintie 22 (Porvoo)
11:30--14:50 tanssikurssi: rumba bolero, cha cha aloitamme perustekniikasta edeten kuvioihin, parinvaihto, voi tanssia myös oman parin kanssa., 25 e (käteinen, smartum setelit, ePassi, Susa Matson, Tanssikoulu Wanha Maestro
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
16:00--19:00 tanssikurssi: fusku keskitaso-haastava, 9€/jakso, Antti Törmänen, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Pataluodonkatu 2 (Joensuu)
14:00--15:00 tanssikurssi: rivitanssi perusteista, 5 eur, Päivi Hämäläinen, Time Steps
15:30--17:30 tanssikurssi: fusku lindyn maustein perusteista nopeasti edeten, 15 eur, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: wanha tango alkeet, 3/6/9 e, Päiviö & Tiina, Kestävät
Pyrkivä (Turku)
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 3, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: valssi, kertaus tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Tanhuhovi (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko-jatko, 20 e tai koko leiripäivä 30 e, jäsenmaksu 10 e. Yhteistyössä Tanssin Ilo ry ja Chasee ry, Bettina Karppinen, Lavatanssiseura Chasee
14:30--17:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko-jatko, 20 e tai koko leiripäivä 30 e, jäsenmaksu 10 e. Yhteistyössä Tanssin Ilo ry ja Chasee ry, Bettina Karppinen, Lavatanssiseura Chasee
Tanhuhovi Lohja (Kirkkonummi)
11:00--13:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko-jatko, 20 € /osio; 30 € /päivä; jäsenmaksu 10 €. Yhteistyössä Chasee ja Tanssin Ilo, Bettina Karppinen, Tanssin Ilo ry
14:30--17:00 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko-jatko, 20 € /osio; 30 € /päivä; jäsenmaksu 10 €. Yhteistyössä Chasee ja Tanssin Ilo, Bettina Karppinen, Tanssin Ilo ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: wanha tango, cha cha syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
16:00--16:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:15--20:00 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
11:00--17:00 tanssikurssi: salsa, fusku salsa alkeet - alkeisjatko, salsa alkeisjatko - keski, fusku alkeisjatko - keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 21.10.2019