Saturday 18.9.2021

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:00--00:30, 20 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Pelimies Seppo Ranta
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 20 euroa
Lumo, PNP, Reeta Saranpää
Härmän Kylpylä (Kauhava) 20:00--00:30
Charlies
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 18 euroa
Amore & Leif Lindeman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Onnenkerjäläiset
Kauko-Pohja (Jäminkipohja, Ruovesi) 19:00--23:15, 15 euroa
Tonika duo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä & Pirita Niemenmaa
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--23:30, 15 euroa
Johanna Debreczeni, Kunnon Houseband
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Tsuubiduu
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 20 euroa
Tsugu Ways, Viihdeorkesteri Rautavarasto
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Limingan ns 20:00--00:30, 17 euroa
Jarkko Honkanen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kari Hirvonen & Onnentähti, Tanssiorkesteri Helmi & Heikki Koskelo, Helmi-orkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Onnenpotku & Pekka Mikkola, Neitoset
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Eero Magga
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Komiat
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00, 20 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 19:00--24:00, 20 euroa
Sinitaivas, Dj Pasi
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Hannu Hautaniemi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Yölintu, Seppo Hakorinne
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 19:00--23:30, 15 euroa
Nelostie, Jaska Mäkynen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 16 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--22:00, 17 euroa
Nina Åkerman & Mantra
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
In The Mood & Suvi Karjula
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Timo Jääskelä
Pyrkivä (Turku)
11:00--17:00 tanssikurssi: kävelyjenkka, bugg, rumba bolero, hidas valssi, jive, tanssiksi, tango, fusku, levytanssit tutustumispäivä, ilmainen, eri ohjaajia, Sekahaku

Next day Sun 19.9.2021