Saturday 3.7.2021

Anna & Albert (Oulu) 20:00--01:30, 2.50 euroa
Levytanssit
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 20:30--02:00
Amore & Leif Lindeman
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--24:00, 15 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--00:30, 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20 euroa
Teemu Roivainen
Huvilintu (Raisio) 18 euroa
Diesel & Markku Aro
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Sinitaivas
Härmän Kylpylä (Kauhava) 18:00--22:00
Charlotta Saari, Rami Loukola
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 18 euroa
Finlanders
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Sävel & Jyrki Nurminen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Taikakuu, Hurma
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, Antti Ahopelto
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
PNP
Keskisen kyläkauppa (Tuuri, Töysä, Alavus) 19:30--23:30, 5 euroa
Tsuubiduu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 10 euroa
Vesa Oksanen, V.O.X.
Kukonhiekka (Saarijärvi) 18 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Timo Leppänen
Kyynärön lava (Pälkäne)
Norolan Pojat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Liperin lava 20:00--24:00, 18 euroa
Tanssiorkesteri Helminauha
Maaningan kasino
Yöntanssittajat, Neitoset
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Menosten lava (Urjala) 20:00--24:00, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 20 euroa
Guns Rosor
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Amorosa, Jukka Korpela
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rojal, Komiat
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 19:00--24:00, 15 euroa
Frendit, Trio Capu
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 15 euroa
Royal FeelGood, Petri Hervanto
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus) 19:00--24:00, 12 euroa
Wilson, Merja Uimonen
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi) 19:00--24:00, 12 euroa
Hanna Hirvonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Seppo Hakorinne
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Yölintu, Namu & Jonna Ortju
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 20:00--01:00, 15 euroa
Ari Tamminen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timo Saarimäen orkesteri
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 19:30--24:00, 15 euroa
Roulette, Antti Huovila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 20 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 20 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Tomi Markkola
Wanha Työski (Linnoitus, Hamina) 15:00--23:00, 15 euroa
Melrose
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Tuovilat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, J.A.L.O.
Lehmon koulu / Liikuntakeskus Fittari (Kontiolahti)
9:30--16:00 tanssikurssi: wanhan tangon leiri kts. www.joensuuntanssiviikko.fi, Juhani Tahvanainen, Tytti Arima, Kari Laakkonen, Hanna-Mari Tuunanen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Lehmon koulu, Kylmäojantie 6 (Kontiolahti)
11:00--18:00 tanssikurssi: argentiin tangon leiri, milonga, tangoleiriläisille kts. www.joensuuntanssiviikko.fi, kts. www.joensuuntanssiviikko.fi, Nina Krook, Emilio Cornejo, John Krook, Seita Keloluoto, Tanssikoulu Wanha Maestro
Lemmenlava, Lemmenpolku, Hammaslahti (Joensuu)
11:00--16:45 tanssikurssi: fusku, bugg, hidas valssi perusteet jo osaaville, kts. www.joensuuntanssiviikko.fi, Tuomas Sillanpää ja Reetta Koivumäki, Tanssikoulu Wanha Maestro

Next day Sun 4.7.2021