Johanna Pakonen


Keikat kartalla
Orkesteri: Omenapuu
Contact: Gramofoni Oy, Rieskalähteentie 70, 20300 Turku, 040-5136162, krista.westerlund@gramofoni.fi
Desire Music Oy, Torpankatu 6 a 2, 90230 Oulu, 040-8289288, desire.music.oy@kolumbus.fi
Home page: http://www.johannapakonen.fi/
Dance repertoire: (according to the vocalist 20.1.2021) by default: foxtrot, tango, waltz, slow waltz, humppa, bugg, boogie woogie, rumba, cha cha cha, salsa; on request: jive, samba; not regularly: jenkka, polka, masurkka
Background information dated: 20.1.2021

14.4.2021.

Sat 26.6.2021
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sat 3.7.2021
Maaningan kasino (Keskisaari, Maaninka, Kuopio)
Sun 4.7.2021
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Fri 23.7.2021
Ravintola Valdemari (Rovaniemi)
Sat 24.7.2021
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Sat 7.8.2021
Pajarinhovi (Kitee)
Wed 11.8.2021
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Thu 12.8.2021
Maaningan kasino (Keskisaari, Maaninka, Kuopio)
Fri 13.8.2021
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Sat 14.8.2021
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sat 2.10.2021
Kukonhiekka (Saarijärvi)