Sami Rosholm


Keikat kartalla
Orkesteri: Casanova
Contact: Gramofoni Oy/Juha Saarela, +358 (0)400 474 974, juha.saarela@gramofoni.fi
Sami Rosholm, sami.rosholm@gmail.com
Home page: https://www.samirosholm.fi/
Dance repertoire: (according to the band 21.9.2020) by default: foxtrot, tango, waltz, slow waltz, humppa, jenkka, polka, masurkka, jive, bugg, rumba, cha cha cha, salsa; on request: samba
Music samples: Humppa soi, No justiinsa juu
Background information dated: 21.9.2020

Latest update Casanova 10.6.2021.

Sat 26.6.2021
Tuurin kyläkauppa (Alavus)
Sun 27.6.2021
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu)
Thu 1.7.2021
Maaningan kasino (Keskisaari, Maaninka, Kuopio)
Sun 4.7.2021
Kauhajoen kasino
Tue 6.7.2021
Pyhäsalmen lava
Thu 8.7.2021
Jänhiälän lava (Lappeenranta)
Fri 9.7.2021
Tannilan mms (Oulu)
Sat 10.7.2021
Käylän Korpihovi (Kuusamo)
Wed 14.7.2021
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Thu 15.7.2021
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Fri 16.7.2021
Ravintola Tähtikellari (Pori)
Sat 17.7.2021
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sun 18.7.2021
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tue 20.7.2021
Honkahovi (Kuhmoinen)
Wed 21.7.2021
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Thu 22.7.2021
Tuurin kyläkauppa (Alavus)
Sat 24.7.2021
Liperin lava
Tue 27.7.2021
Pappisten lava (Loimaa)
Sat 31.7.2021
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Thu 5.8.2021
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Sat 7.8.2021
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Sun 8.8.2021
Kauhajoen kasino
Wed 11.8.2021
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sat 14.8.2021
Tanhuhovi (Lohja)
Sun 15.8.2021
Mäntymäen lava (Orimattila)
Fri 20.8.2021
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sat 21.8.2021
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Sun 22.8.2021
Vaajakosken urheilutalo (Jyväskylä)
Thu 26.8.2021
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Fri 27.8.2021
Jormuan lava (Kajaani)
Sat 28.8.2021
Toivolan lava (Ylöjärvi)
Sat 11.9.2021
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sun 12.9.2021
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Wed 22.9.2021
Esakallio (Somero)