Sävel

Solisti: Jyrki Nurminen
Dance repertoire: (according to the vocalist 6.8.2019) by default: foxtrot, tango, waltz, slow waltz, humppa, jenkka, polka, masurkka, jive, bugg, samba, rumba, cha cha cha, salsa
Thu 24.6.2021
Kauhajoen kasino
Fri 25.6.2021
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sat 26.6.2021
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Thu 1.7.2021
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Sat 3.7.2021
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Tue 6.7.2021
Tortinmäen lava (Turku)
Fri 9.7.2021
Kajasteen lava (Nurmes)
Sat 10.7.2021
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Sun 11.7.2021
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tue 13.7.2021
Liperin lava
Fri 16.7.2021
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Thu 22.7.2021
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Sat 24.7.2021
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Sun 25.7.2021
Venesjärven rantalava (Kankaanpää)
Tue 27.7.2021
Hangan lava (Hankasalmi)
Thu 29.7.2021
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Fri 30.7.2021
Kermankosken lava (Heinävesi)
Sat 31.7.2021
Höyrypaviljonki (Keuruu)
Sun 1.8.2021
Välijoen lava (Savitaipale)
Wed 4.8.2021
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Thu 5.8.2021
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Wed 11.8.2021
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Sun 15.8.2021
Uittamo paviljonki (Turku)
Tue 17.8.2021
Kauhajoen kasino
Sun 29.8.2021
Haikan lava (Pirkkala)
Fri 3.9.2021
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Sun 5.9.2021
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Sat 11.12.2021
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)