Valitse esiintyjät

Merkitse ensimmäiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, joista jonkun pitää olla mukana valittavissa tansseissa. Jos et merkitse yhtään rastia ensimmäiseen sarakkeeseen, ketään esiintyjää ei tulkita välttämättömäksi

Merkitse toiseen sarakkeeseen rasti niiden esiintyjien kohdalle, jotka eivät saa olla mukana valittavissa tansseissa.

+-Nimi
10tanssi Band
A. Aallon rytmiorkesteri
Afrikan tähti
Aikalisä
Airi Hautamäki
Ajan sävel
Ajomiehet
Ajomiehet Kokkola
Aki Mäki
Albert Salminen
Amorada
Amore
Amorio
Amorosa
Andy McCoy
Anna-Liisa Räsänen
Anneli Mattila
Anniina Suhonen
Annika Kontio
Ansun pojat
Antero Ketonen
Antti Ahopelto
Antti Hakola
Antti Kemppainen
Antti Ketonen
Antti Mäki-Opas
Anu Keronen
Ari Lavu
Ari Salo
Arja Havakka
Arja Koriseva
Arja-Inkeri Joas
Armi Tenkula
Arto Kallio
Arto Kivekäs
Arto Nuotio
Astra
Atlas ja Timo Rautala
Atomirotta
Aurora
Beatmakers
Blue Notes
Broadway
Calibra
Captain
Caravan
Casanova
Channel Four
Charles Plogman
Charlies
Company
Dallapé
Danny
Dansdax
Diesel
Dimitri Keiski
Duo Justeerit
Duo Kasino
Duo Pekka Roiko
Duo Peltola ja Koivu
Duo Sami Soininen
Duuriseiska
Edu Kettunen
Eero Magga
Eija Kantola
Eija Sinikka
Eini Pajumäki
Eino Grön
Eki Jantunen
Energia
Erja Lyytinen
Erkki Räsänen
Esa Nummela
Esko Kangasjärvi
Esko Sartolahden yhtye
Esme Manns
Essi Leppäkoski
Etiketti
Eveliina Lindberg
FBI-beat
Feelings
Fernanda
Finlanders
Finrex
Flangers
Focus
Fosfor
Freeman
Frendit
Graniitti
Guns Rosor
Hanna Hirvonen
Hannu Auvinen
Hannu Auvinen Group
Hannu Hautaniemi
Hannu Heino
Hannu Mustonen
Hannu Palo
Hannu Roitto
Happoradio
Hariolax
Harri Kautonen
Harri Lehtonen & Silver
Harri Nuutinen
Harri Varis
Heidi Pakarinen
Heikki Hytti
Heikki Koskelo
Helmi-orkesteri
Helminauha
Henri Jokinen
Henry Friman
Horizone
Hurma
Hurrikaanit
Ilkka Koivula
Illanvarjo
In The Mood
Inkoon pelimannit
Ippe Mansikan orkesteri
Ippe Mansikka
J. Eskelinen
J.A.L.O.
Jaana Lapakko
Jackpot
Jake Niska
Jani Helenius
Jani Jalkanen
Jani Kujala
Janiina Lehtonen
Janina Soinranta
Janne Ikonen
Janne Raappana
Janne Tulkki
Jari Grek
Jari Partanen
Jarkko Honkanen
Jarkko Salmi
Jarkko Yli-Sikkilä
Jarmo Ranta
Jarno Itkonen
Jaska Mäkynen
Jiri Tammilehto
Johanna Debreczeni
Johanna Rantsi
Johannes Vatjus
Jonna Ortju
Joonas Erkkilä
Jope Huttunen
Jouko Keskinen
Jouni Keronen
Jouni Raitio
Juha Alvari
Juha Hautaluoma
Juha Joenpolvi
Juha Simolan yhtye
Juha Vartiainen
Juhamatti
Juhani Hirvonen
Juhani Rautiainen
Jukantti
Jukka Hallikainen
Jukka Korpela
Jussi Anteron yhtye
Jussi Fischer
Jussi Henttonen
Jussi Lammela
Jussi Roponen
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Jyrki Nurminen
Kaiho
Kaija Lustila
Kaija Pietilä
Kaipuu
Kake Randelin
Kalevi Suntila
Kalle Jussila
Kalle Kaaja
Kanarian Mikki
Karanos
Karavaani
Kari Ahola
Kari Hirvonen
Kari Junikka
Kari Kuronen
Kari Silanderin yhtye
Kari Tyni
Kari Vepsä
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Kasma
Kati Narvanmaa
Katja Karila
Katja Karisukki
Kauko Simonen
Keijo Lille
Keijo Rahnasto
KinoJake
Kipinä
Kisällit-kvartetti
Kiuruveden harmonikkakerho
Koivu
Kolmas Linja
Komiat
Korsuorkesteri
Kotiteollisuus
Kotkaset
Kuiskaus
Kuunhopea
Kuunvalo
Kuutamolla
Kuutamotaivas
Kyläpelimannit
Kyösti Mäkimattila
Köpi Koski
Köpi Koski ja Projekti
LAV-kuoro
Lappeenrannan harmonikkakerho
Lasihelmi
Lasse Hoikka
Laulava sydän
Lauri Ketonen
Leena Roitto
Leif Lindeman
Lemmentahti
Lopen harmonikat
Loyals
Lumo
Lumumba
Maestrot
Maininki
ManTra
Manhattan
Marco Lundberg
Mari Sihvonen
Maria Pihlajamaa
Maria Tyyster
Marimba
Marita Taavitsainen
Markku Aro
Markku Könttä
Markku Leinonen
Marko Haapaniemi
Marko Jolkkonen
Marko Lämsä
Marko Maunuksela
Marko Tuovinen
Marmaris
Masa ja Orkesterinsa
Matti Korkiala
Matti Mäntylä
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat
Matti ja Teppo
Matti-Sakari
Maximus
Melrose
Menneisyyden vangit
Meriitti
Merja Juutinen
Merja Kuisma
Mervi Kovero
Metsound
MiSiO
Mia Leivo
Mika Jefremoff
Mika Mäkkeli
Mika Peltoniemi
Mika Peltoniemi Orchestra
Mika Tarkkonen
Mikael Kuhasen juhlaorkesteri
Mikko Mäkeläinen
Mikko Niemelä
Mikko Tapio
Minna Äikäs
Minna Äikäs band
Mirka Dojan
Mr. Breathless
Muruttaret
Mutkattomat
Myrskylyhty
Myrskytuuli
N.Y.T.
Namu
Napakymppi
Naseva
Ne Toiset
Neitoset
Nelituuli
Nelostie
Neulapojat
Niko Mäenpää
Nina Åkerman
Nokian harmonikkakerho
Norolan Pojat
Olli Kivistö
Oman kylän miehet
Omega
Onnenkerjäläiset
Onnenkipinä
Onnenkulkijat
Onnenkulkurit
Onnenmaa duo
Onnentähti
PNP
PP-Hasardi
Paavo Yrjänheikki
Pasi Kivimäki
Pasi Suikkanen
Pasi Suikkasen orkesteri
Pasi ja Anssi
Patajätkä
Pauli Antero Huttunen
Pauli Haapalainen
Pauli Koivula
Pauli Lindeman
Pekka Juntusen orkesteri
Pekka Mikkola
Pekka Tervahartiala
Pekka Tiilikainen
Pekka Vaattovaara
Pekkaniskan Pojat
Pelikaanit
Pelimies Seppo Ranta
Pepe Enroth
Pepe Niilahti
Petri Forsman
Petri Forsmanin yhtye
Petri Hervanto
Petri Nygård
Petri Summanen
Pia Lång
Pirita Niemenmaa
Pirttipelimannit
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Pohjantuuli Tanssiyhtye
Portion Boys
Problems?
Putkiratio
Päivi Tuomi
Pääesiintyjät
Quattro
Raimo Junnikkala
Raimo Kukkonen
Raimo Laamanen
Rainer Bollström
Rami Loukola
Rami Rafael
Recados
Reeta Saranpää
Reima Huhtala
Reissarit
Riku Salomäen yhtye
Riskit Herrat
Risto Nevala
Risto Nissinen
Riverband
Rojal
Rosa Narmala
Rosette
Roulette
Royal FeelGood
Rubiini
SMORK-voittaja 2022
Sabeline
Saija Tuupanen
Sakke Kotilainen
Salama
Sami Rosholm
Sami Soininen
Samppa Valo band
Sampsa Astala
Sanna Liimatainen
Sanna Linna
Sarani
Sari Hellsten
Sari Koivikko
Sari Turpeinen
Sarmas
Saska Helmikallio
Satelliittitaivas
Satu Suhonen
Saturnus
Savannah
Seija Irmeli
Selena
Seppo Hakorinne
Seppo Lankinen
Siders
Simo Silmu
Simodeus
Sinitaivas
Sirkka ja Velikullat
Sirpa Ahola
Sixty Five
Soiva orkesteri
Solar
Sounds of the Clouds
Souvarit
Spekti
Sunset
Susanna Erkinheimo
Susanna Heikki
Suvi Karjula
Suvi Teräsniska
Särmä
Sävel
Sävelpojat
T.T. Purontaka
Taiga
Taikakuu
Taimo Löfin yhtye
Taina Laiho
Tampereen harmonikkaorkesteri
Tangokuningas 2022
Tangokuningatar 2022
Tanssikengät
Tanssin Taika
Tanssiorkesteri Helmi
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Tanssiyhtye Itätuuli
Tapani Heinonen
Tapani Lager
Tapani Luojus
Tapio Jankkila
Tauski Peltonen
Teemu Harjukari
Teemu Roivainen
Teijo Lindström
Terhi Jokila
Terhi Matikainen
Tero Jokinen
Terässiipi
Tesipeli
Teuvo Oinas
Teuvo Vuoti
The Gallants
The Regents
The Steels
The Vincents
Tiina Helinä
Tiina Pitkänen
Tiina Ruuska
Tiina Räsänen
Timangi
Timo Forsman
Timo Forsmanin yhtye
Timo Hacklin
Timo Jääskelä
Timo Lahtimo
Timo Leppänen
Timo Puurunen
Timo Rautiainen
Tino Ahlgren
Tomi Markkola
Tommi Kostekivi
Tommi Seppänen
Tommi Soidinmäki
Toni Jaatinen Band
Trio Capu
Trio H-hetki
Trio Niskalaukaus
Tsuubiduu
Tuija Mäensivu
Tukkijätkät
Tulinen Sydän
Tumppi Varonen
Tunturitähti
Tuovilat
Tutta Carpelan
Tuulikki Järvi
Tytti Pelkonen
Tähdenlento
Tähtikartta
Tähtikuvio
Tähtitaivas
Tähtivyö
Törmälä Bros
Ulla-Jaana Riekkoniemi
Unelma
Unelmavävyt
Unikuva
Uriah Heep
Valentin
Valentinot
VanhaSuora
Varjokuva
Vastakaiku
Vesa Formunen
Vesa Haaja
Vesa Ollinmäki
Vetonaula
Vili Mustalampi
Viljo Savinainen
Ville Liimatainen
Ville Mäkimattila
Vilppulankosken Big Band
Virpi Piippo
Virve Rosti
Voimaorkesteri
Voitto Takanen
Vonkamiehet
Väliaikainen
Välilyönti
Väriloisto
Walerie
Waltteri Grek
Weranta
Whistle Bait
Wire
Wähäkosket
Yölintu
Yöntanssittajat
Yöperhonen
Yötaivas
eXmiehet
levytanssit
Ässät