Föregoende dansdag fredag 28.8.2020

LŲrdag 29.8.2020

Gumnäsin juhlapaikka (Pohja, Raseborg)
Voimaorkesteri
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tähdenlento
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--01:00, 15 euroa
Jatkoaika, Sari Turpeinen, Leo Louhivaara, Veikko Antero
Huvilintu (Reso) 18 euroa
Taikakuu & Teemu Harjukari
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Vepsä
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuru) 19:00--23:30, 17 euroa
Amore & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Vilmanstrand) 20:00--01:00
Helmi-orkesteri
Ikaalisten kylpylä 21:00--01:00, 16 euroa
Weranta
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:30
Finlanders, Samppa Valo band
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki, Timo Leppänen
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:00--00:30, 17 euroa
Me Lammelat
Laurilan lava (Laurila, St Mårtens) 19:00--23:30, 10 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Liperin lava 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lappo)
Fernet & Tomi Markkola
Maaningan kasino 16 euroa
Sinitaivas
Metsäpirtti (Vittis) 19:00--00:30, 15 euroa
Satelliittitaivas & Markku Ketola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Uleåborg)
Energia & Teemu Roivainen
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Norolan Pojat & Aki Hietala
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:00--01:00, 17 euroa
Hurma
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Avalon
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Neitoset, Helminauha
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Namu & Jonna Ortju, Antti Ketonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
√Ąss√§t
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Amorio & Maria Tyyster, Lumo & Reeta Saranpää
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmo) 19:00--24:00, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Uleåborg)
Merja Juutinen
√Ąmyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Company & Kake Randelin, Sävel & Jyrki Nurminen
Littoisten lava (Littoinen, St Karins)
12:00--14:00 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka pareille, perusteista alkaen, Maksu ja ilmoittautuminen nettisivujen kautta, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Följande dansdag söndag 30.8.2020