LŲrdag 18.1.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlax) 19:00--23:30, 16 euroa
Rosette & Jarno Itkonen
Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hotelli Anttolanhovi (St Michel) 20:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Mia Leivo, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, Kaiho, Johannes Vatjus
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Timangi
Folkets hus i Haparanda 19:00--23:30, 14 euroa
Arja Havakka
Hotelli Kaustinen 21:00--01:30, 13 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Johanna Debreczeni, Amorio
Ikaalisten kylpylä 10 euroa
Esme Manns & Broadway
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Channel Four
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Nina √Ökerman & ManTra
Karjalatalo (Käpylä, Helsingfors) 19:00--22:45, 13 euroa
Unelmavävyt duo
Kartano Kievari (Hietama, √Ą√§nekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Pepe Enroth, Pepe Enrothin yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappträsk)
Laura Voutilainen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Jouni Laasonen, Oscu
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Aimo Konttinen, Kirsi Roitto
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Limingan ns 20:00--00:30
Myrskytuuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Uleåborg) 20:00--23:45, 12 euroa
Eldorado & Armi Lahdenkauppi
Pesäkallio (Lahtis) 20:00--01:30
Sinitaivas, Jeena ja Vauhtikallot
Rantatupa (Tahkoranta, Jorois) 19:00--23:00, 10 euroa
Minna √Ąik√§s band & Minna √Ąik√§s
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Casanova & Sami Rosholm
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Hurma
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jani Mäkelä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Reeta Saranpää & Lumo, Onnenkerjäläiset
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
√Ąss√§t, karaoke
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Selena
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Weranta
Tanssiklubi (Uleåborg) 18:00--21:45, 15 euroa
Johanna Pakonen & Omenapuu
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors)
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
19:00--23:45 Diesel & Markku Aro, 17 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Vilmanstrand) 19:00--23:00, 13 euroa
Harmony, Pasi Suikkanen, Merja Ranta
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Helminauha, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Timo Kallio duo
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
FBI-beat & Markus Törmälä, Amore & Leif Lindeman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Brändö Gymnasium, Ståhlbergintie 2, Kulosaari (Helsinki)
12:00--14:45 tanssikurssi: buggin perusteet lue tarkemmat ohjeet linkistä, 28(22) euroa yksi päivä, 50(37) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
15:15--18:00 tanssikurssi: buggin edistyneet, koko iltapäivä lue tarkemmat ohjeet linkistä, 50(37) euroa yksi päivä, 90(70) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
Hki, Malmin raitti 17b4kerros,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: rumba alkeis/alkeisjatko, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Pyrkivä (Åbo)
11:00--12:00 tanssikurssi: lindy hop perusteet, ILMAINEN, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
12:15--13:45 tanssikurssi: lindy hop perusteet/keskitaso, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
14:00--15:30 tanssikurssi: lindy hop keskitaso, 8/12, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Följande dansdag söndag 19.1.2020