Föregoende dansdag fredag 6.12.2019

LŲrdag 7.12.2019

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen, Hurma
Folkets hus i Haparanda 21:00--00:45, 14 euroa
Merja Juutinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Uleåborg) 20:00--00:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Patajätkä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Charles Plogman, Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
Joonas Erkkilä, Unelma, Komiat
Karjalatalo (Käpylä, Helsingfors) 19:00--22:45, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kartano Kievari (Hietama, √Ą√§nekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Yötaivas
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tuuliviiri & Mervi Kari
Ravintola Kivitippu (Lappträsk) 0 euroa
FBi-Beat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa, Tanssiorkesteri Kaiho
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Pasi Vainionperä, Paryty Rockers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Limingan ns 20:00--00:30
Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Virmo) 19:00--24:00, 15 euroa
Amorio & Maria Tyyster
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Veijarit, Hannu Mustonen
Paavolan ns (Paavola, Siikajoki)
Duo Matias ja Pentti Nordström
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Pesäkallio (Lahtis) 20:00--01:30
Sinitaivas, Weranta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas) 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Puistonkulma (Kiuruvesi) 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
90s Fin Cover Boyz&Girls, Helloband, Kasari-ysäripikkujoulut
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Aki Samuli & Love, Antti Ahopelto & Etiketti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 15 euroa
Hyväntekeväisyystanssit, Nelituuli & Timo Puurunen, karaoke
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Flangers
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Pasi Kivimäki
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssiklubi (Uleåborg) 19:00--21:45, 15 euroa
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 19:00--24:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tapiola (Kissanmaa, Tammerfors) 20:00--00:15, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors)
10:30--17:30 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, paljon opettajia, Suomen Tanssikoulu
11:00--12:30 tanssikurssi: salsa perusteet, 12,00 ‚ā¨, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: salsa perusteet/ keskitaso, 12,00 ‚ā¨, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, 12,00 ‚ā¨, Antti-Ville
18:00--18:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Antti-Ville
19:00--23:45 EXmiehet & Saija Tuupanen, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
ManTra & Nina √Ökerman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
√Ąss√§t
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:00
Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
√Ąmm√§nsaaren ty√∂v√§entalo (√Ąmm√§nsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Tukkijätkät
Hki, Malmin raitti 17b,(Siemenkuja) (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: jive, samba alkeis/alkeisjatko, 50e/kk Tai 15e kerta, Jari Aallikko, Jari Aallikko

Följande dansdag söndag 8.12.2019