Föregoende dansdag fredag 29.11.2019

LŲrdag 30.11.2019

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlax) 19:00--23:30, 16 euroa
Wire & Ari Lavu
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Benjamin Enroth
Folkets hus i Haparanda 19:00--23:30, 14 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Väliaikainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kake Randelin
Ikaalisten kylpylä 35 euroa
Popeda, Leewings, Jimmy Cola
Imatran kylpylä 21:00--01:30, 14 euroa
Kaija Lustila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
Sinitaivas, Ulla-Jaana Riekkoniemi & Lumumba
Kartano Kievari (Hietama, √Ą√§nekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Tanssiorkesteri Weranta
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Astra
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Kivitippu (Lappträsk)
Neitoset
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Esbo) 21:00--01:30
Jarno Kokko & Tenho
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 euroa
Osmo Ikonen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sami Rosholm & Casanova, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Latosaari (Koskikylä, Lappo) 20:30--01:30, 18 euroa
Taikakuu, In The Mood & Suvi Karjula
Limingan ns 20:00--00:30
Juhamatti & Rosalie
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lojo) 22:00--00:30, 15 euroa
Disco Inferno
Merikievari (Tuorila, Sastmola) 18 euroa
Graniitti & Rainer Friman & Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Virmo) 19:00--24:00, 15 euroa
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Pekkaniskan Pojat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Uleåborg) 20:00--23:45, 12 euroa
Sari Turpeinen
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Antti Ahopelto
Pesäkallio (Lahtis) 20:00--01:30
Amore & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Virve Rosti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Miljoonasade
Spa Hotel Runni (Idensalmi) 21 euroa
Antti Railio
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Kari Hirvonen, Joonas Erkkilä, Unelma, Onnentähti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Hurma
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Euroset
Taatan tupa
Petri Forsmanin yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tähtiartisti-laulukilpailu, Jarkko Honkanen
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Fernanda
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors) 19:00--23:45, 17 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Energia & Teemu Roivainen
Valtatie 2 (Harjavalta)
√Ąss√§t, Y√∂lintu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Caravan 2, Pepe Enroth

Följande dansdag söndag 1.12.2019