Föregoende dansdag lördag 23.11.2019

SŲndag 24.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Wire & Ari Lavu
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Haapaveden nuorisotalo 18:00--21:30, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: hidas valssi, tango alkeisjatko, 20‚ā¨ j√§sen, 35‚ā¨ ei j√§sen, Sami Helenius, Hyvink√§√§n Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Sävel & Jyrki Nurminen, 12 euroa
Idänpään torppa (Tavastehus) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Kalliohovi (Loimaa) 16:00--19:45, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kisakaari (Ristiina, St Michel) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
√Ąss√§t
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Pakinkylän VPK (Pakila, Helsingfors) 16:00--18:00, 10 euroa
Pakilan pelimannit, Sari Rautajärvi
Pesäkallio (Lahtis) 15:00--18:00
Kulkuripojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vanda) 16:00--20:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pyrkivä (Åbo)
Kuutamotaivas
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen, Arja Lukka, Sekahaku
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Minna √Ąik√§s band & Minna √Ąik√§s
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
ManTra & Nina √Ökerman
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: bugg perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: kuviohumppa perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi alkeet, 3/6/9 e, Sami & Tanja, Kestävät
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jive tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
tanssikurssi: fusku, bugg alkeet/keskitaso, Olli Rasi, Saana Perälä, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
16:00--16:45 tanssikurssi: fusku perusteet, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: fusku perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: fusku keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:15--20:00 tanssikurssi: fusku keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy

Följande dansdag måndag 25.11.2019