LŲrdag 9.11.2019

Hotelli Anttolanhovi (St Michel) 20:00--24:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 20 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Kake Randelin
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 22:00--02:00, 20 euroa
Antti Ketonen
Folkets hus i Haparanda 21:00--00:45, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Honkamäki (Idensalmi) 19:00--22:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Uleåborg) 20:00--00:30
Napakymppi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kotiteollisuus
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 13 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Jämsä Paviljonki 19:00--23:30, 15 euroa
√Ąss√§t
Kartano Kievari (Hietama, √Ą√§nekoski)
10:00--16:00 tanssikurssi: suomalainen tango keski- ja jatkotaso 1-2 p√§iv√§√§ t√§ysihoidolla, 45‚ā¨ per p√§iv√§ sis. lounaan ja kahvin, 152‚ā¨ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja t√§ysihoidon, Riitta ja Lauri Pitk√§nen, Kartano Kievari
19:00--00:30 Johannes Vatjus, Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho, 16 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Tuulikki Järvi
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Ravintola Kivitippu (Lappträsk)
Jannika B
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas, Hurma
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula, Arja Havakka
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Vesku Ruotsalainen
Limingan ns 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Virmo) 19:00--24:00, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pesäkallio (Lahtis) 20:00--01:30
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas) 22 euroa
Laura Voutilainen
Rantatupa (Tahkoranta, Jorois) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 38.50 euroa
Sonata Arctica, Arion, Temple Balls
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 20 euroa
Steve'n'seagulls & Dj Etutukka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Yölintu, Helminauha, Benjamin Enroth, Tara Vepsäläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Toni Jaatinen Band, karaoke
Stjärnhallen (Nykarleby) 20:30--01:00
Charles Plogman, Tommys
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Taimo Löfin yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Birgit Ohra-aho
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Neitoset
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors)
tanssikurssi: rumba jatko, Timppa
19:00--23:45 ManTra & Nina √Ökerman, 15 euroa
Tirilän työväentalo (Tirilä, Vilmanstrand) 19:00--23:00, 13 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Etiketti & Antti Ahopelto
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 euroa
Astra
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Taikakuu, Weranta
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Hanuri ja Hattu
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Duo Septimi
√Ąmm√§nsaaren ty√∂v√§entalo (√Ąmm√§nsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: bugg alkeisjatko, Auvo Viita-aho, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä (Åbo)
11:00--12:30 tanssikurssi: polkka, masurkka, Matti Mustajärvi, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Följande dansdag söndag 10.11.2019