SŲndag 29.9.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen & Risto Nevala & Satu-Maarit
Hauhotalo (Tavastehus) 14:00--16:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hirvensuuli (Suttila, Vittis) 17:00--21:30, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Hyvinkään järjestötalo
11:00--15:00 tanssikurssi: cha cha, rumba bolero alkeisjatko, 20‚ā¨ j√§sen, 35‚ā¨ ei j√§sen, Kimmo Lasanen, Hyvink√§√§n Hymyhuulet ry
16:00--20:00 Tähtikuvio & Niko Mäenpää, 12 euroa
Idänpään torppa (Tavastehus) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Janne Ikonen, Elina H
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu, avajaiset
Kisakaari (Ristiina, St Michel) 17:00--21:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen, avajaiset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula
Pajarinhovi (Puhos, Kides)
Trio H-hetki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vanda) 17:00--21:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahtis) 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Timo Lahtimo
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, Tuula Ekdahl, pullakahvitarjoilu
Saviselän monitoimitila (Kärsämäki) 18:00--22:00, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala, Taimo Löf
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: humppa perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: valssi perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: tangobolero alkeisjatko 2, 10‚ā¨ /krt /j√§sen, Kirsi Tarvainen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: tangobolero jatko, 10‚ā¨ /krt /j√§sen, Kirsi Tarvainen, Tanssin Ilo ry
Kauppakuja 2, Tokmannin talo (Raisio)
16:00--17:00 tanssikurssi: tanssiksi yksintanssia ryhmässä, Sanna Akkanen, Sekahaku
Hotelli Levitunturi (Kittilä)
9:45--14:00 tanssikurssi: lapin swingprojekti, fuskun tekniikka kaikki, 45,00 / 2p, Eija Puranen ja Timo Arstila, Menomono ry
Länsi-Suomen opisto (Huittinen)
11:00--16:00 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso, rumba bolero jatko, cha cha keskitaso jajatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku
Nivalan ns
11:00--17:00 tanssikurssi: salsa, bugg, lindy hop salsa ja bugg alkeisjatko-keski, lindy hop alkeet, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: tango tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: hidas valssi, salsa syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma

Följande dansdag måndag 30.9.2019