Lördag 28.9.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Folkets hus i Haparanda 21:00--00:45, 14 euroa
Juha Vartiainen
Harjulinna (Häkkiskylä, Keuru) 20:00--23:30, 10 euroa
Eija Lius
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Uleåborg) 20:00--00:30, 12 euroa
Vetonaula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jake Niska, Johanna Debreczeni
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuru) 20:00--01:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Kaiho
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 euroa
Casanova & Sami Rosholm
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi) 19:00--22:30, 10 euroa
Yönhetki
Karjalatalo (Käpylä, Helsingfors) 19:00--22:45, 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg bugg alkeet, bugg alkeisjatko-keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: rockabilly, boogie woogie alkeet - alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
20:00--01:30 Vaiettu salaisuus, Kalle Kaaja, Antti Tammilehdon yhtye, 20 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Soundset & Birgit Ohra-aho
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--00:30, 10 euroa
Astra
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Helminauha
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Meiju Suvas
Laurilan lava (Laurila, St MĂĄrtens) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Limingan ns 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lojo) 20:30--00:30, 10 euroa
Sakke Kotilainen & Focus
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 0 euroa
Karaoketanssit
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lappo)
Kari Hirvonen & Onnentähti, Taikakuu
Merikievari (Tuorila, Sastmola) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Virmo) 19:00--24:00, 15 euroa
Tsuubiduu & Risto Nevala
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Unelma, Joonas Erkkilä
Mäntsälän lava 17 euroa
Ăśber Aber
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Marco Lundberg, Roulette
Pesäkallio (Lahtis) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Rantatupa (Tahkoranta, Jorois) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 20 euroa
Sinitaivas, Suvi Karjula & In The Mood
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi) 15 euroa
Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 euroa
Hurma, Reeta Saranpää & Lumo
Rytikarin työväentalo (Kemi)
Mikset & Seija Keskitalo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hyväntekeväisyystanssit, Janne Raappana
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Amadeus Lundberg, Channel Four
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu (Tammerfors)
11:00--15:15 tanssikurssi: tango tekniikka, tunne jatko, 40,00 €, Lissu
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Timppa
19:00--23:45 Tulipunaruusut, 16 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30
Tenho & Jarno Kokko, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:30, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jari Sillanpää
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--02:00, 20 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Putkiratio & Janiina Lehtonen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Neitoset
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Hotelli Anttolanhovi (St Michel)
10:00--15:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango aloitetaan perusteista, edeten kuvioihin, tervetuloa saimaanrannan tangot viikonlopulle kts. ohjelma www.wanhamaestro.fi, 15 e / 25, Nina Krook, Tanssikoulu Wanha Maestro
Hotelli Levitunturi (Kittilä)
10:45--16:45 tanssikurssi: lapin swigprojekti, fuskun tekniikka kaikki, 45,00 / 2p, Eija Puranen ja Timo Arstila, Menomono ry
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: salsa alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Pyrkivä (Åbo)
11:00--12:30 tanssikurssi: cha cha keskitaso/jatko, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: blues perusteista alkaen, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: fuusiotango perusteista alkaen, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
Työväentalo (Uusikaupunki)
11:00--16:00 tanssikurssi: fusku perusteet, fusku keskitaso, fusku jatko, Antti-Ville Heikkilä, Sekahaku

Följande dansdag söndag 29.9.2019