LŲrdag 31.8.2019

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Sari Hellsten
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--23:30, 10 euroa
Jatkoaika
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Riskit Herrat, Isto Hiltunen
Huvilintu (Reso)
15:00--16:00 tanssikurssi: salsa, 5, ANTTI-VILLE
16:15--17:15 tanssikurssi: bachata, 5, ANTTI-VILLE
17:30--18:30 tanssikurssi: cha cha, 5, ANTTI-VILLE
20:00--00:30 Lemmenlautta, Vili Mustalampi, 18 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Melrose
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuru) 20:00--01:00, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Iitiän VPK:n lava (Vilmanstrand) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Tanssiorkesteri Weranta
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, Duo Sami Soininen, Katja Karila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Unelma & Joonas Erkkilä
Kaarihovi (Kirkonkyl√§, √Ėstermark)
Yölintu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
Wire & Ari Lavu, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ravintola Kivitippu (Lappträsk) 0 euroa
Pekka Roiko Duo
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:00--01:00
Maestrot, Etiketti & Antti Ahopelto, Jarkko Yli-Sikkilä, venetsialaiset
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Omega & Eija Kantola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Euraåminne) 20:00--01:00, 15 euroa
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, St Mårtens) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 10 euroa
Royal Sailing club band
Liimamäki (Högfors) 20:00--00:30, 25 euroa
Teflon Brothers, Meiju Suvas
Liperin lava 20:00--01:00, 16 euroa
Helmi-orkesteri & Aino Niemi
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lojo) 20:30--00:30, 10 euroa
Dry Capri
Maaningan kasino
Tulipunaruusut
Merikievari (Tuorila, Sastmola) 20:00--01:00, 16 euroa
Komiat
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Neitoset
Mäntsälän lava 19:00--23:30, 17 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Nyslott) 19:00--23:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman, Maria Tyyster
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 20:00--00:30, 16 euroa
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Hannu Viitala
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Uleåborg)
√Ąss√§t
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Kalle Jussila, Quattro
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas)
Sami Rosholm duo
Piippolan ns (Piippola, Siikalatva)
Helmet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Björneborg) 20:00--00:30, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Unikuva
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Kari Hirvonen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Finlanders
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ruusu-Paviljonki (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00
Helminauha
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
KinoJake, Henkka ja Kulkurit
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Martti Timonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Merja Juutinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Aika velikultia & Saana Sassali
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 20:00--01:00, 10 euroa
Himmiät tähäret, Pauli Koivula
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 19:00--23:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Veijarit, Hannu Mustonen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
FBI-beat, Horizone & Matti ja Teppo
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmo) 20:00--01:00, 16 euroa
Tsuubiduu & Arto Nuotio
√Ąmyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, Energia & Teemu Roivainen
Hälläpirtti, Alasentie 36 (Hämeenkyrö)
12:00--16:00 tanssikurssi: wanha tango, tangovalssi keski- ja jatkotaso (perusteet tulee olla hallussa), 10 e/jakso tai 25 koko päivä, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Käpylän ammattikoulu, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Följande dansdag söndag 1.9.2019