Söndag 11.8.2019

Haikan lava (Haikka, Birkala) 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Hirvensuuli (Suttila, Vittis) 17:00--21:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Yötaivas & Esko Koivuluoma
Katuman lava (Harviala, Tavastehus)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Kolmilammi (RyttylÀ, HausjÀrvi) 18:00--23:00
PatajÀtkÀ, OnnenkerjÀlÀiset
Kyllikinranta (Idensalmi) 19:00--23:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 15 euroa
18:00--19:00 tanssikurssi: fusku kaikille, lÀmpimÀsti tervetuloa!, sisÀltyy tanssilipun hintaan, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--23:00 Tanssin Taika & Harri Nuutinen
MetsÀlinna (HeikkilÀ, Ristiina, St Michel) 18:00--22:30, 12 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Virmo)
12:00--13:00 tanssikurssi: zumba avoin kaikille, 10, Sanna Akkanen, tapahtumassa 1h/10e, 2h/15e, 3h/20e
13:00--14:30 tanssikurssi: foksi alkeet/alkeisjatko, 10, Merja & Kari Filpus, Lavahirmut ry, tapahtumassa 1h/10e, 2h/15e, 3h/20e
14:45--15:45 tanssikurssi: lavis-lavatanssijumppa avoin kaikille, 10, Sirpa Rönkkönen, tapahtumassa 1h/10e, 2h/15e, 3h/20e
17:00--17:45 tanssikurssi: fusku alkeet, 0, SisÀltyy iltatanssien lipun hintaan, Auvo Viita-aho, Tanssiseura Sekahaku ry
18:00--22:30 Arpajaiset, Weranta, 12 euroa
MÀntymÀen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
MenoMiehet, Sirpa Ahola
Helsinki Pavi (ItÀ-Hakkila, Vanda) 17:00--21:30, 13 euroa
Kari Hirvonen & OnnentÀhti
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 18:00--21:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
HĂ€nen orkesterinsa & Vesa Parantainen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Hurma
TörnÀvÀn paviljonki (SeinÀjoki) 18:00--22:00, 15 euroa
Finlanders
Uittamo paviljonki (Åbo) 16 euroa
Taikakuu
VĂ€lijoen lava (VĂ€lijoki, Savitaipale) 13 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Actilife Kallentori (Kokkola)
13:45--14:45 tanssikurssi: soolotanssi alkeet, 10e, Mia Försti, Tanssikoulu Elina Maula
15:15--16:15 tanssikurssi: tankotanssi yksi alkeet, 15e, Salla Virtanen, Tanssikoulu Elina Maula
16:30--17:30 tanssikurssi: tankotanssi kaksi alkeet, 15e, Salla Virtanen, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan Balettiopisto (Kokkola)
10:00--11:00 tanssikurssi: baletti lapset, alkeet, 10e, Raija Ilo, Tanssikoulu Elina Maula
11:15--12:15 tanssikurssi: baletti nuoret, alkeet, 10e, Raija Ilo, Tanssikoulu Elina Maula
12:30--13:30 tanssikurssi: baletti aikuiset, alkeet, 10e, Raija Ilo, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan työvÀentalo
10:00--13:00 tanssikurssi: paritanssi, avoin ote harrastajat, 30e, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Elina Maula
14:00--16:00 tanssikurssi: paritanssi, suljettu ote harrastajat, 20e, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Elina Maula
16:30--19:30 tanssikurssi: paritanssi, rauhallisesti etenevÀ alkeet, 30e, Jarmo LeppÀkari, Elina Maula, Tanssikoulu Elina Maula

Följande dansdag mÄndag 12.8.2019