Fredag 9.8.2019

Ahtialan seurantalo (Lahtis) 13:00--16:00, 10 euroa
Bolero
Esakallio (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: masurkka, 0, Kati Koivisto
20:30--01:00 Amore & Leif Lindeman, 12 euroa
Hangan lava (Hankasalmi)
17:30--18:30 tanssikurssi: lavis-lavatanssijumppa, 6e, Jaana
18:30--19:45 tanssikurssi: tango, 5e, Tanssiseura Kestävät
20:00--00:30 Energia & Teemu Roivainen, 15 euroa
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virdois) 20:00--01:00
Finlanders
Jormuan lava (Kajana)
Diesel & Markku Aro & Eino Grön & Meiju Suvas
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kapakanmäki (Tuulos, Tavastehus) 19:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Korsuorkesteri, Komiat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Lumo & Reeta Saranpää, Hurma, Sävel & Jyrki Nurminen
Krouvin lava (Kalhonkylä, Gustav Adolfs)
Yölintu, Wire & Ari Lavu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Euraåminne) 19:00--22:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, St Karins) 18:00--21:00, 10 euroa
Antti Hakola
Juhlatilat Louhela (Melkoniemi, Parikkala) 21:00--01:30, 15 euroa
Trio H-hetki
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 17 euroa
Helminauha, Etiketti & Antti Ahopelto
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
19:00--20:15 tanssikurssi: fusku jatko
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vanda) 20:00--00:30, 15 euroa
ManTra & Nina √Ökerman
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Tero Jokinen, Vesijärvisalissa
Uittamo paviljonki (√Öbo) 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Hotelli Kaarle (Kokkola)
21:00--21:45 tanssikurssi: kizomba alkeet, k18 bileet, 10e, Mia Försti, Tanssikoulu Elina Maula
Kajasteen lava (Joensuu)
18:00--19:30 tanssikurssi: tangoa monella tavalla aloitetaan perusteista, 10 e, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Kokkolan Balettiopisto (Kokkola)
16:30--17:30 tanssikurssi: taidetanssipaja taapero-vanhempi, alkeet, 10e, Eleni Pierides, Tanssikoulu Elina Maula
17:45--18:45 tanssikurssi: nykytanssi nuoret, alkeet, 10e, Eleni Pierides, Tanssikoulu Elina Maula
19:00--20:00 tanssikurssi: nykytanssi aikuiset, alkeet, 10e, Eleni Pierides, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan seudun opisto (Kokkola)
17:30--20:30 tanssikurssi: west coast swing harrastajat, alkeisjatko, 30e, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Elina Maula
Kokkolan työväentalo
17:30--20:30 tanssikurssi: paritanssi ohjaajat, Paketti viikonloppu 165e/180e, Liisa Kontturi-Paasikko, Tanssikoulu Elina Maula

Följande dansdag lördag 10.8.2019