LŲrdag 20.7.2019

Hotelli Anttolanhovi (St Michel) 20:00--24:00, 14 euroa
Rainer Bollström, Graniitti
Halkosaari (Itäkylä, Lappträsk)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Yölintu
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Lemmentahti
Hirvelä (Sippola, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Flangers
Hirvensuuli (Suttila, Vittis) 19:00--24:00, 10 euroa
Petri Forsmanin yhtye, Petri Forsman solo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Amore & Leif Lindeman
Huvilintu (Reso)
18:30--19:40 tanssikurssi: cha cha
20:00--00:30 Karavaani & Heidi Pakarinen, Onnenkerjäläiset, 18 euroa
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuru) 20:00--01:00, 16 euroa
Aika velikultia & Saana Sassali
Iitiän VPK:n lava (Vilmanstrand) 20:00--01:00
Helmi-orkesteri & Aino Niemi
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Q-raketti
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Tulipunaruusut, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Taikakuu, Teemu Harjukari
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Sarmas
Kaarihovi (Kirkonkyl√§, √Ėstermark)
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Sinitaivas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
Diesel & Markku Aro, Ensti yhtyeineen
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:00--24:00, 10 euroa
Kolmas linja, Timo Jääskelä
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Wire & Ari Lavu
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Väliaikainen
Käenkoskikeskus (Parkano) 15 euroa
Rosette, Johanna Debreczeni
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Taiga & Jarkko Honkanen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Euraåminne) 20:00--01:00, 15 euroa
Narrit & Ari Tamminen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 6 euroa
Jani Wikholm
Laurilan lava (Laurila, St Mårtens) 19:00--23:30, 10 euroa
HotLine, Lasse Laaksonen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00, 18 euroa
Tapani Kansa
Liperin lava 20:00--01:00, 16 euroa
Calibra & Markku Uhlbäck
Lohij√§rven urheilutalo (Lohij√§rvi, √Ėvertorne√•)
Hannu Hautaniemi
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lappo)
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Etiketti & Antti Ahopelto
Maaningan kasino
Lemmenlautta
Merikievari (Tuorila, Sastmola) 20:00--01:00, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Meripaviljonki (Alaviirre, Karleby) 15 euroa
Guns Rosor, Matti Korkiala
Mäntsälän lava
17:00--18:30 tanssikurssi: lavaswing aloitetaan perusteista, 25 e sisältää tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--23:30 Komiat, 17 euroa
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Nyslott)
Tiina Räsänen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Antti Tammilehdon yhtye, Polte, Kalle Kaaja
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Uleåborg)
Horizone & Matti ja Teppo
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilax) 20:00--00:30, 12 euroa
Tapani Luojus & Kaija Pietilä
Pangan lava (Panka, Pielavesi)
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 18:00--22:30, 14 euroa
Veijarit & Hannu Mustonen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Arja Havakka
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
The Steels
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Storkyro) 20:30--02:30, 20 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Henkka ja Kulkurit, Pop Jameson Band, Hurrikaanit
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lojo) 20:30--01:00, 10 euroa
Tinos
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala) 19:30--23:30, 14 euroa
FBI-beat
Riemuliiteri (√Ąk√§slompolo, Kolari)
Lapponia & Jukka Lampela
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sävel & Jyrki Nurminen, Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Myrskytuuli
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 17 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, ManTra & Nina √Ökerman
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 12 euroa
Ake Pääkkö duo
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Pataässä
Savion lava (Lievestuore, Laukas) 20:00--00:30, 15 euroa
Namu & Jonna Ortju
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavo) 12 euroa
Airi Hautamäki & Mikko Niemelä
Soinin yhteistalo
Maestrot
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Sotkalinna (Nummenkylä, Tavastehus)
Kari Vepsä
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kari Hirvonen, Johanna Pakonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hurma, Kuunhopea & Sari Koivikko
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Souvarit
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Pepe Enroth
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--01:00, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Weranta
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
tanssikurssi: valasrannan tanssileiri, Suomen Media & Action Oy
20:00--01:00 Amorio, In The Mood & Suvi Karjula, Maria Tyyster, 17 euroa
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 10 euroa
Karaoketausta
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Virtasen suuli (Pöytyä)
Pyrstötähti
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppis) 19:00--23:30, 13 euroa
Solistiyhtye Jermut & Ilkka Halonen
XL Buffa/Kabyssi sali (Kurikka) 21:00--01:30, 18 euroa
Anneli Mattila & Recados
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Vesa Formunen
√Ąmyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Omega & Eija Kantola, Fernanda

Följande dansdag söndag 21.7.2019