LŲrdag 18.5.2019

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Harri Nuutinen & Tanssin Taika, Jyrki Nurminen & Sävel
Hallin lava (Kirkonkylä, Multia) 16 euroa
Poutahaukat, Marko Haavisto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Omega & Eija Kantola
Huvilintu (Reso)
18:30--19:40 tanssikurssi: fusku
20:00--00:30 Yölintu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, 18 euroa
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Jokinen, Riverband
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuru) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Iitiän VPK:n lava (Vilmanstrand) 20:00--01:00
Amore & Leif Lindeman
Ikaalisten kylpylä 10 euroa
Dry Capri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Illanvarjo
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Varjokuva, Fernet & Tomi Markkola, avajaiset
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Storkyro) 19:30--01:00
Matti ja Teppo & Horizone, Keijo Taivainen yhtyeineen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Kellon ns (Uleåborg) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Vetonaula
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuru) 21:00--00:30, 0 euroa
Jades Band
Ravintola Kivitippu (Lappträsk) 15 euroa
Jere & Anton √Ėvermark & Poikkeuslupa
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Tenho & Jarno Kokko
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Jorma Kääriäinen
Laurilan lava (Laurila, St Mårtens) 19:00--23:30, 10 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Merikievari (Tuorila, Sastmola) 20:00--01:00, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 euroa
Taina Laihon yhtye
Mäntsälän lava
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango alkeista edeten kuvioihin, 25 e sis tanssikurssin ja tanssit sekä pullakahvit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: wanha tango kaikille, 25 e sisältäen tanssilipun ja pullakahvit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
19:00--23:30 Taikakuu, 17 euroa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Mia Leivo & Pequeno, KinoJake
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Uleåborg)
Tulipunaruusut, Company & Kake Randelin
Pajarinhovi (Puhos, Kides) 19:00--23:30
Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas)
Weranta
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lojo) 20:30--00:30, 10 euroa
Q-raketti
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lappo) 10 euroa
Rondo, lavis-jumppa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström, Graniitti
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Komiat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 17 euroa
In The Mood, Helminauha, Suvi Karjula, päättäjäiset
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Seppo Hakorinne
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, Tanssiorkesteri Kaiho, Aino Niemi
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Taatan tupa
Petri Forsmanin yhtye & Petri Forsman
Tanhuhovi (Lojo) 19:00--24:00, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 16 euroa
Hurma
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommi Soidinmäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Finlanders, Lemmenlautta
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 20:00--24:00, 10 euroa
Karaoketausta
XL Buffa/Kabyssi sali (Kurikka) 21:00--01:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Wähäkosket
√Ąmyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Myrskytuuli, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käpylän ammattikoulu / Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11 (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, perusteet peruskurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, dynaamiset, suunnanmuutokset keskitason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: argentiinalaisen tangon, volgada, golgada jatkotason kurssi, 15/10 euroa osio, 40/30 euroa kaikki, Mónica Romero y Omar Ocampo, Helsingin tanssikurssit
Sport&Spa Vesileppis (Leppävirta)
10:30--17:45 tanssikurssi: tanssin virtaa -tanssilei perusteet-keskitaso/haastava, Susa Matson, Anne-Riina Hurskainen, Antti Törmänen, Suomen Media & Action Oy