Saija Tuupanen


Keikat kartalla
Orkesteri: eXmiehet
Kontakt: Magnum Live Oy, Mestarintie 11, 01730 Vantaa, 010 3965 000 (vaihde), viihde@magnumlive.fi
Hemsida: http://www.saijatuupanen.fi/
Repertuar på dansplatser: (efter orkestern 12.9.2017) utan begäran: foxtrot, tango, vals, långsam vals, humppa, sottis, polkka, masurka, jive, bugg, boogie woogie, rumba, cha cha cha, salsa; efter begäran: samba
Bakgrund information daterad: 12.9.2017

Uppdaterad senast eXmiehet 12.8.2019.

L 17.8.2019
Kaarihovi (Östermark)
M 19.8.2019
Ränssin kievari (Jyväskylä)
Ti 20.8.2019
Ränssin kievari (Jyväskylä)
To 22.8.2019
Linnanmäki (Helsingfors)
Fr 23.8.2019
Nurmen lava (Lempäälä)
L 24.8.2019
Ränssin kievari (Jyväskylä)
Ti 27.8.2019
Hangan lava (Hankasalmi)
On 28.8.2019
Särkkä (Punkalaidun)
Fr 30.8.2019
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vanda)
L 31.8.2019
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
S 1.9.2019
Uittamo paviljonki (Åbo)
Ti 3.9.2019
Tortinmäen lava (Åbo)
On 4.9.2019
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fr 6.9.2019
Esakallio (Somero)
L 7.9.2019
Riutanharju (Riihimäki)
S 8.9.2019
Metsälinna (Heikkilä, Kristina, St Michel)
On 25.9.2019
Hotelli Tallukka (Asikkala)
Fr 27.9.2019
Krouvin lava (Kalhonkylä, Gustav Adolfs)
L 28.9.2019
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
M 30.9.2019
Viking Mariella
Fr 4.10.2019
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Siilinjärvi)
L 5.10.2019
Pesäkallio (Lahtis)
M 7.10.2019
Silja Europa
Ti 8.10.2019
Silja Europa
Fr 11.10.2019
Honkajoki
L 12.10.2019
Valtatie 2 (Harjavalta)
To 17.10.2019
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tammerfors)
Fr 18.10.2019
Teeriharju (Häntälä, Somero)
L 19.10.2019
Hyvinkääsali (Hyvinge)
Fr 25.10.2019
Hotelli IsoValkeinen (Kuopio)
L 26.10.2019
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
M 28.10.2019
Viking Grace
Ti 29.10.2019
Viking Grace
Fr 1.11.2019
Härmän Kylpylä (Kauhava)
L 2.11.2019
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki)
S 3.11.2019
Kisakaari (St Michel)
On 6.11.2019
Ikaalisten kylpylä
Fr 8.11.2019
Kylpylähotelli Peurunka (Laukas)
Ti 12.11.2019
Ravintola Tulisuudelma (Vanda)
On 13.11.2019
Viking XPRS
To 14.11.2019
Viking XPRS
Fr 15.11.2019
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
L 16.11.2019
Aronkeidas (Kauhajoki)
S 17.11.2019
Kerhola (Nokia)
Fr 22.11.2019
Tulenliekki (Leppävirta)
L 23.11.2019
Ruusulinna (Nurmijärvi)
S 24.11.2019
Kalliohovi (Loimaa)
Ti 26.11.2019
Viking Gabriella
Fr 29.11.2019
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
L 30.11.2019
Auran nuortentalo
Ti 3.12.2019
Viking Grace
Fr 6.12.2019
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Ti 10.12.2019
Silja Europa
Fr 13.12.2019
Hotelli Tallukka (Asikkala)
L 14.12.2019
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
S 15.12.2019
Tyrnävän seurojentalo