Rosette


Keikat kartalla
Medlemmar
Jari Mäkinotko: bas, sång
Mikael Kienokoski: trummor, sång
Marko Rauhala: keyboards, sång
Anton Plogman: dragspel, gitarr, keyboards, sång
Kontakt: Roselia Ky, Suvelantie 48, 41940 Vesanka, (0500) 785 695, marko.rauhala@kolumbus.fi
Hemsida: http://www.roselia.fi/
Repertuar på dansplatser: (efter orkestern 9.6.2019) utan begäran: foxtrot, tango, vals, långsam vals, humppa, sottis, polkka, masurka, jive, bugg, boogie woogie, samba, rumba, cha cha cha, salsa
Bakgrund information daterad: 9.6.2019

Uppdaterad senast Rosette 11.10.2019.

L 19.10.2019
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
To 24.10.2019
M/S Baltic Princess
Fr 25.10.2019
M/S Baltic Princess
Fr 1.11.2019
Ravintola Punainen kukko (Björneborg)
L 2.11.2019
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fr 8.11.2019
Kempeleen työväentalo
L 9.11.2019
Ravintola Punainen kukko (Björneborg)
M 11.11.2019
Viking Mariella
Ti 12.11.2019
Viking Mariella
L 16.11.2019
Limingan ns
M 18.11.2019
Silja Europa
Ti 19.11.2019
Silja Europa
Fr 22.11.2019
Saariselän tunturihotelli (Enare)
L 23.11.2019
Saariselän tunturihotelli (Enare)
M 25.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Ti 26.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
On 27.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
To 28.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
Fr 29.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
L 30.11.2019
Äkäshotelli (Kolari)
On 4.12.2019
Viking XPRS
To 5.12.2019
Viking XPRS
Fr 6.12.2019
Wanha kanala (Loimaa)
L 7.12.2019
Hotelli IsoValkeinen (Kuopio)
S 8.12.2019
M/S Baltic Princess
M 9.12.2019
M/S Baltic Princess
L 14.12.2019
Keskustalo (Karhula, Kotka)
S 15.12.2019
Silja Europa
On 18.12.2019
Hotelli Tallukka (Asikkala)
S 22.12.2019
M/S Baltic Princess
L 28.12.2019
Tallink Galaxy
S 29.12.2019
Tallink Galaxy
S 5.1.2020
Silja Europa
M 6.1.2020
Silja Europa
Ti 7.1.2020
Silja Europa
On 8.1.2020
Silja Europa
M 13.1.2020
Viking Grace
Ti 14.1.2020
Viking Grace
L 18.1.2020
Alapitkän ns (Lapinlax)
Ti 21.1.2020
M/S Baltic Princess
On 22.1.2020
M/S Baltic Princess
Ti 28.1.2020
M/S Finlandia
On 29.1.2020
M/S Finlandia
To 30.1.2020
M/S Finlandia
L 1.2.2020
Limingan ns
M 3.2.2020
Härmän Kylpylä (Kauhava)
On 12.2.2020
Viking XPRS
To 13.2.2020
Viking XPRS
Fr 14.2.2020
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
L 15.2.2020
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
On 19.2.2020
Ikaalisten kylpylä
M 2.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
Ti 3.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
On 4.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
To 5.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
Fr 6.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
L 7.3.2020
Scandic Rukahovi (Kuusamo)
To 19.3.2020
M/S Baltic Princess
Fr 20.3.2020
M/S Baltic Princess
L 21.3.2020
M/S Baltic Princess
To 26.3.2020
Saariselän tunturihotelli (Enare)
Fr 27.3.2020
Äkäshotelli (Kolari)
L 28.3.2020
Hotelli Levitunturi (Sirkka, Kittilä)
Ti 31.3.2020
Viking Gabriella
On 1.4.2020
Viking Gabriella
Fr 3.4.2020
Spa Hotel Runni (Idensalmi)
L 4.4.2020
Rokua Health & Spa (Utajärvi)
Ti 7.4.2020
M/S Baltic Princess
On 8.4.2020
M/S Baltic Princess
S 12.4.2020
Jyväskylä
M 13.4.2020
Äkäshotelli (Kolari)
Ti 14.4.2020
Saariselän tunturihotelli (Enare)
On 15.4.2020
Äkäshotelli (Kolari)
To 16.4.2020
Äkäshotelli (Kolari)
Fr 17.4.2020
Äkäshotelli (Kolari)
L 18.4.2020
Saariselän tunturihotelli (Enare)
M 20.4.2020
M/S Finlandia
Ti 21.4.2020
M/S Finlandia
On 22.4.2020
M/S Finlandia
To 23.4.2020
M/S Finlandia
L 2.5.2020
Tallink Galaxy
S 3.5.2020
Tallink Galaxy
Ti 5.5.2020
Hotelli Tallukka (Asikkala)
S 10.5.2020
Silja Europa
M 11.5.2020
Silja Europa
M 18.5.2020
Viking Grace
Ti 19.5.2020
Viking Grace
On 20.5.2020
Viking Grace
To 21.5.2020
Viking Grace
Fr 22.5.2020
Viking Grace
L 23.5.2020
Viking Grace
S 24.5.2020
Viking Grace