TanssitYmpäri vuoden ma 19:30--23:30, ke 20:00--23:30, pe 20:30--01:30, la 20:00--00:30
Lattia60 + 55 m², suorakulmio, parkettia
YleisöPääosa 30--60 v, alaikäraja 18 v
Puh(06) 483 1111
Tiedustelut(06) 483 1111
Fax(06) 484 6703
PostiHärmän Kuntokeskus, vapaa-ajanohjaajat, Vaasantie 22, 62375 Ylihärmä
Sähköpostimyynti@harmankuntokeskus.fi
NaistenhakuNaistentanssit ma ja la, sekahaku pe
VarusteluSavuton kahvio, A-oikeudet, vartioitu narikka 2 euroa, hotelli ja kylpylä
KäyntiosoiteVaasantie 22, Kauhava
Ajo-ohje(a) Seinäjoki -(tie 19)-> pohjoiseen 50 km, vasemmalle "Vaasa", talo heti vasemmalla.
(b) Uusikaarlepyy -(tie 19)-> etelään 40 km, oik, "Vaasa", talo heti vasemmalla.
(c) Kyyjärvi -(tie 18)-> länteen 80 km.
(d) Lapua -> Pietarsaari 23 km, vasemmalle "Vaasa", talo heti vasemmalla.
KoordinaatitWGS84 N63°08'31.4" E22°49'35.5"
IlmoituksetIlkka (pe)
Kotisivuhttp://www.harmankuntokeskus.fi/
Perustettu1984

Tuorein ohjelmapäivitys tanssinjärjestäjältä 5.12.2016. Lähetä täydennyspyyntö

Ti 17.1.2017
Karaoke
Ke 18.1.2017
Tero Jokinen
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
To 19.1.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: hidas foksi perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 20.1.2017
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri
La 21.1.2017
Miljoonasade, Lakeussalissa Ensti
Ma 23.1.2017
Lumilinna
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 24.1.2017
Karaoke
Ke 25.1.2017
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
18:15--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Pentti Lammi, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Pentti Lammi, Vaihtoaskel ry
To 26.1.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: hidas foksi perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 27.1.2017
Charlies
A.Aallon rytmiorkesteri
Ma 30.1.2017
Eino Luostarin yhtye
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 31.1.2017
Karaoke
Ke 1.2.2017
Marko Rauhala
18:15--19:30 tanssikurssi: fusku perusteet, Pentti Lammi, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: rumba-bolero perusteet, Pentti Lammi, Vaihtoaskel ry
To 2.2.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteitten osaajat 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: cha cha perusteitten osaajat 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 3.2.2017
Jarkko Honkanen & Taiga
La 4.2.2017
Jarmos-yhtye
Ma 6.2.2017
Wähäkosket
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 7.2.2017
Karaoke
Ke 8.2.2017
Härmän Jokke
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Jaana Siekkinen, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: wanha tango perusteet, Jaana Siekkinen, Vaihtoaskel ry
To 9.2.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: cha cha perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 10.2.2017
Sinitaivas
La 11.2.2017
Pauli Hanhiniemi, Retkue
Lakeussalissa Ensti
Ma 13.2.2017
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
18:15--19:30 tanssikurssi: tango perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 14.2.2017 ystävänpäivä
Karaoke
Ke 15.2.2017
Vesa Ollinmäki
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet, Jaana Siekkinen, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: wanha tango perusteet, Jaana Siekkinen, Vaihtoaskel ry
To 16.2.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: rumba-bolero perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: cha cha perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 17.2.2017
Tähtiartisti finaalit
La 18.2.2017
Tähtiartisti finaalit
Ma 20.2.2017
Juhamatti & Timangi
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: humpat perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ke 22.2.2017
Duo Jussi Fischer
18:15--19:30 tanssikurssi: double step boogie perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
To 23.2.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: masurkka perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteitten osaajat 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 24.2.2017
Markku Aro & Diesel
Anssin Jussin Areenalla, Lauri Tähkä
La 25.2.2017
Arvo Pienimäki duo, Tosimiehet
Ma 27.2.2017
Eino Luostarin yhtye
Ti 28.2.2017
Karaoke
Ke 1.3.2017
Antti Särösalo
18:15--19:30 tanssikurssi: double step boogie perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
19:45--21:00 tanssikurssi: salsa perusteet, Niina ja Heikki Kari, Vaihtoaskel ry
To 2.3.2017
Enstin karaoketanssit
Pe 3.3.2017
Ippe Mansikan orkesteri
La 4.3.2017
Joonas Erkkilä & Hehku
Ma 6.3.2017
Juha Hautaluoma, Oja-Lipasti Band
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: humpat perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 7.3.2017
Karaoke
Ke 8.3.2017 naisten päivä
Ari Salo
To 9.3.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: masurkka perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 10.3.2017
Pekkaniskan Pojat
La 11.3.2017
Savannah
Ma 13.3.2017
Antti Sivulan yhtye
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: humpat perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 14.3.2017
Karaoke
Ke 15.3.2017
Olli Orrenmaa
To 16.3.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: masurkka perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: bugg perustetten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 17.3.2017
Souvarit
La 18.3.2017
Neljä Ruusua
Lakeussalissa Klaus Koivula
Ma 20.3.2017
Rainer Bollström & Graniitti
18:15--19:30 tanssikurssi: valssi perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: jenkat perusteet 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 21.3.2017
Karaoke
Ke 22.3.2017
Duo Sulo Kallio & Marco Cucinotta
To 23.3.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteitten osaajat 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteitten osaajat 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 24.3.2017
Aki Samuli, Fantasia
La 25.3.2017
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Ma 27.3.2017
Eino Luostarin yhtye
18:15--19:30 tanssikurssi: valssi perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: jenkat perusteet 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ti 28.3.2017
Karaoke
Ke 29.3.2017
Klaus Koivula
To 30.3.2017
Enstin karaoketanssit
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 31.3.2017
Tarja Lunnas & Rosso
Ma 3.4.2017
18:15--19:30 tanssikurssi: valssi perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: jenkat perusteet 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
To 6.4.2017
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteitten osaajat 3, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Ke 12.4.2017
Tapani Lager, Martti Peltola
Pe 14.4.2017 pitkäperjantai
Leif Lindeman, Avec
Ma 17.4.2017 pääsiäismaanantai
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet kertaus 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet kertaus 1, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
To 20.4.2017
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: toivelaji perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Pe 21.4.2017
Rosette, Charles Plogman
Ma 24.4.2017
18:15--19:30 tanssikurssi: foksi perusteet kertaus 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: fusku perusteet kertaus 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
To 27.4.2017
18:15--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteitten osaajat 2, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
19:45--21:00 tanssikurssi: toivelaji perusteitten osaajat, Tuula Nmmela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
La 29.4.2017 tanssin päivä
Wähäkosket
Su 30.4.2017 vapunaatto
Talisman, Marko Maunuksela
Pe 19.5.2017
Mervi Kovero, Rosalie
Ma 22.5.2017
Rosette
La 27.5.2017
Marita Saal, Olavi Hällbackan yhtye
La 10.6.2017
Tanssiorkesteri Luxus
La 17.6.2017
Savannah
Ma 3.7.2017
Tanssiorkesteri Luxus
Ke 5.7.2017
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
La 15.7.2017
Ilkka Hakala, Sonetti
Ma 17.7.2017
Juhamatti
La 22.7.2017
Marita Saal, Olavi Hällbackan yhtye
Pe 11.8.2017
Martti Peltola, Tapani Lager
Ma 14.8.2017
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Ma 9.10.2017
Mervi Kovero, Rosalie
Ma 16.10.2017
Ässät
Ma 23.10.2017
Tanssiorkesteri Luxus
La 4.11.2017
Savannah
Ke 29.11.2017
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Pe 22.12.2017
Marita Saal, Olavi Hällbackan yhtye