Maakunnan ykköstanssittaja Kylpylähotelli Rauhalahti tarjoaa elävää musiikkia kolmena iltana viikossa ympäri vuoden.
Keskiviikkoisin on naistentanssit, joissa esiintyjien ja orkesterien kirkkainta kärkeä.
Viikonloppuisin on sekahakutanssit, joissa kotimaiset tanssiorkesterit. Erilaisia teemaviikonloppuja.
Lisäksi upeassa Club R yökerhossa karaoketanssit maanantaista perjantaihin.

Tervetuloa tanssimaan ja virkistymään Rauhalahteen.
TanssitYmpäri vuoden ke 20:00--01:30, pe, la 21:00--02:30
LattiaN. 90 m², + lisäparkettitasot n. 40 m²
Yleisö30--60 v
Puh030 608 3100
Tiedustelut030 608 3100
PostiKylpylähotelli Rauhalahti, Katiskaniementie 8, 70700 Kuopio
Sähköpostimyynti@rauhalahti.fi
NaistenhakuKe
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, narikka 2 euroa
KäyntiosoiteKatiskaniementie 8, Kuopio
Ajo-ohjeViitoitus moottoritieltä.
KoordinaatitWGS84 N62°52'01.9" E27°38'48.6"
IlmoituksetSavon Sanomat (ke,pe)
Kotisivuhttp://www.rauhalahti.fi/
Perustettu1981

Tuorein ohjelmapäivitys Kylpylähotelli Rauhalahti 15.11.2019.

Ke 11.12.2019 15 euroa
Reeta Saranpää & Lumo, naistentanssit
Pe 13.12.2019 16 euroa
Läpivalaisu
La 14.12.2019 16 euroa
Polte
Ke 18.12.2019 14 euroa
Tomi Markkola & Fernet
To 26.12.2019 tapaninpäivä 12 euroa
Pasi Kivimäki, NYT-kvintetti
Pe 27.12.2019 16 euroa
Yölintu
La 28.12.2019 12 euroa
Aki Hietala, Norolan Pojat
Pe 10.1.2020 12 euroa
Nina Åkerman, Onnentähti
La 11.1.2020 10 euroa
Karanos
Ke 15.1.2020
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Pe 17.1.2020
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
La 18.1.2020
Casanova & Sami Rosholm
Ke 22.1.2020
Suvi Karjula & In The Mood
Pe 24.1.2020
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku
Ke 29.1.2020
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Pe 31.1.2020 35 euroa
Wilko Johnson Band, Los Bastardos Finlandeses, Juniper Inc
La 1.2.2020 32 euroa
Super Ysärit, Daze, Dj Sash!, Maxx, Aikakone
La 15.2.2020
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
Ke 26.2.2020
Markku Aro & Diesel
Pe 28.2.2020
Helminauha
Ke 11.3.2020
Charlies
Pe 20.3.2020
Kalle Jussila
Pe 27.3.2020
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
La 28.3.2020
Joonas Erkkilä, Unelma
La 4.4.2020
Afrikan tähti & Armi Tenkula
La 11.4.2020
Jarno Itkonen
Pe 17.4.2020
SRMY:n orkesteri
La 18.4.2020
SRMY:n orkesteri
Su 19.4.2020
SRMY:n orkesteri
La 25.4.2020
Norolan Pojat
To 14.5.2020
Eldorado
Pe 15.5.2020
Eldorado, Hannu Hautaniemi
La 16.5.2020
Eldorado
La 23.5.2020
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
La 6.6.2020
Tähtikuvio, Niko Mäenpää
La 4.7.2020
Norolan Pojat