Maakunnan ykköstanssittaja Kylpylähotelli Rauhalahti tarjoaa elävää musiikkia kolmena iltana viikossa ympäri vuoden.
Keskiviikkoisin on naistentanssit, joissa esiintyjien ja orkesterien kirkkainta kärkeä.
Viikonloppuisin on sekahakutanssit, joissa kotimaiset tanssiorkesterit. Erilaisia teemaviikonloppuja.
Lisäksi upeassa Club R yökerhossa karaoketanssit maanantaista perjantaihin.

Tervetuloa tanssimaan ja virkistymään Rauhalahteen.
TanssitYmpäri vuoden ke 20:00--01:30, pe, la 21:00--02:30
LattiaN. 90 m², + lisäparkettitasot n. 40 m²
Yleisö30--60 v
Puh030 608 3100
Tiedustelut030 608 3100
PostiKylpylähotelli Rauhalahti, Katiskaniementie 8, 70700 Kuopio
Sähköpostimyynti@rauhalahti.fi
NaistenhakuKe
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, narikka 2 euroa
KäyntiosoiteKatiskaniementie 8, Kuopio
Ajo-ohjeViitoitus moottoritieltä.
KoordinaatitWGS84 N62°52'01.9" E27°38'48.6"
IlmoituksetSavon Sanomat (ke,pe)
Kotisivuhttp://www.rauhalahti.fi/
Perustettu1981

Tuorein ohjelmapäivitys Kylpylähotelli Rauhalahti 28.12.2016.

Ke 18.1.2017
Johanna Debreczeni, Amorio
Pe 20.1.2017
Jarkko Honkanen & Taiga
La 21.1.2017
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ke 25.1.2017
Tomi Markkola & Fernet
Pe 27.1.2017
Matchbox, Peer Günt, Willies Troubles
La 28.1.2017
Rednex, Tanya Evans, Culture Beat
Ke 1.2.2017
Souvarit
Pe 3.2.2017
Sinitaivas
La 4.2.2017
Onnentähti
Ke 8.2.2017
Pekkaniskan pojat
Pe 10.2.2017
Teemu Roivainen, Energia
La 11.2.2017
Benjamin Enroth, Veijarit
Ke 15.2.2017
Heikki Koskelo
Pe 17.2.2017
Spekti, Motions, Bass Head
La 18.2.2017
Herrakerho
Ke 22.2.2017
Heidi Pakarinen & Karavaani
Pe 24.2.2017
Janne Raappana
La 25.2.2017
Rainer Bollström & Graniitti
Ke 1.3.2017
Eija Kantola & Omega
Pe 3.3.2017
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
La 4.3.2017
Channel Four
Ke 8.3.2017 naisten päivä
Finlanders
Pe 10.3.2017
Charlies
La 11.3.2017
Kalle Kaaja, Antti Tammilehdon yhtye
Ke 15.3.2017
Taikakuu
Pe 17.3.2017
Erika Vikman
La 18.3.2017
Yksityistilaisuus
Ke 22.3.2017
Marita Taavitsainen, Koivu orkesteri
Pe 24.3.2017
Markku Aro & Diesel
La 25.3.2017
Korpiklaani, Metsätöll
Ke 29.3.2017
Leif Lindeman & Avec
Pe 31.3.2017
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 1.4.2017
Olavi Uusivirta
Ke 5.4.2017
Jouni Keronen, Keidas
Pe 7.4.2017
Neljänsuora
La 8.4.2017
Läpivalaisu
Ke 12.4.2017
Marko Maunuksela & Talisman
Pe 14.4.2017 pitkäperjantai
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 15.4.2017
Patajätkä
Ke 19.4.2017
Anneli Mattila, Recados
Pe 21.4.2017
Hurma
La 22.4.2017
Tommi Soidinmäki
Ke 26.4.2017
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Pe 28.4.2017
A.Aallon rytmiorkesteri
La 29.4.2017 tanssin päivä
Mika Lappalainen, Onnentekijät
La 6.5.2017
Souvarit
Pe 19.5.2017
Rosette
Ke 24.5.2017
Meiju Suvas
Pe 26.5.2017
Ässät
Ke 23.8.2017
Rosette