TanssitLokakuun alusta huhtikuun loppuun joka viikko la 19:00--0:30, epäsäännöllisesti päivätansseja, nuorisotapahtumia, konsertteja ja stand up iltoja, tanssit vuodessa
Lattia360 m², neliö
Puh0207-436450
Tiedustelut0207-436450
PostiKartano Kievari, Saarijärventie 434, 44170 Hietama Äänekoski
Sähköpostilare@tanssittaa.fi, nina@kartanokievari.fi
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, vartioitu narikka 2 euroa, alakerrassa tanssi-iltoina karaoke, karaokeen vapaa pääsy. Karaoke jatkuu aina klo 1.30 saakka.
KäyntiosoiteSaarijärventie 434, Äänekoski
KoordinaatitWGS84 N62°35'25.6" E25°36'04.9"
BussiVakiolinja Muurame-Jyväskylä-Palokka-Suolahti-Äänekoski-Kartano Kievari
IlmoituksetKeskisuomalainen (pe), Ykköset (to), Tanssi viihde lehti, Järviradio
Kotisivuhttp://www.kartanokievari.fi/
TakuuFoksi, tango, valssi, hidas valssi, humppa, jenkka, polkka, masurkka ja jive
MuutaA-oikeudet. Ikäraja 18v. Majoituspalvelut, sähkölliset autopaikat sekä suihku ja WC-tilat karavaanareille. Lisäksi kokous- ja juhlapalvelut. Aktiivisten tanssinharrastajien suosima talvilava, ikäjakauma riippuvainen esiintyjistä.
La 18.10.2003
Nelostie & Jaska Mäkynen
La 1.11.2003
Väliaikainen
La 8.11.2003
Mekka & Paula Koivuniemi
La 22.11.2003
Teuvo Oinas
La 29.11.2003
Kari Hirvonen & Lumipallo
La 6.12.2003
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 13.12.2003
Fernet & Tomi Markkola
La 27.12.2003
Paratiisi & Kaija Pohjola
La 3.1.2004
Kesyttömät & Kirsi Ranto
Pe 9.1.2004
Souvarit
La 17.1.2004
Valentinot & Rami Rafael
La 24.1.2004
Seinäruusut & Johanna Pakonen
La 7.2.2004
Johanna Piipponen
La 14.2.2004
Kari Piironen
La 21.2.2004
Mira Kunnasluoto
La 28.2.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 6.3.2004
Kerosiini & Jouni Keronen, Jasmin Mäntylä
La 13.3.2004
Luxos & Heidi Kyrö
La 20.3.2004
Anneli Mattila & V.I.P.
La 27.3.2004
Teuvo Oinas
La 3.4.2004
Kaija Pohjola
Su 11.4.2004
Elysee & Erkki Räsänen
La 17.4.2004
Korsuorkesteri
La 9.10.2004
Korsuorkesteri
La 16.10.2004
Elysee & Erkki Räsänen
La 23.10.2004
Presto, Kake Randelin
La 30.10.2004
Väliaikainen
La 6.11.2004
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 13.11.2004
Noiser & Kari Piironen
La 20.11.2004
Kari Hirvonen & Amarillo 2
La 27.11.2004
Teuvo Oinas
Pe 3.12.2004
Souvarit
La 4.12.2004
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
La 11.12.2004
Fantasia & Arto Nuotio
La 18.12.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 1.1.2005
Petri Hervanto
La 8.1.2005
Safir & Mira Kunnasluoto
La 15.1.2005
Johanna Debreczeni
La 22.1.2005
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 5.2.2005
Korsuorkesteri
La 12.2.2005
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
La 26.2.2005
Tiina Räsänen
La 5.3.2005
Kari Piironen
La 26.3.2005
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 2.4.2005
Syke
La 9.4.2005
Kari Hirvonen & Amarillo 2
La 16.4.2005
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 23.4.2005
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 14.5.2005
Birgit Ohra-aho
La 15.10.2005
Unelmavävyt
La 22.10.2005
Safir & Mira Kunnasluoto
La 5.11.2005
Arto Nuotio, Johanna Piipponen
La 12.11.2005
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 19.11.2005
Kari Hirvonen
La 26.11.2005
Rosso & Tarja Lunnas
La 3.12.2005
Korsuorkesteri
Ma 5.12.2005
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 10.12.2005
Noiser & Kari Piironen
La 17.12.2005
Johanna Debreczeni
La 7.1.2006
Unelmavävyt
La 14.1.2006
Erkki Räsänen
La 21.1.2006
Omega & Eija Kantola
La 28.1.2006
Sesam & Antti Raiski
La 4.2.2006
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
La 11.2.2006
Pekkaniskan Pojat
La 18.2.2006
Fantasia & Kati Fors, Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
La 25.2.2006
Rosso & Tarja Lunnas
La 4.3.2006
Noiser
La 11.3.2006
Lumipallo & Saska Helmikallio
La 18.3.2006
Koivu & Marita Taavitsainen, Aki Hietala
La 25.3.2006
Saija Tuupanen & Tornados
Su 26.3.2006
Korsuorkesteri, konsertti, konsertti
La 1.4.2006
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 8.4.2006
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 15.4.2006
Kari Hirvonen
La 22.4.2006
Korsuorkesteri
La 14.10.2006
Korsuorkesteri
La 28.10.2006
Saija Tuupanen & Tornados
La 4.11.2006
Taivalkunta Beat
La 11.11.2006
Rosette
La 18.11.2006
Sesam & Antti Raiski
La 25.11.2006
Väliaikainen, Major & Kati Fors
La 2.12.2006
Oo la laa & Kristiina Mäki
La 9.12.2006
Huikon veljekset
La 16.12.2006
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 30.12.2006
Noiser & Kari Piironen
La 6.1.2007
Rosette, Tiina Ruuska
La 13.1.2007
Diesel & Markku Aro
La 20.1.2007
Köpi Koski ja Projekti
La 27.1.2007
Kari Isola ja Yön tähdet
La 3.2.2007
Kaija Pohjola
La 10.2.2007
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
La 17.2.2007
La Strada & Anita Hirvonen
La 24.2.2007
Noiser, Risto Nevala
La 3.3.2007
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 10.3.2007
Menox, Fantasia
La 17.3.2007
Kaija Lustila
La 24.3.2007
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 31.3.2007
Korsuorkesteri
La 7.4.2007
Juha Metsäperä
La 14.4.2007
NeljänSuora
La 21.4.2007
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 13.10.2007
Kari Piironen
La 20.10.2007
Charlies
La 27.10.2007
Korsuorkesteri
La 3.11.2007
Unelmavävyt
La 10.11.2007
Menox, Kaija Lustila
La 17.11.2007
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 24.11.2007
Väriloiste
La 1.12.2007
KinoJake
La 8.12.2007
Juhamatti, Timangi
La 29.12.2007
Rosette, Tiina Ruuska
La 5.1.2008
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 19.1.2008
Neljäs mies & Hannu Palo
La 26.1.2008
Huikon veljekset
La 2.2.2008
Sinitaivas
La 16.2.2008
Tanssiorkesteri Helmi
La 23.2.2008
Antti Raiski
La 1.3.2008
Kari Hirvonen
La 15.3.2008
FBI-beat
La 22.3.2008
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 29.3.2008
Ässät
La 12.4.2008
Mikael Konttinen
La 19.4.2008
Korsuorkesteri
La 11.10.2008
Nelinpeli
La 18.10.2008
Voimaorkesteri, Antti Ahopelto, Anni Parkkila
La 1.11.2008
Fernet & Tomi Markkola
La 8.11.2008
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 15.11.2008
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 22.11.2008
Marita Taavitsainen
La 6.12.2008
Kaija Pohjola
La 20.12.2008
Caminito & Kari Piironen
La 3.1.2009
Korsuorkesteri
La 10.1.2009
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 17.1.2009
Safir & Meiju Suvas
La 31.1.2009
Nelinpeli
La 7.2.2009
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 28.2.2009
Terhi Matikainen
La 7.3.2009
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 14.3.2009
Marita Taavitsainen
La 21.3.2009
Caminito & Kari Piironen
La 28.3.2009
Monarkia & Jukka Hallikainen
La 11.4.2009
Saija Tuupanen & Tornados
La 18.4.2009
Helmenkalastajat
Ti 19.5.2009
Sinitaivas
Ti 26.5.2009
Helmenkalastajat
Ti 9.6.2009
KinoJake
Ti 16.6.2009
Saija Tuupanen & Tornados
Ti 23.6.2009
Väriloiste
Ti 30.6.2009
Susanna Heikki
Pe 3.7.2009
Islanders & Danny & D'Voices
Ti 7.7.2009
Syke
Ti 14.7.2009
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ti 21.7.2009
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ti 28.7.2009
Pekkaniskan Pojat
Ti 4.8.2009
FBI-beat & Markus Törmälä
Ti 11.8.2009
Dry Capri
Ti 18.8.2009
KinoJake
La 29.8.2009
Eija Koriseva
La 26.9.2009
Monarkia
La 10.10.2009
Fernet & Tomi Markkola
La 17.10.2009 13 €
Caminito & Kari Piironen
La 24.10.2009 13 €
Rosso & Tarja Lunnas
La 31.10.2009 14 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 7.11.2009 14 €
Korsuorkesteri
La 14.11.2009 14 €
Saija Tuupanen & Tornados
La 21.11.2009 14 €
Helmenkalastajat
La 28.11.2009 14 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 5.12.2009 14 €
Rosso & Tarja Lunnas
La 12.12.2009 14 €
Monarkia & Jukka Hallikainen
La 19.12.2009 14 €
Jaska Mäkynen
Su 20.12.2009 12 €
Kirsi Ranto & joulukonsertti, joulukonsertti
La 26.12.2009 14 €
Fernet & Tomi Markkola
La 2.1.2010 14 €
Korsuorkesteri
La 9.1.2010 14 €
Rosette & Kaija Lustila
La 16.1.2010
Voimaorkesteri
La 23.1.2010
Avenue & Anniina Mattila
La 30.1.2010
Caminito & Kari Piironen
La 13.2.2010 20:00--02:00, 15 €
Jaana Lammi & Arja Sipola & Kaija Pohjola
La 20.2.2010 20:00--02:00, 14 €
Arto Nuotio & Johanna Piipponen
La 27.2.2010 20:00--02:00, 14 €
Marita Taavitsainen
La 6.3.2010 20:00--02:00, 14 €
Hanna Talikainen
La 13.3.2010 20:00--02:00, 14 €
Kaija Lustila
La 27.3.2010 20:00--02:00, 14 €
Varjokuva
La 10.4.2010 20:00--02:00, 14 €
Voimaorkesteri
Pe 23.4.2010
Eija Koriseva
La 24.4.2010
Monarkia & Jukka Hallikainen
La 9.10.2010
Rosette & Kaija Lustila
La 16.10.2010
Marita Taavitsainen
La 23.10.2010 14 €
Jukka Hallikainen
La 30.10.2010 14 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
La 6.11.2010 14 €
Caminito & Kari Piironen
La 13.11.2010 14 €
La Strada
La 20.11.2010 14 €
Helmenkalastajat
La 27.11.2010 14 €
Tomi Markkola
La 4.12.2010
Presto & Kake Randelin
La 11.12.2010 14 €
Korsuorkesteri
La 18.12.2010 14 €
Kaija Pohjola
La 1.1.2011
Jackpot & Henri Stenroth
La 8.1.2011
Teuvo Oinas
La 15.1.2011
Köpi Koski ja Projekti
La 22.1.2011
Antti Tammilehdon yhtye
La 29.1.2011
Caminito & Kari Piironen
La 5.2.2011
Diesel & Markku Aro
La 12.2.2011
In The Mood
La 19.2.2011
Finlanders
La 26.2.2011
Pekkaniskan Pojat
La 5.3.2011
Omega & Eija Kantola
La 12.3.2011
Rosso & Tarja Lunnas
La 19.3.2011
Korsuorkesteri, Marita Taavitsainen
La 26.3.2011
Fernet & Tomi Markkola
La 2.4.2011
Fantasia & Marko Maunuksela
La 16.4.2011
Kari Vepsä levyjulkkarit
La 23.4.2011
La 30.4.2011
La 7.5.2011
Martti Metsäkedon orkestari, Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 14.5.2011
Kiitostanssit, Nalle Lehtonen
Pe 26.8.2011
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 8.10.2011
Varjokuva
La 15.10.2011
Korsuorkesteri, Foxset, Pepe Enroth
La 22.10.2011
EXmiehet & Saija Tuupanen, Markus Sextet
La 29.10.2011
In The Mood & Rainer Bollström
La 5.11.2011
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 12.11.2011
FBI-beat & Markus Törmälä
La 19.11.2011
Channel Four & Kari Piironen, Caminito
La 26.11.2011
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 3.12.2011
Helmenkalastajat
Ma 5.12.2011
Köpi Koski ja Projekti
La 10.12.2011
Jackpot, Jukka Hallikainen
La 17.12.2011
Mikael Konttinen
La 31.12.2011
La Strada & Anita Hirvonen
La 7.1.2012
Rosso & Tarja Lunnas
La 14.1.2012
Petoman & Tommi Soidinmäki
La 21.1.2012 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
La 28.1.2012 20:00--01:30, 15 €
Myrskytuuli, Unelmavävyt
La 4.2.2012 20:00--01:30, 15 €
Varjokuva
La 11.2.2012 20:00--01:30
Markku Aro & Diesel
La 18.2.2012 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 25.2.2012 20:00--01:30, 15 €
Sinitaivas
La 3.3.2012 20:00--01:30, 15 €
Taikakuu
La 10.3.2012 20:00--01:30, 15 €
Korsuorkesteri
La 17.3.2012 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Kari Piironen & Caminito
La 24.3.2012 20:00--01:30
Markus Törmälä & FBI-beat
La 31.3.2012 20:00--01:30, 15 €
Helmenkalastajat
La 7.4.2012 20:00--01:30, 15 €
Marko Maunuksela & Fantasia
La 14.4.2012 20:00--01:30, 15 €
Mervi Koponen & Hovinarrit
La 21.4.2012 20:00--01:30, 15 €
Hurma
La 28.4.2012 20:00--01:30, 15 €
Kaija Lustila & Rosette
Pe 14.9.2012
Rosette & Kaija Lustila
Pe 21.9.2012 20:00--00:30, 15 €
Charlies
La 22.9.2012 20:00--01:30, 15 €
Korsuorkesteri
Pe 28.9.2012
Syke
Pe 5.10.2012
Hurma
Pe 12.10.2012 20:00--00:30, 15 €
Pekka Mikkola & Hovinarrit
La 13.10.2012
FBI-beat
Pe 19.10.2012 20:00--00:30, 15 €
Sebastian & Anri Ahlgren
La 20.10.2012
Myrskytuuli
Pe 26.10.2012
Charles Plogman & Ronnies
La 27.10.2012
Väriloiste
La 3.11.2012
Finlanders
La 10.11.2012
Souvarit
La 17.11.2012
Dallapé, Savannah
La 24.11.2012
Iskelmäyhtye Bohemia, Kari Piironen & Caminito
La 1.12.2012
Hänen orkesterinsa, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari, Jani Jalkanen
Ke 5.12.2012
Köpi Koski ja Projekti
La 8.12.2012
Sinitaivas, Juha Metsäperä
La 15.12.2012
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja, Agents
La 22.12.2012
Fantasia & Marko Maunuksela
La 29.12.2012
Markku Aro & Diesel
Ma 31.12.2012
Anita Hirvonen, La Strada
La 5.1.2013
Pekka Hartonen & Sawotta
La 12.1.2013
Teuvo Oinas
La 19.1.2013
Teemu Harjukari & Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 26.1.2013
Eija Kantola & Omega
La 2.2.2013
Tommi Soidinmäki
La 9.2.2013
Finlanders, Helmenkalastajat
La 16.2.2013
Dallapé, Savannah
La 23.2.2013
Helminauha, Ratto-band
La 2.3.2013
Kari Piironen, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
La 9.3.2013
Tomi Markkola, Myrskytuuli, Fernet
La 16.3.2013
Varjokuva, Souvarit
La 23.3.2013
Tapani Kansa
Pe 29.3.2013
Matti ja Teppo
La 30.3.2013
Kalle Kaaja & Antti Tammilehdon yhtye, Caravan
La 6.4.2013
Markku Aro
La 13.4.2013
Jari Sillanpää & Men in Black
La 20.4.2013
Tulipunaruusut, Sinitaivas
La 27.4.2013
Eino Grön & Niskalenkki
La 25.5.2013
Anita Hirvonen & La Strada
La 31.8.2013 15 €
Sinitaivas
La 5.10.2013
Souvarit
La 12.10.2013
Savannah, Kari Piironen
La 26.10.2013
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 2.11.2013
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 9.11.2013
Sinitaivas
La 16.11.2013
Pekkaniskan Pojat
La 23.11.2013
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
La 30.11.2013
Tulipunaruusut
La 7.12.2013
Markku Aro & Diesel
La 14.12.2013
Tommi Soidinmäki & Energia
La 21.12.2013
Juhamatti & Timangi, Hurma
La 28.12.2013
Ippe Mansikan orkesteri, Kaija Pohjola & FinnNostalgia
Ti 31.12.2013 20:00--01:30, 15 €
La Strada
La 4.1.2014 20:00--01:30, 15 €
Helminauha, In The Mood
La 11.1.2014 20:00--01:30, 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
La 18.1.2014 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkurit, Jaska Mäkynen & Nelostie
La 25.1.2014 20:00--01:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
La 1.2.2014 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 8.2.2014 20:00--01:30, 15 €
Jani Jalkanen & Hänen orkesterinsa, Jarkko Honkanen & Taiga
La 15.2.2014 20:00--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 22.2.2014 20:00--01:30, 15 €
Kari Piironen & Caminito, Leif Lindeman & Rosette
La 1.3.2014 20:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel, Kaukolasipartio
La 8.3.2014 20:00--01:30, 15 €
Tomi Markkola & Fernet
La 15.3.2014 20:00--01:30, 15 €
Hurma
Su 16.3.2014 13:00--17:00, 12 €
Jussi Roponen
La 22.3.2014 20:00--01:30, 15 €
Helmenkalastajat, Rainer Bollström & Graniitti
La 29.3.2014 20:00--01:30, 15 €
Channel Four, Yöntanssittajat
Su 30.3.2014 13:00--17:00, 12 €
Anna-Liisa Räsänen trio, Onnenkulkijat
La 5.4.2014 20:00--01:30, 15 €
Agents, Joonas Erkkilä & Hehku
La 12.4.2014 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
Pe 18.4.2014 20:00--01:30, 15 €
Matti ja Teppo
La 19.4.2014 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut
La 26.4.2014 20:00--01:30, 15 €
Norolan Pojat, Boogie
Pe 8.8.2014 20:00--01:30, 15 €
Eino Grön & Kaksi kitaraa, Ilkka Koivula
La 6.9.2014 20:00--01:30, 20 €
ShadeS, Vaiettu salaisuus, The Beatfools & Jim Beat, Jussi Haanpää
La 27.9.2014 20:00--01:30, 15 €
La Strada
La 4.10.2014 20:00--01:30, 15 €
Kari Piironen, Leif Lindeman
La 11.10.2014 20:00--01:30, 15 €
Jukka Hallikainen & Jackpot
La 18.10.2014 20:00--01:30, 15 €
Saska Helmikallio
La 25.10.2014 20:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel
La 1.11.2014 20:00--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Onnenkulkurit & Harri Nuutinen
La 8.11.2014 20:00--01:30, 15 €
Helmenkalastajat
La 15.11.2014 20:00--01:30, 15 €
Souvarit
La 22.11.2014 20:00--01:30, 15 €
Jean S, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 29.11.2014 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 6.12.2014 20:00--01:30, 15 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari
La 13.12.2014 20:00--01:30, 15 €
Anne Mattila & Mistral
La 20.12.2014 20:00--01:30, 15 €
Tulipunaruusut
La 27.12.2014 20:00--01:30, 15 €
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Ke 31.12.2014 20:00--01:30, 15 €
Anita Hirvonen & La Strada
La 3.1.2015 20:00--01:30, 15 €
Helminauha, Juhamatti & Timangi
La 10.1.2015 20:00--01:30, 15 €
Jani ja Jetsetters, Onnentähti
La 17.1.2015 20:00--01:30, 15 €
Kalle Kaaja & Antti Tammilehdon yhtye
La 24.1.2015 20:00--01:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
La 31.1.2015 20:00--01:30, 15 €
Avec & Leif Lindeman, Kari Piironen
La 7.2.2015 20:00--01:30, 15 €
Teemu Roivainen, Maria Tyyster, Hovinarrit
La 14.2.2015 20:00--01:30, 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 21.2.2015 20:00--01:30, 15 €
Souvarit
La 28.2.2015 20:00--01:30, 15 €
NeljänSuora, Rosalie
La 7.3.2015 15 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
La 14.3.2015 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkurit, In The Mood & Suvi Karjula
Ke 18.3.2015
Kisällit-kvartetti
La 21.3.2015 20:00--01:30, 15 €
Jorma Kääriäinen & Yhden tähden orkesteri, Neliveto
La 28.3.2015 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
La 4.4.2015 20:00--01:30, 15 €
Tulipunaruusut
Su 5.4.2015 20:00--01:30, 15 €
Amadeus Lundberg & La Strada
La 11.4.2015 20:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel
Su 12.4.2015 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman
La 18.4.2015 20:00--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Seppo Tammilehto & Punainen kitara
La 25.4.2015 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 2.5.2015 20:00--01:30, 0 €
Helminauha
Su 10.5.2015 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Avec
Su 20.9.2015 12 €
Jarmo Pellinen & Jani Helenius band, Markus Allan
Ke 23.9.2015 13:00--16:30, 12 €
Astra
La 3.10.2015 20:00--01:30, 15 €
Taikakuu, Helminauha
La 10.10.2015 20:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Avec
La 17.10.2015 20:00--01:30, 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
La 24.10.2015 20:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel
Su 25.10.2015 14:00--18:00, 12 €
Avec & Leif Lindeman
La 31.10.2015 20:00--01:30, 15 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Ke 4.11.2015 13:00--16:30, 12 €
Anna-Liisa Räsänen & Onnenkulkijat
La 7.11.2015 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
La 14.11.2015 20:00--01:30, 15 €
Souvarit
Ke 18.11.2015 13:00--16:30, 12 €
Jussi Roponen
La 21.11.2015 20:00--01:30, 16 €
Tommi Soidinmäki & Energia, Jukka Poika
La 28.11.2015 20:00--01:30, 15 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Kari Piironen, Caminito
La 5.12.2015 20:00--01:30, 15 €
Tulipunaruusut
La 12.12.2015 20:00--01:30, 15 €
Hurma
La 19.12.2015 20:00--01:30, 15 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 26.12.2015 20:00--01:30, 15 €
Mikael Konttinen & Nelinpeli
To 31.12.2015 20:00--01:30, 15 €
Anita Hirvonen & La Strada
La 2.1.2016 20:00--01:30, 15 €
Pekkaniskan Pojat
La 9.1.2016 20:00--01:30, 15 €
Jarkko Honkanen & Taiga
La 16.1.2016 20:00--01:30, 15 €
Finlanders
Ke 20.1.2016 13:00--16:30, 12 €
Köpi Koski ja Projekti
La 23.1.2016 20:00--01:30, 15 €
Juhamatti & Timangi, Helminauha
La 30.1.2016 20:00--01:30, 15 €
Jarkko Järvenpää & Helmenkalastajat
La 6.2.2016 20:00--01:30, 15 €
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, FBI-beat
La 13.2.2016 20:00--01:30, 15 €
Markku Aro & Diesel
La 20.2.2016 20:00--01:30, 15 €
Leif Lindeman & Avec
La 27.2.2016 20:00--01:30, 15 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 5.3.2016 20:00--01:30, 15 €
Marita Taavitsainen & Koivu
La 12.3.2016 20:00--01:30, 15 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Kari Hirvonen & The Vincents
La 19.3.2016 20:00--01:30, 15 €
Tarja Lunnas & Rosso, Ilta-aurinko
La 26.3.2016 20:00--01:30, 15 €
NeljänSuora, LäpiValaisu
La 2.4.2016 20:00--01:30, 15 €
Sinitaivas
La 9.4.2016 20:00--01:30, 15 €
Onnenkulkurit, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 16.4.2016 20:00--01:30, 15 €
Kari Piironen & Caminito
Su 17.4.2016 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Avec
La 23.4.2016 20:00--01:30, 15 €
Matti ja Teppo
La 14.5.2016 20:00--24:00, 10 €
Juhamatti & Timangi
Pe 10.6.2016
Avec, Leif Lindeman
La 1.10.2016 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
Ke 5.10.2016 13:00--16:30, 12 €
Reijo Nieminen, Kari Vähäkyttä
La 8.10.2016 20:00--01:30, 16 €
Leif Lindeman & Avec, Kari Piironen
La 15.10.2016 20:00--01:30, 16 €
Mikael Konttinen & Nelinpeli
La 22.10.2016 20:00--01:30, 16 €
Marco Lundberg
Su 23.10.2016 12 €
Leif Lindeman
La 29.10.2016 20:00--01:30, 16 €
Henkka ja Kulkurit
Ke 2.11.2016 13:00--16:30, 12 €
Jussi Roponen, Kalevi Suntilan yhtye
La 5.11.2016 20:00--01:30, 16 €
Hurma, LäpiValaisu
La 12.11.2016 20:00--01:30, 16 €
Tarja Lunnas & Rosso
La 19.11.2016 20:00--01:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
La 26.11.2016 20:00--01:30, 16 €
Ari Lavu & Wire, Marko Maunuksela & Talisman
La 3.12.2016 20:00--01:30, 16 €
Teemu Roivainen & Hovinarrit, Neliveto
La 10.12.2016 20:00--01:30, 16 €
Tulipunaruusut
La 17.12.2016 20:00--01:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 31.12.2016 20:00--01:30, 16 €
Anita Hirvonen & La Strada, Pekkaniskan Pojat
La 7.1.2017 20:00--01:30, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
La 14.1.2017 20:00--01:30, 16 €
Onnentähti & Aki Samuli, Fantasia
La 21.1.2017 20:00--01:30, 16 €
Juhamatti & Timangi, Helminauha
La 28.1.2017 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
La 4.2.2017 20:00--01:30, 16 €
Henkka ja Kulkurit, Johanna Debreczeni & Amorio
La 11.2.2017 20:00--01:30, 16 €
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri, Ippe Mansikka, Ippe Mansikan orkesteri
La 18.2.2017 20:00--01:30, 16 €
Marita Taavitsainen & Koivu
La 25.2.2017 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
La 4.3.2017 20:00--01:30, 16 €
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku
Ke 8.3.2017 13:00--16:30, 12 €
Jaska Mäkynen, naistentanssit
La 11.3.2017 20:00--01:30, 16 €
Suvi Karjula & In The Mood, Avec & Leif Lindeman
To 16.3.2017
Jaska Mäkynen
La 18.3.2017 20:00--01:30, 16 €
Unelmavävyt, LäpiValaisu
La 25.3.2017 20:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 1.4.2017 20:00--01:30, 16 €
Eija Kantola & Omega
La 8.4.2017 20:00--01:30, 16 €
Myrskytuuli, Onnentähti
La 15.4.2017 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
La 22.4.2017 20:00--01:30, 16 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Su 23.4.2017 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Avec
La 29.4.2017 20:00--01:30, 16 €
Hurma, Henkka ja Kulkurit
La 30.9.2017 20:00--01:30, 16 €
J. Eskelinen, Leif Lindeman & Avec
La 7.10.2017 20:00--01:30, 16 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 14.10.2017 20:00--01:30, 16 €
Kalle Jussila & Ari Nylundin orkesteri
La 21.10.2017 20:00--01:30, 16 €
Teijo Lindström & Aino Niemi
Su 22.10.2017 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman, Hannu Wacklin
La 28.10.2017 20:00--01:30, 16 €
Onnentähti
La 4.11.2017 20:00--01:30, 16 €
Finlanders
La 11.11.2017 20:00--01:30, 16 €
Souvarit, Ari Lavu
La 18.11.2017 20:00--01:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
La 25.11.2017 20:00--01:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 2.12.2017 20:00--01:30, 16 €
Juhamatti & Rosalie, Helminauha
La 9.12.2017 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
La 16.12.2017 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
La 30.12.2017 20:00--01:30, 16 €
Anita Hirvonen & La Strada, Fernanda
La 6.1.2018
20:00--01:30 Tarja Lunnas & Rosso & Harri Nuutinen, Tanssin Taika, 16 €
10:00--17:45 tanssikurssi: tango keski- ja jatkotaso, 152€ sis. täysihoidon, tanssilipun ja majoituksen/45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Su 7.1.2018
10:00--16:15 tanssikurssi: hidas valssi keski- ja jatkotaso, 152€ sis. täysihoidon, tanssilipun ja majoituksen/45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
La 13.1.2018 20:00--01:30, 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 20.1.2018 20:00--01:30, 16 €
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku, Onnentähti
La 27.1.2018 20:00--01:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
La 3.2.2018 20:00--01:30, 16 €
Aki Samuli & Fantasia
Su 4.2.2018 14:00--18:00, 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 10.2.2018
20:00--01:30 Aki Hietala & Norolan Pojat, J. Eskelinen, 16 €
10:00--17:45 tanssikurssi: rumba bolero keski- ja jatkotaso, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Su 11.2.2018
10:00--16:15 tanssikurssi: wanha tango keski- ja jatkotaso, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
La 17.2.2018 20:00--01:30, 16 €
Avec & Leif Lindeman & Kalle Jussila
La 24.2.2018 20:00--01:30, 16 €
Souvarit
La 3.3.2018 20:00--01:30, 16 €
Eija Kantola & Omega
To 8.3.2018 13:00--17:00, 12 €
Jussi Roponen, Kalevi Suntila
La 10.3.2018 20:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Henkka ja Kulkurit
La 17.3.2018 20:00--01:30, 16 €
FBI-beat, Harri Nuutinen & Tanssin Taika
La 24.3.2018 20:00--01:30, 16 €
Suvi Karjula & In The Mood, Helminauha
Pe 30.3.2018
11:00--17:00 tanssikurssi: bugg, salsa kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 31.3.2018
20:00--01:30 Teemu Roivainen & Energia, 16 €
11:00--17:00 tanssikurssi: rumba-bolero, fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 7.4.2018 20:00--01:30, 16 €
Sinitaivas
La 14.4.2018 20:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
Su 15.4.2018 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Hannu Wacklin
La 21.4.2018 20:00--01:30, 16 €
Jarno Itkonen, Heidi Pakarinen & Karavaani, Onnenkipinä
La 28.4.2018
20:00--01:30 Saija Tuupanen & eXmiehet, 16 €
10:00--17:45 tanssikurssi: fusku alkeiden alkeet 1-2 päivää, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Su 29.4.2018
10:00--17:45 tanssikurssi: tango alkeiden alkeet 1-2 päivää, 45e per päivä sis. lounaan ja kahvin TAI 152e sis. 2 päivän kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Pe 21.9.2018
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 22.9.2018
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: fusku kaikki tasot, CTommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 13.10.2018 19:00--01:30, 16 €
Teuvo Oinas & Kiintotähti
La 20.10.2018 19:00--01:30, 10 €
Helminauha
Su 21.10.2018 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Hannu Wacklin
La 27.10.2018 19:00--01:30, 16 €
Pekkaniskan Pojat
La 3.11.2018 19:00--01:30, 10 €
Fernanda
La 10.11.2018 19:00--01:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Tanssiorkesteri Kaiho
La 17.11.2018
19:00--01:30 Saana Sassali, Jarno Kokko, 16 €
10:00--16:15 tanssikurssi: suomalainen tango keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Riitta ja Lare Pitkänen, Kartano Kievari
Su 18.11.2018
10:00--16:15 tanssikurssi: wanha tango, tango bolero keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Juhani Tahvanainen, Kartano Kievari
La 24.11.2018 19:00--01:30, 16 €
Hurma, Vaiettu salaisuus
La 1.12.2018 19:00--01:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
La 8.12.2018 19:00--01:30, 10 €
Harri Nuutinen & Tanssin Taika
Su 9.12.2018 14:00--18:00, 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 15.12.2018 19:00--01:30, 16 €
Sinitaivas, Merja Uimonen
La 22.12.2018 19:00--01:30, 16 €
Leif Lindeman & Amore
La 29.12.2018 19:00--01:30, 10 €
Juhamatti & Rosalie
La 5.1.2019 19:00--00:30, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho, Henkka ja Kulkurit
La 12.1.2019 19:00--00:30, 16 €
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot
La 19.1.2019 19:00--00:30, 10 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Pe 25.1.2019
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa alkeet ja keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 26.1.2019 19:00--00:30, 16 €
J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Reeta Saranpää & Lumo
Su 27.1.2019
11:00--17:30 tanssikurssi: bugg, rumba-bolero alkeet ja keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 2.2.2019 19:00--00:30, 16 €
KinoJake, In The Mood & Suvi Karjula
La 9.2.2019 19:00--00:30, 16 €
Leif Lindeman & Amore
La 16.2.2019 19:00--00:30, 16 €
Eija Kantola & Omega
La 23.2.2019 19:00--00:30, 10 €
Teemu Harjukari
La 2.3.2019 19:00--00:30, 16 €
Helminauha, Kalle Jussila & Quatro
To 7.3.2019 13:00--16:30, 12 €
NAISTEN PÄIVÄN ETKOT: Jussi Roponen, Kalevi Suntila
La 9.3.2019
19:00--00:30 Sinitaivas, Weranta, 16 €
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteet alkuun ja jatketaan kuvioihin, 15 e/jakso tai 25 e molemmat lajit, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
15:00--16:30 tanssikurssi: wanha tango perusteista alkaen kuvioihin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arimma, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi mukava,helppo tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e/jakso tai molemmat 25 e, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
17:00--18:30 tanssikurssi: iskelmätanssi helppo, mukava tanssi iskelmämusiikkiin, 15 e / laji tai molemmat 25 e (käteinen tai smartum setelit), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 16.3.2019 19:00--00:30, 16 €
Markku Aro & Diesel
La 23.3.2019 19:00--00:30, 16 €
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 30.3.2019 19:00--00:30, 10 €
Nina Åkerman & Onnentähti
La 6.4.2019 19:00--00:30, 16 €
Heikki Koskelo & Taivaankaari
La 13.4.2019 19:00--00:30, 16 €
Hurma
Pe 19.4.2019
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: west coast swing kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 20.4.2019
19:00--00:30 Ari Lavu & Wire, Heidi Pakarinen & Karavaani, 16 €
11:00--13:45 tanssikurssi: fusku kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: boogie woogie kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 27.4.2019 19:00--00:30, 16 €
Saija Tuupanen & eXmiehet
Su 5.5.2019 14:00--18:00, 12 €
Leif Lindeman & Hannu Wacklin & Kyläpelimannit, Amore
La 21.9.2019 20:00--00:30
Karaoketanssit & Jukka Silander, karaoketanssit
Pe 27.9.2019
18:00--21:00 tanssikurssi: jive, fusku jive alkeet, fuksu alkeisjatko-keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 28.9.2019
20:00--01:30 Vaiettu salaisuus, Kalle Kaaja, Antti Tammilehdon yhtye, 20 €
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg bugg alkeet, bugg alkeisjatko-keski, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: rockabilly, boogie woogie alkeet - alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu