Virtain Hiekkaranta, Torppakylä, Virrat

TanssitToukokuun alusta syyskuun loppuun joka viikko pe 20:00--01:30, 20 tanssit vuodessa
Lattia333 m², 8-kulmio, koivua, uusittu keväällä 2010, liukasteena Tanssiluisto
PuhTanssiasiat: 045-1285546, muut asiat: 050-3728785
TiedustelutTanssiasioissa: 045-1285546, lava- ja muut asiat: 050-3728785
PostiHiekkarannan lava, Liedenpohjantie 19, 34800 Virrat
Sähköpostitanssiasioissa: pesonen.heinonen@luukku.com
NaistenhakuTunti
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, WC, vartioitu narikka 1 euro, invaluiskat
KäyntiosoiteTorppakyläntie 65, Torppakylä, Virrat
Ajo-ohje(a) (tie 23) (Jyväskylä--Pori) 600 m länteen kohdasta, jossa tie 66 erkanee etelään, (Neste Kitusen kievari) -> "Torppakylä" 600 m.
(b) (tie 23) Porin suunnasta, vasemmalle "Torppakylä" (Torppakyläntie) 600 m.
KoordinaatitWGS84 N62°15'24.8" E23°45'59.6"
IlmoituksetAamulehti (to), Keskisuomalainen (pe), Ykköset (to)
Kotisivuhttp://www.virtainhiekkaranta.fi/
Perustettu1954
MuutaIson järven (Toisvesi) rannalla. Esteetön lava (Pirkanmaan pöyrätuolitanssijoiden mielipide). Karaokekellari joka perjantai. Rantarockin syntymäpaikka. Paljon karavaanaritilaa aivan järven rannalla.
Ke 5.7.2006
Tonika
To 17.5.2007
Yölintu
La 22.8.2009
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Pe 14.5.2010
Mistral & Anne Mattila
Pe 21.5.2010
Sheriff & Jaana Hiltunen, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ke 2.6.2010
Finlanders, Myrskytuuli, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Markus Kokkonen
Pe 11.6.2010
Rosso & Tarja Lunnas, Janne Laine
Pe 18.6.2010
Omega & Eija Kantola, Tosimiehet
Pe 25.6.2010
Kari Vepsä & Onnenmaa, Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni, Mikko Alatalo
La 26.6.2010
KinoJake, Resiina & Juha Metsäperä, Ilta & Janne Tulkki
Pe 2.7.2010
Saija Tuupanen & Tornados, Helmenkalastajat
Ti 6.7.2010
Varjokuva, Jani ja Jetsetters
Pe 9.7.2010
Myrskytuuli, Villi yö
Ti 13.7.2010
FBI-beat & Markus Törmälä, Ramona & Marko Karvonen
Ti 20.7.2010
Fernet & Tomi Markkola, T'rio Grande
Pe 23.7.2010
Anneli Mattila & V.I.P., Henkka ja Kulkurit
Ti 27.7.2010
Sinitaivas, Jade's band
Ti 3.8.2010
NeljänSuora, Muuttolinnut
Pe 13.8.2010
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Karavaani & Susanna Heikki
Pe 20.8.2010
Omenapuu & Johanna Pakonen, Pasi Vainionperä
Pe 27.8.2010
A. Aallon rytmiorkesteri, Ilta & Janne Tulkki, WeijoSet
Pe 3.9.2010
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Pe 10.9.2010
KinoJake, Väriloiste, Resiina & Juha Metsäperä
Pe 17.9.2010
Fantasia & Marko Maunuksela, Varjokuva
Pe 24.9.2010
Pekkaniskan Pojat, FBI-beat & Markus Törmälä
Pe 29.4.2011
Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri, Villi yö
Pe 6.5.2011
Pekkaniskan Pojat, KinoJake
Pe 13.5.2011
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Walkarit
Pe 20.5.2011
Sinitaivas, Jani ja Jetsetters
Pe 27.5.2011
Fernet & Tomi Markkola, In The Mood
Pe 3.6.2011
Horizone & Matti ja Teppo
Pe 10.6.2011
Bolero, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 17.6.2011
Nelinpeli & Mikael Konttinen, Karavaani & Susanna Heikki
To 23.6.2011
Anneli Mattila & V.I.P., NeljänSuora, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
Pe 24.6.2011
Taikakuu, Rosso & Tarja Lunnas, Väriloiste, Jani ja Jetsetters, Virtain Swing Band, Mikko Alatalo
La 25.6.2011
KinoJake, Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Agents, New Harlem & Saija Varjus
Ti 28.6.2011
Norolan Pojat
Pe 1.7.2011
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Omega & Eija Kantola
Ti 5.7.2011
Avenue & Anniina Mattila, Syke
Pe 8.7.2011
NeljänSuora, In The Mood
Ti 12.7.2011
Yölintu, Villi yö
Pe 15.7.2011
Myrskytuuli, Mistral & Anne Mattila, Olli Orrenmaa
Ti 19.7.2011
Kari Vepsä & Onnenmaa, Marita Taavitsainen
Pe 22.7.2011
Sinitaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ti 26.7.2011
Fernet & Tomi Markkola, Hurma
Pe 29.7.2011
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Ti 2.8.2011
Markus Sextet, Ilta & Janne Tulkki
Pe 5.8.2011
Rosette & Kaija Lustila, Resiina & Juha Metsäperä
Pe 12.8.2011
Charlies, A. Aallon rytmiorkesteri, Karavaani & Susanna Heikki
Pe 19.8.2011
Charles Plogman & Tommys, Oliver, Hurma
Pe 26.8.2011
Fortuna & Arja Koriseva, Helmenkalastajat
Pe 2.9.2011
Omenapuu & Johanna Pakonen, Diesel & Markku Aro
Pe 9.9.2011
EXmiehet & Saija Tuupanen, Unelmavävyt
Pe 16.9.2011
Korsuorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pe 23.9.2011
Finlanders, Väriloiste
Pe 30.9.2011
Souvarit, FBI-beat
Pe 11.5.2012
Sinitaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 18.5.2012
Souvarit, Myrskytuuli
Pe 25.5.2012
EXmiehet & Saija Tuupanen, FBI-beat
Pe 1.6.2012
Finlanders, Väriloiste
Pe 8.6.2012
Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat
Ke 13.6.2012
Sinkkutanssit TV2, Petoman & Tommi Soidinmäki, Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen
Pe 15.6.2012
Horizone & Matti ja Teppo, Henkka ja Kulkurit
To 21.6.2012
Pekkaniskan Pojat, Mistral & Anne Mattila, NeljänSuora
Pe 22.6.2012
Taikakuu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Hurma, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
La 23.6.2012
Anneli Mattila & V.I.P., KinoJake, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Paula Koivuniemi
Pe 29.6.2012
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Syke
Ti 3.7.2012
Omega & Eija Kantola, Väriloiste
Pe 6.7.2012
Sinitaivas, Karavaani & Susanna Heikki
Ti 10.7.2012
Avenue & Anniina Mattila, Yölintu, WeijoSet
Pe 13.7.2012
Charles Plogman & Ronnies, Sawotta & Pekka Hartonen
Ti 17.7.2012
Kari Vepsä & Onnenmaa, Helminauha, Anitta Mattila
Pe 20.7.2012
Varjokuva, Unelmavävyt
Ti 24.7.2012
Fernet & Tomi Markkola, Venetsia & Janne Laine
Pe 27.7.2012
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa, Myrskytuuli
Ti 31.7.2012
EXmiehet & Saija Tuupanen, NeljänSuora
Pe 3.8.2012
La Strada & Anita Hirvonen, Fantasia & Marko Maunuksela
Pe 10.8.2012
Fortuna & Arja Koriseva, Helmenkalastajat
Pe 17.8.2012
Mistral & Anne Mattila, In The Mood
Pe 24.8.2012
Taikakuu, Korsuorkesteri
Pe 31.8.2012
Rosso & Tarja Lunnas, Helminauha
Pe 7.9.2012
Pekkaniskan Pojat, Karavaani & Susanna Heikki
Pe 14.9.2012
Koivu & Marita Taavitsainen, Erkki Kivelä
Pe 21.9.2012
FBI-beat, Diesel & Markku Aro
Pe 28.9.2012
Varjokuva, Hurma
Pe 10.5.2013 20:00--02:00
Souvarit, FinnNostalgia & Antti Toivola, avajaiset, avajaiset
Pe 17.5.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Pe 24.5.2013 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Helminauha
Pe 31.5.2013 20:00--02:00
Finlanders, Syke
Pe 7.6.2013 20:00--02:00
Taiga & Jarkko Honkanen
Pe 14.6.2013 20:00--02:00
Varjokuva, Kiintotähti & Teuvo Oinas, Mr. Breathless
Pe 21.6.2013 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Samurai Band & Matti Nykänen, Kalle Jussila
La 22.6.2013 20:00--02:00
Anneli Mattila & V.I.P., Sinitaivas, Hurma
Pe 28.6.2013 20:00--02:00
Dallapé & Anette Ekholm, Hanna Talikainen
Pe 5.7.2013 20:00--02:00
Myrskytuuli, Yölintu
Pe 12.7.2013
Taikakuu, Mistral & Anne Mattila
Pe 19.7.2013 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Teijo Suomi Orch
Pe 26.7.2013 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Helmenkalastajat
Pe 2.8.2013 20:00--02:00
, Jani ja Jetsetters
Pe 9.8.2013 20:00--02:00
Varjokuva, Unelmavävyt
Pe 16.8.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 23.8.2013 20:00--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela, Syke
Pe 30.8.2013 20:00--02:00
NeljänSuora, Henkka ja Kulkurit
Pe 6.9.2013
Hurma, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
Pe 13.9.2013
Varjokuva, Myrskytuuli, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 23.5.2014 20:00--02:00
Anneli Mattila, Finlanders, avajaiset, avajaiset
Ke 28.5.2014 20:00--01:00
Sinitaivas, Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Pe 30.5.2014 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 6.6.2014 20:00--02:00
Sinitaivas, Kiintotähti & Teuvo Oinas, karaoke
Pe 13.6.2014 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Helmenkalastajat, karaoke
Pe 20.6.2014 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Samurai Band & Matti Nykänen, Teijo Suomi Orch, karaoke, kokko, kokko
La 21.6.2014 20:00--02:00
Anneli Mattila, Yölintu, Hurma, karaoke
Pe 27.6.2014
Pekkaniskan Pojat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, karaoke
Ke 2.7.2014 21:00--02:00
, Oliver, karaoke
Pe 4.7.2014 20:00--02:00
Sinitaivas, Koivu & Marita Taavitsainen, karaoke
Ke 9.7.2014 20:00--01:00
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.7.2014 20:00--02:00
Taikakuu, A. Aallon rytmiorkesteri, karaoke
Ke 16.7.2014 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.7.2014 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Ahopelto, Kake Randelin
Pe 25.7.2014 20:00--02:00
Souvarit, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 1.8.2014 20:00--02:00
Finlanders, Hovinarrit, Maria Tyyster & Teemu Roivainen
Pe 8.8.2014 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas, karaoke
Pe 15.8.2014
Henkka ja Kulkurit, Hurma, karaoke
Pe 22.8.2014
Tulipunaruusut, Taivaankaari & Heikki Koskelo, karaoke
Pe 29.8.2014
Finlanders, Onnentähti, karaoke
Pe 5.9.2014
Herrakerho, päättäjäiset, päättäjäiset
Ke 13.5.2015 20:00--01:00
Finlanders, avajaiset, avajaiset
Pe 22.5.2015 20:00--01:00, 15 €
Sinitaivas
Pe 29.5.2015 20:00--01:00, 15 €
Pekkaniskan Pojat
Pe 5.6.2015
Taikakuu
Pe 12.6.2015
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Pe 19.6.2015
Souvarit, Jarmos-yhtye
La 20.6.2015 20:00--02:00
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Koivu & Marita Taavitsainen, Hurma
Pe 26.6.2015 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Finlanders, Oliver
Pe 3.7.2015 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Pe 10.7.2015 20:00--02:00
Sinitaivas, Etiketti & Antti Ahopelto
Pe 17.7.2015 20:00--02:00
Yölintu, Helmenkalastajat
Pe 24.7.2015 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Pe 31.7.2015 20:00--02:00
Jade's band, Hovinarrit & Aki Samuli, Susanna Heikki
Pe 7.8.2015
Koivu & Marita Taavitsainen, Teijo Suomi Orch
Pe 14.8.2015
Tulipunaruusut, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 21.8.2015
Rosette, Charles Plogman, Etiketti & Antti Ahopelto
Pe 28.8.2015 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pe 4.9.2015 20:00--01:00
Sinitaivas, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 3.6.2016
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri, avajaiset, avajaiset
Pe 10.6.2016
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Pe 17.6.2016
EXmiehet & Saija Tuupanen, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 24.6.2016
Souvarit, Karavaani & Heidi Pakarinen
La 25.6.2016
Tulipunaruusut, Hurma, Marita Taavitsainen
Pe 1.7.2016
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Yölintu
Pe 8.7.2016
Taikakuu, Helmenkalastajat & Jarkko Järvenpää
Pe 15.7.2016
Souvarit, Walkarit
Pe 22.7.2016
Sinitaivas, Hurma
Pe 29.7.2016
Ippe Mansikan orkesteri, Marco Lundberg & Erika Vikman & Tangokuningas & Tangokuningatar 2016
Pe 5.8.2016
A. Aallon rytmiorkesteri, Henkka ja Kulkurit
Pe 12.8.2016
Tulipunaruusut, Onnentähti
Pe 19.8.2016
Finlanders
Pe 26.8.2016
Pekkaniskan Pojat
Pe 2.9.2016
Diesel & Markku Aro, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 9.6.2017 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, avajaiset, avajaiset
Pe 16.6.2017 20:00--01:00
Finlanders, karaoke
Pe 23.6.2017 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 24.6.2017 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 30.6.2017 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri
Pe 7.7.2017
Yölintu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pe 21.7.2017 20:00--01:00
Souvarit
Pe 28.7.2017 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström & Aino Niemi, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 4.8.2017 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pe 11.8.2017 20:00--01:00
Avec & Leif Lindeman
Pe 18.8.2017 20:00--01:00
Finlanders
Pe 25.8.2017 20:00--01:00
Sinitaivas
Pe 1.9.2017
Omega & Eija Kantola, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 8.6.2018
Leif Lindeman, avajaiset, avajaiset
Pe 15.6.2018 20:00--01:00
Taikakuu
Pe 22.6.2018 20:00--02:00
Yölintu, Tomi Markkola, Heidi Pakarinen
La 23.6.2018
Pekkaniskan Pojat, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 29.6.2018 20:00--01:00
Teemu Harjukari
Pe 6.7.2018 20:00--01:00
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Pe 20.7.2018 20:00--01:00
Souvarit
Pe 27.7.2018 20:00--02:00
Ippe Mansikan orkesteri, Mika Sihvolan orkesteri & Jarno Kokko & Saana Sassali
La 28.7.2018 21:00--02:00
Klamydia
Pe 3.8.2018 20:00--01:00
Finlanders
Pe 10.8.2018 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 17.8.2018 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pe 24.8.2018 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Pe 31.8.2018 20:00--01:00
Sinitaivas, Lumo & Reeta Saranpää, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 14.6.2019 20:00--01:00
Sinitaivas, avajaiset, avajaiset
Pe 21.6.2019
Pekkaniskan Pojat, ManTra & Nina Åkerman
La 22.6.2019
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 28.6.2019
Souvarit
Pe 5.7.2019
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 19.7.2019 20:00--01:00
Company & Kake Randelin
Pe 26.7.2019 20:00--01:00
Energia & Teemu Roivainen
Pe 2.8.2019 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Kohtalon kuu & Tero Isoniemi
Pe 9.8.2019 20:00--01:00
Finlanders
Pe 16.8.2019 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Pe 23.8.2019 20:00--01:00
Taikakuu
Pe 30.8.2019 20:00--01:00
Amore & Leif Lindeman, päättäjäiset, päättäjäiset