Halkosaari, Itäkylä, Lappajärvi

La 31.5.2008 20:00--02:00
Souvarit(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto) & Antti Ahopelto(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 7.6.2008 20:00--02:00
Juhamatti(vanha tieto) & Timangi(vanha tieto), Finlanders(vanha tieto)
La 14.6.2008 20:00--02:00
Charles Plogman(vanha tieto) & Tommys(vanha tieto), Noiser(vanha tieto)
La 21.6.2008 20:00--02:00
Yölintu(vanha tieto), Kilimanjaro(vanha tieto) & Anitta Mattila(vanha tieto) & Timo Luostari(vanha tieto)
La 28.6.2008
Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto), Väriloiste(vanha tieto), Jani ja Jetsetters(vanha tieto)
La 5.7.2008
Varjokuva(vanha tieto), Myrskylyhty(vanha tieto) & Mikko Mäkeläinen(vanha tieto)
La 12.7.2008
(vanha tieto)
La 19.7.2008 20:00--02:00
Anneli Mattila(vanha tieto) & V.I.P.(vanha tieto), Samurai Band(vanha tieto) & Matti Nykänen(vanha tieto)
La 26.7.2008 20:00--02:00
Lumipallo(vanha tieto) & Jukka Hallikainen(vanha tieto), Fantasia(vanha tieto) & Hanna Talikainen(vanha tieto)
La 2.8.2008 20:00--02:00
Taifun(vanha tieto) & Reijo Taipale(vanha tieto) & Juha Mäkinen(vanha tieto), The Spectre(vanha tieto)
La 9.8.2008 20:00--02:00
Fernet(vanha tieto) & Tomi Markkola(vanha tieto), Johnny Guitars(vanha tieto)
La 16.8.2008
Tulivuorirock(vanha tieto)
La 23.8.2008
Rosso(vanha tieto) & Tarja Lunnas(vanha tieto), Kilimanjaro(vanha tieto) & Timo Luostari(vanha tieto)
La 30.8.2008
La Strada(vanha tieto) & Anita Hirvonen(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 6.6.2009
Tulivuorirock(vanha tieto)
La 13.6.2009 20:30--02:00
Finlanders(vanha tieto), Kiintotähti(vanha tieto) & Teuvo Oinas(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 20.6.2009 20:30--02:00
Juhamatti(vanha tieto) & Timangi(vanha tieto), Taikakuu(vanha tieto)
La 27.6.2009 20:30--02:00
Charles Plogman(vanha tieto) & Tommys(vanha tieto), Rosso(vanha tieto) & Tarja Lunnas(vanha tieto)
La 4.7.2009 20:30--02:00
Souvarit(vanha tieto), Federal(vanha tieto) & Maarit Peltoniemi(vanha tieto)
La 11.7.2009 20:30--02:00
Presto(vanha tieto) & Kake Randelin(vanha tieto), Magia 2(vanha tieto), Merja Uimonen(vanha tieto)
La 18.7.2009 20:00--02:00
Juhamatti(vanha tieto) & Timangi(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 25.7.2009 20:00--02:00
Fantasia(vanha tieto) & Amadeus Lundberg(vanha tieto), Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto)
La 1.8.2009 20:00--02:00
Horizone(vanha tieto) & Matti ja Teppo(vanha tieto), Kilimanjaro(vanha tieto) & Timo Luostari(vanha tieto)
La 8.8.2009 20:00--02:00
Taifun(vanha tieto) & Jani Helenius(vanha tieto) & Reijo Taipale(vanha tieto) & Juha Mäkinen(vanha tieto), Walkarit(vanha tieto), porsasjuhlat(vanha tieto), porsasjuhlat
La 15.8.2009 20:15--02:00
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 22.8.2009 20:00--02:00, 5 €
Mustat kitarat(vanha tieto) & Jarkko Yli-Sikkilä(vanha tieto), Magia 2(vanha tieto) & Merja Uimonen(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 5.6.2010
Viikate(vanha tieto), Eppu Normaali(vanha tieto), Petri Nygård(vanha tieto), Tulivuorirock(vanha tieto)
La 12.6.2010 20:00--02:00
Voimaorkesteri(vanha tieto) & Antti Ahopelto(vanha tieto), Finlanders(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 19.6.2010
Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 26.6.2010
Mistral(vanha tieto) & Anne Mattila(vanha tieto), Väriloiste(vanha tieto)
La 3.7.2010 20:00--02:00
Juhamatti(vanha tieto) & Timangi(vanha tieto), Nelinpeli(vanha tieto) & Mikael Konttinen(vanha tieto)
La 10.7.2010 20:00--02:00
Souvarit(vanha tieto), Resiina(vanha tieto) & Juha Metsäperä(vanha tieto)
La 17.7.2010
Charles Plogman(vanha tieto) & Tommys(vanha tieto), Varjokuva(vanha tieto)
La 24.7.2010 20:00--02:00
Fantasia(vanha tieto) & Marko Maunuksela(vanha tieto) & Suvi Karjula(vanha tieto), Kaksi puuta(vanha tieto) & Juha Tapio(vanha tieto)
La 31.7.2010 20:00--02:00
Cafe Casablanca(vanha tieto) & Frederik(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 7.8.2010 20:15--02:00
Sinitaivas(vanha tieto), Federal(vanha tieto) & Maarit Peltoniemi(vanha tieto)
Pe 13.8.2010 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), Walkarit(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 14.8.2010 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto), Walkarit(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 11.6.2011 20:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), Monarkia(vanha tieto) & Jukka Hallikainen(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 18.6.2011 20:00--02:00
Charles Plogman(vanha tieto) & Tommys(vanha tieto), Väriloiste(vanha tieto)
La 25.6.2011 20:00--02:00
Rosette(vanha tieto) & Kaija Lustila(vanha tieto), Taikakuu(vanha tieto)
La 2.7.2011 20:00--02:00
Juhamatti(vanha tieto) & Fanny(vanha tieto), Sinitaivas(vanha tieto)
La 9.7.2011 20:00--02:00
Kiintotähti(vanha tieto) & Teuvo Oinas(vanha tieto)
Ti 12.7.2011
Hevisaurus(vanha tieto)
La 16.7.2011 20:00--02:00
NeljänSuora(vanha tieto), Mustat kitarat(vanha tieto) & Jarkko Yli-Sikkilä(vanha tieto)
La 23.7.2011 20:00--02:00
Yölintu(vanha tieto), Hovinarrit(vanha tieto) & Mervi Koponen(vanha tieto), Heikki Koskelo(vanha tieto)
La 30.7.2011 20:00--02:00
Dallapé(vanha tieto), Myrskytuuli(vanha tieto)
La 6.8.2011 20:00--02:00
Souvarit(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto), tanssikenkien myynti(vanha tieto), tanssikenkien myynti
La 13.8.2011
Klamydia(vanha tieto), Cafe Dynamite(vanha tieto) & Frederik(vanha tieto)
La 9.6.2012 20:00--02:00
Charles Plogman(vanha tieto) & Ronnies(vanha tieto), Tanssiorkesteri Luxus(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 16.6.2012 20:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 23.6.2012 20:00--02:00
Fantasia(vanha tieto) & Marko Maunuksela(vanha tieto), Väriloiste(vanha tieto), Cafe Dynamite(vanha tieto) & Frederik(vanha tieto)
La 30.6.2012 20:00--02:00
Rosette(vanha tieto) & Kaija Lustila(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 7.7.2012 20:00--02:00
Diesel(vanha tieto) & Markku Aro(vanha tieto), Helminauha(vanha tieto)
La 14.7.2012
Walkarit(vanha tieto)
La 21.7.2012
Fantasia(vanha tieto) & Marko Maunuksela(vanha tieto), Jani Niemi ja Wiima(vanha tieto)
La 28.7.2012
NeljänSuora(vanha tieto), Mustat kitarat(vanha tieto) & Jarkko Yli-Sikkilä(vanha tieto)
La 4.8.2012
Charlies(vanha tieto), Graniitti(vanha tieto) & Rainer Bollström(vanha tieto)
La 11.8.2012
Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 8.6.2013 20:00--02:00
Charles Plogman(vanha tieto) & Pientä unelmaa(vanha tieto), Walkarit(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 15.6.2013 20:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), Henkka ja Kulkurit(vanha tieto)
To 20.6.2013 21:00--02:00
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto)
La 22.6.2013 20:00--02:00
Taikakuu(vanha tieto), Samurai Band(vanha tieto) & Matti Nykänen(vanha tieto), Tanssiorkesteri Ahopelto(vanha tieto)
La 29.6.2013 21:00--02:00
Rosette(vanha tieto) & Kaija Lustila(vanha tieto)
La 6.7.2013 21:00--02:00
Souvarit(vanha tieto)
La 13.7.2013 21:00--02:00
Walkarit(vanha tieto)
La 20.7.2013 21:00--02:00
Seija Rankinen(vanha tieto) & Tähtikavaljeerit(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 27.7.2013 21:00--02:00
Kyösti Mäkimattila(vanha tieto) & Hovinarrit(vanha tieto) & Heidi Pakarinen(vanha tieto)
La 3.8.2013 21:00--02:00
Boogie(vanha tieto)
Pe 9.8.2013 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto)
La 10.8.2013 21:00--02:00
Fantasia(vanha tieto) & Marko Maunuksela(vanha tieto), Teijo Suomi Orch(vanha tieto)
La 17.8.2013 21:00--02:00
Tanssiorkesteri Ahopelto(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 14.6.2014 20:00--02:00
Helmenkalastajat(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 21.6.2014 20:00--02:00
Väriloiste(vanha tieto), Koivu(vanha tieto) & Marita Taavitsainen(vanha tieto), Samurai Band(vanha tieto) & Matti Nykänen(vanha tieto)
La 28.6.2014 21:00--02:00
Souvarit(vanha tieto)
La 5.7.2014 21:00--02:00
Mistral(vanha tieto) & Anne Mattila(vanha tieto)
La 19.7.2014 21:00--02:00
Tulipunaruusut(vanha tieto)
La 26.7.2014 21:00--02:00
Koivu(vanha tieto) & Marita Taavitsainen(vanha tieto)
La 2.8.2014 21:00--02:00
Hovinarrit(vanha tieto), Maria Tyyster(vanha tieto) & Teemu Roivainen(vanha tieto)
La 9.8.2014 21:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 13.6.2015 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 20.6.2015 20:00--02:00
EXmiehet(vanha tieto) & Saija Tuupanen(vanha tieto), Fantasia(vanha tieto) & Marko Maunuksela(vanha tieto), Hovinarrit(vanha tieto), Etiketti(vanha tieto) & Antti Ahopelto(vanha tieto)
La 27.6.2015 21:00--02:00
Yölintu(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto)
La 4.7.2015 21:00--02:00
Sinitaivas(vanha tieto)
La 11.7.2015 21:00--02:00
Walkarit(vanha tieto)
La 18.7.2015 21:00--02:00
Souvarit(vanha tieto)
La 25.7.2015 21:00--02:00
Hovinarrit(vanha tieto) & Susanna Heikki(vanha tieto) & Aki Samuli(vanha tieto)
La 1.8.2015 21:00--02:00
Kiintotähti(vanha tieto) & Teuvo Oinas(vanha tieto)
La 8.8.2015 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto)
La 15.8.2015 21:00--02:00
Avec(vanha tieto) & Leif Lindeman(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 11.6.2016
Kyösti Mäkimattila(vanha tieto) & Varjokuva(vanha tieto), Ippe Mansikan orkesteri(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 18.6.2016
Finlanders(vanha tieto), Helmenkalastajat(vanha tieto) & Jarkko Järvenpää(vanha tieto)
La 25.6.2016
Taikakuu(vanha tieto), Etiketti(vanha tieto) & Antti Ahopelto(vanha tieto), Jukka Poika(vanha tieto)
La 2.7.2016 21:00--02:00
A. Aallon rytmiorkesteri(vanha tieto), Taivaankaari(vanha tieto) & Heikki Koskelo(vanha tieto)
Pe 8.7.2016
Klamydia(vanha tieto), Planet Case(vanha tieto)
La 9.7.2016
Walkarit(vanha tieto)
La 16.7.2016
Souvarit(vanha tieto)
La 23.7.2016
Marco Lundberg(vanha tieto) & Erika Vikman(vanha tieto) & Tangokuningas(vanha tieto) & Tangokuningatar 2016(vanha tieto)
La 30.7.2016
Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto)
La 6.8.2016
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto)
La 13.8.2016
Finlanders(vanha tieto)
La 20.8.2016
Etiketti(vanha tieto) & Antti Ahopelto(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 3.6.2017 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
La 10.6.2017 21:00--02:00
Kyösti Mäkimattila(vanha tieto) & Varjokuva(vanha tieto)
La 17.6.2017 21:00--02:00
Fernet(vanha tieto) & Tomi Markkola(vanha tieto)
La 24.6.2017 20:00--02:00
Flangers(vanha tieto), Taikakuu(vanha tieto), Jani Wickholm(vanha tieto), Jukka Poika(vanha tieto)
La 1.7.2017 21:00--02:00
Souvarit(vanha tieto)
La 8.7.2017
Wähäkosket(vanha tieto)
La 15.7.2017 21:00--02:00
Horizone(vanha tieto) & Matti ja Teppo(vanha tieto)
La 22.7.2017 21:00--02:00
Tanssiorkesteri Kaiho(vanha tieto) & Teijo Lindström(vanha tieto) & Aino Niemi(vanha tieto)
La 29.7.2017 21:00--02:00
Avec(vanha tieto) & Leif Lindeman(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 5.8.2017 21:00--02:00
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto)
La 12.8.2017 21:00--02:00
Finlanders(vanha tieto)
La 19.8.2017 21:00--02:00
Karavaani(vanha tieto) & Heidi Pakarinen(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 9.6.2018 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat(vanha tieto), avajaiset(vanha tieto), avajaiset
Pe 15.6.2018
17:30--20:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet ja keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
La 16.6.2018
20:30--02:00 EXmiehet(vanha tieto) & Saija Tuupanen(vanha tieto)
10:00--18:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
Su 17.6.2018
11:00--15:15 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet/keskitaso ja keskitaso, Kati Koivisto, Jyrki Keisala ja Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
La 23.6.2018 20:30--02:00, 20 €
Yölintu(vanha tieto), Karavaani(vanha tieto) & Heidi Pakarinen(vanha tieto)
La 7.7.2018 20:30--02:00
Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto)
La 14.7.2018 20:30--02:00
Tanssiorkesteri Luxus(vanha tieto)
La 21.7.2018 20:30--02:00
Souvarit(vanha tieto)
La 28.7.2018 20:30--02:00
Mika Sihvolan orkesteri(vanha tieto) & Jarno Kokko(vanha tieto) & Saana Sassali(vanha tieto)
La 4.8.2018 20:30--02:00
Tähtitaivas(vanha tieto) & T.T. Purontaka(vanha tieto), Yölintu(vanha tieto)
La 11.8.2018 20:30--02:00
Amore(vanha tieto) & Leif Lindeman(vanha tieto)
La 18.8.2018 20:30--02:00
Finlanders(vanha tieto), päättäjäiset(vanha tieto), päättäjäiset
La 8.6.2019
Pekkaniskan Pojat, avajaiset, avajaiset
Pe 14.6.2019
18:00--20:30 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, keskitaso, Jussi Kaksonen, Satu Ruohomäki, Suomen Media & Action Oy
La 15.6.2019
Finlanders
10:30--18:10 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Satu Ruohomäki, Kati Koivisto, Rosa & Hannu Mört, Jussi Kaksonen, Suomen Media & Action Oy
Su 16.6.2019
10:30--14:40 tanssikurssi: pohjanmaan tanssileiri perusteet, perusteet/keskitaso, keskitaso, Kati Koivisto, Jussi Kaksonen, Rosa & Hannu Mört, Suomen Media & Action Oy
La 22.6.2019
Elonkerjuu, Unelma & Joonas Erkkilä, Kohtalon kuu & Tero Isoniemi
La 29.6.2019
Fernet & Tomi Markkola
La 6.7.2019 20:30--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 13.7.2019 20:30--02:00
Kohtalon kuu & Tero Isoniemi, Petri Nygård