Pesäkallio, Lahti

TanssitSyyskuun loppupuolelta huhtikuun loppuun joka viikko la 20:00--01:30, X.a--IV.l /2 su 15:00--18:00, 41 tanssit vuodessa
LattiaNoin 339+54 m², koivurimaa ja lakattua mäntylautaa, kahdessa tasossa, suorakulmio+neliö, liukasteena paraffiini
YleisöEri ikäisiä, riippuu esiintyjästä
Puh040-1785517
Tiedustelut040-1785517
PostiPesäkallio, Hepolammintie 41, 15230 Lahti
Sähköpostiinfo@pesakallio.fi
Naistenhaku21--21:30, 23--24
VarusteluSavuton ravintola, A-oikeudet, WC, vartioitu narikka 2 euroa
KäyntiosoiteHepolammintie 41, Lahti
Ajo-ohje(a) Lahden keskustasta -> Heinola (tie 140) 6 km, vasemmalle "Pesäkallio".
(b) Tieltä 4 -> "Jämsä/Vääksy" (tie 24) 3.7 km, oikealle "Heinola/Vierumäki" (tie 140) 2.6 km, vasemmalle "Pesäkallio" 450 m, pysäköintipaikka oikealla.
KoordinaatitWGS84 N61°01'23.9" E25°43'02.6"
BussiEi bussikuljetuksia
IlmoituksetEtelä-Suomen Sanomat (to), Itä-Häme (to), Uusi Lahti (ke)
Kotisivuhttp://www.pesakallio.fi/
Perustettu1969
La 13.9.2003
Nelostie & Jaska Mäkynen
La 20.9.2003
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 27.9.2003
Linnut & Arja Havakka, Bel air & Mikko Kilkkinen
La 4.10.2003
Fortuna & Arja Koriseva
La 11.10.2003
Taivalkunta Beat, Sata kitaraa & Antti Huovila
La 18.10.2003 20:00--02:00, 12 €
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli & Johanna Piipponen & Rami Rafael, Markus Sextet
Su 19.10.2003 14:00--18:00, 5 €
Kari Raution yhtye
La 25.10.2003 20:00--02:00, 12 €
Kari Hirvonen & Lumipallo
La 1.11.2003 20:00--02:00, 12 €
Korsuorkesteri
Su 2.11.2003 14:00--18:00, 5 €
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
La 8.11.2003 20:00--02:00, 12 €
Tulipunaruusut
La 15.11.2003 20:00--02:00, 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Su 16.11.2003 14:00--18:00, 5 €
Ritva ja Valto
La 22.11.2003 20:00--02:00, 12 €
Yölintu, Charmant & Ami Huovinen
La 29.11.2003 20:00--02:00, 12 €
Souvarit
Su 30.11.2003 14:00--18:00, 5 €
Tuhlaajapojat
La 6.12.2003
Jaguar & Mikko Kilkkinen
La 13.12.2003
Four Roses & Jukka Ruusumaa & Pirjo Kämppi
Su 14.12.2003
Kokkoset
La 20.12.2003
FBI-beat & Markus Törmälä
La 27.12.2003
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio
La 3.1.2004
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ma 5.1.2004
Finlanders
La 10.1.2004
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Su 11.1.2004
Timanki
La 17.1.2004
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
La 24.1.2004
Valentinot & Rami Rafael
Su 25.1.2004
Ami Huovinen
La 31.1.2004
Souvarit
La 7.2.2004
Sata kitaraa & Antti Huovila
Su 8.2.2004
Tuhlaajapojat
La 14.2.2004
Omega & Eija Kantola
La 21.2.2004
Markus Sextet
Su 22.2.2004
Markus Sextet
La 28.2.2004
Tulipunaruusut
La 6.3.2004
Korsuorkesteri
Su 7.3.2004
Ritva ja Valto
La 13.3.2004
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 20.3.2004
Fortuna & Arja Koriseva
Su 21.3.2004
Tuhlaajapojat
La 27.3.2004
Varjokuva
La 3.4.2004
Kari Hirvonen & Lumipallo
La 10.4.2004 20:00--01:30, 12 €
Suomi-yhtye
La 17.4.2004 20:00--02:00, 12 €
NeljänSuora
La 24.4.2004
Raimo Piipponen
La 8.5.2004 20:00--02:00, 0 €
Syke, Tornados & Ari Klem, Esko Rahkonen
La 15.5.2004 20:00--02:00, 12 €
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Su 16.5.2004 14:00--18:00, 5 €
Paula Poutanen Team
La 22.5.2004 20:00--02:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 29.5.2004 20:00--02:00, 12 €
Tulipunaruusut
Su 30.5.2004 14:00--18:00, 5 €
Foggy Road
La 4.9.2004
Korsuorkesteri
La 11.9.2004
Valentinot & Rami Rafael
La 18.9.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 25.9.2004
Souvarit
La 2.10.2004
Seitsemän seinähullua veljestä
La 9.10.2004
Esko Rahkonen
La 16.10.2004
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
La 23.10.2004
Noiser & Risto Nevala
Su 24.10.2004 14:00--18:00, 6 €
Timanki
La 30.10.2004
Rosso & Tarja Lunnas
La 6.11.2004
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 13.11.2004
Väliaikainen, Tulipunaruusut
La 20.11.2004
Markus Sextet
Su 21.11.2004 14:00--18:00, 6 €
Markus Sextet
La 27.11.2004
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Su 28.11.2004
Koruttomat
La 4.12.2004
Johanna Pakonen
La 11.12.2004
Olli Mäkelän yhtye, Yölintu
Su 12.12.2004
Timanki
La 18.12.2004
Mistral & Anne Mattila
La 1.1.2005 20:00--02:00, 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ke 5.1.2005 20:00--01:00, 0 €
Olli Mäkelän yhtye
La 8.1.2005 12 €
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Pekka Nebelung
La 15.1.2005 12 €
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen & Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Su 16.1.2005 14:00--18:00, 6 €
Heljanka
La 22.1.2005 12 €
Charles Plogman & Tommys
Su 23.1.2005 6 €
Janne Ahosen yhtye & Markku Ignatius & Janne Ahonen
La 29.1.2005 13 €
Souvarit
Su 30.1.2005 6 €
Tuhlaajapojat
La 5.2.2005
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Su 6.2.2005
Olli Mäkelän yhtye
La 12.2.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 13.2.2005
Timanki
La 19.2.2005
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 26.2.2005
Väliaikainen
Su 27.2.2005
Koruttomat
La 5.3.2005
Tanssiorkesteri Helmi
La 12.3.2005
Tulipunaruusut
Su 13.3.2005
Tuhlaajapojat
La 19.3.2005
FBI-beat & Markus Törmälä, Syke
La 26.3.2005
The Boys, Esko Rahkonen
La 2.4.2005
Omega & Eija Kantola
La 9.4.2005
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 10.4.2005
Heljanka
La 16.4.2005
Foxpop & Risto Nevala, Markus Sextet
La 23.4.2005
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Su 24.4.2005
Hannu Hänninen & Markus Tiihonen
La 24.9.2005 12 €
Tulipunaruusut
La 1.10.2005 12 €
Charlies
La 8.10.2005 12 €
Taikakuu
La 15.10.2005 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 22.10.2005 12 €
Väliaikainen
La 29.10.2005 12 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 30.10.2005 6 €
Jussi Roponen
La 5.11.2005 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 12.11.2005 12 €
Tanssiorkesteri Helmi, Syke
Su 13.11.2005 6 €
Jämsän Paroni
La 19.11.2005 12 €
Souvarit
La 26.11.2005 12 €
Lumipallo & Saska Helmikallio
Su 27.11.2005
Timanki
La 3.12.2005 12 €
Channel Four, Esko Rahkonen
La 10.12.2005 13 €
Mistral & Anne Mattila, Markus Sextet
Su 11.12.2005 6 €
Markus Sextet
Pe 16.12.2005 13 €
Foxpop, Yölintu
La 17.12.2005 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Unelmavävyt
La 31.12.2005 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
To 5.1.2006 12 €
Finlanders
La 7.1.2006
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
La 14.1.2006 12 €
Taikakuu
Su 15.1.2006 6 €
Tuhlaajapojat
La 21.1.2006 12 €
Anneli Mattila & V.I.P.
La 28.1.2006 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Su 29.1.2006 6 €
Unelmayhtye & Heini Prittinen
La 4.2.2006 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
La 11.2.2006 12 €
Lumipallo & Saska Helmikallio
Su 12.2.2006 6 €
Janne Ahosen yhtye, Markku Ignatius & Janne Ahonen
La 18.2.2006 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 25.2.2006 12 €
Pekkaniskan Pojat, Jussi Roposen yhtye
Su 26.2.2006 6 €
Heljanka
La 4.3.2006 12 €
Väliaikainen
La 11.3.2006 12 €
Tulipunaruusut
Su 12.3.2006 6 €
Wanha kulkuri
La 18.3.2006
Souvarit
La 25.3.2006 12 €
Foxtop & Marko Lämsä
Su 26.3.2006 6 €
Timanki
La 1.4.2006 12 €
Mistral & Anne Mattila
La 8.4.2006 12 €
Korsuorkesteri
Su 9.4.2006 6 €
Paula Poutanen Team
La 15.4.2006 12 €
Avenue & Anniina Mattila
La 22.4.2006 12 €
Esko Rahkonen
Su 23.4.2006 6 €
Hannu Hänninen & Markus Tiihonen
La 29.4.2006 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 16.9.2006 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 23.9.2006 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 30.9.2006 20:00--01:30, 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 1.10.2006 6 €
Olli Mäkelän yhtye
La 7.10.2006 20:00--01:30, 12 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 14.10.2006 20:00--01:30, 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 15.10.2006 15:00--18:30, 6 €
Jouni ja Mauri
La 21.10.2006 20:00--01:30, 12 €
Tulipunaruusut
La 28.10.2006 20:00--01:30, 12 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 29.10.2006 15:00--18:30, 6 €
Wanha kulkuri
La 4.11.2006
Omega & Eija Kantola
La 11.11.2006 20:00--01:30, 12 €
Varjokuva
Su 12.11.2006 15:00--18:30, 6 €
Tuhlaajapojat
La 18.11.2006 20:00--01:30, 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 25.11.2006
Tommi Soidinmäki
Su 26.11.2006
Timanki
La 2.12.2006 13 €
Mistral & Anne Mattila
La 9.12.2006 12 €
Tulipunaruusut, Avenue & Anniina Mattila
La 16.12.2006 13 €
Souvarit
Su 31.12.2006 12 €
Esko Rahkonen
La 6.1.2007 12 €
Fantasia & Elina Vettenranta & tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
La 13.1.2007 13 €
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 14.1.2007 15:00--18:30, 6 €
Timanki
La 20.1.2007 13 €
Taikakuu
La 27.1.2007 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 28.1.2007 15:00--18:30, 6 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
La 3.2.2007
Rosso & Tarja Lunnas
La 10.2.2007 13 €
Charles Plogman & Tommys
Su 11.2.2007 15:00--18:30, 6 €
Janne Ahosen yhtye
La 17.2.2007 13 €
Souvarit
La 24.2.2007 13 €
Mistral & Anne Mattila
Su 25.2.2007 6 €
Velleri
La 3.3.2007 13 €
Varjokuva
La 10.3.2007 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 11.3.2007 6 €
Tuhlaajapojat
La 17.3.2007 13 €
Tulipunaruusut
La 24.3.2007 13 €
Syke
Su 25.3.2007 6 €
Saturnus
La 31.3.2007 13 €
Avec & Saska Helmikallio
La 7.4.2007 13 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 14.4.2007
Norolan Pojat
Su 15.4.2007
Unelmayhtye & Jarmo Porala
La 21.4.2007 12 €
Timangi, Risto Nevala
Ma 30.4.2007 12 €
Esko Rahkonen
La 22.9.2007 12 €
Charles Plogman & Tommys
La 29.9.2007 12 €
Tulipunaruusut
La 6.10.2007 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 7.10.2007 6 €
Tuhlaajapojat
La 13.10.2007 12 €
Syke
La 20.10.2007 12 €
Varjokuva, Olli Mäkelän yhtye
Su 21.10.2007 6 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
La 27.10.2007 12 €
Mistral & Anne Mattila
La 3.11.2007 12 €
Major & Kati Fors
Su 4.11.2007 6 €
Tuhlaajapojat
La 10.11.2007 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
La 17.11.2007 12 €
Norolan Pojat
Su 18.11.2007 6 €
Timanki
La 24.11.2007 12 €
Fantasia & Jenna Bågeberg
La 1.12.2007 12 €
Lumipallo & Henri Stenroth
Su 2.12.2007 6 €
Duo Ari ja Rami
La 8.12.2007 12 €
Varjokuva
La 15.12.2007 12 €
Diesel & Markku Aro
La 22.12.2007 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ma 31.12.2007 12 €
Korsuorkesteri
La 5.1.2008 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 12.1.2008 13 €
Souvarit
La 19.1.2008
Fantasia & Jenna Bågeberg
La 26.1.2008
Antti Huovila
La 2.2.2008 13 €
Korsuorkesteri
La 9.2.2008 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Su 10.2.2008 6 €
Tuhlaajapojat
La 16.2.2008 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä
La 23.2.2008 13 €
Hannu Karjalainen Group & Matti Esko
Su 24.2.2008 6 €
Sini-Takit
La 1.3.2008 13 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 8.3.2008 13 €
Sami Keskitalo & Pohjoisen juna, Markus Sextet
Su 9.3.2008 6 €
Duo Ari ja Rami
La 15.3.2008 13 €
Tulipunaruusut
La 22.3.2008 13 €
Eki Jantunen & Mutkattomat, Lumipallo & Henri Stenroth
La 29.3.2008 13 €
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Su 30.3.2008 6 €
Timanki
La 5.4.2008 13 €
Omega & Eija Kantola
La 12.4.2008 13 €
Syke
Su 13.4.2008 6 €
Wanha kulkuri
La 19.4.2008 13 €
Väliaikainen, Sinitaivas
La 26.4.2008 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 27.4.2008 6 €
Tuhlaajapojat
Ke 30.4.2008 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 20.9.2008
Omega & Eija Kantola
La 27.9.2008
Tulipunaruusut
La 4.10.2008
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 5.10.2008
Timanki
La 11.10.2008
Souvarit
La 18.10.2008
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 19.10.2008
Tuhlaajapojat
La 25.10.2008
Safir & Meiju Suvas
La 1.11.2008 13 €
Nelinpeli & Mikael Konttinen
Su 2.11.2008 6 €
Hollolan harmonikat
La 8.11.2008 13 €
Fantasia & Arto Nuotio
La 15.11.2008 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 16.11.2008 6 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
La 22.11.2008 13 €
Syke, Olli Mäkelän yhtye
La 29.11.2008 13 €
Resiina & Juha Metsäperä
Su 30.11.2008 6 €
Wanha kulkuri
La 6.12.2008 13 €
Korsuorkesteri
La 13.12.2008 8 €
Markus Sextet
Su 14.12.2008 6 €
Janne Ahosen yhtye, Markku Ignatius & Janne Ahonen
La 20.12.2008 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 27.12.2008 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ke 31.12.2008 13 €
Eki Jantunen & Mutkattomat, Sinitaivas
Ma 5.1.2009 13 €
Tulipunaruusut
La 10.1.2009 13 €
Korsuorkesteri
Su 11.1.2009 6 €
Olli Mäkelän yhtye, Katariina Keinänen
La 17.1.2009 13 €
Nelinpeli
La 24.1.2009 13 €
Helmenkalastajat
Su 25.1.2009 6 €
Duo Hannu Hänninen
La 31.1.2009 13 €
Sini-Takit, Varjokuva
La 7.2.2009 13 €
Omega & Eija Kantola
Su 8.2.2009 6 €
Unelmayhtye
La 14.2.2009 13 €
In The Mood
La 21.2.2009 13 €
Souvarit
Su 22.2.2009 6 €
Hollolan harmonikat
La 28.2.2009 13 €
Tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
La 7.3.2009 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 14.3.2009 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 21.3.2009 13 €
Markus Sextet
Su 22.3.2009 6 €
Tuhlaajapojat
La 28.3.2009 13 €
Syke
La 4.4.2009 13 €
Antti Huovila
Su 5.4.2009 6 €
Timanki
La 11.4.2009 13 €
Rainer Friman
La 18.4.2009 13 €
Sinitaivas
Su 19.4.2009 6 €
Tuhlaajapojat
La 25.4.2009 13 €
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
To 30.4.2009 13 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
To 14.5.2009
Katariina Keinänen
La 26.9.2009 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas, avajaiset, avajaiset
La 3.10.2009 20:00--02:00
Varjokuva, In The Mood
Su 4.10.2009
Olli Mäkelän trio
La 10.10.2009 20:00--02:00
Sinitaivas, Helminauha
La 17.10.2009 20:00--02:00
FinnNostalgia & Antti Toivola, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 18.10.2009
Duo Ari ja Rami
La 24.10.2009 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taiga & Jarkko Honkanen
La 31.10.2009 20:00--02:00
FBI-beat & Markus Törmälä, Henkka ja Kulkurit
Su 1.11.2009
Tuhlaajapojat
La 7.11.2009 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Kilimanjaro & Timo Luostari
La 14.11.2009 20:00--02:00
Myrskytuuli, Yölintu
Su 15.11.2009
Sini-Takit
La 21.11.2009 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Väriloiste
La 28.11.2009 20:00--02:00
Souvarit
Su 29.11.2009
Wanha kulkuri & Leidit
La 5.12.2009 20:00--02:00
Fantasia & Amadeus Lundberg, Nelinpeli & Kaija Lustila
La 12.12.2009 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas
Su 13.12.2009
Hollolan harmonikat
La 19.12.2009 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 26.12.2009 20:00--02:00
Saija Tuupanen & Tornados
To 31.12.2009 20:00--02:00
Monarkia & Jukka Hallikainen
La 2.1.2010 20:00--02:00
Syke, Taiga & Jarkko Honkanen
Ti 5.1.2010 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 9.1.2010 20:00--02:00
Finlanders, Helminauha
La 16.1.2010
Pekkaniskan Pojat, In The Mood
Su 17.1.2010
Markku Ignatius duo
La 23.1.2010
Mistral & Anne Mattila, Markus Sextet
La 30.1.2010
Souvarit, Henkka ja Kulkurit
Su 31.1.2010
VSOP
La 6.2.2010 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Myrskytuuli
La 13.2.2010 20:00--02:00
Charlies, Varjokuva
Su 14.2.2010
Unelmayhtye
La 20.2.2010 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Caminito & Kari Piironen
La 27.2.2010 20:00--02:00
Sinitaivas
Su 28.2.2010
Heljanka
Pe 5.3.2010 20:00--02:00
Finlanders, Yönkulkijat & Harry Lindström
La 6.3.2010 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Syke, levynjulkistus, levynjulkistus
La 13.3.2010 20:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Horizone & Matti ja Teppo
Su 14.3.2010
Tonika
La 20.3.2010 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 27.3.2010
Anneli Mattila & V.I.P., FinnNostalgia & Antti Toivola
Su 28.3.2010
Tuhlaajapojat
La 3.4.2010 20:00--02:00
Varjokuva, Myrskytuuli
Su 4.4.2010 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 10.4.2010
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Su 11.4.2010
Timanki
La 17.4.2010
Pekkaniskan Pojat
La 24.4.2010
Sinitaivas, Markus Sextet
Su 25.4.2010
Hollolan harmonikat
La 1.5.2010
Fantasia & Amadeus Lundberg
La 8.5.2010
In The Mood, päättäjäiset, päättäjäiset
La 2.10.2010 20:00--02:00
Souvarit, In The Mood, avajaiset, avajaiset
Su 3.10.2010 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 9.10.2010 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taiga & Jarkko Honkanen, tanssikenkien myynti, tanssikenkien myynti
La 16.10.2010 20:00--02:00
Saija Tuupanen & Tornados, Myrskytuuli
Su 17.10.2010 15:00--18:00
Timanki
La 23.10.2010 20:00--02:00
Varjokuva, Markus Sextet
La 30.10.2010 20:00--02:00
Sinitaivas
Su 31.10.2010
Tuhlaajapojat
La 6.11.2010 20:00--02:00
FinnNostalgia & Antti Toivola, Antti Tammilehdon yhtye
La 13.11.2010 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 14.11.2010
Duo Hannu Hänninen
La 20.11.2010 20:00--02:00
Finlanders, Syke
La 27.11.2010 20:00--02:00
Korsuorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas
Su 28.11.2010
Olli Mäkelän trio
La 4.12.2010
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 11.12.2010 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Midinetti
Su 12.12.2010
Hollolan harmonikat
La 18.12.2010 20:00--01:00
Markus Sextet
Su 26.12.2010 20:00--02:00
Sinitaivas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 1.1.2011 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
To 6.1.2011 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 8.1.2011 20:00--02:00
Varjokuva, Henkka ja Kulkurit
Su 9.1.2011
Timanki
La 15.1.2011 20:00--02:00
Finlanders, Myrskytuuli
La 22.1.2011 20:00--02:00
Souvarit
Su 23.1.2011
Hollolan harmonikat
La 29.1.2011
FinnNostalgia & Antti Toivola, Myrskytuuli
La 5.2.2011
Omega & Eija Kantola, Broadway
Su 6.2.2011
Tuhlaajapojat
La 12.2.2011
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 19.2.2011 20:00--02:00
Charles Plogman & Tommys, Midinetti, Tino Ahlgren
Su 20.2.2011
Duo Hannu Hänninen
La 26.2.2011 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
La 5.3.2011 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Horizone & Matti ja Teppo
Su 6.3.2011
Olli Mäkelän trio
Pe 11.3.2011 20:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, NeljänSuora
La 12.3.2011 20:00--02:00
Markus Tavi Orchestra, Anitta Mattila
La 19.3.2011 20:00--02:00
Finlanders, Henkka ja Kulkurit
Su 20.3.2011
Hollolan harmonikat
La 26.3.2011
Saija Tuupanen & Savanni, La Strada
La 2.4.2011
Dallapé, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 3.4.2011
VSOP
La 9.4.2011
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli
La 16.4.2011
Syke, Varjokuva
Su 17.4.2011
Tuhlaajapojat
La 23.4.2011
Pekkaniskan Pojat, Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
La 17.9.2011 20:00--02:00
Sinitaivas, Syke, avajaiset, avajaiset
La 24.9.2011 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 1.10.2011 20:00--02:00
Sinitaivas, Horizone & Matti ja Teppo
La 8.10.2011 20:00--02:00
Finlanders, Hurma
Su 9.10.2011 15:00--18:00, 8 €
Hollolan harmonikat
La 15.10.2011 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Midinetti
La 22.10.2011 20:00--02:00
Souvarit
Su 23.10.2011
Tuhlaajapojat
La 29.10.2011 20:00--02:00
Korsuorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 5.11.2011 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, FinnNostalgia & Antti Toivola
Su 6.11.2011 15:00--18:00
VSOP
La 12.11.2011 20:00--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Syke
La 19.11.2011 20:00--02:00
Varjokuva, Markus Tavi Orchestra
Su 20.11.2011
Tuhlaajapojat
La 26.11.2011
Sinitaivas
La 3.12.2011
Myrskytuuli, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 4.12.2011
Hollolan harmonikat
La 10.12.2011 20:00--02:00
Taikakuu, Tosimiehet
La 17.12.2011 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat
Su 25.12.2011 20:00--01:00
Sinitaivas
Ma 26.12.2011 20:00--01:00
Hurma
Pe 6.1.2012 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
La 7.1.2012 20:00--02:00
Syke, Varjokuva
Su 8.1.2012 15:00--18:00, 8 €
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
La 14.1.2012 20:00--02:00
Finlanders
La 21.1.2012 20:00--02:00
Souvarit
Su 22.1.2012 15:00--18:00
VSOP
La 28.1.2012 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, Helminauha
La 4.2.2012 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli
Su 5.2.2012 15:00--18:00
Timanki
La 11.2.2012 20:00--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 18.2.2012
Sinitaivas
Su 19.2.2012 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 25.2.2012 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Hurma
La 3.3.2012
Pekkaniskan Pojat, Horizone & Matti ja Teppo
Su 4.3.2012 15:00--18:00
Tuhlaajapojat
Pe 9.3.2012 21:00--02:00
Unelmavävyt, Hurma
La 10.3.2012 20:00--02:00
Taikakuu, Varjokuva
La 17.3.2012
Charles Plogman & Ronnies
Su 18.3.2012 15:00--18:00
Hannu Hänninen & Mauri Kaarasuo
La 24.3.2012 20:00--02:00
Finlanders, Helminauha
Su 25.3.2012 15:00--18:00
Sauruxet
La 31.3.2012
La Strada, Omega & Eija Kantola
Su 1.4.2012 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
Pe 6.4.2012 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
Su 8.4.2012 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Graniitti & Rainer Bollström
La 14.4.2012 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ramona & Marko Karvonen
Su 15.4.2012 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 21.4.2012 20:00--01:00
Linnut & Arja Havakka, River & Tero Jokinen
La 28.4.2012 20:00--01:00
Sawotta & Pekka Hartonen
La 22.9.2012 20:00--02:00
Sinitaivas, Syke, avajaiset, avajaiset
La 29.9.2012 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
La 6.10.2012 20:00--02:00
Souvarit
Su 7.10.2012 15:00--18:00
Tuhlaajapojat
La 13.10.2012 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 20.10.2012 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Jani Niemi ja Wiima
Su 21.10.2012 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 27.10.2012 20:00--02:00
Varjokuva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 3.11.2012 20:00--02:00
FBI-beat, Horizone & Matti ja Teppo
Su 4.11.2012 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
La 10.11.2012
Omega & Eija Kantola, Helminauha
La 17.11.2012
NeljänSuora, Hurma
Su 18.11.2012 15:00--18:00
VSOP
La 24.11.2012 20:00--02:00, 12 €
Myrskytuuli
La 1.12.2012
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 2.12.2012 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 8.12.2012 20:00--02:00
Taikakuu, Helminauha
La 15.12.2012 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Ke 26.12.2012 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
La 29.12.2012 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helminauha
Pe 4.1.2013 20:00--02:00
Finlanders, Hurma
La 5.1.2013 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Henkka ja Kulkurit
Su 6.1.2013 15:00--18:00
Timanki
La 12.1.2013 20:00--01:00
Sunset & Arto Nuotio & Sebastian & Anri Ahlgren
La 19.1.2013 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 20.1.2013 15:00--18:00
Hannu Hänninen & Mauri Kaarasuo
La 26.1.2013 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 2.2.2013 20:00--02:00
Finlanders, Broadway, Ari Nylund trio
Su 3.2.2013 15:00--18:00
Tuhlaajapojat
La 9.2.2013 20:00--02:00
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa, Teijo Suomi Orch
La 16.2.2013 20:00--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela, Myrskytuuli
Su 17.2.2013 15:00--18:00
Sini-Takit & Kyösti Salmén
La 23.2.2013 20:00--02:00
Souvarit
Pe 1.3.2013 20:00--02:00
Finlanders, Ratto-band
La 2.3.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Su 3.3.2013 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
La 9.3.2013 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, A. Aallon rytmiorkesteri
La 16.3.2013 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Henkka ja Kulkurit
Su 17.3.2013 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 23.3.2013 20:00--02:00
Varjokuva, Myrskytuuli
Pe 29.3.2013 20:00--01:00
Sinitaivas
La 30.3.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Helminauha
Ma 1.4.2013 17:00--22:00
Hurma
La 6.4.2013 20:00--02:00
Syke, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 7.4.2013 15:00--18:00
Timppa Lahtinen duo
La 13.4.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 20.4.2013 20:00--02:00
Finlanders, Hurma
Su 21.4.2013 15:00--18:00
Melodiaorkesteri & Mauri Kaarasuo
La 27.4.2013 20:00--01:00, 10 €
FinnNostalgia & Antti Toivola, päättäjäiset, päättäjäiset
Ke 15.5.2013 13:00--16:30
Kompassi & Katariina Keinänen
La 28.9.2013 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Taivaankaari & Heikki Koskelo, avajaiset, avajaiset
La 5.10.2013 20:00--02:00
Sinitaivas, Hurma
Su 6.10.2013 15:00--18:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
La 12.10.2013 20:00--02:00
NeljänSuora, Teijo Suomi Orch
La 19.10.2013 20:00--02:00
Souvarit
Su 20.10.2013 15:00--18:00
Sävelpojat
La 26.10.2013 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Helminauha
La 2.11.2013 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Henkka ja Kulkurit
Su 3.11.2013 15:00--18:00
VSOP
La 9.11.2013 20:00--02:00
Finlanders, Teijo Suomi Orch
La 16.11.2013 20:00--02:00
Syke, Hurma
Su 17.11.2013 15:00--18:00
Timanki
La 23.11.2013 20:00--02:00, 16 €
Taikakuu, Hovinarrit & Heidi Pakarinen
La 30.11.2013 20:00--02:00, 16 €
Sinitaivas, Company 1 & Kalle Jussila
Su 1.12.2013 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 7.12.2013 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 14.12.2013 20:00--01:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 21.12.2013 20:00--01:00, 13 €
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
To 26.12.2013 20:00--02:00, 16 €
Sinitaivas, Hurma
La 28.12.2013 20:00--02:00, 16 €
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Ti 31.12.2013 20:00--01:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 4.1.2014 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tulipunaruusut
Ma 6.1.2014 17:00--22:00
Hurma
La 11.1.2014 20:00--02:00
Anneli Mattila & V.I.P., Ratto-band
La 18.1.2014 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Su 19.1.2014 15:00--18:00
Satu-Maarit trio
La 25.1.2014 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Väriloiste
La 1.2.2014 20:00--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Teijo Suomi Orch
Su 2.2.2014 15:00--18:00
Mauri Kaarasuo trio
La 8.2.2014 20:00--02:00
Unelmavävyt
La 15.2.2014 20:00--02:00
Finlanders
Su 16.2.2014 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 22.2.2014 20:00--02:00
NeljänSuora, Ratto-band
La 1.3.2014 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 2.3.2014 15:00--18:00
Sävelpojat
La 8.3.2014 20:00--02:00
Yölintu, Teijo Suomi Orch
La 15.3.2014 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Kake Randelin
Su 16.3.2014 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 22.3.2014 20:00--02:00, 15 €
Norolan Pojat, Ratto-band
La 29.3.2014 16 €
Sinitaivas
Su 30.3.2014 15:00--18:00
Kavaljeerit
La 5.4.2014
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Sinikuu
La 12.4.2014
Diesel & Markku Aro, Jade's band
Su 13.4.2014 15:00--18:00
Mauri Kaarasuo trio
To 17.4.2014 20:00--01:00
Finlanders
La 19.4.2014 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Ma 21.4.2014 17:00--22:00
Hurma
La 26.4.2014 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 27.4.2014 15:00--18:00
Sävelpojat
Ke 30.4.2014 20:00--01:00
Arto Nuotio, päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 9.5.2014 20:00--01:00
Hovinarrit & Heidi Pakarinen & Leif Lindeman & levynjulkistus, levynjulkistus
Ke 14.5.2014 13:00--17:00
Hollolan harmonikat, päättäjäiset, päättäjäiset
La 27.9.2014 20:00--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teijo Suomi Orch
La 4.10.2014 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 5.10.2014 15:00--18:00
VSOP
La 11.10.2014 20:15--02:00
Finlanders, Ratto-band
La 18.10.2014
EXmiehet & Saija Tuupanen, Hurma
Su 19.10.2014 15:00--18:00
Timanki
La 25.10.2014
Tulipunaruusut, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 1.11.2014
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Henkka ja Kulkurit
Su 2.11.2014 15:00--18:00
Sävelpojat
La 8.11.2014 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Hurma
La 15.11.2014 20:00--02:00, 16 €
NeljänSuora, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 16.11.2014 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 22.11.2014
Souvarit
La 29.11.2014
Sinitaivas, Tulipunaruusut
Su 30.11.2014 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 6.12.2014 20:00--02:00
Hurma, Ratto-band
La 13.12.2014 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 20.12.2014 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Pe 26.12.2014 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
La 27.12.2014 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Hurma
To 1.1.2015 20:00--01:00
Tulipunaruusut, Hurma
La 3.1.2015 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 4.1.2015 20:00--01:00
Finlanders
Ti 6.1.2015 17:00--22:00
Henkka ja Kulkurit
La 10.1.2015 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Teijo Suomi Orch
La 17.1.2015 20:00--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Henkka ja Kulkurit
Su 18.1.2015 15:00--18:00, 8 €
Mauri Kaarasuo trio
La 24.1.2015 20:00--01:00, 10 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 31.1.2015 20:00--01:00, 16 €
Souvarit
Su 1.2.2015 15:00--18:00
VSOP
La 7.2.2015 20:00--02:00
Sinitaivas, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 14.2.2015
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Diesel & Markku Aro
Su 15.2.2015 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
La 21.2.2015 20:00--01:00
Finlanders
La 28.2.2015 20:00--02:00, 16 €
Pekkaniskan Pojat, Ippe Mansikan orkesteri
Su 1.3.2015 15:00--18:00, 8 €
Kavaljeerit
La 7.3.2015 20:00--02:00, 16 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
La 14.3.2015 20:00--02:00, 16 €
Sunset & Arto Nuotio, NeljänSuora
Su 15.3.2015 15:00--18:00
Timanki
La 21.3.2015 20:00--02:00
Taikakuu, Amadeus Lundberg
La 28.3.2015 20:00--02:00
Norolan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 29.3.2015 15:00--18:00
Sävelpojat
To 2.4.2015 20:00--01:00
Sinitaivas
La 4.4.2015 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma
Su 5.4.2015 20:00--02:00
Hovinarrit & Teemu Roivainen, Ippe Mansikan orkesteri
Ma 6.4.2015 17:00--22:00
Finlanders
La 11.4.2015
Fernet & Tomi Markkola
Su 12.4.2015 15:00--18:00
Sini-Takit & Kyösti Salmén
La 18.4.2015 20:00--01:00, 15 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 25.4.2015 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, päättäjäiset, päättäjäiset
Su 26.4.2015 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 26.9.2015 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma, avajaiset, avajaiset
La 3.10.2015 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat
Su 4.10.2015 15:00--18:00
Sävelpojat
La 10.10.2015 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Aki Samuli
La 17.10.2015
Diesel & Markku Aro
Su 18.10.2015 15:00--18:00
VSOP
La 24.10.2015 20:00--02:00
Finlanders, Sunset & Arto Nuotio
La 31.10.2015 20:00--02:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Teijo Suomi Orch
Su 1.11.2015 15:00--18:00
Timanki
La 7.11.2015 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 14.11.2015 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teemu Harjukari
Su 15.11.2015 15:00--18:00
Stardust
Pe 20.11.2015
Finlanders
La 21.11.2015
Souvarit
La 28.11.2015 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Su 29.11.2015 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 5.12.2015 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, glögitarjoilu, glögitarjoilu
La 12.12.2015 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 19.12.2015 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, Teemu Harjukari
La 26.12.2015 20:00--02:00
Myrskytuuli, LäpiValaisu
Pe 1.1.2016 20:00--01:00
Tulipunaruusut, Teemu Harjukari
La 2.1.2016 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Hovinarrit & Aki Samuli
Ti 5.1.2016 20:00--01:00
Finlanders
To 7.1.2016 19:00--24:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
La 9.1.2016 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Pekka Rinne ja Kuunsilta
La 16.1.2016 20:00--02:00, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Samppa Valo band
La 23.1.2016 20:00--02:00
Taikakuu, Henkka ja Kulkurit
Su 24.1.2016 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 30.1.2016 20:00--02:00
NeljänSuora, Onnentähti
La 6.2.2016 20:00--01:00
Finlanders
Su 7.2.2016 15:00--18:00
Kavaljeerit
La 13.2.2016 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu
La 20.2.2016 20:00--01:00
Souvarit
Su 21.2.2016 15:00--18:00
Sepi Hilskan yhtye
La 27.2.2016 20:00--02:00
Hurma, Etiketti & Antti Ahopelto
La 5.3.2016
EXmiehet & Saija Tuupanen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 6.3.2016 15:00--18:00
Wiihdeorkesteri Wiva
La 12.3.2016 20:00--02:00
Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
La 19.3.2016 20:00--02:00
Horizone & Matti ja Teppo, Onnentähti
Su 20.3.2016 15:00--18:00
Hannu Matilainen & Seija Irmeli duo
La 26.3.2016 20:00--02:00
Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 27.3.2016
EXmiehet & Saija Tuupanen, Henkka ja Kulkurit
Ma 28.3.2016 17:00--22:00
Pekkaniskan Pojat
La 2.4.2016 20:00--02:00
Taikakuu, Onnentähti
Su 3.4.2016 15:00--18:00
Duo Hannu ja Eija
La 9.4.2016
Pekkaniskan Pojat, Henkka ja Kulkurit
La 16.4.2016
Sinitaivas, Ippe Mansikan orkesteri
Su 17.4.2016 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
La 23.4.2016 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 30.4.2016 20:00--01:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
La 7.5.2016 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri, päättäjäiset, päättäjäiset
Ke 11.5.2016 13:00--17:00
Sävelpojat
La 24.9.2016
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu, avajaiset, avajaiset
La 1.10.2016 20:00--02:00
Fernanda, Hurma
Su 2.10.2016
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
La 8.10.2016
EXmiehet & Saija Tuupanen, Onnentähti
La 15.10.2016
Souvarit
Su 16.10.2016
Wiihdeorkesteri Wiva
Pe 21.10.2016 20:00--01:00
Hurma
La 22.10.2016 20:00--01:00
LäpiValaisu
La 29.10.2016
Ippe Mansikan orkesteri, Taivaankaari & Marco Lundberg & Erika Vikman
Su 30.10.2016
VSOP
La 5.11.2016
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teemu Harjukari
La 12.11.2016 20:00--01:00, 15 €
Väliaikainen
Su 13.11.2016
Sävelpojat
La 19.11.2016
Fantasia & Aki Samuli
La 26.11.2016
Hurma
Su 27.11.2016
Satu-Maarit
Pe 2.12.2016 20:00--01:00
Sinitaivas
La 3.12.2016
Taikakuu
Ma 5.12.2016 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri
La 10.12.2016 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 17.12.2016
Teemu Harjukari
Ma 26.12.2016 20:00--01:00
Sinitaivas, LäpiValaisu
Su 1.1.2017 17:00--22:00
Hurma
Pe 6.1.2017 20:00--01:00
Finlanders
La 7.1.2017
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari
La 14.1.2017
Diesel & Markku Aro
La 21.1.2017 20:00--01:00
Avec & Leif Lindeman
La 28.1.2017
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 29.1.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Mauri Kaarasuo trio
La 4.2.2017
Fantasia & Aki Samuli
La 11.2.2017
Pekkaniskan Pojat
Su 12.2.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Duo Ari ja Rami
La 18.2.2017
Teemu Harjukari
La 25.2.2017 20:00--02:00
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 26.2.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
La 4.3.2017 20:00--01:00
Souvarit
La 11.3.2017 20:00--02:00
Hurma, Lemmenlautta
Su 12.3.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Sävelpojat
La 18.3.2017
Fernet & Tomi Markkola
Pe 24.3.2017 20:00--01:00
Hurma
La 25.3.2017
Omega & Eija Kantola
Su 26.3.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Duo Hannu ja Eija
La 1.4.2017
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pe 7.4.2017 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 8.4.2017 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Su 9.4.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Hollolan harmonikat
Pe 14.4.2017 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas
La 15.4.2017 20:00--02:00, 16 €
Karavaani & Heidi Pakarinen, Samppa Valo band
Su 16.4.2017 20:00--02:00, 17 €
Finlanders, Avec & Leif Lindeman
La 22.4.2017 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Su 23.4.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, Kavaljeerit
Pe 28.4.2017 20:00--01:00
Janne Raappana
La 29.4.2017 20:00--01:00
Ippe Mansikan orkesteri, päättäjäiset, päättäjäiset
Ke 10.5.2017 13:00--16:30
Lasvel-tanssit, Wiihdeorkesteri Wiva
La 30.9.2017 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari, avajaiset, avajaiset
Su 1.10.2017 15:00--18:00
Duo Ari ja Rami
La 7.10.2017 20:00--02:00
Hurma & Janne Raappana, Patajätkä
La 14.10.2017 20:00--01:00
Souvarit
Su 15.10.2017 15:00--18:00
Lasvel-tanssit, VSOP
Pe 20.10.2017 20:00--01:00
Sinitaivas
La 21.10.2017 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lemmenlautta
La 28.10.2017 20:00--02:00
Avec & Leif Lindeman, Samppa Valo band
Su 29.10.2017 15:00--18:00
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
La 4.11.2017 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström, Kaiho & Aino Niemi
La 11.11.2017
Pekkaniskan Pojat
Su 12.11.2017
Wiihdeorkesteri Wiva
Pe 17.11.2017 20:00--01:00
Hurma
La 18.11.2017
Taivaankaari & Heikki Koskelo
12:45--14:00 tanssikurssi: fusku keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
14:15--15:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
16:15--17:30 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
17:45--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso, Joonas Kainulainen, Suomen Media & Action Oy
Pe 24.11.2017 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 25.11.2017 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Ippe Mansikan orkesteri
Su 26.11.2017 15:00--18:00
Jouni Raitio
Pe 1.12.2017 20:00--01:00
Taikakuu
La 2.12.2017 20:00--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ti 5.12.2017 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 9.12.2017 20:00--01:00
Teemu Harjukari
Su 10.12.2017 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
Pe 15.12.2017 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 16.12.2017 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ti 26.12.2017 20:00--02:00
Hurma, Patajätkä
La 30.12.2017
Karavaani & Heidi Pakarinen, Samppa Valo band
Ma 1.1.2018 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 5.1.2018 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 6.1.2018
Avec & Leif Lindeman, Teemu Harjukari
La 13.1.2018 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, LäpiValaisu
Su 14.1.2018 15:00--18:00
Saturnus & Anu Keronen
La 20.1.2018 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band
La 27.1.2018 20:00--02:00
Sinitaivas, Lemmenlautta
Su 28.1.2018 15:00--18:00
VSOP
La 3.2.2018 20:00--01:00
Taikakuu
La 10.2.2018
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 11.2.2018 15:00--18:00
Bolero
La 17.2.2018 20:00--01:00
Souvarit
La 24.2.2018 20:00--02:00
Taikakuu, Samppa Valo band
Su 25.2.2018 15:00--18:00
Kavaljeerit
La 3.3.2018 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, June Band & Nina Åkerman
La 10.3.2018 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 11.3.2018 15:00--18:00
Tuplawernet
La 17.3.2018
Pekkaniskan Pojat
La 24.3.2018
Sinitaivas, Lemmenlautta
Su 25.3.2018 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
To 29.3.2018 20:00--01:00
Taikakuu
La 31.3.2018 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 1.4.2018 20:00--02:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Avec & Leif Lindeman
Ma 2.4.2018 17:00--22:00
Pekkaniskan Pojat
La 7.4.2018
Teemu Harjukari
Su 8.4.2018 15:00--18:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
Pe 13.4.2018 20:00--01:00
Taikakuu
La 14.4.2018
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 21.4.2018 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 22.4.2018 15:00--18:00
Eija Korhonen
La 28.4.2018 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, päättäjäiset, päättäjäiset
Ke 9.5.2018
Wiihdeorkesteri Wiva
La 29.9.2018 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, avajaiset, avajaiset
Su 30.9.2018 15:00--18:00
VSOP
La 6.10.2018 20:00--02:00
Hurma, Ari Nylundin orkesteri & Jyrki Nurminen
La 13.10.2018 20:00--01:00
Onnentähti & Nina Åkerman
Su 14.10.2018 15:00--18:00
Raija Törmälä
Pe 19.10.2018 20:00--01:00
Sinitaivas
La 20.10.2018 20:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Samppa Valo band
Pe 26.10.2018 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
La 27.10.2018 20:00--01:00
Souvarit
Su 28.10.2018 15:00--18:00
Hollolan harmonikat
Pe 2.11.2018 20:00--01:00
Hurma
La 3.11.2018 20:00--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pe 9.11.2018 20:00--01:00
Taikakuu
La 10.11.2018
Finlanders, Sävel & Jyrki Nurminen
Su 11.11.2018 15:00--18:00
Sirkka ja Velikullat
Pe 16.11.2018 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
La 17.11.2018
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tanssiorkesteri Kaiho
La 24.11.2018 20:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo
Su 25.11.2018 15:00--18:00
Sepi Hilskan yhtye
La 1.12.2018 20:00--01:00
Taikakuu
Ke 5.12.2018 20:00--01:00
Hurma, Sävel & Jyrki Nurminen
La 8.12.2018 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Su 9.12.2018 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
La 15.12.2018 20:00--02:00
Karavaani & Heidi Pakarinen, Hurma
La 22.12.2018 20:00--01:00
Teemu Harjukari
Ke 26.12.2018 20:00--01:00
Samppa Valo band, Sävel & Jyrki Nurminen
La 29.12.2018 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
Ti 1.1.2019 17:00--22:00
Lumo & Reeta Saranpää
Pe 4.1.2019 20:00--02:00
Hurma, Jarno Kokko
La 5.1.2019 20:00--02:00
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 6.1.2019
Finlanders
La 12.1.2019
Pekkaniskan Pojat
Su 13.1.2019
Wiihdeorkesteri Wiva
La 19.1.2019 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
La 26.1.2019
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Su 27.1.2019
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
La 2.2.2019 20:00--01:00
Amore & Leif Lindeman
La 9.2.2019 20:00--02:00
Taikakuu, Tanssiorkesteri Kaiho
Su 10.2.2019 15:00--18:00
Kulkuripojat
La 16.2.2019 20:00--01:00
Sinitaivas
La 23.2.2019 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 2.3.2019 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 9.3.2019 20:00--01:00
Helmi-orkesteri
Su 10.3.2019 15:00--18:00
Elina H Band
La 16.3.2019 20:00--01:00
Souvarit
La 23.3.2019 20:00--01:00
Taikakuu
Su 24.3.2019 15:00--18:00
Anu Keronen
La 30.3.2019 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
La 6.4.2019 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 7.4.2019 15:00--18:00
Anna-Liisa Räsänen
La 13.4.2019 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
To 18.4.2019 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
La 20.4.2019 20:00--02:00
Sinitaivas, Lumo & Reeta Saranpää
Su 21.4.2019 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Hurma
La 27.4.2019 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 28.4.2019 15:00--18:00
Raimo Turtiainen
Ti 30.4.2019 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Ke 8.5.2019 13:00--16:30
Tuplawernet
La 28.9.2019 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Su 29.9.2019 15:00--18:00
Timo Lahtimo
La 5.10.2019 20:00--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Samppa Valo band