Nuijamiesten lava, Ylikiiminki, Oulu

TanssitToukokuun loppupuolelta syyskuun alkuun joka viikko la 21:00--01:45, tanssit vuodessa
LattiaVajaa 300 m², 6-kulmio, puuta
Puh040-5771905, 040-5922138
Tiedustelut040-5771905, 040-5922138
PostiYlikiimingin Nuijamiehet ry, Harjutie 31, 91300 Ylikiiminki
Sähköpostipelkon@suomi24.fi
NaistenhakuTunti
VarusteluSavuton kahvio, olutmyynti, grilli, WC, vartioimaton narikka, karaoke, disko, asuntovaunualue, jossa sähköpistokkeet sekä peseytymis- ja huoltotilat
KäyntiosoiteLavantie, Ylikiiminki kk, Oulu
Ajo-ohjeYlikiiminki kk -> Hetekylä/Pudasjärvi 1 km.
KoordinaatitWGS84 N65°01'53.4" E26°10'11.7"
IlmoituksetKaleva (pe), Forum (to)
Kotisivuhttp://www.nuijamiehet.net
Perustettu1959
MuutaKaunis sijainti kosken rannalla.
La 29.5.2004
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio
La 5.6.2004
Seinäruusut & Johanna Pakonen
La 12.6.2004
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 19.6.2004
Nocturne & Timo Turunen
La 26.6.2004
Dolores & Reija Kortet, Jaguar & Mikko Kilkkinen
La 3.7.2004
Bolero 1
La 10.7.2004
NeljänSuora
Pe 16.7.2004
Mistral & Anne Mattila
La 24.7.2004
Souvarit
La 31.7.2004
Noiser & Risto Nevala
La 7.8.2004
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
La 14.8.2004
Jokerit Company, Yölintu
La 21.8.2004
Syke
La 28.8.2004
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
La 4.9.2004
Tanssiorkesteri Helmi, päättäjäiset & sikajuhlat, päättäjäiset, sikajuhlat
La 28.5.2005
Katja Ängeslevä, Marko Lämsä
La 4.6.2005
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 11.6.2005
NeljänSuora
La 18.6.2005
Maarit Peltoniemi
La 25.6.2005
Saija Tuupanen & Tornados, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 2.7.2005
Bolero 1 & Lea Laven
La 9.7.2005
Souvarit
La 16.7.2005
Avenue & Anniina Mattila
Pe 22.7.2005
Antti Tuisku
La 23.7.2005
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
La 30.7.2005
Tommi Soidinmäki
La 6.8.2005
Korsuorkesteri
La 13.8.2005
Marita Taavitsainen & Aki Hietala
La 20.8.2005
Channel Four
La 27.8.2005
Rovers & Kake Randelin, Presto
La 3.9.2005
Kuutamo & Virpi Piippo, sikajuhlat, sikajuhlat
La 20.5.2006 12 €
EXmiehet & Sami Keskitalo
La 27.5.2006 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
La 3.6.2006 12 €
Anneli Mattila & V.I.P.
La 10.6.2006 12 €
Onnenpotku & Susanna Sakko
La 17.6.2006 12 €
Noiser & Kari Piironen
La 24.6.2006 13 €
Rovers & Kake Randelin, Kuutamo & Virpi Piippo
La 1.7.2006 13 €
Yölintu, Hurlumhei & Sari Koivikko
La 8.7.2006 13 €
Souvarit
La 15.7.2006 12 €
Saija Tuupanen & Tornados
La 22.7.2006 12 €
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
La 29.7.2006 12 €
Ässät
La 5.8.2006 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 12.8.2006 12 €
Avenue & Anniina Mattila
La 19.8.2006 12 €
Taikakuu
La 26.8.2006 12 €
Horizone & Matti ja Teppo
La 2.9.2006 12 €
Major & Kati Fors
La 9.9.2006 12 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 26.5.2007
Sesam & Antti Raiski
La 2.6.2007
Boogie
La 9.6.2007
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 16.6.2007
Sinitaivas
La 23.6.2007
Eki Jantunen & Mutkattomat, Presto & Kake Randelin
La 30.6.2007
Avec & Saska Helmikallio
La 7.7.2007
Souvarit
Ke 11.7.2007
Casino & Annika Eklund
La 14.7.2007
Resiina & Juha Metsäperä
La 21.7.2007
Mistral & Anne Mattila
La 28.7.2007
Harri ja Coronet, Yölintu
La 4.8.2007
Nalle Lehtonen ja Sateenkaaret & Rainer Friman
La 11.8.2007
Rosso & Tarja Lunnas
La 18.8.2007
FBI-beat & Markus Törmälä
La 25.8.2007
Kari Vepsä & Onnenmaa
La 1.9.2007
Pallosalama & Marko Lämsä
La 8.9.2007
Horizone & Matti ja Teppo
La 24.5.2008
Crystal & Terhi Lehtoniemi
La 31.5.2008
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 7.6.2008
Resiina & Juha Metsäperä
La 14.6.2008
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 21.6.2008
Presto & Kake Randelin, T. Alahäivälä ja Romance
La 28.6.2008
Pohojanmaan Poikamiehet & Virpi Piippo, Matti Nykänen
La 5.7.2008
Eki Jantunen & Mutkattomat
La 12.7.2008
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Haavemaa & Sari Koivikko
La 19.7.2008
Uusi iloinen orkesteri & Isto Hiltunen
La 26.7.2008
Matti Esko, Suvi Teräsniska
La 2.8.2008
La Strada & Anita Hirvonen
La 9.8.2008
Fortuna & Arja Koriseva
La 16.8.2008
Ässät
La 23.8.2008
Charles Plogman & Tommys
La 30.8.2008
Sami Keskitalo & Pohjoisen juna
La 6.9.2008
Tukkijätkät, sikajuhlat, sikajuhlat
La 23.5.2009
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 30.5.2009
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 6.6.2009
Anneli Mattila & V.I.P.
La 13.6.2009
Dolores & Terhi Lehtoniemi
La 20.6.2009
Presto & Kake Randelin, Maarit Peltoniemi
La 27.6.2009
Mistral & Anne Mattila
La 4.7.2009
Yölintu, Hurmurit & Marita Käkelä
La 11.7.2009
Mikko Alatalo, Suvi Teräsniska
La 18.7.2009
Souvarit
La 25.7.2009
Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen, Sauli ja Ekstaasi
La 1.8.2009
Nelinpeli & Mikael Konttinen
La 8.8.2009
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 15.8.2009
Antti Huovila
La 22.8.2009
Horizone & Matti ja Teppo
La 29.8.2009
Rock-tapahtuma, Gobra
La 5.9.2009
Rainfox & Ari Kettukangas, sikajuhlat, sikajuhlat
La 22.5.2010
Fantasia & Amadeus Lundberg
La 29.5.2010
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 5.6.2010
Anneli Mattila & V.I.P.
La 12.6.2010
Paratiisi & Kaija Pohjola
La 19.6.2010
Ässät
La 26.6.2010
Caminito & Kari Piironen, Dolores & Terhi Lehtoniemi
La 3.7.2010
Yölintu, Simo Hietalan yhtye & Sarian
La 10.7.2010
Charles Plogman & Tommys
La 17.7.2010
Elixir & Virpi Piippo, Mikko Alatalo, burleskiesitys, burleskiesitys
La 24.7.2010
Juha Vartiainen & Elixir, Melodi & Sari Koivikko
La 31.7.2010
Fernet & Tomi Markkola
La 7.8.2010
Karavaani & Susanna Heikki
La 14.8.2010
Presto & Kake Randelin
La 21.8.2010
Mistral & Anne Mattila
La 28.8.2010
Nelostie & Jaska Mäkynen
La 4.9.2010
Rainfox & Ari Kettukangas, sikajuhlat, sikajuhlat
La 14.5.2011
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Maximus
La 21.5.2011
Presto & Kake Randelin
La 28.5.2011
Souvarit
La 4.6.2011
Anneli Mattila & V.I.P.
La 11.6.2011
Diesel & Markku Aro
La 18.6.2011
Intro & Tarja Ylitalo
La 25.6.2011
Tähtihetki & Piritta Pinola, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 2.7.2011
New Harlem & Saija Varjus
La 9.7.2011
Sauli ja Ekstaasi, Terhi Lehtoniemi
La 16.7.2011
Charles Plogman & Tommys
La 23.7.2011
Ässät, Feniks & Anitta Mattila
La 30.7.2011
Horizone & Matti ja Teppo
La 6.8.2011
Presto & Kake Randelin
La 13.8.2011
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 20.8.2011
Taiga & Jarkko Honkanen, Juha Tapio
La 27.8.2011
Haavekuva & Sarian
La 3.9.2011
Paletti, Ylix, Birgit Ohra-aho, sikajuhlat, sikajuhlat
La 12.5.2012
Souvarit
La 19.5.2012
Tulipunaruusut
La 26.5.2012
NeljänSuora, Iloset & Tanja Vähäsarja
La 2.6.2012
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 9.6.2012
Ylix, Anitta Mattila
La 16.6.2012
Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale
La 23.6.2012
Mistral & Anne Mattila, Maximus
La 30.6.2012
Sawotta & Pekka Hartonen
La 7.7.2012
Intro & Tarja Ylitalo
La 14.7.2012
Yölintu, Haavekuva, Vanhan veräjän luona
La 21.7.2012
Anneli Mattila & V.I.P.
La 28.7.2012
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Luksus & Mikko Tapio
La 4.8.2012
Horizone & Matti ja Teppo
La 11.8.2012
Taiga & Jarkko Honkanen, Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
La 18.8.2012
Presto & Kake Randelin
La 25.8.2012
Finlanders
La 1.9.2012
Channel Four, sikajuhlat, sikajuhlat
La 11.5.2013
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 18.5.2013
Tulipunaruusut
La 25.5.2013
NeljänSuora, Crystal & Mikko Tapio
La 1.6.2013
Rosso & Tarja Lunnas
La 8.6.2013
Presto & Kake Randelin
La 15.6.2013
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 22.6.2013
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 29.6.2013
Hovinarrit & Pekka Mikkola
La 6.7.2013
Men in Black & Jari Sillanpää
La 13.7.2013
Ässät, Harri Kuokkanen ja Night Fever & Harri Kuokkanen
La 20.7.2013
Souvarit
La 27.7.2013
Horizone & Matti ja Teppo
La 3.8.2013
Taiga & Jarkko Honkanen
La 10.8.2013
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Tanja Vähäsarja
La 17.8.2013
Koivu & Marita Taavitsainen
Ylix
La 24.8.2013
Tapani Kansa
La 31.8.2013
Yölintu, Tukkijätkät
La 7.9.2013
Channel Four, sikajuhlat, sikajuhlat
La 17.5.2014
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Kanarian Mikki
La 24.5.2014
Anneli Mattila & Recados
La 31.5.2014
Company & Kake Randelin
La 7.6.2014
Rosette & Leif Lindeman
La 14.6.2014
Graniitti & Rainer Bollström
La 21.6.2014
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Jore Siltala
La 28.6.2014
Lapponia & Jukka Lampela
La 5.7.2014
Taikakuu
La 12.7.2014
Omega & Eija Kantola
La 19.7.2014
Horizone & Matti ja Teppo
La 26.7.2014
Harri Kuokkanen, Mikko Tapio
La 2.8.2014
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen, Tanja Vähäsarja
La 9.8.2014
Charles Plogman & Pientä unelmaa
La 16.8.2014
Cafe Dynamite & Frederik, Eldorado & Armi Tenkula
La 23.8.2014
Rosette & Leif Lindeman
La 30.8.2014
Sinitaivas
La 6.9.2014
Sauli ja Ekstaasi, Matti Nykänen
La 13.9.2014
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja, sikajuhlat, sikajuhlat
La 16.5.2015
Hurma
Kanarian Mikki
La 23.5.2015
Rosso & Tarja Lunnas
La 30.5.2015
Hovinarrit & Teemu Roivainen
La 6.6.2015
Boogie
Jore Siltala
La 13.6.2015
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
La 20.6.2015
Lapponia & Jukka Lampela, Iskelmien Ilta & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Lapponia & Jukka Lampela
La 27.6.2015
Hannu Hautaniemi
Mitra Kaislaranta
La 4.7.2015
Horizone & Matti ja Teppo
La 11.7.2015
Avec & Leif Lindeman
La 18.7.2015
Ässät
La 25.7.2015
Rosette, Charles Plogman
La 1.8.2015
Pekkaniskan Pojat
La 8.8.2015
Men in Black & Jari Sillanpää
Jore Siltala
La 15.8.2015
Kiintotähti & Teuvo Oinas
La 22.8.2015
Yölintu, Raimo Laamanen
La 29.8.2015
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 5.9.2015
Sarmas, Arttu Wiskari
La 12.9.2015
Souvarit
La 14.5.2016
Deja-vu & Anne Mattila, Kanarian Mikki
La 21.5.2016
Fantasia & Aki Samuli
La 28.5.2016
Souvarit
La 4.6.2016
Avec & Leif Lindeman
La 11.6.2016
Company & Kake Randelin
La 18.6.2016
Taiga & Jarkko Honkanen
La 25.6.2016
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Jore Siltala
La 2.7.2016
Ässät
La 9.7.2016
Domino & Sari Koivikko, Hannu Hautaniemi, Tuure Kilpeläinen, Jukka Poika, Diandra Flores
La 16.7.2016
Horizone & Matti ja Teppo
La 23.7.2016
Channel Four
La 30.7.2016
Juha Vartiainen & Vetonaula & Virpi Piippo
La 6.8.2016
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
La 13.8.2016
NeljänSuora, Jore Siltala
La 20.8.2016
Yölintu, Iskelmien Ilta
La 27.8.2016
Marco Lundberg & Erika Vikman, Tangokuningas 2016, Tangokuningatar 2016
La 3.9.2016
Hurmurit & Merja Juutinen, Arttu Wiskari
La 10.9.2016
La Strada & Anita Hirvonen, sikajuhlat, sikajuhlat
La 20.5.2017
Coralia & Maarit Peltoniemi, Mysteeri & Mikko Tapio
La 27.5.2017
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
La 3.6.2017
Company & Kake Randelin
La 10.6.2017
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
La 17.6.2017
Juhamatti & Rosalie
La 24.6.2017
Taiga & Jarkko Honkanen, Hannu Hautaniemi
La 1.7.2017
Seireenit & Sari Koivikko
La 8.7.2017
Avec & Leif Lindeman
La 15.7.2017
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jore Siltala
La 22.7.2017
Horizone & Matti ja Teppo
La 29.7.2017
Souvarit
La 5.8.2017
Ässät, A. Aallon rytmiorkesteri
La 12.8.2017
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 19.8.2017
Yölintu, Crystal & Armi Tenkula
La 26.8.2017
Energia & Teemu Roivainen
La 2.9.2017
Taikakuu
La 9.9.2017
Souvarit, Matti Ojala, sikajuhlat, sikajuhlat
La 19.5.2018
Souvarit, Matti Ojala
La 26.5.2018
Valentin & Afrikan tähti
La 2.6.2018
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Yölintu
La 9.6.2018
Energia & Teemu Roivainen
La 16.6.2018
Juhamatti & Rosalie
La 23.6.2018
Taiga & Jarkko Honkanen, Anne Mattila
La 30.6.2018
LäpiValaisu, Leif Lindeman
La 7.7.2018
EXmiehet & Saija Tuupanen
La 14.7.2018
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 21.7.2018
Horizone & Matti ja Teppo
La 28.7.2018
Rosette & Charles Plogman
Ma 30.7.2018
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg alkeet-jatko, 9 € tunti, 30 € koko ilta, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 4.8.2018
A. Aallon rytmiorkesteri, Jore Siltala
La 11.8.2018
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen, Jukka Lampela
La 18.8.2018
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, Kuunhopea & Sari Koivikko
La 25.8.2018
Tulipunaruusut
La 1.9.2018
Jore Siltala, Suvi Teräsniska
La 8.9.2018
Company & Kake Randelin, sikajuhlat, sikajuhlat
La 18.5.2019
Tulipunaruusut, Company & Kake Randelin
La 25.5.2019
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
La 1.6.2019
Hannu Hautaniemi, Jukka Poika
La 8.6.2019
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Yölintu
La 15.6.2019
Jarno Kokko
Ma 17.6.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 22.6.2019
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Taiga & Jarkko Honkanen
La 29.6.2019
Quattro & Kalle Jussila
La 6.7.2019
Ekstaasi, Amore & Leif Lindeman
La 13.7.2019
Kuunhopea & Sari Koivikko
La 20.7.2019
Horizone & Matti ja Teppo
La 27.7.2019
Energia & Teemu Roivainen, Samos
Ma 29.7.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
La 3.8.2019
Souvarit, Matti Ojala
La 10.8.2019
Company & Kake Randelin
La 17.8.2019
Juhamatti & Rosalie
La 24.8.2019
Taivaankaari & Heikki Koskelo
La 31.8.2019
Ässät
La 7.9.2019
Luksus & Jussi Huru, Anne Mattila