Metsälinna, Heikkilä, Ristiina, Mikkeli

TanssitToukokuun puolestavälistä syyskuun puoleenväliin joka viikko su 18:00--22:30, juhannuspäivä 20:00--0:30, n. 24 tanssit vuodessa
Lattia390 m², mäntylautaa, venytetty mutteri
Puh040-7057138, 0400-510655
Tiedustelut040-7057138
PostiKitereentie 13, 52300 Ristiina
Sähköpostitikkanen.p@gmail.com
Naistenhaku20--21
VarusteluSavuton ravintola, WC, vartioitu narikka 1 euro, anniskeluoikeudet, kesäravintola, terassi ja grillikahvio, juokseva lämmin vesios Kitereentie 13
Ajo-ohjeMikkelistä -(tie 15/13)-> Lappeenranta päin 22 km, -> (Brahentie) n. 100 m, vasemmalle (Kitereentie) 400 m, lava oikealla.
KoordinaatitWGS84 N61°30'58.6" E27°14'45.3"
IlmoituksetLänsi-Savo (to), Ristiinalainen (to)
Kotisivuhttp://www.metsalinna.com/, http://ristiinanurheilijat.sporttisaitti.com/metsalinna/, http://www.facebook.com/Metsalinna
Perustettu1950
TakuuMetsälinnan lavalla orkesterit soittavat monipuolista musiikkia.
MuutaSuomen Huvijärjestäjien keskusliitto on valinnut Ristiinan Metsälinnan vuoden 2018 huvijärjestäjäksi. Suomen kaunein kesälava 2018.
Su 6.6.2004 19:00--00:30
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Su 13.6.2004 19:00--00:30
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Ti 15.6.2004 19:00--00:30
Rosso & Tarja Lunnas, Unelmavävyt, SMORK-voittaja 2004, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Su 20.6.2004 19:00--00:30
Federal & Maarit Peltoniemi, Taivalkunta Beat
La 26.6.2004 20:00--01:30
Varjokuva
Pe 2.7.2004 20:00--01:30
Rosette & Tiina Ruuska
Su 4.7.2004 19:00--00:30
Petoman & Katri Helena
Pe 9.7.2004 20:00--01:30
Laura Voutilainen
Su 11.7.2004 19:00--00:30
Taikakuu
Pe 16.7.2004 20:00--01:30
Beatmakers
Su 18.7.2004 19:00--00:30
Sata kitaraa & Antti Huovila
Pe 23.7.2004 20:00--01:30
Islanders & Danny & D'Voices
Su 25.7.2004 19:00--00:30
Mistral & Anne Mattila
Su 1.8.2004 19:00--00:30
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Su 8.8.2004 19:00--00:30
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 15.8.2004 19:00--00:30
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Su 22.8.2004 19:00--00:30
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Su 29.8.2004 19:00--00:30
Avalon, Agents & Jorma Kääriäinen
Su 29.5.2005 19:00--01:00
Taikakuu
Su 5.6.2005 19:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola
Su 12.6.2005 19:00--01:00
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 19.6.2005
Mekka
La 25.6.2005 19:00--02:00
Silver & Mira Kunnasluoto
Su 3.7.2005 19:00--01:00
Avalon, Agents & Jorma Kääriäinen
Su 10.7.2005 19:00--01:00
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 17.7.2005 19:00--01:00
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Su 24.7.2005 19:00--01:00
Unelmavävyt
Su 31.7.2005 19:00--01:00, 12 €
Charlies & Janne Leino
Su 7.8.2005 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 14.8.2005 19:00--01:00, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 21.8.2005 19:00--01:00, 12 €
Finlanders
Su 28.8.2005 19:00--01:00, 12 €
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Su 4.9.2005 19:00--01:00, 12 €
Mistral & Anne Mattila
Su 28.5.2006
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 4.6.2006
Unelmavävyt
Pe 9.6.2006
Su 11.6.2006
Yölintu, Rotukollit & Jani Pirttimäki
Su 18.6.2006
Taikakuu
La 24.6.2006
Kari Vepsä & Onnenmaa, Safir & Mira Kunnasluoto
Su 2.7.2006
New Harlem & Saija Varjus
Su 9.7.2006
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Su 16.7.2006
Koivu & Marita Taavitsainen, Tähdet tanssittavat -show
Su 23.7.2006
Fantasia & Elina Vettenranta
Su 30.7.2006
Fortuna & Arja Koriseva
Pe 4.8.2006
Popeda
Su 6.8.2006
Charles Plogman & Tommys
Su 13.8.2006
La Strada & Anita Hirvonen
Su 20.8.2006
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 1.9.2006
Avalon, Agents & Jorma Kääriäinen
Su 3.9.2006
Mistral & Anne Mattila
Su 27.5.2007
Avalon, Jani ja Jetsetters
Su 3.6.2007
Fernet & Tomi Markkola
Pe 8.6.2007
Su 10.6.2007
Anneli Mattila & V.I.P.
Su 17.6.2007
Mistral & Anne Mattila
La 23.6.2007
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Su 24.6.2007
Korsuorkesteri
Su 1.7.2007
Tanssiorkesteri Helmi, Avenue & Anniina Mattila
Pe 6.7.2007
Popeda
Su 8.7.2007
Taikakuu
Su 15.7.2007
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 22.7.2007
Fantasia & Jenna Bågeberg
Su 29.7.2007
Charles Plogman & Tommys
Su 5.8.2007
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Su 12.8.2007
Avalon, Yölintu
Pe 17.8.2007
Menneisyyden vangit & Virve Rosti
Su 19.8.2007
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Su 26.8.2007
Finlanders
Su 2.9.2007
Varjokuva
Pe 7.9.2007
Hurriganes & Remu Aaltonen
Su 9.9.2007
Casino & Annika Eklund, Resiina & Juha Metsäperä
Su 25.5.2008
Resiina & Juha Metsäperä
Su 1.6.2008
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 6.6.2008
Elonkerjuu
Su 8.6.2008
Pekkaniskan Pojat
Su 15.6.2008
X-Band & Johanna Debreczeni
La 21.6.2008
Fantasia & Jenna Bågeberg
Su 22.6.2008
Finlanders
Su 29.6.2008
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Su 6.7.2008
Karavaani & Susanna Heikki
Pe 11.7.2008
Osmo's Cosmos
Su 13.7.2008
Charles Plogman & Tommys
Su 20.7.2008
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 27.7.2008
Taikakuu
Su 3.8.2008
Horizone & Matti ja Teppo, Paavo Heiskasen yhtye
To 7.8.2008
Avalon
Su 10.8.2008
Avalon, Jani ja Jetsetters
Su 17.8.2008
Fortuna & Arja Koriseva
Su 24.8.2008
Mistral & Anne Mattila
Pe 29.8.2008
Jenni Vartiainen
Su 31.8.2008
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Su 7.9.2008
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 31.5.2009
Charles Plogman & Tommys
Su 7.6.2009
Korsuorkesteri
Su 14.6.2009
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
La 20.6.2009
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 21.6.2009
Finlanders
Su 28.6.2009
Taivalkunta Beat, In The Mood
Pe 3.7.2009
Stalingrad Cowgirls
Su 5.7.2009
Taikakuu
Su 12.7.2009
Mistral & Anne & Anitta Mattila
Pe 17.7.2009
Samurai Band & Matti Nykänen
Su 19.7.2009
Avalon & Suvi Teräsniska
Pe 24.7.2009
Riku Niemi Orchestra & Riku Niemi & Jorma Kääriäinen
Su 26.7.2009
Yölintu, Suvi Hiltunen
Su 2.8.2009
Pekkaniskan Pojat
Su 9.8.2009
NeljänSuora
Su 16.8.2009
Horizone & Matti ja Teppo
Su 23.8.2009
Diesel & Markku Aro
Su 30.8.2009
Omega & Eija Kantola
Su 6.9.2009
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Pe 4.6.2010 14 €
Viikate
Su 6.6.2010 13 €
Finlanders
Su 13.6.2010 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 20.6.2010 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 26.6.2010 12 €
Feniks & Anitta Mattila
Su 27.6.2010 15 €
Yölintu, Suvi Hiltunen
To 1.7.2010
Duo yx + yx
Su 4.7.2010 13 €
Taikakuu, Avalon
Su 11.7.2010 15 €
Men in Black & Jari Sillanpää
Pe 16.7.2010 14 €
Anna Abreu
Su 18.7.2010 12 €
NeljänSuora
Ke 21.7.2010
Su 25.7.2010 13 €
Fortuna & Arja Koriseva
Su 1.8.2010 13 €
Charles Plogman & Tommys
Su 8.8.2010 15 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Su 15.8.2010 13 €
Mistral & Anne Mattila
Su 22.8.2010 12 €
Sinitaivas
Pe 27.8.2010 14 €
Juha Tapio
Su 29.8.2010 12 €
Saija Tuupanen & Tornados
Su 5.9.2010 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 5.6.2011 13 €
Florida & Eino Grön, Hurma
Su 12.6.2011 12 €
Sinitaivas
Su 19.6.2011 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 25.6.2011 15 €
Jani ja Jetsetters, In The Mood
Su 26.6.2011 14 €
Finlanders
Pe 1.7.2011 15 €
Uniklubi
Su 3.7.2011 13 €
NeljänSuora
Su 10.7.2011 13 €
Taikakuu
To 14.7.2011
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Karavaani & Susanna Heikki, Hurma, Mervi Koponen
Su 17.7.2011 15 €
Avalon, Agents & Vesa Haaja
Pe 22.7.2011 15 €
Maija Vilkkumaa
Su 24.7.2011 13 €
Charles Plogman & Tommys
Pe 29.7.2011 15 €
Antti Tuisku
Su 31.7.2011 15 €
Yölintu, Helmenkalastajat
Su 7.8.2011 12 €
KinoJake & Kanarian Mikki
Su 14.8.2011 14 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 21.8.2011 13 €
Fortuna & Arja Koriseva
Su 28.8.2011 13 €
Suvi Teräsniska
Su 4.9.2011 14 €
Mistral & Anne Mattila, Anitta Mattila
Su 27.5.2012 14 €
Finlanders
Su 3.6.2012 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Su 10.6.2012 12 €
Helmenkalastajat
Su 17.6.2012 13 €
Pekkaniskan Pojat
La 23.6.2012 13 €
Avec, Anitta Mattila
Su 24.6.2012 15 €
Avalon, Yölintu
Su 1.7.2012 13 €
Taikakuu
Su 8.7.2012 14 €
Mistral & Anne Mattila
To 12.7.2012 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 13.7.2012 15 €
Klamydia
Su 15.7.2012 14 €
NeljänSuora
Su 22.7.2012 14 €
Charles Plogman & Ronnies
To 26.7.2012 13 €
Tulipunaruusut
Su 29.7.2012 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 5.8.2012 13 €
Sinitaivas
Su 12.8.2012 13 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 19.8.2012 12 €
Hurma
Su 26.8.2012 12 €
Nelostie, Jaska Mäkynen
Su 2.9.2012 14 €
Finlanders
Su 9.9.2012 15 €
Anneli Mattila & V.I.P., Helmenkalastajat
Su 16.9.2012
Väliaikainen
Su 26.5.2013 19:00--01:00
Finlanders
Su 2.6.2013 19:00--01:00
Väliaikainen
Su 9.6.2013 19:00--01:00
Avenue & Anniina Mattila
Su 16.6.2013 19:00--01:00
Eija Koriseva
La 22.6.2013 19:00--02:00
Karavaani & Susanna Heikki
Su 23.6.2013 19:00--01:00
Avalon, Yölintu
Su 30.6.2013 19:00--01:00
Hurma
Pe 5.7.2013 21:00--02:00
Jussi Hakulinen
Su 7.7.2013 19:00--01:00
Horizone & Matti ja Teppo
Ti 9.7.2013 19:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 14.7.2013 19:00--01:00
New Harlem & Saija Varjus
Ti 16.7.2013 19:00--01:00
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Pe 19.7.2013 21:00--02:00
Samurai Band & Matti Nykänen
Su 21.7.2013 19:00--01:00, 15 €
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Terhi Matikainen
Su 28.7.2013 19:00--01:00, 14 €
NeljänSuora
Pe 2.8.2013 21:00--02:00, 15 €
Anna Puu
Su 4.8.2013 19:00--01:00, 12 €
Kari Vepsä & Onnenmaa
Su 11.8.2013 19:00--01:00, 13 €
Taikakuu
Su 18.8.2013 19:00--01:00, 13 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Su 25.8.2013 19:00--01:00, 12 €
Suvas Regal & Meiju Suvas
Su 1.9.2013 19:00--01:00, 14 €
Sinitaivas
Su 8.9.2013 19:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 15.9.2013 19:00--01:00, 14 €
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Su 18.5.2014 19:00--01:00, 14 €
Company & Kake Randelin
Su 25.5.2014 19:00--01:00, 14 €
Finlanders
Su 1.6.2014 19:00--01:00, 12 €
Väliaikainen
Su 8.6.2014 19:00--01:00, 13 €
Hurma
Su 15.6.2014 19:00--01:00, 14 €
Sinitaivas
La 21.6.2014 20:00--02:00, 13 €
In The Mood & Suvi Karjula
Su 22.6.2014 19:00--01:00, 15 €
Avalon, Yölintu
Pe 27.6.2014
Anita Hirvonen
Su 29.6.2014 19:00--01:00, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 4.7.2014 20:00--02:00, 13 €
Antti Tammilehdon yhtye & Kalle Kaaja
Su 6.7.2014 19:00--01:00, 14 €
Charles Plogman & Pientä unelmaa
Pe 11.7.2014 20:00--01:00, 15 €
Avalon, Frederik
Su 13.7.2014 19:00--01:00, 13 €
Taikakuu
Pe 18.7.2014 20:00--02:00, 15 €
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Su 20.7.2014 19:00--01:00, 13 €
Markus Sextet, Ilta-aurinko
Su 27.7.2014 19:00--01:00, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 3.8.2014 19:00--01:00, 12 €
Myrskytuuli
Su 10.8.2014 19:00--01:00, 15 €
NeljänSuora, Yöntanssittajat
Su 17.8.2014 19:00--01:00, 13 €
Fantasia & Marko Maunuksela
Su 24.8.2014 19:00--01:00, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 31.8.2014 19:00--01:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 7.9.2014 19:00--01:00, 13 €
Hurma
Su 14.9.2014 19:00--01:00, 14 €
Finlanders
Su 17.5.2015 19:00--24:00, 12 €
Tulipunaruusut
Su 24.5.2015 19:00--24:00, 14 €
Finlanders
Su 31.5.2015 19:00--24:00, 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 7.6.2015 19:00--24:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 14.6.2015 19:00--24:00, 13 €
Hurma
La 20.6.2015 20:00--02:00, 13 €
In The Mood & Suvi Karjula
Su 21.6.2015 19:00--01:00, 15 €
Avalon, Yölintu
Pe 26.6.2015 20:00--23:00, 0 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Su 28.6.2015 19:00--01:00, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 5.7.2015 19:00--01:00, 15 €
NeljänSuora, Amorada & Tommi Seppänen
Pe 10.7.2015 20:00--02:00, 15 €
Jukka Poika
Su 12.7.2015 19:00--01:00, 13 €
Taikakuu
Su 19.7.2015 19:00--01:00, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 26.7.2015 19:00--01:00, 13 €
Presto & Kake Randelin
Su 2.8.2015 19:00--01:00, 14 €
Rosette & Charles Plogman
Su 9.8.2015 19:00--01:00, 13 €
Fantasia & Marko Maunuksela
Su 16.8.2015 19:00--01:00, 13 €
Hurma
Su 23.8.2015 19:00--24:00, 13 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Su 30.8.2015 19:00--24:00, 14 €
Sinitaivas
Su 6.9.2015 19:00--24:00, 12 €
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Su 13.9.2015 19:00--24:00, 12 €
Väliaikainen
La 14.5.2016 19:00--24:00, 0 €
Amorada & Tommi Seppänen
Su 15.5.2016 19:00--24:00, 13 €
Hurma
Su 22.5.2016 19:00--24:00, 12 €
TopSecret & Maria Tyyster
Su 29.5.2016 19:00--24:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 5.6.2016 19:00--24:00, 13 €
Rosette, Charles Plogman
Pe 10.6.2016 20:00--02:00, 15 €
Viikate
Su 12.6.2016 19:00--24:00, 14 €
Sinitaivas
Su 19.6.2016 19:00--24:00, 12 €
Väliaikainen
La 25.6.2016 20:00--02:00, 13 €
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Su 26.6.2016 19:00--24:00, 15 €
Souvarit
Pe 1.7.2016 20:00--23:00, 0 €
Fantasia & Aki Samuli
La 2.7.2016 20:00--02:00, 10 €
Poor fellas
Su 3.7.2016 19:00--24:00, 13 €
Taikakuu
Su 10.7.2016 19:00--24:00, 12 €
Heikki Koskelo
Su 17.7.2016 19:00--24:00, 15 €
NeljänSuora, Tommi Seppänen
Su 24.7.2016 19:00--24:00, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 31.7.2016 19:00--24:00, 13 €
Avec & Leif Lindeman
Su 7.8.2016 19:00--24:00, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 14.8.2016 19:00--24:00, 13 €
Talisman & Marko Maunuksela
Su 21.8.2016 19:00--24:00, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 28.8.2016 19:00--24:00, 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 4.9.2016 19:00--24:00, 14 €
Finlanders
Su 11.9.2016 19:00--24:00, 13 €
Hurma
Su 18.9.2016 19:00--24:00, 10 €
Avalon
La 22.4.2017 20:00--24:00
Helminauha
Su 14.5.2017 18:00--23:00, 12 €
Hurma
Su 21.5.2017 18:00--23:00, 12 €
Talisman & Marko Maunuksela
Su 28.5.2017 18:00--23:00, 12 €
Ippe Mansikan orkesteri
Su 4.6.2017 18:00--23:00, 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Onnenkerjäläiset
Su 11.6.2017 18:00--23:00, 12 €
Hovinarrit, Teemu Roivainen
Su 18.6.2017 18:00--23:00, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
La 24.6.2017 20:00--01:00, 13 €
La Strada, Anita Hirvonen
Su 25.6.2017 18:00--23:00, 15 €
Souvarit & Lasse Hoikka
Pe 30.6.2017 20:00--23:00, 0 €
Erika Vikman
Su 2.7.2017 18:00--23:00, 15 €
NeljänSuora
Su 9.7.2017 18:00--23:00, 13 €
Taikakuu
Su 16.7.2017 18:00--23:00, 12 €
Amorio, Maria Tyyster
Su 23.7.2017 18:00--23:00, 13 €
Fantasia & Aki Samuli
Su 30.7.2017 18:00--23:00, 14 €
Sinitaivas
Su 6.8.2017 18:00--23:00, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 13.8.2017 18:00--23:00, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Su 20.8.2017 18:00--23:00, 14 €
Finlanders
Su 27.8.2017 18:00--23:00, 12 €
Hurma
Su 3.9.2017 18:00--23:00, 13 €
Avec & Leif Lindeman
Su 10.9.2017 18:00--23:00, 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 17.9.2017 18:00--23:00, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 24.9.2017 18:00--23:00, 12 €
Väliaikainen
Su 13.5.2018 18:00--22:30, 12 €
Talisman & Marko Maunuksela
Su 20.5.2018 18:00--22:30, 12 €
Helminauha
Su 27.5.2018 18:00--22:30, 12 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 3.6.2018 18:00--22:30, 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ma 4.6.2018
18:00--22:00 tanssikurssi: salsa kaikki tasot, 9 €/h, 30 € kaikki taslot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 10.6.2018 18:00--22:30, 12 €
Lemmenlautta
Su 17.6.2018 18:00--22:30, 12 €
Energia & Teemu Roivainen
La 23.6.2018 20:00--00:30, 13 €
Karisma & Erika Vikman
Su 24.6.2018 18:00--22:30, 15 €
Souvarit
Pe 29.6.2018 20:00--22:30, 0 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Aino Niemi
Su 1.7.2018
18:00--22:30 Hurma, 13 €
15:30--17:00 tanssikurssi: fusku, 3 euroa, sisältyy pääsylipun hintaan, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 8.7.2018 18:00--22:30, 14 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 15.7.2018 18:00--22:30, 13 €
Taikakuu
Su 22.7.2018 18:00--22:30, 15 €
NeljänSuora, Amorada, Tommi Seppänen
Su 29.7.2018
18:00--22:30 Sinitaivas, 14 €
15:30--17:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Ti 31.7.2018
Amorosa, Jukka Korpela
Su 5.8.2018 18:00--22:30, 12 €
Fantasia & Aki Samuli
Su 12.8.2018 18:00--22:30, 12 €
Rodeo, Maria Tyyster
Ma 13.8.2018
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg alkeet-jatko, 9 € tunti, 30 € koko ilta, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 19.8.2018 18:00--22:30, 14 €
Finlanders
Su 26.8.2018
18:00--22:30 Pekkaniskan Pojat, 13 €
15:30--17:00 tanssikurssi: tango alkeet, 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 2.9.2018 18:00--22:30, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Pe 7.9.2018 20:00--00:30, 12 €
Lumo & Reeta Saranpää
Su 9.9.2018
18:00--22:30 Hurma, 13 €
15:30--17:00 tanssikurssi: salsa alkeet, 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Pe 14.9.2018 20:00--00:30, 13 €
Sinitaivas
La 15.9.2018
11:00--17:00 tanssikurssi: fusku, bugg alkeet-jatko, Samuli Kaliala ja Pinja Sarviluoma, Suomen Tanssikoulu
Su 16.9.2018 18:00--22:30, 13 €
Amore & Leif Lindeman
Su 23.9.2018 18:00--22:30, 12 €
Väliaikainen
Su 5.5.2019
18:00--22:30 EXmiehet & Saija Tuupanen, 13 €
16:00--17:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, Sisältyy lipun hintaan, tai erikseen käytynä kolme euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 12.5.2019 18:00--22:30, 12 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Su 19.5.2019
18:00--22:30 Hurma, 13 €
16:00--17:30 tanssikurssi: fusku alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan, tai erikseen käytynä kolme euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 26.5.2019 18:00--22:30, 12 €
Nina Åkerman
Su 2.6.2019 18:00--22:30, 12 €
Komiat
Ma 3.6.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: rumba-bolero alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 9.6.2019
18:00--22:30 Lemmenlautta, 12 €
16:00--17:30 tanssikurssi: valssi alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan tai erikseen käytynä kolme euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 16.6.2019 18:00--22:30, 12 €
Energia & Teemu Roivainen
La 22.6.2019 20:00--00:30, 13 €
Love & Aki Samuli
Su 23.6.2019 18:00--22:30, 15 €
Souvarit
Pe 28.6.2019 20:00--23:00, 0 €
Jarno Kokko
Su 30.6.2019 18:00--22:30, 13 €
Amore & Leif Lindeman
Su 7.7.2019
18:00--22:30 Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, 14 €
16:00--17:30 tanssikurssi: salsa alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan, tai erikseen käytynä kolme euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 14.7.2019 18:00--22:30, 13 €
Taikakuu
Su 21.7.2019 18:00--22:30, 15 €
Yölintu, Lumo & Reeta Saranpää
Su 28.7.2019
18:00--22:30 Sinitaivas, 14 €
16:00--17:30 tanssikurssi: cha cha alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan, tai erikseen käytynä 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 4.8.2019 18:00--22:30, 14 €
Finlanders
Su 11.8.2019 18:00--22:30, 12 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ma 12.8.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Su 18.8.2019 18:00--22:30, 15 €
Horizone, Matti ja Teppo
Su 25.8.2019
18:00--22:30 Hurma, 13 €
16:00--17:30 tanssikurssi: tango alkeet, Sisältyy pääsylipun hintaan, tai erikseen käytynä 3 euroa, Mikkelin Tanssihullut ry
Su 1.9.2019 18:00--22:30, 13 €
Pekkaniskan Pojat
Su 8.9.2019 18:00--22:30, 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 15.9.2019 18:00--22:30, 13 €
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Su 22.9.2019 18:00--22:30, 12 €
Väliaikainen