Lusan halli, Lusankylä, Kurikka

La 15.5.2004
Wähäkosket, Mistral & Anne Mattila, avajaiset
La 22.5.2004
Korsuorkesteri, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
La 29.5.2004
Kari Vepsä & Onnenmaa, Humanders & CatCat
La 5.6.2004
Haku päällä -festivaali, Mustat kitarat & Katja Hirvonen, Kerosiini & Jouni Keronen
Pe 11.6.2004
Channel Four, Anneli Mattila & V.I.P.
Pe 18.6.2004 juhannusaatto 20:30--02:00, 13 euroa
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Pe 25.6.2004 20:30--03:00
Omega & Eija Kantola, Ilpo Karinen
La 26.6.2004 20:30--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Hyvät herrat
La 3.7.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Tanssin Huumaa & Kari Piironen, Janne Huttunen & Piritta Saviniemi, tanssikilpailu
Ke 7.7.2004 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Hacienda
La 17.7.2004 20:30--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Tanssikengät
To 22.7.2004
Fortuna & Arja Koriseva, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
La 24.7.2004 20:30--02:00
Seireenit, Eino Grön
Pe 30.7.2004 20:30--02:00
Souvarit
Pe 6.8.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen, Unelmavävyt
Pe 13.8.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Mauri Peltoniemi
Pe 20.8.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Taikakuu, Noiser
La 28.8.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Avenue & Anniina Mattila, Elysee & Erkki Räsänen
La 4.9.2004 20:30--02:00, 13 euroa
Saija Tuupanen & Tornados, Väriloiste, päättäjäiset
La 21.5.2005 20:30--02:00
Sata kitaraa & Antti Huovila, Meriitti & Pia Lång
Pe 27.5.2005 20:30--02:00
Finlanders, Avenue & Anniina Mattila
Pe 3.6.2005 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Polar & Päivi Nieminen
La 11.6.2005 20:30--02:00
Charlies, Eino Luostari
Pe 24.6.2005 juhannusaatto 20:30--03:00
Hannu Mahlamäki ja Sunset, Petri Hervanto
La 2.7.2005 20:30--02:00
Timangi, Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni, Merja Raski
La 16.7.2005 20:30--02:00
Foxpop & Risto Nevala, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
La 23.7.2005 20:30--02:00
Noiser & Kari Piironen, Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
La 30.7.2005 20:30--02:00
Voimaorkesteri, Kanarian Mikki
La 6.8.2005 20:30--02:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
La 13.8.2005 20:30--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Pe 19.8.2005 20:30--02:00
Souvarit, Tanssiorkesteri Helmi
La 27.8.2005 20:30--02:00
Juhamatti & Paletti, Wähäkosket
La 10.9.2005
Kantrifestarit
La 20.5.2006
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Pe 26.5.2006
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 2.6.2006
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
La 10.6.2006
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Markus Sextet
La 17.6.2006
Voimaorkesteri
Pe 23.6.2006 juhannusaatto
Wähäkosket, Jaska Mäkynen
La 1.7.2006
Fernet & Tomi Markkola, Koralli
La 15.7.2006 20:30--02:00
Pertti Niemi & Odessa, Noiser & Kari Piironen
La 22.7.2006 20:30--02:00
Meiju Suvas & Port Payè, Flamingo & Jari Grek
La 29.7.2006 20:30--02:00
Eino Luostarin yhtye, Graniitti & Rainer Bollström
La 5.8.2006 20:30--02:00
Tanssiorkesteri Helmi, Mustat kitarat & Jaana Ilkkala
La 12.8.2006 20:30--02:00
Mia Leivo & Pequeno, Amarillo 2 & Kari Hirvonen, Tanssiorkesteri Luxus
La 19.8.2006 20:30--02:00
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto, Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
La 26.8.2006 20:30--02:00
Charlies, Tulipunaruusut
La 2.9.2006 20:30--02:00
Saija Tuupanen & Tornados, Kanarian Mikki
To 17.5.2007 helatorstai
Souvarit
La 26.5.2007
Tulipunaruusut, Kanarian Mikki
Pe 1.6.2007
Köpi Koski ja Projekti, Tommys & Charles Plogman, Tähtisyke
La 9.6.2007 20:30--01:30
Voimaorkesteri, Lumipallo & Marko Lämsä
La 16.6.2007 20:30--01:30
Senaattori, Rainer Friman
Pe 22.6.2007 juhannusaatto
Wähäkosket, Favorit & Hanna Talikainen
Pe 13.7.2007 20:30--01:30
Fernet & Tomi Markkola, Väriloiste
Pe 20.7.2007 20:30--01:30
Tanssiorkesteri Helmi, Pohojanmaan Poikamiehet
Pe 27.7.2007 20:30--01:30
Charlies, Jussi Fischer
La 18.8.2007 20:30--01:30, 10 euroa
Ramona & Antti Mäki-Opas, Yönkiitäjät
Pe 23.5.2008
Tommys & Charles Plogman, Kari Isola ja Yön tähdet
Pe 30.5.2008
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 6.6.2008 20:30--01:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Nina Koivisto
Pe 13.6.2008 20:30--01:30
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto, Yönkiitäjät
Pe 20.6.2008 juhannusaatto 20:30--01:30
Charlies, Wähäkosket
Su 22.6.2008
Energia & Heli Mäkiö, Resiina & Juha Metsäperä
Pe 27.6.2008 20:30--01:30
Mistral & Anne Mattila, Väriloiste
Pe 4.7.2008 20:30--01:30
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu, Sata kitaraa & Antti Huovila
Pe 25.7.2008 20:30--01:30
Yötaivas, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 1.8.2008 20:30--01:30
Tanssiorkesteri Helmi, Senaattori
Pe 8.8.2008 20:30--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 15.8.2008 20:30--01:30
Anneli Mattila & V.I.P., Johnny Guitars
Pe 22.8.2008 20:30--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, Ramona & Antti Mäki-Opas
Pe 29.8.2008 20:30--01:30
Caminito & Kari Piironen, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Pe 22.5.2009 20:30--02:00
Souvarit
Pe 29.5.2009 20:30--02:00
Yölintu, Senaattori
Pe 5.6.2009 20:30--02:00
Anneli Mattila & V.I.P., Lavakeisarit & Aarre Loukkola
Pe 12.6.2009 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Pe 19.6.2009 juhannusaatto 20:30--02:00
Wähäkosket, Yönkiitäjät
Su 21.6.2009 20:30--02:00
Tommys & Charles Plogman, Kanarian Mikki
Pe 26.6.2009 20:30--02:00
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Walkarit
Pe 3.7.2009
Yksityistilaisuus
Pe 17.7.2009 20:30--02:00
Charlies, Reissarit & Mikko Takala
Pe 24.7.2009 20:30--02:00
Sinitaivas, Caminito & Kari Piironen
Pe 31.7.2009 20:30--02:00
FBI Beat & Markus Törmälä, Kilimanjaro & Timo Luostari
Pe 7.8.2009
Mistral & Anne Mattila
Pe 14.8.2009 20:30--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Isola ja Yön tähdet
Pe 21.8.2009 20:30--02:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Kaija Lustila
Pe 28.8.2009 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Tähtisyke
Pe 21.5.2010 20:30--02:00
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto, Walkarit
Pe 28.5.2010 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Rosso & Tarja Lunnas
Pe 4.6.2010 20:30--02:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Varjokuva
Pe 11.6.2010 20:30--02:00
Pohojanmaan Pelimiehet, Finlanders
Pe 18.6.2010 juhannusaatto 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Kari Piironen
Pe 25.6.2010 20:30--02:00
Wähäkosket, Väriloiste
Su 27.6.2010
Tommys & Charles Plogman, Kanarian Mikki
Pe 2.7.2010
Rosette & Kaija Lustila, Sinitaivas
Pe 16.7.2010 20:30--02:00
Jari Sillanpää & Men in Black
Pe 23.7.2010 20:30--02:00
Jarkko Honkanen & Taiga, Feniks, Anitta Mattila
Pe 30.7.2010 20:30--02:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Senaattori
Pe 6.8.2010 20:30--02:00, 15 euroa
Charlies, Avenue & Anniina Mattila
Pe 13.8.2010 15 euroa
Souvarit, Markus Sextet
Pe 20.8.2010 20:30--02:00
Syke, Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Pe 27.8.2010 20:30--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Kanarian Mikki
Pe 27.5.2011 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Venetsia & Janne Laine
Pe 3.6.2011 20:30--02:00
Sinitaivas, Ramona & Antti Mäki-Opas
Pe 10.6.2011 20:30--02:00
Omega & Eija Kantola, Väriloiste
Pe 17.6.2011 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Myrskytuuli
Pe 24.6.2011 juhannusaatto 20:30--02:00
Wähäkosket, In The Mood
Pe 1.7.2011 20:30--02:00, 17 euroa
Jari Sillanpää & Men in Black, Kanarian Mikki
Pe 15.7.2011 20:30--02:00
Souvarit, Reissarit & Mikko Takala
Pe 22.7.2011 20:30--02:00
Tommys & Charles Plogman, Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Pe 29.7.2011 20:30--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Eino Luostari
Pe 5.8.2011 20:30--02:00
FBI Beat & Markus Törmälä, Iskelmäyhtye Bohemia
Pe 12.8.2011 20:30--02:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Helmenkalastajat
Pe 19.8.2011 20:30--02:00
Caminito & Kari Piironen, Senaattori
Pe 18.5.2012 20:30--02:00, 15 euroa
Finlanders, Ramona
Pe 25.5.2012 20:30--02:00, 15 euroa
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pe 1.6.2012 20:30--02:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Yönkiitäjät
Pe 8.6.2012 20:30--02:00, 15 euroa
Rosalie, Varjokuva
Pe 15.6.2012 20:30--02:00, 15 euroa
Tulipunaruusut, Olavi Hällbackan yhtye & Joonas Erkkilä
Pe 22.6.2012 juhannusaatto 20:30--02:00
Wähäkosket, Väriloiste
Pe 29.6.2012 20:30--02:00
Jarkko Honkanen & Taiga, Walkarit
Pe 6.7.2012 20:30--02:00
Caminito & Kari Piironen, Markus Sextet, Matti Tulimäki
Pe 20.7.2012 20:30--02:00
Charles Plogman & Ronnies, Titan & Keijo Rahnasto
Pe 27.7.2012 20:30--02:00
Venetsia & Janne Laine, Hurma
Pe 3.8.2012 20:30--02:00
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 10.8.2012 20:30--02:00
Sinitaivas, Senaattori
Pe 17.8.2012 20:30--02:00
Helmenkalastajat, Tomi Markkola
Pe 24.8.2012 20:30--02:00
Myrskytuuli, Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Pe 24.5.2013 20:30--02:00
Arja Koriseva
Pe 31.5.2013 20:30--02:00
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Yötaivas
Pe 7.6.2013 20:30--02:00
Rosalie, Hurma
Pe 14.6.2013 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Jarkko Honkanen
Pe 21.6.2013 juhannusaatto 20:30--02:00
Wähäkosket, Väriloiste
Pe 28.6.2013 20:30--02:00
Syke, Fernet & Tomi Markkola
Pe 5.7.2013 20:30--02:00
Souvarit
Pe 19.7.2013 20:30--02:00
Jarkko Honkanen, Sawotta & Pekka Hartonen
Pe 26.7.2013 20:30--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela
Pe 2.8.2013 20:30--02:00
Caminito, Tanssiorkesteri Ahopelto
Pe 9.8.2013 20:30--02:00
Rosette & Kaija Lustila, Juha Hautaluoma
Pe 16.8.2013 20:30--02:00
Taikakuu, Tapio Peltonen ja Tahiti
Pe 23.8.2013 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Markus Sextet
Pe 23.5.2014 20:30--02:00
Ippe Mansikan orkesteri, Markku Aro
Pe 30.5.2014 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Hurma
Pe 6.6.2014 20:30--02:00, 15 euroa
Savannah, Rosso
Pe 13.6.2014 20:30--02:00
Jarkko Honkanen & Taiga, Pequeno, Tuija Mäensivu
Pe 20.6.2014 juhannusaatto 20:30--02:00
Wähäkosket, Olavi Hällbackan yhtye & Mervi Kovero
Pe 27.6.2014 20:30--02:00
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 4.7.2014 20:30--02:00
Fantasia & Marko Maunuksela, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Pe 18.7.2014 20:30--02:00
Taikakuu, Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Pe 25.7.2014 20:30--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Helminauha
Pe 1.8.2014 20:30--02:00
Tulipunaruusut, Myrskytuuli
Pe 8.8.2014 20:30--02:00
Charles Plogman & Pientä unelmaa, Juha Hautaluoma, Nina Åkerman
Pe 15.8.2014 20:30--02:00
Pekkaniskan Pojat, Ramona & Antti Mäki-Opas
Pe 22.8.2014 20:30--02:00
Markus Sextet, Hovinarrit, Teemu Roivainen
Pe 29.8.2014 20:30--02:00
Titan & Keijo Rahnasto, Kari Piironen
Pe 22.5.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 29.5.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Hehku & Joonas Erkkilä
Pe 5.6.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Hurma, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Pe 12.6.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Onnentähti
Pe 19.6.2015 juhannusaatto 20:30--02:00, 16 euroa
Rosalie & Mervi Kovero, Wähäkosket
Pe 26.6.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Myrskytuuli
Pe 3.7.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Ramona & Antti Mäki-Opas
Pe 17.7.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Taikakuu, Oja-Lipasti band, Juha Hautaluoma & Nina Åkerman
Pe 24.7.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Souvarit, Kanarian Mikki
Pe 31.7.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Pe 7.8.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, FBI Beat
Pe 14.8.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Lapponia & Jukka Lampela, Lumilinna
Pe 21.8.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
Pe 28.8.2015 20:30--02:00, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Titan & Keijo Rahnasto
Pe 3.6.2016 20:30--02:00, 16 euroa
EXmiehet, Hurma, avajaiset
Pe 10.6.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Hehku & Joonas Erkkilä
Pe 17.6.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Ässät, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Pe 24.6.2016 juhannusaatto 20:30--02:00, 16 euroa
Rosalie & Mervi Kovero, Wähäkosket
Pe 1.7.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Lapponia & Jukka Lampela, Marko Maunuksela
Pe 15.7.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Onnentähti, Heikki Koskelo
Pe 22.7.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Myrskytuuli & Mika Sihvola, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 29.7.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki, Jarkko Honkanen & Taiga
Pe 5.8.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Juhamatti & Timangi, Rosso & Tarja Lunnas
Pe 12.8.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Kanarian Mikki
Pe 19.8.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Taikakuu, Tulipunaruusut
Pe 26.8.2016 20:30--02:00, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Oja-Lipasti band & Juha Hautaluoma & Nina Åkerman
Pe 2.9.2016 20:30--02:00, 10 euroa
Walkarit, Himmiät tähäret & Pauli Koivula, päättäjäiset
Pe 2.6.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Ässät, Finlanders, avajaiset
Pe 9.6.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Fantasia & Aki Samuli, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 16.6.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Pe 23.6.2017 juhannusaatto 20:30--02:00, 16 euroa
Seireenit & Sari Koivikko, Kanarian Mikki
Pe 30.6.2017 20:30--02:00, 16 euroa
FBI Beat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pe 7.7.2017
Ei tansseja
Pe 14.7.2017 20:30--02:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tulipunaruusut
To 20.7.2017 13:00--17:00
Wähäkosket
Pe 21.7.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Onnentähti
Pe 28.7.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Rosalie & Mervi Kovero, Fernet & Tomi Markkola
Pe 4.8.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Juhamatti & Rosalie, Energia & Teemu Roivainen
Pe 11.8.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Metsätähti, Talisman & Marko Maunuksela
Pe 18.8.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Liekki & Marco Lundberg, June Band & Nina Åkerman
Pe 25.8.2017 20:30--02:00, 16 euroa
Lapponia & Jukka Lampela, Oja-Lipasti band & Juha Hautaluoma
Pe 1.9.2017 20:30--02:00, 0 euroa
Wire & Ari Lavu, päättäjäiset