Kuikan lava, Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä

TanssitToukokuun lopusta syyskuun alkuun joka viikko pe 20:00--01:45, kesäkuun alkupuolelta elokuun puoleenväliin joka viikko ke 20:00--00:45, kesäkuun alusta elokuun alkupuolelle epäsäännöllisesti ti 13:00--17:00, Iltapäivätanssit ti 25.6., Ti 9.7., Ti 6.8. ja ke 21.8. klo 13--17, 27 tanssit vuodessa
Lattia210 m², 8-kulmio, sivu 6.6 m, koivua, lisäksi katettu ulkolava 30 m², liukasteena paraffiini
Yleisö18--55, alaikäraja 0 v
Tiedustelut050-5538494, majoitus 014-3110086
PostiKuikan Lava, Kuikantie 536, 41140 Kuikka
Sähköpostijari.colliander@elisanet.fi
NaistenhakuPe 23--24, ke koko ajan paitsi 23--24. Sekahaku 24 jälkeen.
VarusteluSavuton kahvio, B-oikeudet, WC, vartioitu narikka 1 euro, grillistä myös kyljyksiä, erillisessä uudessa huvimajassa karaokea, oma 30 neliön tanssilattia ja olutmyynti; tv, lämmitys, koneellinen ilmanvaihto, sähköpaikkoja matkailuautoille, majoituspalvelua. Pankkikortti käy.
KäyntiosoiteKuikantie 536, Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä
Ajo-ohje(a) (tie 4) Jyväskylästä 16 km pohjoiseen, länteen "Tikkakoski" (tie 6300) 7 km (Tikkakosken läpi), T-risteyksestä oikealle "Uurainen" 800 m, lava vasemmalla.
(b) Etelästä tultaessa voidaan oikaista tieltä 4 Kirrin kohdalta (6 km Jyväskylästä pohjoiseen): vasemmalle "Uurainen" (tie 630) 14 km.
(c) Keuruu -> Jyväskylä, vasemmalle "Nyrölä" n. 14 km, T- risteyksestä -> "Kuikka" 8-9 km, T-risteyksestä vasemmalle "Uurainen" 500 m, lava vasemmalla.
KoordinaatitWGS84 N62°23'01.6" E25°34'23.2"
BussiTanssikuljetus (Saviranta 0400-646 755) lähtee Jyväskylän matkakeskuksen päätepysäkiltä Kuikan Lavalle pe klo 20.30(ei ke). Pelkkä meno 8 e, pääsylipulla 22 e. Paluu yöllä pe Jyväskylään klo 01.30 (8 e). Juhannuslauantaina ja ke ei kuljetuksia. Reitti JKL-Kirri-Puuppola, soita 0400-646 755
IlmoituksetKeskisuomalainen (ke,pe)
Kotisivuhttp://www.kuikanlava.fi/
Perustettu1952, nykyinen lava 1961
TakuuKuikan Lavalla orkesterit soittavat monipuolista musiikkia (jos osaavat). Tätä pyydetään täydentämään väliaikamusiikilla, ja jos sitä ei orkesterilla ole, soitetaan Kuikan Lavan omaa valiaikanauhaa, joka on tehty täkäläisen paikallisradion äänitteistä. Soittettava musiikki: foxtrot, tango, valssi, hidas valssi, humppa, jenkka, polkka, jive, rock, masurkka.
MuutaViehättävästi rakennettu huvialue. P-alueella voi yöpyä. Kuikan Lavalla käy Smartumin liikunta- ja kulttuurisetelit sekä Smartumin luottokortti.
Pe 21.5.2004 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 28.5.2004 20:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pe 4.6.2004 20:00--02:00
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ke 9.6.2004 20:00--01:00, 10 €
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.6.2004 20:00--02:00
Federal & Maarit Peltoniemi
Ke 16.6.2004 20:00--01:00
FBI-beat & Markus Törmälä, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.6.2004 20:00--02:00
Fortuna & Arja Koriseva, Jukka Ruusumaa
Ke 23.6.2004 20:00--01:00, 10 €
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, naistentanssit, naistentanssit
La 26.6.2004 20:00--02:00, 12 €
Alaska-kvintetti
Ke 30.6.2004 20:00--01:00, 11 €
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
Pe 2.7.2004 20:02--02:00
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ke 7.7.2004 20:00--01:00, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 9.7.2004 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas
Ke 14.7.2004 20:00--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.7.2004
Souvarit
Ke 21.7.2004 20:00--01:00
Korsuorkesteri, naistentanssit, naistentanssit
Pe 23.7.2004 20:00--02:00
Väliaikainen, Horizone & Tapani Kansa
Ke 28.7.2004 20:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 30.7.2004 20:00--02:00
A. Aallon rytmiorkesteri, Galaxie
Ke 4.8.2004 20:00--01:00, 11 €
Öiset kitarat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 6.8.2004 20:00--02:00, 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ke 11.8.2004
Syke, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.8.2004 19:00--02:00, 0 €
Finlanders & Kauko Antero Ikonen & ohjelmallinen ilta, ohjelmallinen ilta
Pe 20.8.2004 20:00--02:00
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Pe 27.8.2004 20:00--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Pe 20.5.2005 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola
Pe 27.5.2005 20:00--02:00
Unelmavävyt
Pe 3.6.2005 20:00--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ke 8.6.2005 20:00--01:00
Anneli Mattila & V.I.P., naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.6.2005 20:00--02:00
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ke 15.6.2005 20:00--01:00
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.6.2005 20:00--02:00
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ke 22.6.2005 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
La 25.6.2005 20:00--02:00
Havanna & Raimo Piipponen
Ke 29.6.2005 20:00--01:00, 11 €
Helmenkalastajat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 1.7.2005 20:00--02:00
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Ke 6.7.2005 20:00--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.7.2005 20:00--02:00, 12 €
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 13.7.2005 20:00--01:00, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.7.2005 20:00--01:00, 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ke 20.7.2005 20:00--01:00
FBI-beat & Markus Törmälä, naistentanssit, naistentanssit
Pe 22.7.2005 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas
Ke 27.7.2005 20:00--01:00
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.7.2005 20:00--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ke 3.8.2005 20:00--01:00
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 5.8.2005 20:00--02:00
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Ke 10.8.2005 20:00--00:45, 11 €
Syke, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.8.2005 20:00--02:00
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Pe 19.8.2005 20:00--02:00
Finlanders, Johnny Guitars
Pe 26.8.2005 19:00--01:45, 0 €
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki & Turkka Mali & ohjelmallinen ilta, ohjelmallinen ilta
Pe 2.9.2005 20:00--01:45, 12 €
Pekkaniskan Pojat & kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
Ke 8.2.2006
Charlies
Pe 19.5.2006 20:00--01:45, 12 €
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen & avajaiset, avajaiset
Pe 26.5.2006 20:00--01:45, 11 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Pe 2.6.2006 20:00--01:45, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ke 7.6.2006 20:00--00:45, 10 €
NeljänSuora & naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 9.6.2006 20:00--01:45, 12 €
Saija Tuupanen & Tornados
Ke 14.6.2006 20:00--00:45, 11 €
FBI-beat & Markus Törmälä, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.6.2006 20:00--01:45, 12 €
Heimo Mäntysen yhtye & Eino Grön
Ke 21.6.2006 20:00--00:45, 10 €
Sesam & Antti Raiski & Tiina Pitkänen, naistentanssit, naistentanssit
La 24.6.2006 20:00--01:45, 12 €
Paletti & Birgit Ohra-aho
Ke 28.6.2006 20:00--00:45
Avenue & Anniina Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 30.6.2006 20:00--01:45
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ke 5.7.2006 20:00--00:45, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 7.7.2006 20:00--01:45, 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ke 12.7.2006 20:00--00:45, 10 €
Major & Kati Fors, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.7.2006 20:00--01:45
Souvarit, Johnny Guitars
Ke 19.7.2006
Marita Taavitsainen
Pe 21.7.2006 20:00--01:45, 13 €
Atlantic, Juha Simolan yhtye & Juha Simola, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 26.7.2006 20:00--00:45, 12 €
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 28.7.2006 20:00--01:45, 12 €
Rosso & Tarja Lunnas
Ke 2.8.2006 20:00--00:45, 12 €
Charlies & Janne Leino, naistentanssit, naistentanssit
Pe 4.8.2006 20:00--01:45
Väliaikainen, Finlanders
Ke 9.8.2006 20:00--00:45, 12 €
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.8.2006 20:00--01:45
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ke 16.8.2006 20:00--00:45
Tanssiorkesteri Helmi, Yölintu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.8.2006 20:00--01:45, 12 €
Fernet & Tomi Markkola
Pe 25.8.2006 19:00--01:45, 0 €
Korsuorkesteri & Seppo Soittila & ohjelmallinen ilta, ohjelmallinen ilta
Pe 1.9.2006 20:00--01:45, 12 €
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki & pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Pe 18.5.2007 20:00--01:45, 12 €
Koivu & Marita Taavitsainen & avajaiset, avajaiset
Pe 25.5.2007 20:00--01:45, 11 €
Pekkaniskan Pojat
Pe 1.6.2007
Saija Tuupanen & Tornados
Ke 6.6.2007 20:00--00:45, 12 €
Charlies, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.6.2007 20:00--01:45, 12 €
Voimaorkesteri, Jani ja Jetsetters
Ke 13.6.2007 20:00--00:45, 11 €
FBI-beat & Markus Törmälä, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.6.2007 20:00--01:45, 12 €
Korsuorkesteri
Ke 20.6.2007 20:00--00:45, 10 €
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
La 23.6.2007 20:00--01:45
Uusi iloinen orkesteri & Isto Hiltunen
Ke 27.6.2007 20:00--00:45, 12 €
Anneli Mattila & V.I.P., naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.6.2007 20:00--01:45
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ke 4.7.2007 20:00--00:45, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 6.7.2007 20:00--01:45, 12 €
Unelmavävyt
Ke 11.7.2007
Varjokuva
Pe 13.7.2007 20:00--01:45
Vonkamiehet, Yölintu
Ke 18.7.2007 20:00--00:45
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 20.7.2007 20:00--01:45
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Ke 25.7.2007 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 27.7.2007 20:00--01:45
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 1.8.2007 20:00--00:45
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 3.8.2007 20:00--01:45
Souvarit, Johnny Guitars
Ke 8.8.2007
Charles Plogman
Pe 10.8.2007 20:00--01:45
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ke 15.8.2007 20:00--00:45, 12 €
Fantasia & Jenna Bågeberg, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.8.2007 20:00--01:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 24.8.2007 19:00--01:45, 0 €
Seppo Hietala & Tiina Räsänen & Petri Hervanto & iltamat, iltamat
Pe 31.8.2007 20:00--01:45
Lumipallo & Henri Stenroth
Pe 23.5.2008
Fernet & Tomi Markkola
Pe 30.5.2008 20:00--01:45
Pekkaniskan Pojat
Pe 6.6.2008 20:00--01:45, 12 €
Must & Mikael Konttinen
Ke 11.6.2008 20:00--00:45, 11 €
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.6.2008 20:00--01:45
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ke 18.6.2008 20:00--00:45, 10 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
La 21.6.2008 20:00--01:45
Korsuorkesteri
Ke 25.6.2008 20:00--00:45
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, naistentanssit, naistentanssit
Pe 27.6.2008 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Ke 2.7.2008 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 4.7.2008 20:00--01:45
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 9.7.2008 20:00--00:45
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.7.2008 20:00--01:45
Souvarit, Helmenkalastajat
Ke 16.7.2008 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.7.2008 20:00--01:45, 12 €
X-Band & Petri Hervanto & Johanna Debreczeni
Ke 23.7.2008 20:00--00:45, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 25.7.2008 20:00--01:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ke 30.7.2008 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 1.8.2008 20:00--01:45
Yölintu, Kari Isola ja Yön tähdet, Yön tähdet, Suvi Hiltunen
Ke 6.8.2008 20:00--00:45
Charlies, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.8.2008 20:00--01:45
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Vonkamiehet
Ke 13.8.2008
FBI-beat
Pe 15.8.2008 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Pe 22.8.2008 19:00--01:45, 0 €
Omenapuu & Johanna Pakonen & Erkki Lehtonen Jämsän Äijä & iltamat, iltamat
Pe 29.8.2008 20:00--01:45, 13 €
Finlanders, Johnny Guitars, päättäjäiset, pullakahvitarjoilu, päättäjäiset, pullakahvitarjoilu
Pe 22.5.2009 20:00--01:45
Yölintu, Öiset kulkijat & Suvi Hiltunen, avajaiset, avajaiset
Pe 29.5.2009 20:00--01:45, 12 €
Pekkaniskan Pojat
La 30.5.2009 18:00--00:01, 12 €
Pirjo Kämppi
Pe 5.6.2009 20:00--01:45, 12 €
Voimaorkesteri & Antti Ahopelto
Ke 10.6.2009 20:00--00:45, 11 €
Helmenkalastajat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.6.2009 20:00--01:45
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ke 17.6.2009 20:00--00:45
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
La 20.6.2009 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ke 24.6.2009 20:00--00:45, 12 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 26.6.2009 20:00--01:45
Omega & Eija Kantola
Ke 1.7.2009 20:00--00:45, 13 €
Taikakuu & Janne Raappana, naistentanssit, naistentanssit
Pe 3.7.2009 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Ke 8.7.2009 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.7.2009 20:00--01:45, 12 €
Pallosalama & Marko Lämsä
Ke 15.7.2009 20:00--00:45
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.7.2009 20:00--01:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ke 22.7.2009 20:00--00:45
Vonkamiehet, Jani ja Jetsetters, naistentanssit, naistentanssit
Pe 24.7.2009 20:00--01:45, 13 €
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 29.7.2009 20:00--00:45
Charlies, naistentanssit, naistentanssit
Pe 31.7.2009 20:00--01:45
Korsuorkesteri
Ke 5.8.2009 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 7.8.2009 20:00--01:45
Souvarit & Matti Kangas
Ti 11.8.2009 13:00--17:00
Alpo Airiaisen yhtye & eläkeläistanssit, eläkeläistanssit
Ke 12.8.2009 20:00--00:45, 13 €
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.8.2009 20:00--01:45
FBI-beat & Markus Törmälä
Pe 21.8.2009 20:00--01:45
Volga & Jenna Bågeberg
Pe 28.8.2009 20:00--01:45
Finlanders & Matti Kangas
Pe 4.9.2009 20:00--01:45, 13 €
Petoman & Tommi Soidinmäki & päättäjäiset & pullakahvitarjoilu, päättäjäiset, pullakahvitarjoilu
Pe 21.5.2010 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola & avajaiset, avajaiset
Pe 28.5.2010 20:00--01:45
Finlanders & Matti Kangas
Ti 1.6.2010 13:00--17:00, 10 €
Gunnar Taipale
Pe 4.6.2010 20:00--01:45
NeljänSuora, Helminauha
Ke 9.6.2010 20:00--00:45, 12 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.6.2010 20:00--01:45
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ke 16.6.2010 20:00--00:45
Channel Four, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.6.2010 20:00--01:45
Yölintu & Suvi Hiltunen, Pequeno
Ke 23.6.2010 20:00--00:45, 12 €
KinoJake, naistentanssit, naistentanssit
La 26.6.2010 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ke 30.6.2010 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 2.7.2010 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Su 4.7.2010 19:00--24:00, 12 €
Mestari Orikanto
Ti 6.7.2010 13:00--17:00, 10 €
Usko Lahtinen & Pasi Lehtola
Ke 7.7.2010 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 9.7.2010 20:00--01:45, 13 €
Vonkamiehet, Jani ja Jetsetters
Ke 14.7.2010 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.7.2010 20:00--01:56
Souvarit & Matti Kangas
Ke 21.7.2010 20:00--00:45
FBI-beat & Markus Törmälä, naistentanssit, naistentanssit
Pe 23.7.2010 20:00--01:45, 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Jarmos-yhtye
Ke 28.7.2010 20:00--00:45, 12 €
Rosette & Kaija Lustila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 30.7.2010 20:00--01:45
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Ti 3.8.2010 13:00--17:00, 10 €
Astra
Ke 4.8.2010 20:00--00:45
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 6.8.2010 20:00--01:45
Ilta & Janne Tulkki
Ke 11.8.2010 20:00--00:45, 13 €
Charlies & naistentanssien päätös, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.8.2010 20:00--01:45, 14 €
Suvi Teräsniska & Pasi Vainionperä
Ke 18.8.2010 13:00--17:00, 10 €
Pekka ja Alfa
Pe 20.8.2010 20:00--01:45
Omega & Eija Kantola
Pe 27.8.2010 20:00--01:45
Caminito & Kari Piironen
Pe 3.9.2010 20:00--01:45
Korsuorkesteri & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 20.5.2011 20:00--01:45
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 27.5.2011
Rosso & Tarja Lunnas
Pe 3.6.2011 20:00--01:45
Pekkaniskan Pojat
Ti 7.6.2011 13:00--17:00, 10 €
Kisällit-kvartetti
Ke 8.6.2011 20:00--00:45, 12 €
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.6.2011
FBI-beat
Ke 15.6.2011 20:00--00:45
Channel Four, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.6.2011 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ke 22.6.2011 20:00--00:56
Volga, naistentanssit, naistentanssit
La 25.6.2011 20:00--01:45, 13 €
Korsuorkesteri
Ke 29.6.2011 20:00--00:45, 13 €
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 1.7.2011 20:00--01:45
Yölintu, Iskelmäyhtye Bohemia
Ti 5.7.2011 13:00--17:00, 10 €
Astra
Ke 6.7.2011 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.7.2011 20:00--01:45
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 13.7.2011 20:00--00:45
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.7.2011 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva, Duo St Patrick's Angels
Ke 20.7.2011 20:00--00:45, 12 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 22.7.2011 20:00--01:45, 14 €
Resiina & Jouni Apajainen & Juha Metsäperä & Pasi Vainionperä
Ke 27.7.2011 20:00--00:45, 14 €
Naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.7.2011 20:00--01:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Walkarit
Ti 2.8.2011 13:00--17:00, 10 €
Gunnar Taipale
Ke 3.8.2011 20:00--00:45
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 5.8.2011 20:00--01:45, 14 €
Souvarit & Matti Kangas
Ke 10.8.2011 20:00--00:45, 12 €
KinoJake, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.8.2011 20:00--01:45
Petoman & Tommi Soidinmäki
Ke 17.8.2011 13:00--17:00, 10 €
Tanssiyhtye Alfa Band & eläkeläistanssit, eläkeläistanssit
Pe 19.8.2011 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Pe 26.8.2011 20:00--01:45
Finlanders & Matti Kangas
Pe 2.9.2011 20:00--01:45, 14 €
Fernet & Tomi Markkola & päättäjäiset & kahvitarjoilu, päättäjäiset, kahvitarjoilu
Pe 18.5.2012 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola & avajaiset, avajaiset
Pe 25.5.2012 20:00--01:45
Finlanders & Matti Kangas
Pe 1.6.2012 2:00--1:45
Intro & Tarja Ylitalo
Ti 5.6.2012 13:00--17:00, 10 €
Gunnar Taipale
Ke 6.6.2012 20:00--00:45
Sinitaivas, naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 8.6.2012 20:00--01:04
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ke 13.6.2012 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.6.2012 20:00--01:45
Juhamatti & Timangi
Ke 20.6.2012 20:00--00:45
Helminauha, naistentanssit, naistentanssit
La 23.6.2012 20:00--01:45
Kapris, Matti Esko
Ke 27.6.2012 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.6.2012 20:00--01:45
Yölintu, Iskelmäyhtye Bohemia
Ti 3.7.2012 13:00--17:00, 10 €
Astra
Ke 4.7.2012 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 6.7.2012 20:00--01:45
Mistral & Anne Mattila
Ke 11.7.2012 20:00--00:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.7.2012 20:00--01:45
KinoJake, A. Aallon rytmiorkesteri
Su 15.7.2012 21:00--00:45, 0 €
Eki Jantunen & Mutkattomat & 60-vuotisjuhlatanssit
Ke 18.7.2012 20:00--00:45, 13 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 20.7.2012 20:00--01:45, 14 €
Presto & Kake Randelin, The Jupiters
Ke 25.7.2012 20:00--00:45
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 27.7.2012 20:00--01:45, 14 €
Souvarit & Matti Kangas
Ke 1.8.2012 20:00--00:45
Vonkamiehet & Suvi Teräsniska, naistentanssit, naistentanssit
Pe 3.8.2012 20:00--01:45
Charles Plogman & Ronnies, Walkarit
Ti 7.8.2012 13:00--17:00, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Ke 8.8.2012 20:00--00:45
Pekkaniskan Pojat & naistentanssien päätös, naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.8.2012 20:00--01:45
Korsuorkesteri
Ke 15.8.2012 13:00--17:00, 10 €
Pekka ja Alfa
Pe 17.8.2012 20:00--01:45
Rosso & Tarja Lunnas
Pe 24.8.2012 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Pe 31.8.2012 20:00--01:45
FBI-beat & Markus Törmälä & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 24.5.2013 20:00--01:45
Finlanders & Matti Kangas
La 25.5.2013 17:00--23:00, 3 €
No Sign of Life, Justimus, Tuhonsiemen, Pauliina Jokinen, Juno, Mikaél Fandi
Pe 31.5.2013 20:00--01:45
Pekkaniskan Pojat
Ti 4.6.2013 13:00--17:00, 10 €
Kyläpelimannit & Hannu Wacklin
Pe 7.6.2013 20:00--01:45
FBI-beat
Ke 12.6.2013 20:00--00:45
Helminauha, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.6.2013 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ke 19.6.2013 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
La 22.6.2013 20:00--01:45
Norolan Pojat, Wire & Ari Lavu
Ke 26.6.2013 20:00--00:45, 12 €
KinoJake, naistentanssit, naistentanssit
Pe 28.6.2013 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Ti 2.7.2013 13:00--17:00, 10 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Ke 3.7.2013 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 5.7.2013 20:00--01:45
Mistral & Anne Mattila
Ke 10.7.2013 20:00--00:45
Varjokuva, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.7.2013 20:00--01:45, 14 €
Yölintu, Christa Huikko Band, Christa Huikko
Ke 17.7.2013 20:00--00:45
NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 19.7.2013 20:00--01:45
Charles Plogman & Pientä unelmaa, The Jupiters
Ke 24.7.2013 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 26.7.2013 20:00--01:45, 15 €
Souvarit, Blue Beat
Ke 31.7.2013 20:00--00:45, 14 €
Iskelmäyhtye Bohemia & Suvi Teräsniska, naistentanssit, naistentanssit
Pe 2.8.2013 20:00--01:45, 15 €
Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola, A. Aallon rytmiorkesteri
Ti 6.8.2013 13:00--17:00, 10 €
Juhani Merikosken yhtye
Ke 7.8.2013 20:00--00:45, 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 9.8.2013 20:00--01:45, 13 €
Fernet & Tomi Markkola
Ke 14.8.2013 20:00--00:45
Sinitaivas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.8.2013 20:00--01:45
Omega & Eija Kantola, Kamarikuoro PiCCante
Ke 21.8.2013 13:00--17:00, 10 €
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Pe 23.8.2013 20:00--01:45
Presto & Kake Randelin
Pe 30.8.2013 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Pe 6.9.2013 20:00--01:45
La Strada
Pe 23.5.2014 20:00--01:45, 14 €
Fernet & Tomi Markkola & avajaiset, avajaiset
Pe 30.5.2014 20:00--01:45
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ti 3.6.2014 13:00--17:00, 12 €
Astra
Pe 6.6.2014 20:00--01:45
In The Mood & Suvi Karjula
Ke 11.6.2014 20:00--00:45
Hurma & naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 13.6.2014 20:00--01:45
FBI-beat
Ke 18.6.2014 20:00--00:45, 12 €
Helminauha, naistentanssit, naistentanssit
La 21.6.2014 20:00--01:45
Taiga & Jarkko Honkanen, Olavi Hällbackan yhtye & Mervi Kovero
Ke 25.6.2014 20:00--00:45
Myrskytuuli, naistentanssit, naistentanssit
Pe 27.6.2014 20:00--01:45
Fortuna & Arja Koriseva
Ti 1.7.2014 13:00--17:00, 12 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Ke 2.7.2014 20:00--00:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Walkarit, naistentanssit, naistentanssit
Pe 4.7.2014 20:00--01:45, 15 €
Taikakuu & Janne Raappana, Yöntanssittajat
Ke 9.7.2014 20:00--00:45, 14 €
Mistral & Anne Mattila
Pe 11.7.2014 20:00--01:45
Souvarit, Tanssiorkesteri Villiruusut & Pasi Lehtola
Ke 16.7.2014 20:00--00:45
Presto & Kake Randelin, naistentanssit, naistentanssit
Pe 18.7.2014 20:00--01:45
Diesel & Markku Aro, Agents, Vesa Haaja
Ke 23.7.2014 20:00--00:45, 13 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 25.7.2014 20:00--01:45, 13 €
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ke 30.7.2014 20:00--00:45, 15 €
Juhamatti & Timangi & Suvi Teräsniska, naistentanssit, naistentanssit
Pe 1.8.2014 20:00--01:45, 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Wire, Ari Lavu
Ti 5.8.2014 13:00--17:00, 12 €
Juhani Merikosken yhtye
Ke 6.8.2014 20:00--00:45, 15 €
Vonkamiehet, NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.8.2014 20:00--01:45
Tosimiehet, Mamba, Birgit Ohra-aho
Ke 13.8.2014 20:00--00:45, 13 €
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.8.2014 20:00--01:45, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Ke 20.8.2014 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Pe 22.8.2014 20:00--01:45
Christa Huikko
Pe 29.8.2014 20:00--01:45, 14 €
Sinitaivas
Pe 5.9.2014 20:00--01:56
Väliaikainen, Yölintu
Pe 22.5.2015 20:00--01:45, 14 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo & avajaiset, avajaiset
Pe 29.5.2015 20:00--01:45
Helminauha
Ti 2.6.2015 13:00--17:00
Astra
Pe 5.6.2015 20:00--01:45, 14 €
Sinitaivas
Ke 10.6.2015 20:00--00:45, 14 €
Hurma, naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 12.6.2015 20:00--01:45
FBI-beat
Ke 17.6.2015 20:00--00:45, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
La 20.6.2015 20:00--01:45
Avec & Leif Lindeman
Ke 24.6.2015 20:00--00:45, 14 €
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 26.6.2015 20:00--01:45, 15 €
Fortuna & Arja Koriseva
Ti 30.6.2015 13:00--17:00, 12 €
Nimettömät
Ke 1.7.2015 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 3.7.2015 20:00--01:45, 15 €
Horizone & Matti ja Teppo
Ti 7.7.2015 13:00--17:00, 12 €
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Ke 8.7.2015 20:00--00:45, 14 €
Deja-vu & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.7.2015 20:00--01:45, 15 €
Taikakuu, Yöntanssittajat
Ke 15.7.2015 20:00--00:45, 13 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.7.2015 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Agents & Vesa Haaja
Ke 22.7.2015 20:00--00:45, 14 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 24.7.2015 20:00--01:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Wire, Ari Lavu
Ke 29.7.2015 20:00--00:45
Myrskytuuli, naistentanssit, naistentanssit
Pe 31.7.2015 20:00--01:45
Souvarit, Vonkamiehet
Ti 4.8.2015 13:00--17:00, 12 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Ke 5.8.2015 20:00--00:45, 14 €
Omega & Eija Kantola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 7.8.2015 20:00--01:45
A. Aallon rytmiorkesteri, Ippe Mansikan orkesteri
Ke 12.8.2015 20:00--00:45
Energia & Tommi Soidinmäki & naistentanssien päätös, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.8.2015 20:00--01:45
Finlanders, Velipojat
Ke 19.8.2015 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Pe 21.8.2015 20:00--01:45
Yölintu, Ilta-aurinko
Pe 28.8.2015 20:00--01:45, 14 €
La Strada & Anita Hirvonen
Pe 4.9.2015 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 20.5.2016 20:00--01:45, 15 €
Avec & Leif Lindeman & avajaiset, avajaiset
Pe 27.5.2016 20:00--01:45
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pe 3.6.2016 20:00--01:45
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ke 8.6.2016 20:00--00:45, 14 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola & naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 10.6.2016 20:00--01:45, 14 €
Fernet & Tomi Markkola
Ke 15.6.2016 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Pe 17.6.2016 20:00--01:45
Keidas & Jouni Keronen & Johanna Debreczeni
Ke 22.6.2016 20:00--00:45
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
La 25.6.2016 20:00--01:45
Caminito & Kari Piironen
Ti 28.6.2016 13:00--17:00, 12 €
Onnenmaa duo
Ke 29.6.2016 20:00--01:45
In The Mood, naistentanssit, naistentanssit
Pe 1.7.2016 20:00--01:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Illanvarjo
Ke 6.7.2016 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 8.7.2016 20:00--01:45
Seireenit, A. Aallon rytmiorkesteri
Ke 13.7.2016 20:00--00:45
Boogie, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.7.2016 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Ti 19.7.2016 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Ke 20.7.2016 20:00--00:45, 14 €
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 22.7.2016 20:00--01:45
Souvarit, Christa Huikko Band
Ti 26.7.2016 13:00--17:00, 12 €
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Ke 27.7.2016 20:00--00:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.7.2016 20:00--01:45
Yölintu, Wire, Ari Lavu
Ke 3.8.2016 20:00--00:45
Deja-vu, Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Pe 5.8.2016 20:00--01:45
Onnenkulkurit, Agents & Vesa Haaja
Ke 10.8.2016 20:00--00:45, 14 €
Helminauha & naistentanssien päätös, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.8.2016 20:00--01:45
Kari Hirvonen, Finlanders, The Vincents
Ke 17.8.2016 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Pe 19.8.2016 20:00--01:45
Sinitaivas
Ti 23.8.2016 13:00--17:00, 12 €
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Pe 26.8.2016 20:00--01:45
NeljänSuora, Velipojat
Pe 2.9.2016 20:00--01:45
Juhamatti & Timangi & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 19.5.2017 20:00--01:45, 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, LäpiValaisu
Pe 26.5.2017 20:00--01:45, 14 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 2.6.2017 20:00--01:45
Helminauha
Ke 7.6.2017 20:00--00:45, 14 €
Myrskytuuli & Mika Sihvola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 9.6.2017 20:00--01:45
Amorio & Maria Tyyster
Ke 14.6.2017 20:00--00:45
FBI-beat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.6.2017 20:00--01:45
Tulipunaruusut
Ke 21.6.2017 20:00--00:45
Lemmenlautta, naistentanssit, naistentanssit
La 24.6.2017 20:00--01:45
Kari Hirvonen & Lumilinna
Ti 27.6.2017 13:00--17:00, 12 €
Onnenmaa
Ke 28.6.2017 20:00--00:45, 14 €
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 30.6.2017 20:00--01:45
Souvarit, Valentin & Afrikan tähti
Ke 5.7.2017 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 7.7.2017 20:00--01:45
Avec & Leif Lindeman
Ke 12.7.2017 20:00--00:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Pasi Lehtola, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.7.2017 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Ti 18.7.2017 13:00--17:00, 10 €
Leo Louhivaara
Ke 19.7.2017 20:00--00:45, 14 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 21.7.2017 20:00--01:45, 15 €
Sinitaivas
Ke 26.7.2017 20:00--00:45
NeljänSuora, Christa Huikko Band, naistentanssit, naistentanssit
Pe 28.7.2017 20:00--01:45
Agents & Vesa Haaja & Ari Lavu
Ke 2.8.2017 20:00--00:45
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 4.8.2017 20:00--01:45
Patajätkä, Joel Hallikainen
Ti 8.8.2017 13:00--17:00, 12 €
Astra
Ke 9.8.2017 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Pe 11.8.2017 20:00--01:45
A. Aallon rytmiorkesteri, Herrakerho
Ke 16.8.2017 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Pe 18.8.2017 20:00--01:45
Yölintu, Illanvarjo
Pe 25.8.2017 20:00--01:45, 16 €
Finlanders, Vonkamiehet
Pe 1.9.2017 20:00--01:45, 15 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 18.5.2018 20:00--01:45
Finlanders, Harhakuva & Jani Markus & avajaiset, avajaiset
Ma 21.5.2018
18:30--21:00 tanssikurssi: bugg perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Pe 25.5.2018 20:00--01:45
Lumo & Reeta Saranpää, Patajätkä
Ma 28.5.2018
18:30--21:00 tanssikurssi: tango perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Ti 29.5.2018 13:00--17:00
Tanssiyhtye Neliveto & Tuulikki Järvi
Pe 1.6.2018 20:00--01:45
Helminauha
Ma 4.6.2018
18:30--21:00 tanssikurssi: humppa perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Ke 6.6.2018
Lemmenlautta & naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 8.6.2018 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo, Illanvarjo
Ma 11.6.2018
18:30--21:00 tanssikurssi: kävelyjenkka-sottiisi perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Ke 13.6.2018 20:00--00:45
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Pe 15.6.2018 20:00--01:45
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ma 18.6.2018
18:30--21:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, 3/6/8e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Ke 20.6.2018 20:00--01:45
LäpiValaisu, naistentanssit, naistentanssit
La 23.6.2018 20:00--01:45
Kari Vepsä, Onnenmaa, Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ti 26.6.2018 13:00--17:00
Onnenmaa duo
Ke 27.6.2018 20:00--00:45
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit, naistentanssit
Pe 29.6.2018 20:00--01:45, 16 €
Väliaikainen, Napander, Martti Servo
Ke 4.7.2018 20:00--00:45
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Pe 6.7.2018 20:00--01:45
Jarno Itkonen & Onnenkipinä, Sinitaivas
Ke 11.7.2018 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.7.2018 20:00--01:45
Valentin & Afrikan tähti, Yölintu
Ti 17.7.2018 13:00--17:00
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Ke 18.7.2018 20:00--00:45
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 20.7.2018 20:00--01:45
Saanko luvan, Kuunhopea & Sari Koivikko, Matti Silmu
Ke 25.7.2018 20:00--00:45
Vonkamiehet, NeljänSuora, naistentanssit, naistentanssit
Pe 27.7.2018 20:00--01:45
Souvarit, Lasse Hoikka & Wire & Ari Lavu
Ti 31.7.2018
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg alkeet-jatko, 9 € tunti, 30 € koko ilta, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Ke 1.8.2018 20:00--00:45
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit, naistentanssit
Pe 3.8.2018 20:00--01:45
Tosimiehet & Sari Hellsten & Arttu Wiskari
Ti 7.8.2018
Astra
Ke 8.8.2018 20:00--00:45
Tanssiorkesteri Kaiho, naistentanssit, naistentanssit
Pe 10.8.2018
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Koivu & Marita Taavitsainen
Ke 15.8.2018 13:00--17:00, 10 €
Jussi Roposen yhtye
Pe 17.8.2018 20:00--01:45
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Komiat
Pe 24.8.2018 20:00--01:45, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Pe 31.8.2018 20:00--01:45
Korsuorkesteri, In The Mood & Suvi Karjula
Pe 7.9.2018 20:00--01:45
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki & päättäjäiset, päättäjäiset
Pe 17.5.2019 20:00--01:30
Myrskytuuli, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ma 20.5.2019
18:30--21:00 tanssikurssi: lattarit keskitaso, 3/6/9e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Pe 24.5.2019 20:00--01:30
Sinitaivas, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ma 27.5.2019
18:30--21:00 tanssikurssi: tangot keskitaso, 3/6/9e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Pe 31.5.2019 20:00--01:30
Helminauha
Ma 3.6.2019
18:30--21:00 tanssikurssi: swing tanssit keskitaso, 3/6/9e, kurssipassi, Kestävät, Kestävät
Ke 5.6.2019 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat & naistentanssien avaus, naistentanssit, naistentanssien avaus, naistentanssit
Pe 7.6.2019 20:00--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Liekki & Marco Lundberg, Teemu Harjukari
Ke 12.6.2019 20:00--00:30
Weranta, naistentanssit, naistentanssit
Pe 14.6.2019 20:00--01:30, 15 €
Namu & Jonna Ortju
Ke 19.6.2019 20:00--00:30, 15 €
FBI-beat, naistentanssit, naistentanssit
La 22.6.2019 20:00--01:30
Kari Hirvonen, Onnentähti, Aava & Tara Vepsäläinen
Ti 25.6.2019 13:00--17:00
Onnenmaa duo
Ke 26.6.2019 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit, naistentanssit
Pe 28.6.2019 20:00--01:30
Amore & Leif Lindeman
Ke 3.7.2019 20:00--00:30
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 5.7.2019 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Wire & Ari Lavu
Ke 10.7.2019 20:00--00:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 12.7.2019 20:00--01:30
KinoJake, Hänen orkesterinsa, Jani Jalkanen
Ke 17.7.2019 20:00--00:30, 15 €
Hurma, naistentanssit, naistentanssit
Pe 19.7.2019 20:00--01:30, 16 €
Sami Rosholm & Casanova, Taikakuu
Ke 24.7.2019 20:00--00:30, 15 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, naistentanssit, naistentanssit
Pe 26.7.2019 20:00--01:30
Yölintu, Fernanda
Ke 31.7.2019 20:00--00:30, 15 €
Quattro & Kalle Jussila, naistentanssit, naistentanssit
To 1.8.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Pe 2.8.2019 20:30--01:30
Korsuorkesteri, In The Mood & Suvi Karjula
Ti 6.8.2019 13:00--17:00, 12 €
Tanssiyhtye Neliveto & Tuulikki Järvi
Ke 7.8.2019 20:00--00:30
Diesel & Markku Aro, naistentanssit, naistentanssit
Pe 9.8.2019 20:00--01:30
Omega & Eija Kantola
Ke 14.8.2019 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, naistentanssit, naistentanssit
Pe 16.8.2019 20:00--01:30
Henkka ja Kulkurit, Elonkerjuu
Ke 21.8.2019 13:00--17:00, 10 €
Tapani Lager & Jussi & Esko Roponen
Pe 23.8.2019 20:00--01:30
Finlanders, Komiat
Pe 30.8.2019 20:00--01:30, 15 €
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki
Pe 6.9.2019 20:00--01:30, 15 €
Lumo & Reeta Saranpää & päättäjäiset, päättäjäiset