Krouvin lava, Kalhonkylä, Hartola

Pe 12.9.2003
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, FBI-beat & Markus Törmälä
Pe 19.9.2003
Fortuna & Arja Koriseva, Markus Sextet
Pe 26.9.2003
Mistral & Anne Mattila, Bel air & Mikko Kilkkinen
Pe 30.4.2004
Charlies, Red Label & Hannele Valkama
Pe 7.5.2004
Itä-Hämeen harmonikat, Kalliolan harmonikat
Pe 14.5.2004
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssiorkesteri Helmi
Pe 21.5.2004
Taikakuu & Maarit Merikare, Karisma
Pe 4.6.2004
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Timangi
Pe 11.6.2004
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Pe 18.6.2004
Mistral & Anne Mattila, Markus Sextet
La 26.6.2004
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi, Juha Hildén
Pe 2.7.2004
Reija Kortet & Dolores
Pe 9.7.2004
Jokerit Company, Yölintu
La 10.7.2004
Kukka-Maaria Ahonen
Pe 16.7.2004
Nelinpeli, Jean S
Pe 23.7.2004
Avenue & Anniina Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 30.7.2004
Öiset kitarat, Menneisyyden vangit & Freeman & Virve Rosti
Pe 6.8.2004
Väliaikainen, Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
La 7.8.2004
Reija Kortet & Dolores, Dominou & Jussi Seppänen
Pe 13.8.2004
Sinikuu, Omega & Eija Kantola
Pe 20.8.2004
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, NeljänSuora
Pe 27.8.2004
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Twisters & Taija Riihimäki
Pe 3.9.2004
Channel Four, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Pe 10.9.2004
Pelurit & Virpi Piippo, Agents & Jorma Kääriäinen
Pe 17.9.2004
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Johnny Guitars
Pe 24.9.2004
Syke, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 15.4.2005
Harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 29.4.2005
Anneli Mattila & V.I.P., Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 6.5.2005
Karisma & Maarit Merikare, Agents & Jorma Kääriäinen
Pe 13.5.2005
Rosso & Tarja Lunnas, Nelinpeli
Pe 20.5.2005
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 27.5.2005
Sinikuu, Mistral & Anne Mattila
Pe 3.6.2005
Väliaikainen, Paratiisi & Kaija Pohjola
La 4.6.2005
, Tanssiyhtye Alfa Band, Aimo
Pe 10.6.2005
Channel Four, Fernet & Tomi Markkola
Pe 17.6.2005
Tanssiorkesteri Helmi, FBI-beat & Markus Törmälä
La 25.6.2005
Foxpop & Juha Hildén, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Pe 1.7.2005
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Pe 8.7.2005
Reija Kortet, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 15.7.2005
Souvarit, Calibra
Pe 22.7.2005
Rosette & Tiina Ruuska, Lumipallo & Saska Helmikallio
Pe 29.7.2005
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors, Ceres
Pe 5.8.2005
Taikakuu, Paroque & Marika Paavola
Pe 12.8.2005
Horizone & Matti ja Teppo, Unelmavävyt
La 13.8.2005
Balanssi & Birgit Ohra-aho, Jani Wickholm
Pe 19.8.2005
Voimaorkesteri, Omega & Eija Kantola
Pe 26.8.2005
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Markus Sextet
Pe 2.9.2005
Finlanders, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Pe 9.9.2005
Fortuna & Arja Koriseva, Juhani Rautiainen
Pe 16.9.2005
Avenue & Anniina Mattila, Syke
Pe 19.5.2006
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Calibra & Sanna Liimatainen
Pe 26.5.2006
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
La 3.6.2006
Jade, Dingo
Pe 9.6.2006
Fortuna & Arja Koriseva, Nasma Team, Flamingo & Jari Grek
Pe 16.6.2006
Anneli Mattila & V.I.P., Markus Sextet
La 24.6.2006
Voimaorkesteri, Port Payè & Meiju Suvas
Pe 30.6.2006
Souvarit, Seesam & Pekka Salovirta
Pe 7.7.2006
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pe 14.7.2006
Reija Kortet & Satelliittitaivas, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 21.7.2006
Lumipallo & Marko Lämsä, Presto
La 22.7.2006
Popeda & Pate Mustajärvi, Aimo
Pe 28.7.2006
Väliaikainen, Fantasia, Elina Vettenranta
Pe 4.8.2006
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, Solaris & Minna Sirkiä
Pe 11.8.2006
Sinikuu, Finlanders
Pe 18.8.2006
Charles Plogman & Tommys, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Pe 25.8.2006
Tanssiorkesteri Helmi, Yölintu
Pe 1.9.2006
Horizone & Matti ja Teppo, The Guitars & Jarkko Yli-Sikkilä
Pe 8.9.2006
Fernet & Tomi Markkola, Paletti & Birgit Ohra-aho
Pe 15.9.2006
Huikon veljekset & Jonna Ortju, Agents & Jorma Kääriäinen
Pe 22.9.2006
Syke, Kismet & Kati Tuulia
Pe 18.5.2007
Pekkaniskan Pojat, Jani ja Jetsetters
Pe 25.5.2007
Reija Kortet, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pe 1.6.2007
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Markus Sextet
La 9.6.2007
, Aimo
Pe 15.6.2007
Sinikuu, Mistral & Anne Mattila
La 23.6.2007
Port Payè & Pertti Niinilahti, Matti Esko & Hannu Karjalainen
Pe 29.6.2007
KinoJake, Yölintu
Pe 6.7.2007
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Pe 13.7.2007
Souvarit, Timangi, Birgit Ohra-aho
Pe 20.7.2007
Karisma & Maarit Merikare, Jari Sillanpää
Pe 27.7.2007
Fantasia, Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Jenna Bågeberg
Pe 3.8.2007
Kapris, Matti ja Teppo
La 4.8.2007
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi, Amorada & Tommi Seppänen
Pe 10.8.2007
Jonna Ortju, Henri Stenroth
Pe 17.8.2007
Anneli Mattila & V.I.P., Flamingo & Jari Grek
Pe 24.8.2007
Finlanders, Muuttolinnut & Terhi Matikainen
Pe 31.8.2007
Charles Plogman & Tommys, Calibra & Sanna Liimatainen
Pe 7.9.2007
FBI-beat & Markus Törmälä, Nalle Lehtonen & Rainer Friman
Pe 14.9.2007
Markus Sextet, Juha Metsäperä
Pe 21.9.2007
Kismet & Kati Tuulia, Tapani Kansa
Pe 9.5.2008
Sinikuu, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Pe 16.5.2008
Sata kitaraa & Antti Huovila, X-Band & Heli Ruotsalainen
Pe 23.5.2008
Omega & Eija Kantola, Flamingo & Jari Grek
La 31.5.2008
KinoJake, Jean S
Pe 6.6.2008
Markus Sextet, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 13.6.2008
Finlanders, Amorada & Tommi Seppänen
La 21.6.2008
Kari Vepsä & Onnenmaa, Fermaatti & Sari Hellsten
Pe 27.6.2008
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Kismet & Kati Tuulia
Pe 4.7.2008
Yölintu, Calibra & Sanna Liimatainen
Pe 11.7.2008
Sabeline & Jaana Lapakko, Jari Sillanpää
Pe 18.7.2008
Souvarit, Kapris
Pe 25.7.2008
Charles Plogman & Tommys, Sheriff & Jaana Hiltunen
Pe 1.8.2008
Channel Four, Anneli Mattila & V.I.P.
Pe 8.8.2008
Eino Grön, Rainer Bollström
Pe 15.8.2008
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Helminauha
Pe 22.8.2008
Sinitaivas, Korsuorkesteri
Pe 29.8.2008
Tulipunaruusut, Presto & Kake Randelin
Pe 5.9.2008
Syke, Timangi, Paletti, Birgit Ohra-aho
Pe 12.9.2008
Reija Kortet & Satelliittitaivas, Resiina & Juha Metsäperä
La 16.5.2009 10 €
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 22.5.2009 14 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Tosimiehet
Pe 29.5.2009 14 €
Charles Plogman & Tommys, Elixir
Pe 5.6.2009 14 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Muuttolinnut
Pe 12.6.2009 14 €
Diesel & Markku Aro, Helmenkalastajat
La 20.6.2009 14 €
KinoJake, Avenue & Anniina Mattila
Pe 26.6.2009 14 €
Väliaikainen, Petoman & Tommi Soidinmäki
Pe 3.7.2009 14 €
Reija Kortet & Satelliittitaivas, Syke
Pe 10.7.2009 14 €
Souvarit, Kapris
Pe 17.7.2009 14 €
Anneli Mattila & V.I.P., Hannu Auvinen Group
Pe 24.7.2009 14 €
Kismet & Kati Tuulia, Yölintu
Pe 31.7.2009 14 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Markus Sextet
Pe 7.8.2009 14 €
Fortuna & Arja Koriseva, Flamingo & Jari Grek
Pe 14.8.2009 14 €
Mistral & Anne Mattila, Taiga & Jarkko Honkanen
Pe 21.8.2009 14 €
Finlanders, Elegia & Maiju Juhola
Pe 28.8.2009 14 €
Sami Keskitalo, Presto & Kake Randelin
Pe 4.9.2009 14 €
Sinikuu, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 11.9.2009 14 €
Tulipunaruusut, Fernet & Tomi Markkola
Pe 18.9.2009 14 €
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas
La 28.11.2009 10 €
Kari Isola ja Yön tähdet, Lotta Skog
Pe 30.4.2010 15 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Markus Sextet
Pe 7.5.2010 15 €
Avenue & Anniina & Anitta Mattila, Fantasia & Amadeus Lundberg
Pe 14.5.2010 12 €
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 21.5.2010 15 €
Anneli Mattila & V.I.P., Flamingo & Jari Grek
Pe 28.5.2010 15 €
Elegia & Maria Juhola, NeljänSuora
La 5.6.2010 15 €
Aimo, Pandora
To 10.6.2010 23 €
KinoJake, Elonkerjuu & Lauri Tähkä
Pe 11.6.2010 15 €
Mistral & Anne Mattila, Filharmania & Hannu Tuovinen
Pe 18.6.2010
Kismet & Kati Tuulia, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
La 26.6.2010
Oja-Lipasti band & Marko Maunuksela, Fresita & Tanja ja Mino
Pe 2.7.2010
Souvarit, Calibra & Sanna Liimatainen
Pe 9.7.2010
Channel Four, Presto & Kake Randelin
Pe 16.7.2010
Fortuna & Arja Koriseva, Dolores
Pe 23.7.2010 15 €
Kapris, Yölintu
Pe 30.7.2010 20 €
Men in Black & Jari Sillanpää & Suvi Teräsniska
Pe 6.8.2010 15 €
Pekkaniskan Pojat, Reija Kortet & Satelliittitaivas
Ke 11.8.2010 10 €
Markus Sextet, naistentanssit, naistentanssit
Pe 13.8.2010 15 €
Omega & Eija Kantola, Taiga & Jarkko Honkanen
Pe 20.8.2010 15 €
Charles Plogman & Tommys, Sinitaivas
Pe 27.8.2010 15 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Elixir
Pe 3.9.2010 15 €
Rosette & Kaija Lustila, Tulipunaruusut
Pe 10.9.2010 15 €
Sinikuu, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 17.9.2010 15 €
Finlanders, Syke
Pe 6.5.2011
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 13.5.2011
Veijarit & Sirpa Jokinen, Marko Maunuksela
Pe 20.5.2011
Diesel & Markku Aro, Syke
Pe 27.5.2011
Charles Plogman & Tommys, Tanssiorkesteri Castra & Marjorina
Pe 3.6.2011
La Strada
La 4.6.2011
Aimo, Aste
Pe 10.6.2011
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
Pe 17.6.2011
Korsuorkesteri, Suvi Teräsniska
La 25.6.2011
Paletti & Birgit Ohra-aho, Kolme ja vara
Pe 1.7.2011
Sinikuu, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 8.7.2011
Souvarit, Kapris
Pe 15.7.2011
KinoJake, Kasmir & Jari Grek
Pe 22.7.2011
Yölintu, Hurma
Pe 29.7.2011
Myrskytuuli, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 5.8.2011 20:00--01:30, 15 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Ramona & Marko Karvonen
Pe 12.8.2011
Finlanders, Marja-Leena Gröhn ja Marimba
Pe 19.8.2011
Sinitaivas
Pe 26.8.2011
NeljänSuora, Christa Huikko
Pe 2.9.2011
Mistral & Anne Mattila, Graniitti & Rainer Bollström
Pe 9.9.2011
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari, Presto & Kake Randelin
Pe 16.9.2011
Midinetti, Matti Esko
La 24.9.2011
Avenue & Anniina Mattila
Pe 11.5.2012
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 18.5.2012
Fortuna & Arja Koriseva, Resiina & Juha Metsäperä
Pe 25.5.2012
Syke, Boogie
La 2.6.2012
Aikakone, Aimo
Pe 8.6.2012
Horizone & Matti ja Teppo
Pe 15.6.2012
Myrskytuuli, Mistral & Anne Mattila
La 23.6.2012
FBI-beat, Antti Tammilehdon yhtye & Kirsi Ranto & Kalle Kaaja
Pe 29.6.2012
Helminauha, Juha Tapio
Pe 6.7.2012
Graniitti & Rainer Bollström, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 13.7.2012 15 €
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Palapeli & Sanna-Mari Titov
Pe 20.7.2012 15 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, NeljänSuora
Pe 27.7.2012 15 €
Yölintu, Tanssiorkesteri Castra & Marjorina
Pe 3.8.2012 15 €
Presto & Kake Randelin, Kukka Kiri
Pe 10.8.2012 15 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Christa Huikko Band
Pe 17.8.2012 15 €
Väriloiste, Hurma
Pe 24.8.2012 15 €
Markus Sextet, Suvi Teräsniska
Pe 31.8.2012 15 €
Charles Plogman & Ronnies, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Pe 7.9.2012 15 €
Anneli Mattila & V.I.P., KinoJake
Pe 14.9.2012 15 €
Pekkaniskan Pojat, Tulipunaruusut
Pe 21.9.2012 15 €
Sinitaivas, Korsuorkesteri
La 24.11.2012 19:00--00:30, 12 €
Sini-Takit
Pe 17.5.2013 15 €
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 24.5.2013 15 €
Tulipunaruusut, Graniitti & Rainer Bollström
La 1.6.2013 15 €
Aimo, Jare & VilleGalle
Pe 7.6.2013 15 €
Mistral, Väriloiste
Pe 14.6.2013 15 €
Helminauha, Roulette & Kukka Kiri, Reijo Taipale
La 22.6.2013
KinoJake, Seireenit
Pe 28.6.2013 15 €
Caminito & Kari Piironen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 5.7.2013 15 €
Diesel & Markku Aro, Markus Sextet
Pe 12.7.2013 15 €
FBI-beat, NeljänSuora
Pe 19.7.2013 15 €
Fortuna & Arja Koriseva, Myrskytuuli
Pe 26.7.2013 15 €
Yölintu, Niskalenkki, J. Eskelinen & Maria Tyyster
Pe 2.8.2013 15 €
Magna & Nina Åkerman, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 9.8.2013 15 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Koivu & Marita Taavitsainen
La 10.8.2013 15 €
Gebardi, Gents, Sam Penna
Pe 16.8.2013 15 €
Presto & Kake Randelin, Jackpot, Jukka Hallikainen
Pe 23.8.2013 15 €
Sinikuu, Matti ja Teppo
Pe 30.8.2013 15 €
Graniitti & Rainer Bollström
Pe 6.9.2013 15 €
Finlanders, Adonis & Anette Ekholm
Pe 13.9.2013 15 €
Antti Tammilehdon yhtye & Christa Huikko & Kalle Kaaja
Pe 20.9.2013 15 €
Sinitaivas, Syke
Pe 27.9.2013 15 €
Anneli Mattila, Hurma
La 14.12.2013
Köpi Koski ja Projekti
Pe 9.5.2014 16 €
Itä-Hämeen harmonikat
Pe 16.5.2014 16 €
Omega & Eija Kantola, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 23.5.2014 16 €
Sheriff & Jaana Hiltunen, Horizone & Matti ja Teppo
La 31.5.2014 16 €
Aimo, Aste
Pe 6.6.2014
EXmiehet & Saija Tuupanen, Myrskytuuli
Pe 13.6.2014 16 €
Hänen orkesterinsa, Tanssiorkesteri Castra & Petra Hovi, Reijo Taipale
La 14.6.2014 16 €
Raaka-aine, Tuliliemi
La 21.6.2014 16 €
Kari Vepsä & Onnenmaa, Christa Huikko
Pe 27.6.2014 16 €
Tulipunaruusut, Suvi Teräsniska
Pe 4.7.2014 16 €
Yölintu, Markus Sextet, Ilta-aurinko
Pe 11.7.2014 16 €
FBI-beat, Henkka ja Kulkurit
Pe 18.7.2014 16 €
Pekkaniskan Pojat, Magna, Nina Åkerman
Pe 25.7.2014 16 €
Diesel & Markku Aro, Hurma
Pe 1.8.2014 16 €
Sinikuu, Fortuna & Arja Koriseva
Pe 8.8.2014 16 €
Presto & Kake Randelin, Anitta Mattila
Pe 15.8.2014 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jade's band
Pe 22.8.2014 16 €
Sinitaivas, Seireenit
Pe 29.8.2014 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Pallosalama & Marko Lämsä, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 5.9.2014 16 €
Taikakuu, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 12.9.2014 16 €
Mistral & Anne Mattila, Graniitti & Rainer Bollström
Pe 19.9.2014 16 €
Caminito & Kari Piironen, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 26.9.2014 16 €
Yötaivas, Finlanders
Pe 8.5.2015 16 €
Harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 15.5.2015 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 22.5.2015 16 €
Jade's band, Anita Hirvonen
La 30.5.2015 16 €
Jayho, Poju Heinonen
Pe 5.6.2015 16 €
Pekkaniskan Pojat, Tulipunaruusut
Pe 12.6.2015 16 €
Reijo Taipale, Birgit Ohra-aho
La 20.6.2015 16 €
Christa Huikko Band, CatCat
Pe 26.6.2015 16 €
Sinikuu, Horizone & Matti ja Teppo
Pe 3.7.2015 16 €
Rosalie, Fortuna & Arja Koriseva, Veli Kuja-Halkola
Pe 10.7.2015 16 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Hurma
Pe 17.7.2015 16 €
Caminito & Kari Piironen, Koivu & Marita Taavitsainen
Pe 24.7.2015 16 €
Yölintu, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Pe 31.7.2015 16 €
NeljänSuora, Magna, Nina Åkerman
Pe 7.8.2015 16 €
Diesel & Markku Aro, Graniitti & Rainer Bollström
Pe 14.8.2015 16 €
Avec & Leif Lindeman, Onnenkulkurit
Pe 21.8.2015 16 €
Köpi Koski ja Projekti, Kake Randelin
Pe 28.8.2015 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Solar, Satu Suhonen
Pe 4.9.2015 16 €
Sheriff & Jaana Hiltunen, Agents
Pe 11.9.2015 16 €
Finlanders, Markus Sextet
Pe 18.9.2015 16 €
Taikakuu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 25.9.2015 16 €
La Strada, Onnentähti, Amadeus Lundberg
Pe 6.5.2016 16 €
Harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 13.5.2016 16 €
Sinitaivas, Tulipunaruusut
Pe 20.5.2016 16 €
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Oja-Lipasti band, Nina Åkerman
Pe 27.5.2016 16 €
Seireenit, Amadeus Lundberg
La 4.6.2016 16 €
Aimo, BadName
Pe 10.6.2016 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kari Piironen
Pe 17.6.2016 16 €
Markku Ignatius, Reijo Taipale, Mervi Kari
Pe 24.6.2016 16 €
Karaoke
La 25.6.2016 16 €
KinoJake, Christa Huikko
Pe 1.7.2016 16 €
Taikakuu, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 8.7.2016 16 €
Sinikuu, Janne Tulkki
La 9.7.2016 16 €
Peter Lerche, Vesa-Matti Loiri
Pe 15.7.2016 16 €
FBI-beat, Teemu Harjukari
Pe 22.7.2016 16 €
Yölintu, Satu Suhonen
Pe 29.7.2016 16 €
Diesel & Markku Aro, Rainer Bollström
Pe 5.8.2016 16 €
Sheriff & Jaana Hiltunen, Kake Randelin
Pe 12.8.2016 16 €
Pekkaniskan Pojat, Domino & Sari Koivikko
Pe 19.8.2016 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jade's band
Pe 26.8.2016 16 €
Avec & Matti ja Teppo & Leif Lindeman
Pe 2.9.2016 16 €
Sinitaivas, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pe 9.9.2016 16 €
Ari Nylund, Marita Taavitsainen, Kalle Jussila
Pe 16.9.2016 16 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Hurma
Pe 23.9.2016 16 €
Yötaivas, Finlanders, Eveliina Uitto
Pe 28.4.2017 12 €
Itä-Hämeen harmonikat, harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 5.5.2017 20 €
Fortuna, Arja Koriseva
Pe 12.5.2017 17 €
KinoJake, Teuvo Oinas
Pe 19.5.2017 17 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sinitaivas
Pe 26.5.2017 17 €
Taikakuu, Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
La 3.6.2017 17 €
Aimo, Portion Boys
Pe 9.6.2017 17 €
Juhamatti & Rosalie, Timangi, Anne Mattila
Pe 16.6.2017 17 €
Seireenit & Sari Koivikko, Teemu Roivainen
La 24.6.2017 17 €
Graniitti & Rainer Bollström, Rainer Friman, Sari Hellsten
Pe 30.6.2017 17 €
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, Marita Taavitsainen
Pe 7.7.2017 17 €
FBI-beat, Janne Tulkki
Pe 14.7.2017 17 €
Anneli Mattila, Ippe Mansikan orkesteri
Pe 21.7.2017 17 €
Yölintu, Mari Sihvonen
Pe 28.7.2017 17 €
Rosette, Jani Helenius, Amadeus Lundberg, Nina Åkerman
Pe 4.8.2017 17 €
Helminauha, Markku Aro
Pe 11.8.2017 17 €
Graniitti & Rainer Bollström, Rainer Friman, Erika Vikman
Pe 18.8.2017 17 €
Kyösti Mäkimattila, Rosalie, Veli Kuja-Halkola
Pe 25.8.2017 17 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Kake Randelin
Pe 1.9.2017 17 €
Sinikuu, Tanssiorkesteri Kaiho & Teijo Lindström & Aino Niemi
Pe 8.9.2017 20 €
Jade's band, Matti ja Teppo
Pe 15.9.2017 17 €
Amorio, Sinitaivas, Maria Tyyster
Pe 22.9.2017 17 €
Pekkaniskan Pojat, Noste & Amanda Oscarsson
Pe 29.9.2017 17 €
Avec & Leif Lindeman, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pe 11.5.2018 12 €
Harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 18.5.2018 20 €
Värisuora, Matti ja Teppo, Minna Engström
Pe 25.5.2018 17 €
Finlanders, Jade's band
La 2.6.2018 17 €
Aimo, Mansesteri
Pe 8.6.2018
EXmiehet & Saija Tuupanen, Yötaivas, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: wanha tango ihanaa wanhaa tangoa kaikille, 21,- (sisätää kurssin ja tanssilipun), JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 15.6.2018
Eksodus, Amore & Leif Lindeman, Sari Hellsten, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: hidas valssi aloitamme perusteista, 21,- (sisältää kurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
La 23.6.2018 17 €
Rainer Friman, Rainer Bollström, Christa Huikko
Pe 29.6.2018 17 €
Tulipunaruusut, Lemmenlautta
La 30.6.2018 30 €
Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen, BadName
Pe 6.7.2018 17 €
Diesel & Markku Aro, Seireenit
Pe 13.7.2018 17 €
FBI-beat, Company & Kake Randelin
Ke 18.7.2018
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg alkeet-jatko, 9 € tunti, 30 € koko ilta, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Pe 20.7.2018 17 €
Yölintu, Samppa Valo band
Pe 27.7.2018 17 €
Napander, Martti Servo
Pe 3.8.2018
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Energia & Teemu Roivainen, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: rumba bolero aloitamme perusteista, 21 e sis. kurssin ja tanssilipun, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:30--19:45 tanssikurssi: rumba bolero aloitamme perusteista, 21 e sis. kurssin ja tanssilipun, Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 10.8.2018
Norolan Pojat, Jarno Kokko, Saana Sassali, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: wanha tango perusteista alkaen edeten kuvioihin, 21 e (sis. kurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:30--19:45 tanssikurssi: wanha tango perusteista alkaen edeten kuvioihin, 21e (sis kurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvaianen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 17.8.2018 17 €
Ippe Mansikan orkesteri, Noste & Amanda Oscarsson, Ippe Mansikka
Pe 24.8.2018 17 €
La Strada, Teemu Harjukari
Pe 31.8.2018 17 €
Koivu & Marita Taavitsainen, Quattro & Kalle Jussila
Pe 7.9.2018 17 €
Pekkaniskan Pojat, Wire & Ari Lavu
Pe 14.9.2018 17 €
Taikakuu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pe 21.9.2018 17 €
Onnentähti, June Band & Nina Åkerman, Teijo Lindström
Pe 28.9.2018
Väliaikainen, Sarani, Mari Sihvonen, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: salsa aloitamme perusteista, 21 e sis. kurssin ja tanssilipun, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:30--19:45 tanssikurssi: salsa perusteista alkaen, 21,- (sisältää tanssilipun), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 5.10.2018
Sinikuu, Kyösti Mäkimattila, 17 €
18:30--19:45 tanssikurssi: tangoa, wanhaa tangoa kaikki tangosta, päätöskurssi, 21 e sis. kurssin ja tanssilipun, JUHANI TAHVANAINEN JA TYTTI ARIMA, Tanssikoulu Wanha Maestro
18:30--19:45 tanssikurssi: tangoa, wanhaa tangoa kaikki tangosta, päätöskurssi, 21 e (sis kurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvanainen, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 10.5.2019
Harmonikkatanssit, harmonikkatanssit
Pe 17.5.2019
Horizone, Roulette, Matti ja Teppo, Virpi Piippo
18:30--19:45 tanssikurssi: bugg kaikille, lavan avajaiset, 28 e (sisältäen tanssikurssin ja tanssilipun), Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro
Pe 24.5.2019
Pekkaniskan Pojat, Pispalan sälli ja Sinirytmi
La 1.6.2019
Aimo, Aste
Pe 7.6.2019
Anneli Mattila, Sävel & Jyrki Nurminen
Pe 14.6.2019
Jarno Itkonen & Pientä unelmaa, Energia & Teemu Roivainen
La 22.6.2019
Graniitti, Samppa Valo band, Rainer Friman, Rainer Bollström
Pe 28.6.2019
Diesel & Markku Aro, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pe 5.7.2019
Koivu & Marita Taavitsainen, Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Pe 12.7.2019
FBI-beat, Aikakone
Ke 17.7.2019
18:00--22:00 tanssikurssi: bugg, teemana etenevät kuviot alkeista jatkotasolle, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Pe 19.7.2019
Napander, Värisuora, Martti Servo
Pe 26.7.2019
Sinikuu, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
18:30--19:45 tanssikurssi: hidas valssi aloitetaan perusteista, 25 e sisältää tanssilipun, Juhani Tahvanainen ja Tytti Arima, Tanssikoulu Wanha Maestro