Kolmilammi, Ryttylä, Hausjärvi

TanssitToukokuun loppupuolelta kesäkuun loppupuolelle joka viikko su 18:00--23:00, kesäkuun loppupuolelta heinäkuun loppuun joka viikko su 19:00--24:00, elokuun alusta elokuun loppupuolelle joka viikko su 18:00--23:00, noin 15 tanssit vuodessa
LattiaN. 400 m², puuta, liukasteena vaha
YleisöNuoria ja keski-ikäisiä
Puh0400-464114
Tiedustelut0400-464114
PostiKeihäsViihde, 12130 Mommila
Sähköpostiposti@kolmilammi.fi
Naistenhaku20--21 tai 21--22
VarusteluSavuton alkoholiton kahvio, WC, juokseva kylmä vesi, uimaranta
KäyntiosoiteKolmilammintie 259, Ryttylä, Hausjärvi
Ajo-ohje(a) Turenki -(tie 290)-> Hausjärvi n. 10 km.
(b) Tieltä 3 -> "Ryttylä" n. 9 km, vasemmalle "Turenki" (tie 290) 2.5 km, vasemmalle "Kolmilammi" 500 m.
KoordinaatitWGS84 N60°50'10.5" E24°46'44.8"
IlmoituksetHyvinkään Viikkouutiset (ke), Riihimäen Viikkouutiset (ke), (to), Hämeenlinnan Kaupunkiuutiset (ke), Orimattilan aluelehti, Nastola-lehti, Hollolan Sanomat ja Päijät-Häme (ke)
Kotisivuhttp://www.kolmilammi.fi/, https://www.facebook.com/kolmilammi/
Perustettu1951
MuutaKauniilla paikalla. Yksi lammista aivan lavan vieressä.
Su 16.5.2004
Finlanders
Su 23.5.2004 19:00--24:00, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 30.5.2004 19:00--24:00, 10 €
Diesel & Markku Aro
Su 6.6.2004
Fernet & Tomi Markkola
Su 13.6.2004 19:00--24:00, 10 €
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Su 20.6.2004 12 €
Foxpop, Agents & Jorma Kääriäinen
Su 27.6.2004 12 €
Charlies, Tulipunaruusut
Su 4.7.2004 12 €
Fortuna & Arja Koriseva, Union & Vesa Toivonen
Su 11.7.2004 12 €
FBI-beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 18.7.2004 12 €
Anneli Mattila & V.I.P., Diesel & Markku Aro
Su 25.7.2004 12 €
Fernet & Tomi Markkola, Joyride & Tiina Saarivuori
Su 1.8.2004 10 €
Koivu & Marita Taavitsainen
Ti 3.8.2004 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Su 8.8.2004 10 €
Finlanders
Su 15.8.2004 19:00--24:00, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 22.8.2004 19:00--24:00, 10 €
Taikakuu, päättäjäiset, päättäjäiset
Su 22.5.2005
Fernet & Tomi Markkola
Su 29.5.2005
Agents & Jorma Kääriäinen
Su 5.6.2005
Rosso & Tarja Lunnas
Su 12.6.2005
Fortuna & Arja Koriseva
Su 19.6.2005
Omega & Eija Kantola
Su 26.6.2005
Tulipunaruusut, Koivu & Marita Taavitsainen
Su 3.7.2005
Diesel & Markku Aro, Varjokuva
Su 10.7.2005
Syke, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 17.7.2005
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssiorkesteri Helmi
Su 24.7.2005
Fantasia
Su 31.7.2005
FBI-beat, Rosso & Tarja Lunnas
Su 7.8.2005
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 14.8.2005
Diesel & Markku Aro
Su 21.8.2005 10 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 21.5.2006 19:00--23:30, 10 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 28.5.2006 19:00--23:30, 10 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Su 4.6.2006 10 €
Diesel & Markku Aro
Su 11.6.2006 19:00--23:30, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 18.6.2006 19:00--23:30, 10 €
Fortuna & Arja Koriseva
Su 25.6.2006 18:00--00:30, 12 €
Tulipunaruusut, Koivu & Marita Taavitsainen
Su 2.7.2006 18:00--00:30, 12 €
Tanssiorkesteri Helmi, Varjokuva
Ke 5.7.2006
Sesam & Antti Raiski, Tiina Pitkänen
Su 9.7.2006 18:00--00:30, 12 €
Taikakuu, Omega & Eija Kantola
Su 16.7.2006 18:00--00:30, 12 €
Diesel & Markku Aro, Esteri
Su 23.7.2006 18:00--00:30, 12 €
Union & Vesa Toivonen, Agents & Jorma Kääriäinen
Su 30.7.2006 18:00--00:30, 12 €
FBI-beat, Fantasia & Arto Nuotio
Su 6.8.2006 19:00--23:30, 10 €
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 13.8.2006 19:00--23:30, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 20.8.2006
Seinäruusut
Su 20.5.2007 19:00--23:30, 10 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 27.5.2007 19:00--23:30, 11 €
Charles Plogman & Tommys
Su 3.6.2007 19:00--23:30, 10 €
Diesel & Markku Aro
Su 10.6.2007 19:00--23:30, 10 €
Omega & Eija Kantola
Su 17.6.2007 19:00--23:30, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 24.6.2007 18:00--00:30, 12 €
Anneli Mattila & V.I.P., Tulipunaruusut
Su 1.7.2007 18:00--00:30, 12 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Nalle Lehtonen ja Sateenkaaret & Rainer Friman
Su 8.7.2007 18:00--00:30, 12 €
Varjokuva, Baroque & Tiina Pitkänen
Su 15.7.2007 18:00--00:30, 12 €
FBI-beat, Fantasia & Arto Nuotio
Su 22.7.2007 18:00--00:30, 12 €
NeljänSuora, Casino & Annika Eklund
Su 29.7.2007 18:00--00:30, 12 €
Taikakuu, Sierra
Su 5.8.2007 19:00--23:30, 10 €
Union & Vesa Toivonen, Jani ja Jetsetters
Su 12.8.2007 19:00--23:30, 12 €
Finlanders
Su 19.8.2007 19:00--23:30, 10 €
Diesel & Markku Aro
Su 26.8.2007 19:00--23:30, 10 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 18.5.2008 19:00--23:30, 11 €
Fernet & Tomi Markkola
Su 25.5.2008 19:00--23:30, 12 €
Finlanders
Su 1.6.2008 19:00--23:30, 11 €
Varjokuva
Su 8.6.2008 19:00--23:30, 11 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 15.6.2008 19:00--23:30, 11 €
Omega & Eija Kantola
Su 22.6.2008 18:00--00:30, 12 €
Anneli Mattila & V.I.P., Tulipunaruusut
Su 29.6.2008 18:00--00:30, 12 €
Sinitaivas, Diesel & Markku Aro
Su 6.7.2008 18:00--00:30, 12 €
Taikakuu, Syke
Su 13.7.2008 18:00--00:30, 12 €
Fortuna & Arja Koriseva, Sierra
Su 20.7.2008 18:00--00:30, 12 €
Charles Plogman & Tommys, Fantasia & Arto Nuotio
Su 27.7.2008 18:00--00:30, 12 €
Omenapuu & Johanna Pakonen, Varjokuva
Su 3.8.2008 19:00--23:30, 11 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 10.8.2008 19:00--23:30, 12 €
Finlanders
Su 17.8.2008 19:00--23:30, 11 €
Rosso & Tarja Lunnas
Su 24.8.2008 19:00--23:30, 11 €
Diesel & Markku Aro
Su 24.5.2009 18:00--22:30
Fernet & Tomi Markkola
Su 31.5.2009 18:00--22:30
Varjokuva
Su 7.6.2009 18:00--22:30
Rosso & Tarja Lunnas
Su 14.6.2009 18:00--22:30
Diesel & Markku Aro
Su 21.6.2009 18:00--00:30
Omenapuu & Johanna Pakonen, Tulipunaruusut
Su 28.6.2009 18:00--00:30
Finlanders, Kasmir & Jari Grek
Su 5.7.2009 18:00--00:30
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskytuuli
Su 12.7.2009 18:00--00:30
Sinitaivas, Taikakuu
Su 19.7.2009 18:00--00:30
Fantasia & Arto Nuotio, Syke
Su 26.7.2009 18:00--00:30
FBI-beat & Markus Törmälä, Varjokuva
Su 2.8.2009 18:00--22:30
Rosso & Tarja Lunnas
Pe 7.8.2009 20:00--00:30
Jani ja Jetsetters, Frankie & Lovers
Su 9.8.2009 18:00--22:30
Pekkaniskan Pojat
Su 16.8.2009 18:00--22:30
Omega & Eija Kantola
Su 23.8.2009 18:00--22:30
Sinitaivas
Su 30.8.2009 18:00--22:30
Diesel & Markku Aro
Su 23.5.2010 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 30.5.2010 18:00--23:00
Fernet & Tomi Markkola
Su 6.6.2010 18:00--23:00
Varjokuva
Su 13.6.2010 18:00--23:00
Finlanders
Su 20.6.2010 18:00--23:00
Omenapuu & Johanna Pakonen
Su 27.6.2010 18:00--01:00
Diesel & Markku Aro, In The Mood
Su 4.7.2010 18:00--01:00
Fortuna & Arja Koriseva, Kasmir & Jari Grek
Su 11.7.2010 18:00--01:00
Taikakuu, Myrskytuuli
Su 18.7.2010 18:00--01:00
Sinitaivas, Varjokuva
Su 25.7.2010 18:00--01:00
Omega & Eija Kantola, Syke
Su 1.8.2010 18:00--23:00
FBI-beat & Markus Törmälä
Su 8.8.2010 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 15.8.2010 18:00--23:00
Finlanders
Su 22.8.2010 18:00--23:00
In The Mood
Su 22.5.2011 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 29.5.2011 18:00--23:00
Diesel & Markku Aro
Su 5.6.2011 18:00--23:00
Fernet & Tomi Markkola
Su 12.6.2011 18:00--23:00
Finlanders
Su 19.6.2011 18:00--23:00
Varjokuva
Su 26.6.2011 18:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Omega & Eija Kantola
Su 3.7.2011 18:00--01:00
Taikakuu, Syke
Su 10.7.2011 18:00--01:00
Sinitaivas, Hurma
Su 17.7.2011 18:00--01:00
Myrskytuuli, NeljänSuora
Su 24.7.2011 18:00--01:00
FBI-beat, Midinetti & Tino Ahlgren
Su 31.7.2011 18:00--01:00
Omenapuu & Johanna Pakonen, Varjokuva
Su 7.8.2011 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 14.8.2011 18:00--23:00
Finlanders
Su 21.8.2011 18:00--23:00
Myrskytuuli
Su 20.5.2012 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 27.5.2012 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 3.6.2012 18:00--23:00
Varjokuva
Su 10.6.2012 18:00--23:00
Taikakuu
Su 17.6.2012 18:00--23:00
Finlanders
Su 24.6.2012 18:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Myrskytuuli
Su 1.7.2012 18:00--01:00
Syke, Hurma
Su 8.7.2012 18:00--01:00
La Strada, FBI-beat
Su 15.7.2012 18:00--01:00
Diesel & Markku Aro, Myrskytuuli
Su 22.7.2012 18:00--01:00
Sinitaivas, Väriloiste
Su 29.7.2012 18:00--01:00
Omega & Eija Kantola, Hurma
Su 5.8.2012 18:00--24:00
Henkka ja Kulkurit, Helminauha
Su 12.8.2012 18:00--23:00
Finlanders
Su 19.8.2012 18:00--23:00
Varjokuva & Mr. Breathless
Su 19.5.2013 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 26.5.2013 18:00--23:00
Taikakuu
Su 2.6.2013 18:00--23:00
Varjokuva, Mr. Breathless
Su 9.6.2013 18:00--23:00
Diesel & Markku Aro
Su 16.6.2013 18:00--23:00
Finlanders
Su 23.6.2013 18:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Hurma
Su 30.6.2013 18:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Henkka ja Kulkurit
Su 7.7.2013 18:00--01:00
Omega & Eija Kantola, Helminauha
Su 14.7.2013 18:00--01:00
Myrskytuuli, Hurma
Su 21.7.2013 18:00--01:00
Sinitaivas, Ratto-band
Su 28.7.2013 18:00--01:00
Varjokuva, Resiina & Juha Metsäperä
Su 4.8.2013 18:00--23:00
Finlanders
Su 11.8.2013 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 18.8.2013 18:00--23:00
Syke
Su 18.5.2014 18:00--23:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 25.5.2014 18:00--23:00
Ratto-band
Su 1.6.2014 18:00--23:00
Finlanders
Su 8.6.2014 18:00--23:00
Helminauha
Su 15.6.2014 18:00--23:00
Taikakuu
Su 22.6.2014 18:00--24:00
Myrskytuuli, Unelmavävyt
Su 29.6.2014 18:00--24:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Hurma
Su 6.7.2014 18:00--24:00
FBI-beat, Energia & Tommi Soidinmäki
Su 13.7.2014 18:00--24:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Ratto-band
Su 20.7.2014 18:00--24:00
Myrskytuuli, Midinetti & Johanna Pakonen
Su 27.7.2014 18:00--24:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Teijo Suomi Orch
Su 3.8.2014 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 10.8.2014 18:00--23:00
Finlanders
Su 17.8.2014 18:00--23:00
Ratto-band
Su 24.8.2014 18:00--23:00
Hurma
Su 31.8.2014 18:00--23:00
Helminauha
Su 24.5.2015 18:00--23:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Su 31.5.2015 18:00--23:00
Hurma
Su 7.6.2015 18:00--23:00
Taikakuu
Su 14.6.2015 18:00--23:00
Finlanders
Su 21.6.2015 19:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Midinetti & Johanna Pakonen
Su 28.6.2015 19:00--01:00
Hurma, Secrets & Sonja Tammi
Su 5.7.2015 19:00--24:00
Myrskytuuli
Su 12.7.2015 19:00--24:00
Sinitaivas
Su 19.7.2015 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
Su 26.7.2015 19:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Onnentähti
Su 2.8.2015 18:00--23:00
Diesel & Markku Aro
Su 9.8.2015 18:00--23:00
Finlanders
Su 16.8.2015 18:00--23:00
Helminauha
Su 23.8.2015 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 22.5.2016 18:00--23:00
Henkka ja Kulkurit
Su 29.5.2016 18:00--23:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Su 5.6.2016 18:00--23:00
Hurma
Su 12.6.2016 18:00--23:00
Finlanders
Su 19.6.2016 18:00--23:00
Pekkaniskan Pojat
Su 26.6.2016 19:00--01:00
Midinetti & Johanna Pakonen, LäpiValaisu
Su 3.7.2016 19:00--24:00
Onnentähti
Su 10.7.2016 19:00--24:00
Sinitaivas
Su 17.7.2016 19:00--24:00
Helminauha
Su 24.7.2016 19:00--24:00
Hurma
Su 31.7.2016 18:00--24:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, LäpiValaisu
Su 7.8.2016 18:00--23:00
Finlanders
Su 14.8.2016 18:00--23:00
Taikakuu
Su 21.8.2016 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 28.8.2016 18:00--23:00
Onnenkerjäläiset & Heikki Koskelo
Su 28.5.2017 18:00--23:00
Taikakuu
Su 4.6.2017 18:00--23:00
Hurma
Su 11.6.2017 18:00--23:00
Finlanders
Su 18.6.2017 18:00--23:00
Henkka ja Kulkurit
Su 25.6.2017 18:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, LäpiValaisu
Su 2.7.2017 19:00--24:00
Myrskytuuli & Mika Sihvola
Su 9.7.2017 19:00--24:00
Sinitaivas
Su 16.7.2017 19:00--24:00
Onnentähti
Su 23.7.2017 19:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Patajätkä
Su 30.7.2017 19:00--24:00
Ihana & Johanna Pakonen
Su 6.8.2017 18:00--23:00
Helminauha
Su 13.8.2017 18:00--23:00
Taikakuu
Su 20.8.2017 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 27.8.2017 18:00--23:00
Lemmenlautta
Su 27.5.2018 18:00--23:00
Finlanders
Su 3.6.2018 18:00--23:00
Myrskytuuli & Janne Raappana
Su 10.6.2018 18:00--23:00
Taikakuu
Su 17.6.2018 18:00--23:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 24.6.2018 18:00--24:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo, June Band & Nina Åkerman
Su 1.7.2018 19:00--24:00
Ihana & Johanna Pakonen
Su 8.7.2018 19:00--24:00
Lemmenlautta
Su 15.7.2018 19:00--24:00
Sinitaivas
Su 22.7.2018 19:00--24:00
Taikakuu
Su 29.7.2018 18:00--24:00
Lumo & Reeta Saranpää, Patajätkä
Su 5.8.2018 18:00--23:00
Hurma
Su 12.8.2018 18:00--23:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Dj Pasi
Su 19.8.2018 18:00--23:00
Myrskytuuli, Jani Forsman
Su 26.8.2018 18:00--23:00
Sinitaivas
Su 26.5.2019 18:00--23:00
Taikakuu
Su 2.6.2019
18:00--23:00 Tanssiorkesteri Kaiho & Janne Raappana
12:00--23:00 tanssikurssi: rumba, fusku, tango, bachata kaikille, 40€, Antti Törmänen, Hanna Tuominen ja Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Su 9.6.2019 18:00--23:00
Hurma
Su 16.6.2019 18:00--23:00
Finlanders
Su 23.6.2019 19:00--24:00
Sinitaivas
Su 30.6.2019 19:00--24:00
Onnenkerjäläiset & Johanna Pakonen
Su 7.7.2019 19:00--24:00
Lumo & Reeta Saranpää
Su 14.7.2019 19:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Su 21.7.2019 19:00--24:00
Taikakuu
Su 28.7.2019 19:00--24:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Su 4.8.2019 18:00--23:00
ManTra & Nina Åkerman
Su 11.8.2019 18:00--23:00
Patajätkä, Onnenkerjäläiset
Su 18.8.2019 18:00--23:00
Hurma
Su 25.8.2019 18:00--23:00
Lumo & Reeta Saranpää