Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot Menneet
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri

Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Pe 2.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Öiset kitarat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Atomi
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Mutkattomat & Eki Jantunen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Mantsuria

La 3.1.2004

Auran nuortentalo
Suomi-yhtye, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Jyväskylän viihdekeskus
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Johnny Guitars
Jämsä Paviljonki 20:00--01:30, 11 euroa
Markus Sextet, Unelmayhtye & Heini Prittinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kesyttömät & Kirsi Ranto
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hacienda
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Souvarit, Sound Caravan
Kärsämäen Kataja
Susanna Sakko & Onnenpotku, Öiset kitarat
Limingan ns 21:00--02:00
Sami Keskitalo & Timbarimba
Lomakouhero (Karstula)
Fernet & Tomi Markkola
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Teuvo Valo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Trio Bravo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Saimaa-Humppa & Sari Lousa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Reija Kortet & Dolores, Finlanders
Tanhuhovi (Lohja)
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila, Liisa Tuhkanen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Swingers
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Korsuorkesteri, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Kari Piironen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Myrskytuuli

Su 4.1.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Esko Rahkonen, kahvitarjoilu
Hyvinkään järjestötalo
Raimo Ollinkankaan yhtye
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Mistral & Anne Mattila
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Markus Sextet
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

Ma 5.1.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Jyväskylän viihdekeskus
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--02:30, 7 euroa
Sunny Group
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ninni Martikainen
Pesäkallio (Lahti)
Finlanders
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiyhtye Jermut
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Elegia, naistentanssit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Mantsuria, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mistral & Anne Mattila

Ti 6.1.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Saturnus & Merja Backman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Alaska-kvintetti
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Kari Piironen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--17:00, 7 euroa
Mika Raittila

Ke 7.1.2004

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Satellites

Pe 9.1.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Minna Sirkiän trio
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Souvarit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Susanna Sakko & Onnenpotku
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Satellites
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Keidas
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Riemuradio
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Sesam & Antti Raiski
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

La 10.1.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Taivalkunta Beat
Auran nuortentalo
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Swingers
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Korsuorkesteri
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Jyväskylän viihdekeskus
Huikon veljekset, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Alaska-kvintetti
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Minna Sirkiän trio
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 12 euroa
Kari Piironen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kuntotalo (Kouvola)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Limingan ns 21:00--02:00
Ässät
Lomakouhero (Karstula)
Horizone
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Dolce & Kaija Laakso
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Reija Kortet & Dolores
Pesäkallio (Lahti)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Satellites
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo Bolero
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
FBI Beat, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet
Hotelli Salpa (Luumäki)
Niskalenkki
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Mistral & Anne Mattila, Mika Raittila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Charlies
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Bueno 2 & Ismo Lehtola

Su 11.1.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Rillumarei & Erkki Luumi
Hyvinkään järjestötalo
Vitoset & Kari Ahola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Eero Magga
Pesäkallio (Lahti)
Timanki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Handen Humppa
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Sesam & Antti Raiski

Ma 12.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Rosette & Tiina Ruuska

Ti 13.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Imatran kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Varietee & Teemu Laiho, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Port Payè & Meiju Suvas

Ke 14.1.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tasaraha, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timangi, Venus

To 15.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen

Pe 16.1.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Finlanders
Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 10 euroa
Tulipunaruusut
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hacienda & Markus Kuusisto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Öiset kitarat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Nostalgiaorkesteri
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Boheme & Eija Koriseva
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Kesyttömät & Kirsi Ranto

La 17.1.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Humanders & CatCat
Auran nuortentalo
NeljänSuora, Agents & Jorma Kääriäinen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:30
Juhonpojat, Mauri Peltoniemi
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli, Tropicana
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Captain & Teuvo Vuoti
Jyväskylän viihdekeskus
Finlanders
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Ässät
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Valentinot & Rami Rafael
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 11 euroa
Markus Sextet
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Reija Kortet & Dolores
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Timangi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kärsämäen Kataja
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Johanna Piipponen
Limingan ns 21:00--02:00
Pelurit & Virpi Piippo
Lomakouhero (Karstula)
Syke
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Paronit
Pesäkallio (Lahti)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jokiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Pia Lång
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Four Roses & Jukka Ruusumaa, Jasmin Mäntylä
Tanhuhovi (Lohja)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Elysee & Erkki Räsänen, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Mika Tarkkosen yhtye
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola, Sata kitaraa & Antti Huovila

Su 18.1.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Venus
Hyvinkään järjestötalo
Handen Humppa
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Jokerit Company & Jouko Lukkonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Jojo & Jaana Lammi
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Mira Kunnasluoto

Ma 19.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri

Ti 20.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Suomi-yhtye
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 5 euroa
Iltarusko
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Ari Kuivalaisen yhtye, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Ke 21.1.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Täysikuu 2 & Hannu Saarikoski, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Sirpa Jokinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charlies

To 22.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Bolero 1 & Lea Laven

Pe 23.1.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Mistral & Anne Mattila
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Wähäkosket, Valentinot & Rami Rafael
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
V.I.P.
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Diesel & Markku Aro
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Norolan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Tulipunaruusut
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Cafe Casablanca & Frederik
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Varjokuva

La 24.1.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Auran nuortentalo
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Mistral & Anne Mattila
Haaparannan kansantalo
Kari Piironen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Imatran kylpylä
Essi Leppäkoski
Jyväskylän viihdekeskus
Lumipallo & Kari Hirvonen, NeljänSuora & Antti Ketonen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Matti Siltala band & Janne Ikonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 12 euroa
Varjokuva
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Norolan Pojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sylvia, Hannu Kattilakoski
Kuntotalo (Kouvola)
Korsuorkesteri
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Syke, Teuvo Oinas
Limingan ns
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lomakouhero (Karstula)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Tarja Mäkelä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo, Risto Nevala
Pesäkallio (Lahti)
Valentinot & Rami Rafael
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hittisade & Velvet & Veera Vikman
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Charlies
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Tanssiorkesteri Helmi, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Havanna & Raimo Piipponen
Tanhuhovi (Lohja)
Four Roses & Jukka Ruusumaa, Riku Lätti
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Finlanders, Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Nelinpeli & Johanna Piipponen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Nocturne & Timo Turunen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tulipunaruusut, Mira Kunnasluoto
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Suomi-yhtye

Su 25.1.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Harmony & Merja Ranta
Hyvinkään järjestötalo
Saturnus & Merja Backman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Pesäkallio (Lahti)
Ami Huovinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
HotLine & Lasse Laaksonen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Varjokuva

Ma 26.1.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
San Marino ja Linda
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket

Ti 27.1.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Souvarit
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taikakuu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 5 euroa
Raimo Ollinkangas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tulipunaruusut, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Jaguar & Mikko Kilkkinen

Ke 28.1.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos, Kai Törmä, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timangi
Ikaalisten kylpylä
Suomi-yhtye
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola

To 29.1.2004

Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Valentinot & Rami Rafael
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman

Pe 30.1.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Leo Bassin yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Finlanders
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
La Strada & Anita Hirvonen & Jukka Kuoppamäki
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Öiset kitarat, Flamingo & Jari Grek
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Tornados & Ari Klem

La 31.1.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Sami Keskitalo
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kerosiini & Jouni Keronen
Auran nuortentalo
FBI Beat & Markus Törmälä, Omega & Eija Kantola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Kesyttömät & Kirsi Ranto, Sesam & Antti Raiski, Jaana Pöllänen
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Kisällit-kvartetti
Jyväskylän viihdekeskus
Taikakuu, Mistral & Anne Mattila
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Vonkamiehet & Pirjo Bister
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Leo Bassin yhtye
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 12 euroa
Tulipunaruusut
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kärsämäen Kataja
Sata kitaraa & Antti Huovila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Öiset kitarat
Limingan ns 21:00--02:00
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Lomakouhero (Karstula)
Taivalkunta Beat, Solaris & Minna Sirkiä
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Elysee & Erkki Räsänen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kimara & Väinö Korsu
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Nelinpeli
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Voimaorkesteri
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fortuna & Arja Koriseva
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Yölintu, Banderolli
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Norolan Pojat, Agents
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Diesel & Markku Aro
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sylvia, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Sirpa Jokinen

Su 1.2.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Timanki
Hyvinkään järjestötalo
Harmoniekat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Jussi Roponen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Väliaikainen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Pelikaanit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

Ti 3.2.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Havanna & Raimo Piipponen
Imatran kylpylä
Nelinpeli & Kaija Lustila
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Risto Nevala
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 5 euroa
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Riku Lätti, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Fernet & Tomi Markkola
Työnkulma (Kuopio)
Rosette

Ke 4.2.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Venus

To 5.2.2004

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Risto Nevala
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Kesyttömät & Kirsi Ranto

Pe 6.2.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Flameband
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
FBI Beat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Taivalkunta Beat, Mikko Alatalo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Atlantis & Janne Joki
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
T-talo (Nummenmäki, Turku)
HotLine & Lasse Laaksonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Horizone & Tapani Kansa
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Mistral & Anne Mattila

La 7.2.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Auran nuortentalo
Federal & Maarit Peltoniemi, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Haaparannan kansantalo
Pelurit & Virpi Piippo
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Jyväskylän viihdekeskus
FBI Beat & Markus Törmälä, Öiset kitarat
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Flameband
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Johanna Piipponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kiikan nuorisotalo (Sastamala)
Reino Jalonen ja Kangastus
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, Syke
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kari Tapio
Limingan ns 21:00--02:00
Lumipallo & Kari Hirvonen
Lomakouhero (Karstula)
Omega & Eija Kantola
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Kalle Partanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Norolan Pojat
Pesäkallio (Lahti)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Bonus
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tapani Kansa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Charlies, Anneli Mattila, V.I.P.
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Seita
Tanhuhovi (Lohja)
Rosso & Tarja Lunnas, Nostalgiaorkesteri
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Baroque & Marika Paavola
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Finlanders, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Timangi, Humanders & CatCat
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

Su 8.2.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Juha Vartiainen, Variaatio
Hyvinkään järjestötalo
Tuulikki Bergströmin yhtye
Kerhola (Nokia) 17:00--23:00, 13 euroa
Finlanders, Tanssiorkesteri Helmi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Esko Sartolahden yhtye
Pesäkallio (Lahti)
Tuhlaajapojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Linnut & Arja Havakka & Jussi Roponen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlantic & Annina Alanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola

Ma 9.2.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Caminito & Kari Piironen

Ti 10.2.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Imatran kylpylä
Väliaikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Kalle Partasen yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, naistentanssit

Ke 11.2.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pirjo Bister
Ikaalisten kylpylä
Annika Eklund
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Bolero 1 & Lea Laven

To 12.2.2004

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette

Pe 13.2.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Hacienda
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Taikakuu
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mantsuria
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä, Samurai Band & Matti Nykänen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Graniitti & Rainer Bollström
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Four Roses & Jukka Ruusumaa

La 14.2.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Kolibri & Jouni Raitio
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Ananas & Esa Nummela
Auran nuortentalo
Syke, Fernet & Tomi Markkola
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Seitsemän seinähullua veljestä
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Elysee & Erkki Räsänen
Ikaalisten kylpylä
Köpi Koski ja Projekti, NeljänSuora
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Koivu
Jyväskylän viihdekeskus
Mestari Orikanto, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Flamingo & Jari Grek
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Piironen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Johander
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Annika Eklund
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
V.I.P.
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Anneli Mattila
Kärsämäen Kataja
Taikakuu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Väriloiste, Sata kitaraa & Antti Huovila
Limingan ns 21:00--02:00
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lomakouhero (Karstula)
Veijarit, Finlanders
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Seppo Ahokkaan trio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Channel Four, Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Luxos & Heidi Kyrö
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Seita
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo Sami Soininen & Matti Hartikainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Nasma Team
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Fortuna & Arja Koriseva, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tanhuhovi (Lohja)
Yölintu
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Seireenit, Graniitti & Rainer Bollström
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Norolan Pojat
Turun VPK
Valentinot & Rami Rafael
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Charlies, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Edit One & Tauski Peltonen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Petri Hervanto

Su 15.2.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Hyvinkään järjestötalo
Kimara & Väinö Korsu
Kerhola (Nokia) 18:00--22:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Linnut & Arja Havakka
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Channel Four
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Ceres
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Rosso & Tarja Lunnas

Ti 17.2.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mistral & Anne Mattila
Imatran kylpylä
Elysee & Erkki Räsänen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
NeljänSuora
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Timo Turunen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Härkätie
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Finlanders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taikakuu

Ke 18.2.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tähdet & Marko Tuovinen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ikaalisten kylpylä
Mistral & Anne Mattila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Anneli Mattila, V.I.P.

To 19.2.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Swing Brothers
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Federal & Maarit Peltoniemi

Pe 20.2.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosso & Tarja Lunnas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mistral & Anne Mattila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Kari Tapio
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Vonkamiehet & Pirjo Bister
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sylvia
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Bolero 1 & Lea Laven
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta

La 21.2.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Varjokuva
Aronkeidas (Kauhajoki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Auran nuortentalo
Poutahaukat & Marko Haavisto, Villisydän & Sanna Pietiäinen
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Merituuli
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Ilpo Karinen, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:30
Esko Rahkonen
Haaparannan kansantalo
Charlies
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Risto Nevala
Ikaalisten kylpylä
Havanna & Raimo Piipponen
Jyväskylän viihdekeskus
Mamba, Johnny Guitars, Annika Eklund
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, Wähäkosket, tangomarkkinoiden esikarsinta, naistentanssit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Mira Kunnasluoto
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Reija Kortet & Dolores
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juha Vartiainen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kärsämäen Kataja
Mistral & Anne Mattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Limingan ns 21:00--02:00
Channel Four
Lomakouhero (Karstula)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Teuvo Ihanus
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Suomi-yhtye, Swingers
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Jarkko Ylinen
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Caminito & Kari Piironen, Janne Ahosen yhtye
Pesäkallio (Lahti)
Markus Sextet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sylvia
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Väliaikainen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Mikset & Seija Keskitalo
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Kimara & Väinö Korsu
Tanhuhovi (Lohja)
Köpi Koski ja Projekti, Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Esteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Jaguar & Mikko Kilkkinen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Sesam & Antti Raiski

Su 22.2.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Kimara & Väinö Korsu
Hyvinkään järjestötalo
Janne Ahosen yhtye & Adi Subari
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Mutkattomat & Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti)
Markus Sextet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Norolan Pojat
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Solistiyhtye Jermut
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Riemuradio, Hurlumhei & Jari Laatikainen, Mainio & Kaija Pietilä, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat, Hot Pois, N.Y.T., tanssiorkesterien SM-karsinta
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Boogie

Ma 23.2.2004

Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Kauko Simonen

Ti 24.2.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Imatran kylpylä
Huikon veljekset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Rosamunda & Ilpo Havu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Yölintu
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Kari Tapio
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Sinikka Toivonen

Ke 25.2.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rita Heiter, Mexican, naistentanssit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Yölintu

To 26.2.2004

Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Duo Hannu ja Eija
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Omega & Eija Kantola

Pe 27.2.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Souvarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Sivas Regal
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Mistral & Anne Mattila
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Huikon veljekset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Essi Leppäkoski
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hurlumhei & Katja Höyhtyä
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Janne Ahonen, Janne Ahosen yhtye
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Omega & Eija Kantola

La 28.2.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Elysee & Erkki Räsänen
Auran nuortentalo
Norolan Pojat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Essi Leppäkoski
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sesam & Antti Raiski
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--24:00
Aapeli Rummukainen & Vermi Viänänen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riemuradio
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek, Antti Telenius
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Ceres
Jyväskylän viihdekeskus
Voimaorkesteri, Diesel & Markku Aro
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Taikamaa
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Sivas Regal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Bolero
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Sinikka Toivonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Savannah
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Masa & Marsiband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Mistral & Anne Mattila
Kärsämäen Kataja
Yölintu, Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila, V.I.P.
Limingan ns 21:00--02:00
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Lomakouhero (Karstula)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Juha Vartiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tonika
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Harlem & Saija Varjus
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Kyläsoittajat & Kauko Simonen
Pesäkallio (Lahti)
Tulipunaruusut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Atlantis & Janne Joki
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Tapio Saarisen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette & Tiina Ruuska
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Hurlumhei & Katja Höyhtyä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Tanhuhovi (Lohja)
Korsuorkesteri, Kari Piironen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Markus Sextet
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Taikakuu, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Federal & Maarit Peltoniemi

Su 29.2.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Eija Sinikka
Hyvinkään järjestötalo
Tonika
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Syke

Ma 1.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Ikaalisten kylpylä
Hidalgot
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Linnut & Arja Havakka

Ti 2.3.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Riku Lätti
Ikaalisten kylpylä
Hidalgot
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Kesyttömät & Kirsi Ranto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Markus Sextet, naistentanssit

Ke 3.3.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Bonus & Birgit Ohra-aho
Ikaalisten kylpylä
Charlies
Kuntotalo (Kouvola) 11:30--15:30
Pohjois-Kymenlaakson pelimannit
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Huikon veljekset

To 4.3.2004

Ikaalisten kylpylä
Hidalgot
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Paula Poutanen Team
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila

Pe 5.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ikaalisten kylpylä
Hidalgot
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Sandels
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Riemuradio
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Turhat Jätkät
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Nostalgiaorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pyrstötähti & Maarit Aro, FinnFox
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--01:00
Väliaikainen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Köpi Koski ja Projekti
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Valentinot & Rami Rafael
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Yölintu

La 6.3.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Luxos & Heidi Kyrö
Auran nuortentalo
Fortuna & Arja Koriseva, Taivalkunta Beat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Maxells
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rytmiset
Ikaalisten kylpylä
Hidalgot, Jojo & Jaana Lammi
Jyväskylän viihdekeskus
Charlies, Öiset kitarat
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Matti Esko
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Sandels
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Eino Luostari, Kari Piironen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kerosiini & Jouni Keronen, Jasmin Mäntylä
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Helmi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Laura Hihnala
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Coralia
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kärsämäen Kataja
Sonetti & Heikki Kotila, Agents & Jorma Kääriäinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Limingan ns 21:00--02:00
Federal & Maarit Peltoniemi
Lomakouhero (Karstula)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Istanbul
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Norolan Pojat, Syke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Helli Uusitalo ja Unikuva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Yölintu
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Horizone & Tapani Kansa
Pesäkallio (Lahti)
Korsuorkesteri
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Turhat Jätkät
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pyrstötähti & Maarit Aro, FinnFox
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Finlanders, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Seurakallio (Leppävirta)
Duo Sami Soininen
Tanhuhovi (Lohja)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Valentinot & Rami Rafael, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI Beat, Bolero 1 & Lea Laven
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Mia Leivo

Su 7.3.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Esko Rahkonen
Hyvinkään järjestötalo
Markus Sextet
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Bonus & Birgit Ohra-aho
Pesäkallio (Lahti)
Ritva ja Valto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Horizone & Tapani Kansa
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Juhani Virran yhtye
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Jaguar & Mikko Kilkkinen

Ma 8.3.2004

Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Taikakuu

Ti 9.3.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Omega & Eija Kantola
Imatran kylpylä
Boheme & Eija Koriseva
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Pelurit & Virpi Piippo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Seppo Ahokas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Huikon veljekset, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Yölintu

Ke 10.3.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jouko Kallio ja Qarisma, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Fernet & Tomi Markkola

To 11.3.2004

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Mekka & Paula Koivuniemi

Pe 12.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Roulette 1
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Pelurit & Virpi Piippo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Omega & Eija Kantola
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Wähäkosket, Yölintu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
FinnNostalgia & Nalle Lehtonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Satellites
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Mira Kunnasluoto
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Taikakuu

La 13.3.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Humanders & Jaana Pöllänen
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kerosiini & Jouni Keronen
Auran nuortentalo
Taikakuu, Laura Voutilainen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Petri Hervanto
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu)
Hurmio 2 & Paavo Mehtomaa
Jyväskylän viihdekeskus
Souvarit, Taifun & Juha Mäkinen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Voimaorkesteri
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Roulette 1
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Luxos & Heidi Kyrö
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Petri Ritari
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
FBI Beat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pelurit & Virpi Piippo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Harri ja Coronet
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kärsämäen Kataja
Fernet & Tomi Markkola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charlies
Limingan ns 21:00--02:00
Elysee & Erkki Räsänen
Lomakouhero (Karstula)
Diesel & Markku Aro
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Reijo Ingman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Huikon veljekset, Anneli Mattila & V.I.P.
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Oriveden Suoja
Sinikka Toivonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Amoros
Pesäkallio (Lahti)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Velihopeat, NeOn Pöhönäs
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Ananas & Esa Nummela
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Humppafoksi & Tauno Pietikäinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Nelostie & Jaska Mäkynen, Presto & Virve Parkkonen, Baroque & Kake Randelin
Tanhuhovi (Lohja)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola, NeljänSuora
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Syke

Su 14.3.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Amor-kvartetti
Hyvinkään järjestötalo
Vitoset & Kari Ahola
Kerhola (Nokia) 18:00--23:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Tulipunaruusut
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00
Yölintu, Markus Sextet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila

Ma 15.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Piironen
Ikaalisten kylpylä
Taivalkunta Beat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit

Ti 16.3.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Taikakuu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki)
Pekkaniskan Pojat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta, naistentanssit

Ke 17.3.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markku Tuomisen yhtye, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Atomi, Päivi Luoma
Ikaalisten kylpylä
Taikakuu
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lumipallo & Kari Hirvonen

To 18.3.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Tuhlaajapojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Mistral & Anne Mattila

Pe 19.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Taikakuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Yölintu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Original Beat
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Sesam & Antti Raiski
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hurriganes & Remu Aaltonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kyläsoittajat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Juha Vartiainen & Variaatio
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Finlanders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Venus, Sheidi
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Rosso & Tarja Lunnas

La 20.3.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Federal & Maarit Peltoniemi
Auran nuortentalo 20:00--02:00
Finlanders, Mistral & Anne Mattila
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Haaparannan kansantalo
Picardo & Voitto Leppänen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Saletti & Pekka Seppälä
Ikaalisten kylpylä
Kari Piironen
Jyväskylän viihdekeskus
Yölintu, Baroque & Marika Paavola, Mikko Alatalo
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Simo ja Humppasouvarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Anneli Mattila & V.I.P.
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Sylvia
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Diesel & Markku Aro, Taikamaa
Kiuruveden Suoja
Kalmar Union
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kuutamo
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Lumipallo & Kari Hirvonen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Skylarks, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
FBI Beat, Marita Taavitsainen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Sininen huvimaja
Limingan ns 21:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Tesipeli
Lomakouhero (Karstula)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Sirius & Raineri Nyman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Voimaorkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sinikka Toivonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Agents
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti)
Fortuna & Arja Koriseva
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
FinnNostalgia & Jyrki Kallio
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kyläsoittajat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Timangi, Sata kitaraa & Antti Huovila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Ceres
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Charlies, Sierra & Essi Leppäkoski
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Kuutamotaivas, Syke
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Seinäruusut & Johanna Pakonen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
A. Aallon rytmiorkesteri
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Mekka & Paula Koivuniemi
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Boheme & Eija Koriseva

Su 21.3.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Vitoset
Hyvinkään järjestötalo
Tarja Mäkelän yhtye
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Jamsound & Marita Taavitsainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Ceres
Pesäkallio (Lahti)
Tuhlaajapojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 10 euroa
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Miltons
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta

Ma 22.3.2004

Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Tropicana
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Sata kitaraa & Antti Huovila

Ti 23.3.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Väliaikainen
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Baroque & Marika Paavola
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Marita Taavitsainen

Ke 24.3.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Janne Ahosen yhtye, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas
Ikaalisten kylpylä
NeljänSuora
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marita Taavitsainen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Myrskylintu & Vesa Ollinmäki

To 25.3.2004

Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Janne Ahosen yhtye, Markku Ignatius, Janne Ahonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tornados & Ari Klem
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Fernandos
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman

Pe 26.3.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Marita Taavitsainen
Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Saana ja Axent
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Finlanders
Koskue (Jalasjärvi, Kurikka)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Luxos & Heidi Kyrö
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 20:00--01:00, 10 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Castel & Mika Honkanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Duo Sami Soininen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Poseidon
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Varjokuva
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

La 27.3.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Valentinot & Rami Rafael
Auran nuortentalo
Rosso & Tarja Lunnas, Valot & Janne Valtonen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Mustat kitarat & Katja Hirvonen, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:30
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Lumous 1 & Sirpa Jokinen
Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tuovilat
Jyväskylän viihdekeskus
Anneli Mattila & V.I.P., Jean S
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Ravintola Järvenpään Casino 21:00--03:30, 7 euroa
Saana ja Axent
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Korsuorkesteri
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Teuvo Oinas
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sylvia
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Taivalkunta Beat
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Fortuna & Arja Koriseva
Kärsämäen Kataja
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Yölintu
Limingan ns 21:00--02:00
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Lomakouhero (Karstula)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, NeljänSuora
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Seppo Ahokkaan trio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fernet & Tomi Markkola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tarja Mäkelä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Susanna Sakko & Onnenpotku, Finlanders
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Tarmo Malila ja Täysikuu & Tarmo Malila
Pesäkallio (Lahti)
Varjokuva
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Port Payè & Pirjo Bister
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Castel & Mika Honkanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Bolero 1 & Lea Laven
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Poseidon
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Mistral & Anne Mattila, Nelinpeli
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Syke, Roxie
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Turun VPK
Oo la laa & Kristiina Mäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Tulipunaruusut
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Kesyttömät & Kirsi Ranto

Su 28.3.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Markus Sextet
Hyvinkään järjestötalo
Raimo Ollinkankaan yhtye
Kerhola (Nokia) 18:00--23:00, 12 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Havanna & Raimo Piipponen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Tulipunaruusut
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlantic & Ari Aalto
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
FinnNostalgia & Jyrki Kallio

Ma 29.3.2004

Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jaguar & Mikko Kilkkinen

Ti 30.3.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Rosso & Tarja Lunnas
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Imatran kylpylä
Norolan Pojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki)
Pekkaniskan Pojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Väliaikainen

Ke 31.3.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sinikuu
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Sata kitaraa & Antti Huovila
Kuntotalo (Kouvola) 11:30--15:30
Pohjois-Kymenlaakson pelimannit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mekka & Paula Koivuniemi

To 1.4.2004

Keskustalo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Paula Poutanen Team

Pe 2.4.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Yölintu
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Jyväskylän viihdekeskus
Syke, Fernandoz
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Kake Randelin
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Beatmakers
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Cafe Casablanca & Frederik
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 20:00--01:00, 10 euroa
Juha Vartiainen & Amorada
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jonni Takala
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Vonkamiehet & Pepe Enroth
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Charlies
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Lumipallo & Kari Hirvonen

La 3.4.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Sami Keskitalo
Auran nuortentalo
Yölintu, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:30
Korsuorkesteri
Haaparannan kansantalo
Nelinpeli
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mantsuria
Honkala (Säkylä)
Cosmos
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Marion Rung, konsertti
Ikaalisten kylpylä
Risto Nevala
Jyväskylän viihdekeskus
Omega & Eija Kantola
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders, Wähäkosket
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kaija Pohjola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rosette & Tiina Ruuska
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Fernet & Tomi Markkola, Mistral & Anne Mattila
Kärsämäen Kataja
Rosso & Tarja Lunnas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Öiset kitarat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Bonus, Miltons & Kauko Salmi
Limingan ns 21:00--02:00
Souvarit, Petoman & Katri Helena
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Raimo Ollinkankaan yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Reino Jalonen ja Kangastus
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, Valentinot & Rami Rafael, tangomarkkinoiden esikarsinta
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Avalon
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jonni Takala
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Anneli Mattila & V.I.P., FBI Beat & Markus Törmälä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Tulipunaruusut, Matti ja Teppo
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Reija Kortet & Dolores, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Turun VPK
Baroque & Marika Paavola
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Jamsound & Marita Taavitsainen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Johanna Piipponen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Seinäruusut & Johanna Pakonen

Su 4.4.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Olli Mäkelän yhtye
Hyvinkään järjestötalo
Istanbul
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Saija Tuupanen, Fantasia & Arto Nuotio
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Noiser, Caminito & Kari Piironen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas

Ma 5.4.2004

Haminan työväentalo
Sirius & Raineri Nyman
Ikaalisten kylpylä
Punainen kitara
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit

Ti 6.4.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Yölintu
Ikaalisten kylpylä
Punainen kitara
Imatran kylpylä
Paratiisi & Kaija Pohjola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Havanna
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Kalle Partanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat, naistentanssit

Ke 7.4.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Heikki Taimen yhtye & Tuomo Vihermaa, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kruunuareena (Harjualue, Punkaharju, Savonlinna)
Masa & Marsiband
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Voimaorkesteri
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tanssiorkesteri Helmi

To 8.4.2004

Ikaalisten kylpylä
Punainen kitara
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Reijo Ingmanin yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Mekka & Paula Koivuniemi

Pe 9.4.2004

Auran nuortentalo
Syke
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
NeljänSuora
Ikaalisten kylpylä
Juha Vartiainen
Jyväskylän viihdekeskus
FBI Beat & Markus Törmälä, Mistral & Anne Mattila
Ravintola Järvenpään Casino
Jarmo Tuuri Group
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Diesel & Markku Aro
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Kari Piironen
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Souvarit
Lomakouhero (Karstula)
Voimaorkesteri, Yölintu
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Supernova
Oriveden Taisto
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Edit One & CatCat & Tauski Peltonen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli & Risto Nevala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Taifun & Reijo Taipale
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Fernet & Tomi Markkola
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Seinäruusut & Johanna Pakonen

La 10.4.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kesyttömät & Kirsi Ranto, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Auran nuortentalo
Charlies, Diesel & Markku Aro
Haapamäen Suoja (Keuruu)
The Dangers
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sesam & Antti Raiski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tasaraha
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Port Payè & Meiju Suvas
Ikaalisten kylpylä
Juha Vartiainen, Risto Nevala
Jyväskylän viihdekeskus
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Anniina Mattila
Ravintola Järvenpään Casino
Jarmo Tuuri Group
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Elysee & Erkki Räsänen, Tanssiorkesteri Luxus
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Juha Simolan yhtye, A. Aallon rytmiorkesteri
Kiuruveden Suoja
Korsuorkesteri
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Norolan Pojat
Käenkoskikeskus (Parkano)
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Rovers & Kake Randelin
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Ihmemaa & Antti Vainio & Pirkko Pelander & Liisa Tuhkanen
Lomakouhero (Karstula)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti, Väriloiste, Essi Leppäkoski
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
FBI Beat, Annika Eklund
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen, Mamba
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Taivalkunta Beat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30, 12 euroa
Suomi-yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
NeOn Pöhönäs, Anna Eriksson
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fernet & Tomi Markkola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Öiset kitarat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:30, 10 euroa
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski)
Coralia
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--03:00, 12 euroa
Mistral & Erkki Friman & Reijo Taipale & Anne Mattila
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa, Susanna Sakko & Onnenpotku
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Yölintu, Exset, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Marjorie

Su 11.4.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Aronkeidas (Kauhajoki)
Korsuorkesteri
Auran nuortentalo
Susanna Sakko & Onnenpotku, Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Hyvinkään järjestötalo
Kimara & Väinö Korsu
Ikaalisten kylpylä
Juha Vartiainen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Captain & Teuvo Vuoti
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Boheme & Eija Koriseva
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Jaska Mäkynen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Elysee & Erkki Räsänen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Noiser, Kari Piironen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Markus Sextet, Sata kitaraa & Antti Huovila
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--02:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charlies, Mistral & Anne Mattila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 8 euroa
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anniina Mattila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rosso & Tarja Lunnas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tasaraha
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Souvarit, Taikakuu
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Janne Ahosen yhtye
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Riemuradio
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Rytmiset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Flamingo & Jari Grek
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Norolan Pojat, Omega & Eija Kantola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Kari Harju band & Jari Välimäki
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Mekka & Paula Koivuniemi, Mika Raittila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Lumipallo & Kari Hirvonen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 20:00--00:30, 10 euroa
Federal & Maarit Peltoniemi

Ma 12.4.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Janne Ahosen yhtye
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Pertti Niemi & Odessa
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Anneli Mattila & V.I.P.
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Ceres
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Fernet & Tomi Markkola

Ti 13.4.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mantsuria
Ikaalisten kylpylä
Arja Lohtander ja Mon Cherie
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Boheme & Eija Koriseva
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Sirius & Raineri Nyman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sesam & Antti Raiski, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Charlies
Työnkulma (Kuopio)
Rosette

Ke 14.4.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Syke
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--17:00, 7 euroa
Perfidia

To 15.4.2004

Ikaalisten kylpylä
Arja Lohtander ja Mon Cherie
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Harmonikkamestarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta

Pe 16.4.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kerosiini & Jouni Keronen
Ikaalisten kylpylä
Arja Lohtander ja Mon Cherie
Ravintola Järvenpään Casino
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Tornados & Ari Klem
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Taifun & Juha Mäkinen, Port Payè & Pirjo Bister, Reijo Taipale, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Petoman
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Hautasaaren yhtye
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Jarkko Salmi & Risto Nevala
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio & tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Sata kitaraa & Antti Huovila

La 17.4.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Sesam & Antti Raiski
Aronkeidas (Kauhajoki)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Siepparit & Pentti Kunnari
Haapamäen Suoja (Keuruu) 20:00--01:30
Huikon veljekset
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pyhäjärvi & Kauko Loiske
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Elysee & Erkki Räsänen
Ikaalisten kylpylä
Arja Lohtander ja Mon Cherie, Teuvo Oinas
Jyväskylän viihdekeskus
Rosso & Tarja Lunnas, Johnny Guitars
Ravintola Järvenpään Casino
Flameband
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Riemuradio, Fernet & Tomi Markkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Voimaorkesteri, Syke
Käenkoskikeskus (Parkano)
Anneli Mattila & V.I.P., Taikakuu
Kärsämäen Kataja
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Federal & Maarit Peltoniemi
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Lomakouhero (Karstula)
Finlanders & Timo Leppänen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Heikki Kotila, Mistral & Anne Mattila
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Havanna & Raimo Piipponen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
NeljänSuora
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Fuego, Marion Rung, konsertti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Virvatuuli & Timo Aalto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Petoman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Hautasaaren yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Maria Juhola
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen, Öiset kitarat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Venus
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Varjokuva
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Yölintu
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Paratiisi & Kaija Pohjola

Su 18.4.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Ceres
Hyvinkään järjestötalo
Esko Rahkonen
Kerhola (Nokia) 18:00--24:00, 12 euroa
Taikakuu, Markus Sextet
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Norolan Pojat
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Solistiyhtye Jermut
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
NeljänSuora

Ma 19.4.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä
Ässät
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Channel Four

Ti 20.4.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Risto Nevala
Imatran kylpylä
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Finlanders
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Raimo Piipponen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Iltarusko
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Varjokuva, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Fortuna & Arja Koriseva

Ke 21.4.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pertti Niemi & Odessa, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Iltatähti ja A Hautaniemi

To 22.4.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Vesa Laaksosen yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette

Pe 23.4.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yölintu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Reijo Taipale, Nina Koivisto, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sylvia, Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Fernet & Tomi Markkola
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Köpi Koski ja Projekti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kirsi Ranto
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Ulla-Jaana Riekkoniemi
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Juha Simola
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Finlanders

La 24.4.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Auran nuortentalo
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Jean S
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Exodus, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Annika Eklund
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Seppo Ahokkaan trio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Violetta & Jussi Huru
Jyväskylän viihdekeskus
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Carisma & Marko Paloneva, Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Taikakuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:01--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, FBI Beat & Markus Törmälä
Käenkoskikeskus (Parkano)
Avenue & Anniina Mattila, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Maj-Lis Könönen & Teuvo Valo, Lasse Könönen
Lomakouhero (Karstula)
Boheme & Eija Koriseva, Marjorie
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Hertzi boys
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Yölintu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders, Coralia
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Ilkka Kuusniemi
Mäntsälän lava
Fortuna & Arja Koriseva, Horizone & Tapani Kansa, avajaiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Reija Kortet & Dolores, Korsuorkesteri
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
FinnNostalgia & Jyrki Kallio, Pasi Kaunisto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Pirtin Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Havanna & Raimo Piipponen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Härkätie
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Vonkamiehet
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Köpi Koski ja Projekti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Essi Leppäkoski
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa, Diesel & Markku Aro
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Lumipallo & Kari Hirvonen, Rytmiset
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Valtatie 2 (Harjavalta)
Omega & Eija Kantola

Su 25.4.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Juha Vartiainen & Variaatio
Hyvinkään järjestötalo
Väliaikainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Trapetsi
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Mistral & Anne Mattila

Ti 27.4.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI Beat
Imatran kylpylä
Nasma Team
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hot Pois, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mekka & Paula Koivuniemi

Ke 28.4.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Dynamo & Juha Simola, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
FBI Beat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek

To 29.4.2004

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00, 5 euroa
Janne Ahosen yhtye, Markku Ignatius, Janne Ahonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Kerosiini & Jouni Keronen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek

Pe 30.4.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Melody & Jaana Lehtorinne
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
NeljänSuora
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Syke, Humanders & CatCat
Huvilintu (Raisio)
Finlanders, Federal & Maarit Peltoniemi
Hyvinkään järjestötalo 19:00--23:30
Sirius & Raineri Nyman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Sirpa Jokinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taikakuu
Jyväskylän viihdekeskus
The Boys, Agents & Jorma Kääriäinen
Ravintola Järvenpään Casino
Flamingo & Jari Grek
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
HillStreet & Heidi Kukkula
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--01:00
Huikon veljekset
Kokkolan työväentalo
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Charlies, Red Label & Hannele Valkama
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Souvarit, FinnNostalgia & Jyrki Kallio
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--01:30, 10 euroa
Noiser & Risto Nevala, avajaiset
Lomakouhero (Karstula)
Cafe Casablanca & Frederik
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mistral & Anne Mattila, Teuvo Oinas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Titanic
Mäntsälän lava
Rosso & Tarja Lunnas, Yölintu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tanssin Huumaa, Nelinpeli & Kaija Lustila, Kari Piironen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Rosette & Tiina Ruuska
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Öiset kitarat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Salakallio (Salo)
Korsuorkesteri
Suomussalmen ns
Seita
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--04:00, 13 euroa
Sylvia, Lapinlahden Linnut, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
FBI Beat & Markus Törmälä, Villisydän & Sanna Pietiäinen
Uittamo paviljonki (Turku)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Valtatie 2 (Harjavalta)
Bolero 1 & Lea Laven
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski

La 1.5.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
NeljänSuora
Aronkeidas (Kauhajoki)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Evijärven ns
Savannah
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Heimo Mäntysen yhtye & Eino Grön
Hirvihovi (Pappila, Loimaa)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Pasi Kaunisto
Huvilintu (Raisio)
Fortuna & Arja Koriseva, Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Markus Sextet
Ravintola Järvenpään Casino
After Shave
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät, J-P Team
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Alaska-sekstetti
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu, Teuvo Oinas
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakouhero (Karstula)
Susanna Sakko & Onnenpotku, FBI Beat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Norolan Pojat, Yölintu
Mäntsälän lava
Charlies, Syke
Orimattilan Kehräämö 13:00--21:00
Suomi-yhtye, Solaris & Minna Sirkiä
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Kimi's vitonen & Keijo Minerva
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Mistral & Anne Mattila, The Dangers
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Foxpop, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Kauko Simonen
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Atlantis & Ari Aalto
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Solistiyhtye Jermut, Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue & laulukilpailu
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Valot & Janne Valtonen, Mamba, avajaiset
Valtatie 2 (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Varjokuva

Su 2.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Top Ten & Mika Rajala
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Väliaikainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Voimaorkesteri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Boheme & Eija Koriseva
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
JustUs

Ti 4.5.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Varjokuva
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Teuvo Ihanus
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mistral & Anne Mattila

Ke 5.5.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Mika Raittila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Finlanders, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Souvarit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taivalkunta Beat

To 6.5.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Orimattilan Kehräämö 14:00--18:00
Duo Hannu ja Eija
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Rosso & Tarja Lunnas

Pe 7.5.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Trio Mäntyniemi
Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Avalon, Agents & Jorma Kääriäinen
Ravintola Järvenpään Casino
Minna Sirkiän trio, Minna Sirkiä
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
FBI Beat & Markus Törmälä, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Itä-Hämeen harmonikat, Kalliolan harmonikat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, tanssikenkien myynti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Bolero 1 & Lea Laven
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Mistral & Anne Mattila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Syke
Uittamo paviljonki (Turku)
Risto Nevala
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Fortuna & Arja Koriseva

La 8.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Huvilintu (Raisio)
Semites, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Napander & Martti Servo
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Bonus
Ravintola Järvenpään Casino
Minna Sirkiän trio, Minna Sirkiä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Mistral & Anne Mattila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Charlies, Noiser, Kari Piironen
Kärsämäen Kataja
Varjokuva, Pohjantähti & Mikko Salmela
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P.
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Vuosikerta & Jarkko Lehti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 euroa
Tasaraha
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Finis & Pekka Ylisirkka
Lomakouhero (Karstula)
Juhamatti & Paletti
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Kuutamo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pertti Niemi & Odessa
Mäntsälän lava
Öiset kitarat, Erkki Friman & Reijo Taipale, Juha Mäkinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Omega & Eija Kantola
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Matti ja Teppo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 0 euroa
Syke, Tornados & Ari Klem, Esko Rahkonen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiyhtye Jermut
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Villiruusu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sylvia
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Euroset & Seppo Salminen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Atlantis & Janne Joki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI Beat, Kari Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska, Timangi
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Essi Leppäkoski
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 10 euroa
Voimaorkesteri, Antti Vainion yhtye, päättäjäiset
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Annika Eklund
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Avenue & Reetta Oja-Lipasti, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Norolan Pojat, A. Aallon rytmiorkesteri
Valtatie 2 (Harjavalta)
Kaikko Band, Riikka Raukola
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Jaguar & Mikko Kilkkinen

Su 9.5.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Istanbul
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jojo & Jaana Lammi
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Pelikaanit & Kari Iisakki

Ma 10.5.2004

Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Exodus-kvartetti & Petri Salminen

Ti 11.5.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Imatran kylpylä
Väliaikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Huikon veljekset
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 5 euroa
Seppo Ahokas & Camilla Ståhle
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Pohojanmaan Poikamiehet, naistentanssit

Ke 12.5.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Salon puhallinorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Täysikuu 2 & Hannu Saarikoski, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Rosso & Tarja Lunnas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Charlies
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Nelinpeli
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
HillStreet & Heidi Kukkula

To 13.5.2004

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Lumipallo & Kari Hirvonen

Pe 14.5.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Souvarit, Charlies
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Järvenpään Casino
La Strada & Anita Hirvonen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssiorkesteri Helmi
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Juha Vartiainen & Variaatio, Taivalkunta Beat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Harlem & Saija Varjus
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Uittamo paviljonki (Turku)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio

La 15.5.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Elysee & Erkki Räsänen
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Matti Esko
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Channel Four, Susanna Sakko & Onnenpotku
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Korsuorkesteri
Huvilintu (Raisio)
Rosso & Tarja Lunnas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Helmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mekka & Paula Koivuniemi
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, Koivu & Marita Taavitsainen, avajaiset
Imatran kylpylä
Masa & Marsiband
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Nasma Team, Agents & Jorma Kääriäinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Eino Luostari, Tarja Lunnas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Ahti Ahvenus ja Klubi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Anneli Mattila & V.I.P., Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Omega & Eija Kantola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Öiset kitarat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Syke
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Tanssin Huumaa & Merja Raski
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 euroa
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Lomakouhero (Karstula)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wähäkosket, Mistral & Anne Mattila, avajaiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fortuna & Arja Koriseva
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Taivalkunta Beat
Mäntsälän lava
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Myrskytuuli
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Köpi Koski ja Projekti
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Panorama & Marion Rung
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Timangi, Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Reija Kortet & Dolores, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Charlies, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Juha Vartiainen & Amorada, Noiser & Risto Nevala
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Pelurit & Virpi Piippo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Petri Hervanto
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa, Horizone & Tapani Kansa

Su 16.5.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Saturnus & Merja Backman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Rosette & Tiina Ruuska
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti) 14:00--18:00, 5 euroa
Paula Poutanen Team
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlantic & Ari Aalto
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Myrskytuuli, Taivalkunta Beat

Ma 17.5.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Huikon veljekset
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Niskalenkki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Naistentanssit

Ti 18.5.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Yölintu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Finlanders

Ke 19.5.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Semites & Annina Alanen, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Avenue & Anniina Mattila, Picardo & Voitto Leppänen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Väriloiste
Ikaalisten kylpylä
Tornados & Ari Klem
Kruunuareena (Harjualue, Punkaharju, Savonlinna)
Masa & Marsiband
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Huikon veljekset, Agents & Jorma Kääriäinen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Finlanders, Yönkulkijat & Essi Leppäkoski
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Omega & Eija Kantola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Mistral & Anne Mattila, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Boheme & Eija Koriseva, Marjorie
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Swingers
Särkkä (Punkalaidun)
Federal & Maarit Peltoniemi, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä, Syke

To 20.5.2004

Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Jokerit Company, Yölintu
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Korsuorkesteri
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Euroset & Seppo Salminen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tiina Räsänen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Vanha mylly
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat

Pe 21.5.2004

Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Syke, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Tapio
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Mistral & Anne Mattila, Pelurit & Virpi Piippo
Ravintola Järvenpään Casino
Freelance
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Jokerit Company, Yölintu
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Pekkaniskan Pojat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juhamatti & Paletti
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Taikakuu & Maarit Merikare, Karisma
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ooperi (Kortela, Rauma)
Souvarit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Fortuna & Jukka Ruusumaa, Beatmakers, Arja Koriseva
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Juha Vartiainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Huikon veljekset, Taivalkunta Beat
Uittamo paviljonki (Turku)
Korsuorkesteri
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

La 22.5.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Tornados & Ari Klem
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Diesel & Markku Aro
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
San Marino ja Linda
Hangan lava (Hankasalmi)
Yölintu, Baroque & Marika Paavola, avajaiset
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Reino Jalonen ja Kangastus
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Horizone & Tapani Kansa
Huvilintu (Raisio)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo, Agents & Jorma Kääriäinen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Teuvo Oinas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Neliapila & Merja Raski, Riku Lätti
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Väliaikainen, Elysee & Erkki Räsänen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Kari Hautasaaren yhtye
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Joukon jatkot
Ravintola Järvenpään Casino
Freelance
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Sinikka Toivonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hyvät herrat
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Norolan Pojat, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Tulipunaruusut, Fortuna & Arja Koriseva
Käenkoskikeskus (Parkano)
Souvarit, Alaska-kvintetti
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Kauko Simonen & Janne Ahonen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 euroa
Huikon veljekset
Lomakouhero (Karstula)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Korsuorkesteri, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Varjokuva
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Mäntsälän lava
Mekka & Paula Koivuniemi, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Sesam & Antti Raiski, Koivu & Marita Taavitsainen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Masa Niemi
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
HillStreet & Heidi Kukkula, Mamba
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Puolankajärven leirintäalue (Puolanka)
Harri ja Coronet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Juha Vartiainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Satellites
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Anneli Mattila & V.I.P., Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Öiset kitarat, Federal & Maarit Peltoniemi
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Markus Sextet
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Noiser & Kari Piironen, Sounders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Meriitti & Pia Lång, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Rosso & Tarja Lunnas, Swingers
Valtatie 2 (Harjavalta)
Matti ja Teppo
Ravintola Yölintu (Jyväskylä)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Syke, Nilzons
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila, Unelmavävyt

Su 23.5.2004

Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Tanssiorkesteri Helmi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Köpi Koski ja Projekti
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Esko Rahkonen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Iltatuuli & Kalle Koo
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Kari Vepsä & Onnenmaa

Ti 25.5.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders
Imatran kylpylä
Castel & Mika Honkanen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Öiset kitarat, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taikakuu

Ke 26.5.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Pertti Niemi & Odessa
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Juhonpojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Venus
Ikaalisten kylpylä
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 12:00--16:00
Sateenkaari
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Souvarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders
Särkkä (Punkalaidun)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Baroque & Marika Paavola

To 27.5.2004

Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Unelmavävyt, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Korsuorkesteri
Turun VPK
New Style & Heidi Brunila

Pe 28.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Trio Marino
Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Finlanders, Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Elysee & Erkki Räsänen
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Fortuna & Arja Koriseva
Ravintola Järvenpään Casino
Flamingo & Jari Grek
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Fernet & Tomi Markkola, Mistral & Anne Mattila
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Souvarit
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Syke
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Kerosiini & Jouni Keronen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jaguar & Mikko Kilkkinen, Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Taikakuu
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Myrskylintu & Vesa Ollinmäki
Uittamo paviljonki (Turku)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Varuboden-areena (Kirkkonummi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Susan Sonntag

La 29.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Hannu Kattilakoski
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Perfidia
Hangan lava (Hankasalmi)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Rami Rafael
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taifun & Reijo Taipale
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kukka-Maaria Ahonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Huvilintu (Raisio)
Rantarolex & Ari Rantanen, Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Syke
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Janne Ahonen
Ravintola Järvenpään Casino
Flamingo & Jari Grek
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, San Marino
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Wähäkosket
Kiparkatti (Myrskylä)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Juhamatti & Paletti
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Fortuna & Arja Koriseva, NeljänSuora, Jukka Ruusumaa
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Varjokuva, Baroque & Marika Paavola
Käenkoskikeskus (Parkano)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Pekkaniskan Pojat
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 11 euroa
Riemuradio, Tarja Leijonin yhtye
Liperin lava
Maija Muikku ja Helluntaiheilat
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Humanders & CatCat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
FBI Beat, Mantsuria
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Satellites
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mexican
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Seppo Tammilehto
Mäntsälän lava
Koivu & Marita Taavitsainen, Kari Tapio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Tulipunaruusut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Port Payè & Riku Lätti
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Myrskylintu & Vesa Ollinmäki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Tanssiorkesteri Helmi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Diesel & Markku Aro, Taivalkunta Beat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Suomi-yhtye, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen & avajaiset
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Taikakuu, Twisters & Taija Riihimäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssin Huumaa & Kari Piironen
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät, Pelurit & Virpi Piippo
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Kauko Simonen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fernet & Tomi Markkola, Mistral & Anne Mattila
Valtatie 2 (Harjavalta)
Raider
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Norolan Pojat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Suomirytmi & Heikki Ilmonen, Jaguar & Mikko Kilkkinen

Su 30.5.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--22:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Vitoset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Jussi Niemen yhtye & Päivi Kautto-Niemi
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Diesel & Markku Aro
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Öiset kitarat
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Valentinot & Rami Rafael
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Markus Sextet
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Finlanders
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Koivu & Marita Taavitsainen
Uittamo paviljonki (Turku)
Kari Vepsä & Onnenmaa

Ma 31.5.2004

Ikaalisten kylpylä
Solaris

Ti 1.6.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Valentinot & Rami Rafael
Ikaalisten kylpylä
Solaris
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taikakuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ässät
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Riemuradio, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Ke 2.6.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Vieno Kekkonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Hamlet & Saija Varjus
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markus Sextet, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä
Fortuna & Arja Koriseva
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta, Agents & Jorma Kääriäinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Tapio
Särkkä (Punkalaidun)
Finlanders, Oo la laa & Kristiina Mäki
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Myrskylintu & Vesa Ollinmäki

To 3.6.2004

Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Kari Lindqvist
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Anneli Mattila & V.I.P., Noiser
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Unelmavävyt, Virve Parkkonen, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio

Pe 4.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Sinikka Toivonen
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori)
Karaoke
Huviranta (Virtasalmi, Pieksämäki)
Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Annika Eklund
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yölintu
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--02:00
Fortuna & Arja Koriseva, Markus Sextet
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Finlanders
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sonetti & Heikki Kotila
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Timangi, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Lomakouhero (Karstula)
Mistral & Anne Mattila
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Väliaikainen
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Mia Leivo
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tanssiorkesteri Helmi, Diesel & Markku Aro
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Savannah, Syke
Tanhuhovi (Lohja) 21:00--01:45
T'rio Grande
Uittamo paviljonki (Turku)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo, Risto Nevala

La 5.6.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Jasmin Mäntylä
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Minor & Markus Kuusisto
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Gunnar Taipaleen yhtye
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Exset
Hangan lava (Hankasalmi)
Fortuna & Arja Koriseva
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Koivu & Marita Taavitsainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tasaraha
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Huvilintu (Raisio)
Noiser, Oo la laa & Kristiina Mäki
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kake Randelin
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 19:00--02:00
Lumipallo & Kari Hirvonen, Tanssikengät & Teuvo Oinas, avajaiset, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Charlies, Masa Yards
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Lavakeisarit & Aarre Loukkola, Reetta Oja-Lipasti
Kiparkatti (Myrskylä)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Öiset kitarat, Harlemin ruusu
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Johnny Guitars
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Fernet & Tomi Markkola, Humanders & CatCat
Käenkoskikeskus (Parkano)
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Köpi Koski ja Projekti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 11 euroa
Havanna & Raimo Piipponen
Liperin lava
Elysee & Erkki Räsänen
Lomakouhero (Karstula)
Suomi-yhtye
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Haku päällä -festivaali, Mustat kitarat & Katja Hirvonen, Kerosiini & Jouni Keronen
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Turhat Jätkät & Kaija Pohjola & Mika Peltoniemi
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Voimaorkesteri
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, Anniina Mattila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Juha Vartiainen & Variaatio, Saija Tuupanen & Fantasia & Tornados & Arto Nuotio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Unto Satoranta
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Väliaikainen
Mäntsälän lava
Finlanders, FBI Beat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Cafe Dynamite & Frederik
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Yölintu
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Hannu Viitalan yhtye
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Haku päällä -festivaali, Väriloiste
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Sesam & Antti Raiski
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Galaxie
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
A. Aallon rytmiorkesteri, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Petoman & Katri Helena, Markus Sextet
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Tanssiorkesteri Helmi, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sami Keskitalo & Tropicana, Violetta
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Anneli Mattila & V.I.P., Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:45
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala, T'rio Grande
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Syke
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu & Tarmo Malila, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
The Boys, Agents & Jorma Kääriäinen, Kitarayhtye Yön äänet
Valtatie 2 (Harjavalta)
NeljänSuora
Varuboden-areena (Kirkkonummi)
Graniitti & Rainer Bollström, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Kari Piironen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Okalinnut
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Diesel & Markku Aro, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Su 6.6.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Mistral & Anne Mattila
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Timanki
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Horizone & Tapani Kansa
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Finlanders
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Tuliset & Hannu Palo
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
NeljänSuora
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Taifun & Reijo Taipale
Tanhuhovi (Lohja) 10:00--14:00
Levyt
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Uittamo paviljonki (Turku)
Rosso & Tarja Lunnas

Ma 7.6.2004

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Mistral & Anne Mattila
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Sami Keskitalo

Ti 8.6.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kari Tapio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Saija Tuupanen & Fantasia & Tornados & Arto Nuotio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Lomakouhero (Karstula)
Diesel & Markku Aro
Pyhäsalmen lava
Reija Kortet & Dolores, Taikakuu, naistentanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kuutamo
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Anneli Mattila & V.I.P.

Ke 9.6.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Tulipunaruusut
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikakuu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mutkattomat & Eki Jantunen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Väriloiste
Ikaalisten kylpylä
Rosette & Tiina Ruuska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Finlanders
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00, 10 euroa
NeljänSuora, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Petoman & Katri Helena
Särkkä (Punkalaidun)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Kari Tapio

To 10.6.2004

Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Finlanders
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Yölintu
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Seppo Lankinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Annika Eklund
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Fernet & Tomi Markkola
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Kaija Pohjola

Pe 11.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Pia Lång
Esakallio (Somero) 21:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Mistral & Anne Mattila
Harjulan lava (Hollola)
Timanki
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Finlanders
Härmän Kylpylä (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ikaalisten kylpylä
Charlies, FBI Beat, NeljänSuora
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
La Strada & Anita Hirvonen, Rovers & Kake Randelin
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Tulipunaruusut, Omega & Eija Kantola
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Agents & Jorma Kääriäinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Federal & Maarit Peltoniemi
Lomakouhero (Karstula)
Panorama & Petrus Lesonen, Marion Rung, esiintyjä avoin
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Channel Four, Anneli Mattila & V.I.P.
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Suomi-yhtye
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Yölintu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Rosette & Tiina Ruuska, A. Aallon rytmiorkesteri, tanssikenkien myynti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Huikon veljekset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Annika Eklund
Uittamo paviljonki (Turku)
Lumipallo & Kari Hirvonen

La 12.6.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Port Payè & Meiju Suvas
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Savannah
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Antti Vainion yhtye
Hangan lava (Hankasalmi)
Channel Four, Charlies
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Jokiset, Aki Hietala
Huvilintu (Raisio)
Valentinot & Rami Rafael, Monaco & Ari Klem
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Öiset kitarat, Oo la laa & Kristiina Mäki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, tanssikenkien myynti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Fernet & Tomi Markkola
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Elysee & Erkki Räsänen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hyvät herrat, Keijo Rahnasto, Anniina Mattila
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Norolan Pojat, Valot & Janne Valtonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sonetti & Heikki Kotila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Menox & Petri Ritari, Omega & Eija Kantola
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Jokerit Company, Yölintu, Jenni Mäkikalli
Käenkoskikeskus (Parkano)
Köpi Koski ja Projekti, A. Aallon rytmiorkesteri
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Linnut & Arja Havakka, Kari Raution yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Liperin lava
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Lomakouhero (Karstula)
Markus Sextet & Tauski Peltonen
Maaningan kasino 20:00--03:00, 10 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet & Timo Turunen & Johanna Piipponen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Nelinpeli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Voitto Takanen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tanssin Huumaa, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Mäntsälän lava
Pyrstötähti & Henri Hurme, Sata kitaraa & Antti Huovila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Mekka & Paula Koivuniemi, Polarset
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Finlanders, Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tanssiorkesteri Helmi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taikakuu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Lapponia & Niina Päivänurmi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Amado & Ake Pääkkö
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Noiser, Kari Piironen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Feelings
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI Beat, Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Saija Vikman ja Nurkanvaltaajat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kari Isola ja Yön tähdet & Kauko Simonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Rosso & Tarja Lunnas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tanhuhovi (Lohja)
Janne Ahosen yhtye
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Jorma Kotilaisen yhtye, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jatsarit & Merja Ryyti & Keijo Minerva
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Seilarit & Jasmin Mäntylä
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Menneisyyden vangit
Varuboden-areena (Kirkkonummi)
Danny, Nicklas Grönholm
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Suomi-yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Union & Vesa Toivonen, Eino Grön

Su 13.6.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Markus Sextet
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Janne Ahosen yhtye
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Finlanders
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Rosso & Tarja Lunnas
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Mistral & Anne Mattila
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Varjokuva
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Charlies
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Omega & Eija Kantola
Uittamo paviljonki (Turku)
Channel Four

Ma 14.6.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Norolan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
NeljänSuora
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Nelinpeli & Kaija Lustila

Ti 15.6.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Juhamatti & Paletti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Lomakouhero (Karstula)
Yölintu
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Rosso & Tarja Lunnas, Unelmavävyt, SMORK-voittaja 2004, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Pyhäsalmen lava
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Norolan Pojat, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Niskalenkki

Ke 16.6.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Yölintu
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos, Kai Törmä, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pelurit & Virpi Piippo
Ikaalisten kylpylä
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
FBI Beat & Markus Törmälä, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Mekka & Paula Koivuniemi, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Särkkä (Punkalaidun)
Mistral & Anne Mattila, Jaguar & Mikko Kilkkinen

To 17.6.2004

Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Yölintu
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Unelmavävyt, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus, naistentanssit
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Kari Lindqvist
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Baroque & Marika Paavola
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Rosso & Tarja Lunnas
Turun VPK
New Style & Heidi Brunila

Pe 18.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Villisydän & Sanna Pietiäinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Agents & Jorma Kääriäinen
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Mika Raittilan yhtye
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori)
Karaoke
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Taikakuu
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Jaguar & Mikko Kilkkinen, Laura Hihnala
Ravintola Järvenpään Casino
Omega & Eija Kantola
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Finlanders
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Jani Rinne & Charter's
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nina Koivisto, Hannu Kattilakoski
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Mistral & Anne Mattila, Markus Sextet
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Fortuna & Arja Koriseva, Jukka Ruusumaa
Lomakouhero (Karstula)
Anneli Mattila & V.I.P.
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Tulipunaruusut
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Tasaraha
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sierra & Essi Leppäkoski, Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Channel Four
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
The Five Comets & Kim Brown, Kanarian Mikki
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tapani Kansa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 0 euroa
Öiset kitarat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Voimaorkesteri
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Karjalan pojat

La 19.6.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Bolero
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Janne Ahosen yhtye
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Ässät
Hangan lava (Hankasalmi)
Sylvia, Agents & Jorma Kääriäinen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Horizone & Tapani Kansa
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio)
Jojo & Jaana Lammi
Huvilintu (Raisio)
Valot & Janne Valtonen, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Diesel & Markku Aro, Misty & Virve Parkkonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Yölintu
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Anneli Mattila & V.I.P., Finlanders, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, tanssikenkien myynti
Jänteen halli (Kiuruvesi)
Helli Uusitalo ja Unikuva
Ravintola Järvenpään Casino
Jamset & Antti Vanninen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Hyvät herrat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
NeljänSuora
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Raiders & Marko Lahti
Kettulan pirtti (Kettula, Salo)
Antti Vainion yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Savannah
Kiparkatti (Myrskylä)
Koivu & Marita Taavitsainen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Mantsuria, Kapriisi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nelinpeli
Kuhmon Kelo
Sonetti & Heikki Kotila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Taivalkunta Beat, Eino Grön
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Liperin lava
Valentinot & Rami Rafael
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Rainer Bollström
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Noiser, Hannu Mahlamäki ja Sunset, Kari Piironen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taikakuu, Pelurit & Virpi Piippo
Mieluskylän ns (Mieluskylä, Haapavesi) 20:00--00:30, 5 euroa
Karaoke
Mustikkavuoren lava (Ähtäri)
Flamingo & Jari Grek
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Laila ja Olavi -laulukilpailu & Essi Leppäkoski
Mäntsälän lava
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Anita Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Lumipallo & Kari Hirvonen, Petoman & Katri Helena
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Öiset kitarat, Bonus
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Nocturne & Timo Turunen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Velihopeat, Kanarian Mikki
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Bolero 1 & Lea Laven
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hacienda
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Väliaikainen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Voimaorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Mutkattomat & Eki Jantunen, Mistral & Anne Mattila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Markus Sextet, Wind, juhlatanssit
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Channel Four, Esko Rahkonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Boheme & Eija Koriseva
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Polar & Päivi Nieminen
Tanhuhovi (Lohja)
Nostalgiaorkesteri, Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Tasaraha
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Exset, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Reija Kortet & Dolores, Joyride & Tiina Saarivuori, Sesam & Antti Raiski
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Hannu Palo
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Roxie, Vikingarna
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Omega & Eija Kantola, Tanssikengät & Teuvo Oinas

Su 20.6.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Varjokuva
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Harri ja Coronet
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Amor-kvartetti
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Foxpop, Agents & Jorma Kääriäinen
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Taikakuu
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Saija Tuupanen & Tornados
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Lumipallo & Kari Hirvonen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Federal & Maarit Peltoniemi, Taivalkunta Beat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Mistral & Anne Mattila
Uittamo paviljonki (Turku)
Finlanders

Ti 22.6.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Lomakouhero (Karstula)
Taikakuu
Pyhäsalmen lava
Seinäruusut & Johanna Pakonen, naistentanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, naistentanssit

Ke 23.6.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Channel Four
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Suomi-yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rita Heiter & Mexican, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Susanna Sakko & Onnenpotku
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Finlanders
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00, 10 euroa
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Särkkä (Punkalaidun)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo

To 24.6.2004

Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Agents
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Boogie, naistentanssit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Velleri
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, Foxpop

Pe 25.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Minor
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Taifun & Juha Mäkinen, Harlem & Saija Varjus, Erkki Friman & Reijo Taipale
Haapajärven kasino
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Mantsuria
Hangan lava (Hankasalmi)
Elysee & Erkki Räsänen, Kuuhanka Beat
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
FBI Beat & Markus Törmälä, Oo la laa & Kristiina Mäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Port Payè & Meiju Suvas, Tuliset & Hannu Palo
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Jokiset
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Väliaikainen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Beatmakers, Anniina Mattila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Meriitti & Pia Lång
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--02:00
Ceres
Kauniston lato (Urjalankylä, Urjala)
Mainio & Kaija Pietilä
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Juha Vartiainen & Variaatio
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--03:00, 13 euroa
Reija Kortet & Dolores, Tanssiorkesteri Helmi
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Diesel & Markku Aro, Mistral & Anne Mattila
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--02:00, 0 euroa
Jouko Keskinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Taikakuu, Rosso & Tarja Lunnas, Taivalkunta Beat, Humanders & CatCat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Fernet & Tomi Markkola, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa)
Usko Lahtisen yhtye & Pasi Lehtola
Liperin lava
Varjokuva
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Seita
Lomakouhero (Karstula)
Hidalgot, Sata kitaraa & Antti Huovila, Myrskylintu & Vesa Ollinmäki
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--03:00
Omega & Eija Kantola, Ilpo Karinen
Maaningan kasino 20:00--03:00, 12 euroa
Colibri, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mekka & Paula Koivuniemi
Molpen paviljonki (Molpe, Korsnäs)
San Marino ja Linda
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--02:00, 13 euroa
Harri Saksan yhtye & Berit
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Sesam & Antti Raiski
Mäntsälän lava
Koivu & Marita Taavitsainen, Johnny Guitars, Matti ja Teppo
Mäntyniemi (Lyttylä, Pori)
Jojo & Jaana Lammi
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Pohojanmaan Poikamiehet & Kauko Simonen & Laura Hihnala & Jenni Ahola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Rovers & Kake Randelin, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Huikon veljekset, Noiser & Timo Turunen, Valentinot & Rami Rafael
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Villi yö
Orimattilan Kehräämö
Johanna Rantsi
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 12 euroa
Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Kultaiset Tähdet, Tanssin Huumaa
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Iltarusko
Piippolan ns (Piippola, Siikalatva)
Pelurit & Virpi Piippo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Tasaraha, Agents & Jorma Kääriäinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Öiset kitarat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Saija Tuupanen & Tornados, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--02:00
Väriloiste
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Into Mieli Set
Tanhuhovi (Lohja)
Syke
Uittamo paviljonki (Turku)
Semites, Baroque & Marika Paavola
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Nelinpeli, Hurlumhei & Katja Höyhtyä
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Voimaorkesteri, Finlanders
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Kari Piironen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Kimara & Väinö Korsu
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Niina Päivänurmi
Väätäiskylän lava (Väätäiskylä, Multia)
Ari Kuivalaisen yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Graniitti & Rainer Bollström
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--02:00, 10 euroa
Toni Mikaelin veljesyhtye & Kari Kuronen

La 26.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Sebastian Ahlgren
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Tommys & Nilzons & Johan Becker
Hangan lava (Hankasalmi)
Tulipunaruusut
Havula (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Sonetti & Heikki Kotila
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Euroset & Seppo Salminen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teuvo Valo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen)
Norolan Pojat
Huvilintu (Raisio)
Eino Grön
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Baroque & Marika Paavola, N.Y.T.
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Valentinot & Rami Rafael
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Mekka & Paula Koivuniemi, Tuliset & Hannu Palo
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Sata kitaraa & Antti Huovila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Saija Tuupanen & Tornados, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Simo ja Humppasouvarit
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Mika Tarkkosen yhtye & Eija Sinikka
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Kari Piironen, Nina Koivisto & Hannu Kattilakoski
Kaipolan paviljonki (Sulkava)
Duo yx + yx
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Rovers & Kake Randelin, Harlem & Saija Varjus
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Top Ten & Mika Rajala
Kalvitsan lava (Kalvitsa, Mikkeli)
Juha Vartiainen & Variaatio
Kiparkatti (Myrskylä)
Bueno 1
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Maarit Merikare
Kreivinkallio (Pitkäkoski, Miehikkälä)
Taifun & Reijo Taipale
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi, Juha Hildén
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00, 12 euroa
Alaska-kvintetti
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Öiset kitarat, Horizone & Tapani Kansa
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--02:00, 0 euroa
Jouko Keskinen
Kylätalo Vepari (Pälkäne)
Sinikka Toivonen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Pohjantähti & Danny & Mikko Salmela, Pohjantähti-kvintetti
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ässät, Jokerit Company & Jenni Mäkikalli & Vesa Myllyviita
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Mistral & Anne Mattila, Anniina Mattila
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Dynamo & Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Atlantis & Janne Joki
Liperin lava
Noiser & Risto Nevala
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Duo Sami Soininen
Lomakouhero (Karstula)
Rosso & Tarja Lunnas & Marko Tuovinen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Hyvät herrat
Maaningan kasino 20:00--03:00, 12 euroa
NeljänSuora, Graniitti & Rainer Bollström
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Solistiorkesteri T.Miller
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Semites, Laura Hihnala
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Jojo & Jaana Lammi
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Ananas & Esa Nummela, Raimo Piipponen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:30
Varjokuva
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Harlemin ruusu
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Mäntsälän lava
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Elysee & Erkki Räsänen, Oo la laa & Kristiina Mäki
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Korsuorkesteri, Nelinpeli & Kaija Lustila
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Reija Kortet & Dolores, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Helli Uusitalo ja Unikuva & Tuija Laine
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Port Payè & Meiju Suvas
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
FBI Beat & Markus Törmälä
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--01:30, 12 euroa
Jorma Kuukkulan yhtye & Eila Pienimäki & Kauko Simonen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Sateenkaari & Pentti Kumpulainen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Esko Rahkonen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Annika Eklund
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Yölintu
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Bolero 1 & Lea Laven, Beatmakers
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 20:00--01:30, 12 euroa
Sesam & Antti Raiski, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Suomussalmen ns
Hurlumhei
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sway, Yöjuoksu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Boogie
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Bolero, Panorama & Petrus Lesonen, Marion Rung
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Seppo Hietala
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--02:00, 12 euroa
Niskalenkki & Matti Esko
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Antti Vainion yhtye
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--02:00
San Marino ja Linda
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Kaikko Band & Riikka Raukola, Monaco & Ari Klem
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--02:00, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sirius, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Voimaorkesteri, Omega & Eija Kantola, Periferia
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Diesel & Markku Aro
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--02:00
Yötaivas, Mantsuria
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Esko Sartolahden yhtye
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Solistiyhtye Jermut & Ilkka Halonen
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Timo Turunen
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Nickes, Tendoz
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
La Strada & Anita Hirvonen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Su 27.6.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--24:00
Tanssiorkesteri Helmi & Arja Havakka
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Väliaikainen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Charlies, Tulipunaruusut
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä, Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Valot & Janne Valtonen, Agents
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Syke, Taivalkunta Beat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Juha Vartiainen & Variaatio
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Taikakuu
Uittamo paviljonki (Turku)
Valentinot & Rami Rafael

Ma 28.6.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Channel Four
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Hannu Viitalan yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Susanna Sakko & Onnenpotku

Ti 29.6.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Huikon veljekset
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Anneli Mattila, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Jasmin Mäntylä, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Federal & Maarit Peltoniemi
Lomakouhero (Karstula)
Seireenit
Pyhäsalmen lava
Yölintu, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tarmo Malila ja Täysikuu & Tarmo Malila, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette & Tiina Ruuska

Ke 30.6.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Korsuorkesteri
Evijärven alapään ns 21:00--01:30
Maxells & Helene Nylund, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Heikki Taimen yhtye, Tuomo Vihermaa, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Bolero 1 & Lea Laven
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit, Trio Bravo
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
NeljänSuora
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00, 11 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 12:00--16:00
Linnut & Arja Havakka
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Syke, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mekka & Paula Koivuniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Fernet & Tomi Markkola, Sinikka Toivonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Mistral & Anne Mattila
Särkkä (Punkalaidun)
Fortuna & Arja Koriseva, Monaco & Ari Klem

To 1.7.2004

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Jet-Set, Pepe Enroth
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Jokerit Company, Yölintu, Jenni Mäkikalli
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Harlem & Saija Varjus, Esko Rahkonen, naistentanssit
Käenkoskikeskus (Parkano)
Souvarit
Maaningan kasino 20:00--01:00, 10 euroa
Jaguar & Mikko Kilkkinen, naistentanssit
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Fernet & Tomi Markkola
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Mistral & Anne Mattila
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, naistentanssit

Pe 2.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
FBI Beat & Markus Törmälä, Omega & Eija Kantola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Syke
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Sierra & Essi Leppäkoski
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Panorama & Petrus Lesonen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Erkki Junkkarinen
Ravintola Järvenpään Casino
Raiders & Marko Lahti
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Souvarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Anneli Mattila & V.I.P., Diesel & Markku Aro
Kauhajoen kasino
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Bolero
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Saija Tuupanen & Tornados
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hacienda
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Reija Kortet & Dolores
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:02--02:00
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Voimaorkesteri,
Lomakouhero (Karstula)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:30
Rosette & Tiina Ruuska
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Pelimannipäivät
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Berit
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Suomi-yhtye
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Myrskytuuli
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Channel Four, Korsuorkesteri
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Öiset kitarat
Pyhäsalmen lava
Bolero 1 & Lea Laven, N.E.M.O
Raanujärven Loimu (Raanujärvi, Ylitornio)
Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ramona
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 11 euroa
NeljänSuora
Uittamo paviljonki (Turku)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Unelmavävyt

La 3.7.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Baroque & Marika Paavola
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Boogie
Esakallio (Somero)
Antti Vainion yhtye
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Väriloiste
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Sami Keskitalo, Tropicana
Hangan lava (Hankasalmi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Nostalgiaorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssin Huumaa, Berit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Diesel & Markku Aro
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen)
Kerosiini & Jouni Keronen, Jasmin Mäntylä
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Exset & Petri Ritari
Huvilintu (Raisio)
Souvarit
Huviniemi (Tohmajärvi)
Sesam & Antti Raiski
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30, 12 euroa
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Myrskytuuli
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Fernet & Tomi Markkola
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Channel Four, Linnut & Arja Havakka, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jänteen halli (Kiuruvesi)
Ceres
Ravintola Järvenpään Casino
Raiders & Marko Lahti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Tanssiorkesteri Helmi, NeljänSuora
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Mekka & Paula Koivuniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Annika Eklund
Kiikoisten seurojentalo (Tervahauta, Kiikoinen, Sastamala)
Juha-Pekka Boelius, Kiikoisten Purpuri, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Kari Harju band & Jari Välimäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hacienda
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Atomi, Päivi Luoma
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--01:00, 9 euroa
Juha Hildén
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Da Capo & Elisa Salo, Timo Turunen & Kukka-Maaria Ahonen & Laura Hihnala
Käenkoskikeskus (Parkano)
Skylarks, The Five Comets & Kim Brown & Jan Rohde
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Cityfox
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Avenue & Anniina Mattila
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Norolan Pojat
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Pelakuu
Liperin lava
Saija Tuupanen & Tornados
Lomakouhero (Karstula)
Satellites, Kirsi Ranto
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Tanssin Huumaa & Kari Piironen, Janne Huttunen & Piritta Saviniemi, tanssikilpailu
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Tulipunaruusut
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P., Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Port Payè & Meiju Suvas, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Mullin lato (Juva)
Jussi Seppänen ja Dominou
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Pelimannipäivät
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Eino Grön
Mäntsälän lava
Reija Kortet & Dolores, Horizone & Tapani Kansa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Safir & Johanna Debreczeni, Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Petoman & Katri Helena, Swingers
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Bolero 1 & Lea Laven
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Jussi & The Creamers
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Yölintu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Foxpop & Risto Nevala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Veijarit
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Charlies
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
La Strada & Anita Hirvonen, Graniitti & Rainer Bollström
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Taivalkunta Beat, Koivu & Marita Taavitsainen, härkäjuhlat
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
The Boys, Agents & Jorma Kääriäinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Korsuorkesteri
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Duo Bolero
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Essi Leppäkoski & Pauli Virta, J. Eskelinen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Tapani Luojuksen yhtye & Unto Satoranta
Uittamo paviljonki (Turku)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Capella
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Nelinpeli, Monaco & Ari Klem
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Seita
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Kari Hirvonen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Härkätie
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Taikakuu, Esteri

Su 4.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 18:00--24:00
Bolero
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Kaipolan paviljonki (Sulkava)
Korsuorkesteri
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Union & Vesa Toivonen
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Tulipunaruusut
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Petoman & Katri Helena
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Graniitti & Rainer Bollström
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Pohjola
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 0 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä, Jenkka-Jazz
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
NeljänSuora
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
FBI Beat & Markus Törmälä
Uittamo paviljonki (Turku)
Kari Piironen
Vehkajärven Touhula (Vehkajärvi, Kangasala)
Sinikka Toivonen
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 20:00--01:00, 10 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--01:00, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados

Ma 5.7.2004

Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä, konsertti
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Charlies
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 20:00--01:00, 10 euroa
Suomi-yhtye

Ti 6.7.2004

Esakallio (Somero)
Diesel & Markku Aro, Mamba
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 19:00--24:00
Omega & Eija Kantola
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Tapani Kansa, Jasmin Mäntylä, konsertti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
La Strada & Anita Hirvonen, Unelmavävyt, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Liperin lava
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Lomakouhero (Karstula)
Koivu & Marita Taavitsainen
Mäntsälän lava
Mistral & Anne Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Pyhäsalmen lava
Charlies, Susanna Sakko & Onnenpotku, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Port Payè & Meiju Suvas

Ke 7.7.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Linnut & Arja Havakka
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 11 euroa
Ilpo Karinen, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Charlies
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:00--01:00
Karaoke
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mistral & Anne Mattila
Ikaalisten kylpylä
Sesam & Antti Raiski
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Juhamatti & Paletti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Dimitri Sjöberg
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Rookies & Tarja Haapalainen
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Riemuradio
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Fernet & Tomi Markkola, Hacienda
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Koivu & Marita Taavitsainen, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Anneli Mattila & V.I.P., Taikakuu, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fortuna & Arja Koriseva
Särkkä (Punkalaidun)
Noiser & Risto Nevala, Rosso & Tarja Lunnas

To 8.7.2004

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Merja Raski
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Agents & Jorma Kääriäinen, naistentanssit
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Maaningan kasino 20:00--01:00, 10 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Petoman & Katri Helena
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Varjokuva, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Suomi-yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Souvarit, naistentanssit

Pe 9.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Trio Mäntyniemi
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Taikakuu, Boogie
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Fiilarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teuvo Oinas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala, Marion Rung
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Mekka & Paula Koivuniemi, NeljänSuora
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Korsuorkesteri
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Jokerit Company, Yölintu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Rosso & Tarja Lunnas
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Helli Uusitalo ja Unikuva
Lomakouhero (Karstula)
FBI Beat & Markus Törmälä
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rainer Bollström
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Esteri
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Havanna & Raimo Piipponen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Charlies
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Linnut & Arja Havakka, Vonkamiehet & Pepe Enroth
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
CatCat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Valentin & Olavi Luostari
Puolankajärven leirintäalue (Puolanka)
Harri ja Coronet
Pyhäsalmen lava
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Avenue & Anniina Mattila
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Sierra
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 11 euroa
Flamingo & Jari Grek
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Varjokuva

La 10.7.2004

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 19:00--03:00
Poutahaukat & Marko Haavisto, , Twisters & Taija Riihimäki, Tehosekoitin, Virtanen, Menneisyyden vangit & Virve Rosti, Hanna Pakarinen
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Jaana Pöllänen
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Trio Mäntyniemi
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Port Payè & Meiju Suvas, 50-vuotisjuhlatanssit
Hangan lava (Hankasalmi)
Fernet & Tomi Markkola, heinärieha
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Sami Keskitalo & Kari Isola ja Yön tähdet, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Väriloiste
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Petoman & Katri Helena
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Hurlumhei & Jari Partanen
Huvilintu (Raisio)
Bolero 1 & Lea Laven, Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Varjokuva, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Atomi, Päivi Luoma
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Valentinot & Rami Rafael, Monaco & Ari Klem, Jukka Kuoppamäki
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Norolan Pojat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Taikakuu, Nocturne & Timo Turunen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Karhula (Kouva, Pudasjärvi)
Pelurit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Baroque & Marika Paavola
Kiparkatti (Myrskylä)
Federal & Maarit Peltoniemi
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Mia Leivo & Pequeno, Taivalkunta Beat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Kukka-Maaria Ahonen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Tulipunaruusut, A. Aallon rytmiorkesteri
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Meininki & Johanna Siekkinen, Rentun ruusut
Käenkoskikeskus (Parkano)
FBI Beat & Markus Törmälä, Yöperhonen & Jaana Kurhela
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Juhamatti & Paletti
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Lasse Könösen orkesteri & Teuvo Valo
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Jämijärven Pelimannit
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Alaska-kvintetti
Liperin lava
Mantsuria
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Esko Rahkonen
Lomakouhero (Karstula)
HillStreet & Heidi Kukkula, Mamba
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Öiset kitarat, Halavatun papat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Rainer Bollström
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tiikerihai
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Mäntsälän lava
Channel Four, Souvarit
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Neliveto, Tähdet & Marko Tuovinen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
NeljänSuora
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Petri Ritari
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Joukon jatkot & Riku Lautala
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Valentin & Olavi Luostari
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Korsuorkesteri
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori)
Mainio & Kaija Pietilä
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Anniina Mattila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Paavo Heiskanen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Myrskytuuli, Mistral & Anne Mattila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg & Jyrki Kallio, Boogie
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Horizone & Tapani Kansa
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:00
Manne Majan yhtye
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 10 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Sonus
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Boheme & Marjorie & Eija Koriseva
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro, Syke, The Spectre
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Nelostie & Jaska Mäkynen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Kimara & Väinö Korsu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Mekka & Paula Koivuniemi, Swingers

Su 11.7.2004

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 19:00--02:00
Charlies, Agents, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen, Mamba, Private Line, Viikate, Maija Vilkkumaa
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--24:00
Tanssiorkesteri Helmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Istanbul
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
FBI Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Korsuorkesteri, Mestari Orikanto
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Petoman & Katri Helena
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Taikakuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Markku Harjunpää & Tuula Heikkilä
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Violetta & Jussi Huru
Rämsöö (Vesilahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Juha Vartiainen & Variaatio, A. Aallon rytmiorkesteri
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Uittamo paviljonki (Turku)
Souvarit
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00
Yölintu
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Mats Bergmans
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--01:00, 10 euroa
Tähdet & Marko Tuovinen

Ma 12.7.2004

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 19:00--02:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Fortuna & Arja Koriseva, Sata kitaraa & Antti Huovila, Neljä ruusua, Apulanta, kirkastusjuhlat
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Koivu & Marita Taavitsainen, Jasmin Mäntylä
Ikaalisten kylpylä
Marko Tuovinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
FBI Beat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski

Ti 13.7.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Varjokuva, Jean S
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 19:00--24:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Yölintu, Unelmavävyt, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Liperin lava
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakouhero (Karstula)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Syke
Mäntsälän lava
FBI Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Pyhäsalmen lava
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Jari Vähäkoski, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Korsuorkesteri, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Bolero 1 & Lea Laven

Ke 14.7.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Havanna & Raimo Piipponen
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 11 euroa
Noiser & Risto Nevala, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:30--01:00
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosso & Tarja Lunnas
Ikaalisten kylpylä
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--24:00, 12 euroa
Bolero 1 & Lea Laven
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Korsuorkesteri
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Koivu & Marita Taavitsainen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Lomakouhero (Karstula)
Syke
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tapani Kansa
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Souvarit, Foxpop, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Mekka & Paula Koivuniemi, Öiset kitarat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
A. Aallon rytmiorkesteri, Kari Hirvonen
Särkkä (Punkalaidun)
Saija Tuupanen & Tornados, Diesel & Markku Aro
Uittamo paviljonki (Turku)
Teuvo Oinas

To 15.7.2004

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Seireenit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Jasmin Mäntylä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Souvarit, Johnny Guitars, naistentanssit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Katri Helena, Seppo Niemi, naistentanssit
Käenkoskikeskus (Parkano)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Agents
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 0 euroa
Karaoke
Lomakouhero (Karstula)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Maaningan kasino 20:00--01:00, 12 euroa
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
A. Aallon rytmiorkesteri, Villi yö
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Yölintu, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Koivu & Marita Taavitsainen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Kari Hirvonen
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
HillStreet
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Tuula Heikkilä
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit

Pe 16.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 10 euroa
Lavakeisarit
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Rytmiset, Johanna Debreczeni
Harjulan lava (Hollola) 20:00--01:00, 8 euroa
Olli Mäkelän yhtye
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Senjos
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Rosette & Tiina Ruuska, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kaija Pohjola
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Hirvonen
Ravintola Järvenpään Casino
Prisma
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Norolan Pojat, Union & Vesa Toivonen, Agents
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Nelinpeli, Jean S
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Souvarit, Johnny Guitars
Lomakouhero (Karstula)
Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:30
Beatmakers
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Syke
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Havanna & Raimo Piipponen
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Jokerit Company, Yölintu, Jenni Mäkikalli
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Mistral & Anne Mattila
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Markus Sextet
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Cafe Dynamite & Frederik
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Juha Vartiainen & Variaatio, Vihreät niityt -festivaali
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ramona
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Varjokuva, Jukka Kuoppamäki
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 5 euroa
Swingers, Velvet
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 11 euroa
Omega & Eija Kantola
Uittamo paviljonki (Turku)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Fantasia & Arto Nuotio, Johanna Debreczeni
Valtatie 2 (Harjavalta)
Harri Lehtonen & Silver, Mekka & Paula Koivuniemi
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
Sympatia & Tuomas Koivuviita, Red Label & Hannele Valkama
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Harlem & Saija Varjus

La 17.7.2004

Aimon Vintti (Marttila)
Antti Vainion yhtye
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 10 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Dansdax, Thorleifs
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tähdenlento
Hangan lava (Hankasalmi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Rosso & Tarja Lunnas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rytmiset & Seppo Heikkinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Linnut & Arja Havakka
Huhuksen lava (Huhus, Ilomantsi)
Marko Tuovinen
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio)
Sami Keskitalo
Huvilintu (Raisio)
Mekka & Paula Koivuniemi
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Palapeli & Jaana Hirvonen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mira Kunnasluoto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Jokerit Company & Risto Nevala, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Fernet & Tomi Markkola, Variaatio, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Järvenpään Casino
Prisma
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Savannah, Koivu & Marita Taavitsainen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Mistral & Anne Mattila
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Suomi-yhtye
Kalevan lato (Sajaniemi, Loppi)
Tapio Rannanmaan yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Huikon veljekset
Kiparkatti (Myrskylä)
Valentinot & Rami Rafael, Jaana Pöllänen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Kukonhiekka (Saarijärvi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
KuKu:n maja (Kuortane)
Sylvia
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 19:00--01:00, 9 euroa
Saimaa-Humppa
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--05:00
Ässät, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen, heinärieha
Käenkoskikeskus (Parkano)
Anneli Mattila & V.I.P., Rytmiorkesteri Köyhät
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Anniina Mattila
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Markus Sextet
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Vonkamiehet & Pirjo Bister
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Joukon jatkot & Riku Lautala
Liperin lava
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Jupiter & Eero Magga
Lomakouhero (Karstula)
La Strada & Anita Hirvonen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Tanssikengät
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mantsuria, Raimo Piipponen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
NeljänSuora, Tapani Kansa
Metsäkylän seurojentalo (Metsäkylä, Lahti)
Metsäkylän muuttolinnut
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Renkipojat & Tarja Ylitalo
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Eino Luostarin yhtye & Sinikka Toivonen
Mäntsälän lava
Fantasia & Arto Nuotio, Syke, Johanna Debreczeni
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Souvarit, Valot & Janne Valtonen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Timanki
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Fantasy & Vesa Oksanen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Federal & Maarit Peltoniemi
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Solistiorkesteri Sointu
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 13 euroa
The Boys, Nelinpeli & Kaija Lustila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Calibra
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssin Huumaa, Merja Raski, Niina Päivänurmi, Riku Lätti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Harri ja Coronet, Yölintu
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 10 euroa
Panorama & Marion Rung & Petrus Lesonen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Ramona
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola, Taivalkunta Beat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Eino Grön
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Elegia
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Petri Hervanto
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:30--01:00
Susanne Sonntags orkester
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Jämijärven Pelimannit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
HillStreet & Heidi Kukkula
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Kari Hirvonen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Channel Four
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Taikakuu, Beatmakers
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Lentojätkät, Eero Aven
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Voimaorkesteri
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Reijo Ingmanin yhtye
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Päivi Siivosen yhtye
Vähtärin lava (Kulkkila, Kokemäki)
Juha-Pekka Boelius, mansikkakarnevaalit
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Öiset kitarat, Agents & Jorma Kääriäinen

Su 18.7.2004

Ali-Tuomolan makasiini (Teuro, Tammela)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Johanna Debreczeni
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Tulipunaruusut
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Vitoset
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Diesel & Markku Aro
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Sylvia, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Hamlet & Saija Varjus
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Saija Tuupanen & Tornados
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Sata kitaraa & Antti Huovila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jokerit Company & Risto Nevala
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Vetonaula
Rämsöö (Vesilahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, Taivalkunta Beat
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi)
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Mistral & Anne Mattila
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Uittamo paviljonki (Turku)
Fortuna & Arja Koriseva
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Nickes
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--01:00, 10 euroa
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen

Ma 19.7.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sylvia
Ikaalisten kylpylä
Öiset kitarat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
La Strada & Anita Hirvonen

Ti 20.7.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Tanssiorkesteri Helmi
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Liperin lava
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Lomakouhero (Karstula)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Mäntsälän lava
Charlies, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, naistentanssit
Pyhäsalmen lava
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Elysee & Erkki Räsänen, naistentanssit

Ke 21.7.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Harry Nurmi
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 11 euroa
Tanssiorkesteri Luxus, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Omega & Eija Kantola
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mekka & Paula Koivuniemi
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Noiser, Risto Nevala
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Juha Vartiainen & Amorada, Variaatio
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
Korsuorkesteri, naistentanssit
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Masa Niemi
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 13 euroa
Jokerit Company, Yölintu, Jenni Mäkikalli
Mäntyniemi (Lyttylä, Pori)
Eino Grön
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Saija Tuupanen & Tornados
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Horizone & Tapani Kansa
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Mistral & Anne Mattila
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Koivu & Marita Taavitsainen
Särkkä (Punkalaidun)
Varjokuva, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Uittamo paviljonki (Turku)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Souvarit

To 22.7.2004

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Huikon veljekset
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, naistentanssit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Tapani Kansa, naistentanssit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Souvarit
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Fortuna & Arja Koriseva, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Maaningan kasino 20:00--01:00, 10 euroa
Mekka & Paula Koivuniemi, naistentanssit
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Mistral & Anne Mattila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Öiset kitarat, Jean S
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
FBI Beat & Markus Törmälä
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Omega & Eija Kantola
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Yölintu, naistentanssit

Pe 23.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 12 euroa
Eino Grön
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Fortuna & Arja Koriseva, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Hurlumhei, Marita Taavitsainen
Ravintola Järvenpään Casino
Patrol
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Kauhajoen kasino
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Yölintu
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Avenue & Anniina Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Väliaikainen, Horizone & Tapani Kansa
Lomakouhero (Karstula)
Souvarit
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:30
Islanders & Danny & D'Voices
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Petoman
Mäntylammen lava (Vihanti, Raahe)
Charlies
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Mistral & Anne Mattila
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
V.I.P.
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
FBI Beat & Markus Törmälä
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Federal & Maarit Peltoniemi
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Sierra & Essi Leppäkoski, tanssikenkien myynti
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Kuutamo & Mira Sunnari
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Pyhäsalmen lava
Mekka & Paula Koivuniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Huikon veljekset, Ramona
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 11 euroa
Valentinot & Rami Rafael
Uittamo paviljonki (Turku)
Korsuorkesteri
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
NeljänSuora
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Beatmakers

La 24.7.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Sesam & Antti Raiski
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 10 euroa
Rainer Bollström
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Esteri
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Pelurit & Virpi Piippo
Hangan lava (Hankasalmi)
Varjokuva, Markus Sextet
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Charlies
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulipunaruusut
Huvilintu (Raisio)
Channel Four, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola, Mantsuria
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kari Piironen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Agents & Jorma Kääriäinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Saija Tuupanen & Tornados, Nelinpeli, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Järvenpään Casino
Patrol
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Juhamatti & Paletti, Reija Kortet & Dolores
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Anneli Mattila & V.I.P.
Kivisalmen lava (Oravisalo, Rääkkylä)
Sierra & Essi Leppäkoski
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Jean S
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Valentinot & Rami Rafael
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Käenkoskikeskus (Parkano)
Fernet & Tomi Markkola, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ceres
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Rauno Laakso
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Janne Ahonen, Jani ja Jetsetters
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Riemuradio
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 9 euroa
Eija Koriseva
Liperin lava
Rovers & Kake Randelin
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Lomakouhero (Karstula)
Tanssiorkesteri Helmi, Laura Voutilainen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Seireenit, Eino Grön
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Sylvia & Jari Partanen
Martinlinna (Alajärvi)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Pertti Niemi & Odessa
Mäntsälän lava
Kari Vepsä & Onnenmaa, Fortuna & Arja Koriseva
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju)
Jani Rinne & Charter's
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Muuttolinnut
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Rosette & Tiina Ruuska
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Koivu & Marita Taavitsainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--01:00, 10 euroa
Jämijärven Pelimannit
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Risto Nissisen yhtye
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Ilpo Karinen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Noiser, Rami Välimäki, Ailamari Vehviläinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Huikon veljekset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mirandos
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Öiset kitarat, Kari Tapio
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, FBI Beat & Markus Törmälä
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne) 20:00--01:00, 9 euroa
Sinikka Toivonen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Rosso & Tarja Lunnas
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 10 euroa
Tanssin Huumaa & Berit
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Beatmakers, Johnny Guitars
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Feelings
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kuutamo & Mira Sunnari
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Raija Törmälä
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Väliaikainen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Petri Hervanto
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Moonstar
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Esko Rahkonen
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Kari Raution yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Korsuorkesteri, Bolero 1 & Lea Laven

Su 25.7.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Anneli Mattila & V.I.P.
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Eija Sinikka
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Joyride & Tiina Saarivuori
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Tulipunaruusut, Markus Sextet
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Unelmavävyt
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Mistral & Anne Mattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Harri ja Coronet
Rämsöö (Vesilahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Varjokuva
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Fortuna & Arja Koriseva
Uittamo paviljonki (Turku)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--01:00, 10 euroa
Kolibri

Ma 26.7.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Kari Tapio
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Hannu Viitalan yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Juhamatti & Paletti

Ti 27.7.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 20:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Suomi-yhtye
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Kauhajoen kasino
Aarre Loukkolan yhtye, Jean S
Liperin lava
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Lomakouhero (Karstula)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Mäntsälän lava
Rosso & Tarja Lunnas, Elysee & Erkki Räsänen
Pyhäsalmen lava
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Tiina Räsänen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit

Ke 28.7.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Noiser & Risto Nevala
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 11 euroa
San Marino ja Linda, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mika Raittilan yhtye, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Elysee & Erkki Räsänen
Ikaalisten kylpylä
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Saija Tuupanen & Tornados, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Graniitti & Rainer Bollström
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Mistral & Anne Mattila
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 12:00--16:00
Gunnar Taipale
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Harri ja Coronet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Piironen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI Beat & Markus Törmälä, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Rosso & Tarja Lunnas, Mestari Orikanto
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Sylvia
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Souvarit, Markus Sextet
Särkkä (Punkalaidun)
Korsuorkesteri, Omega & Eija Kantola
Uittamo paviljonki (Turku)
Noiser, Risto Nevala, Jasmin Mäntylä

To 29.7.2004

Hangan lava (Hankasalmi)
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Ässät
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, naistentanssit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 20:00--02:00
Twisters & Taija Riihimäki, Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit
Maaningan kasino 20:00--01:00, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados, naistentanssit
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Koivu & Marita Taavitsainen
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ramona
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Syke, naistentanssit

Pe 30.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 15 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Anneli Mattila & V.I.P., Poutahaukat & Marko Haavisto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Solistiorkesteri T.Miller
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juhamatti & Paletti
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Reijo Taipale, Pentti Kumpulainen
Ravintola Järvenpään Casino
Sandels
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Öiset kitarat, Menneisyyden vangit & Freeman & Virve Rosti
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
A. Aallon rytmiorkesteri, Galaxie
Lomakouhero (Karstula)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Souvarit
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
, Swingers
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Voimaorkesteri
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Bolero 1 & Lea Laven, Markus Sextet
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Harri ja Coronet
Pyhäsalmen lava
Omega & Eija Kantola
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala)
Korsuorkesteri
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--01:00, 11 euroa
Syke
Uittamo paviljonki (Turku)
Eino Grön
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Mistral & Anne Mattila
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Saija Tuupanen & Tornados

La 31.7.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Mantsuria
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Miltons
Hangan lava (Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Syke, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kolibri & Annikki Tähti
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio)
Bolero 1
Huvilintu (Raisio)
Kari Tapio
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30, 12 euroa
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo, The Spectre
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Koivu & Marita Taavitsainen & Aki Hietala
Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Charlies, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Jänteen halli (Kiuruvesi)
Amado
Ravintola Järvenpään Casino
Sandels
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Fortuna & Arja Koriseva, Taivalkunta Beat
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri & Berit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kaija Pohjola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Velvet & Veera Vikman
Kiparkatti (Myrskylä)
Sesam & Antti Raiski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Havanna & Raimo Piipponen
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Feelings
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--01:00, 10 euroa
Tuhlaajapojat & Merja Backman
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Reija Kortet & Dolores, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Käenkoskikeskus (Parkano)
Voimaorkesteri, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Riemuradio
Lapumylly (Vaajakoski, Jyväskylä)
Huikon veljekset
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Rytmiset
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Nostalgiaorkesteri, Nostalgia
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Lento
Liperin lava
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Boogie
Lomakouhero (Karstula)
Anna Eriksson, Anniina Mattila
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, Öiset kitarat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Kake Randelin
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Titanic & Tapani Nikkilä
Mullin lato (Juva)
Duo yx + yx
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
The Boys, Johnny Guitars
Mäntsälän lava
Pekkaniskan Pojat, Pyrstötähti & Henri Hurme, vapaa pääsy
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Villisydän & Sanna Pietiäinen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Souvarit
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Noiser & Risto Nevala
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Cityfox
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Matador
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Harri ja Coronet
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Rami Välimäki, Ailamari Vehviläinen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Federal & Maarit Peltoniemi
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--01:00, 10 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Aarre Loukkola, Kari Piironen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jarmo Tuuri Group
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen, Jean S, The Dangers
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tulipunaruusut, Sata kitaraa & Antti Huovila
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne) 21:00--01:00, 9 euroa
Seppo Vartiamäen yhtye
Hotelli Salpa (Luumäki)
Beatmakers
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Varietee & Teemu Laiho, Kaija Lustila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Omega & Eija Kantola, Alaska-kvintetti, porsasjuhlat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Finlanders, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Petoman & Katri Helena
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Sinikka Toivonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Baroque & Marika Paavola, Horizone
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Sami Keskitalo, Tropicana
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Sininen poletti
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Bolero 1 & Lea Laven
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Joukon jatkot & Riku Lautala
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Lopen harmonikat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
NeljänSuora, Seinäruusut & Johanna Pakonen

Su 1.8.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Ceres
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 10 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Finlanders
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--00:30
Noiser & Kari Piironen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Norolan Pojat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi)
Exset
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Rosso & Tarja Lunnas
Uittamo paviljonki (Turku)
Mistral & Anne Mattila
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Janne Ahosen yhtye
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Streaplers

Ma 2.8.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Taivalkunta Beat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rosso & Tarja Lunnas

Ti 3.8.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Bolero 1 & Lea Laven
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
FBI Beat & Markus Törmälä
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Anneli Mattila & V.I.P.
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Kesäillan valssi -ohjelman nauhoitus
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Liperin lava
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Lomakouhero (Karstula)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Mäntsälän lava
Finlanders
Pyhäsalmen lava
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Charlies, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Monaco & Ari Klem, Kari Tapio

Ke 4.8.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Rosso & Tarja Lunnas
Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Jämijärven Pelimannit
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 12 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mutkattomat & Eki Jantunen, naistentanssit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Mistral & Anne Mattila
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
FBI Beat & Markus Törmälä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tanssiorkesteri Helmi, Syke
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00, 11 euroa
Öiset kitarat, naistentanssit
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tapani Kansa
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Ari Kuivalaisen yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Charlies, Havanna & Raimo Piipponen, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Finlanders, Bolero 1 & Lea Laven
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Masa & Marsiband
Särkkä (Punkalaidun)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Luxos & Heidi Kyrö
Uittamo paviljonki (Turku)
Mekka & Paula Koivuniemi

To 5.8.2004

Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Souvarit
Liimamäki (Karkkila)
Korsuorkesteri
Maaningan kasino 20:00--02:00, 15 euroa
Helibor, Jean S, naistentanssit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Mistral & Anne Mattila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ramona
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Syke, The Flangers
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Finlanders, naistentanssit

Pe 6.8.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Mika Raittilan yhtye
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Bolero 1 & Lea Laven
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Ravintola Järvenpään Casino
Trio Bravo
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Matti Esko
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Kauhajoen kasino
Rosso & Tarja Lunnas, Johnny Guitars
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Väliaikainen, Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lomakouhero (Karstula)
Feelings
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Seinäruusut & Johanna Pakonen, Unelmavävyt
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Varjokuva
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Terässiipi, Koivu & Marita Taavitsainen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Boheme & Eija Koriseva
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Nelostie & Jaska Mäkynen & Jouni Raitio
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
NeljänSuora
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tulipunaruusut, Jukka Eskelinen ja Yövieraat, Johanna Rantsi, tanssikenkien myynti
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Ari Kuivalaisen yhtye
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sesam & Antti Raiski
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ramona
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
The Boys, The Five Comets & Kim Brown
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00
Charlies
Uittamo paviljonki (Turku)
Noiser, Susanna Gärdström
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
FBI Beat & Markus Törmälä
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Ukot, Melodiataikurit

La 7.8.2004

Aimon Vintti (Marttila)
Himalaja
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Vonkamiehet & Johanna Rantsi
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Tiina Pitkänen
Hangan lava (Hankasalmi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hartolan pvy:n lava (Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Mistral & Anne Mattila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markus Sextet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 21:00--01:30
Pohjola & Katja Ängeslevä
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:00--02:00
Kavaljeerit
Huvilintu (Raisio)
Semites & Annina Alanen, Sesam & Antti Raiski
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Tornados & Laura Hihnala, Kari Harju band & Jari Välimäki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juha Vartiainen & Variaatio
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Havanna & Raimo Piipponen, Öiset kitarat, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Esiintyjä avoin
Ravintola Järvenpään Casino
Hannu Karjalainen Group
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Finlanders, Silver Q
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Noiser, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Ässät
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Marita Taavitsainen
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Reija Kortet & Dolores, Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Yölintu
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
FinnFox & Essi Leppäkoski, Jean S
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
FBI Beat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Beatmakers, Raimo Ollinkankaan yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Pertti Niemi & Odessa
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Nisulan pojat & Kari Leppänen
Liperin lava
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Lomakouhero (Karstula)
Islanders & Danny
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Boheme & Marjorie & Eija Koriseva
Martinlinna (Alajärvi)
Atomi, Päivi Luoma
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anniina Mattila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Charlies, Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Timo Postinen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Mantsuria
Mäntsälän lava
Taifun & Juha Mäkinen, Mekka & Paula Koivuniemi, Erkki Friman & Reijo Taipale, kapinatanssit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Yönkulkijat & Kari Piironen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Neliveto, Pekka Hartonen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Ari Kuivalaisen yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Linnut & Arja Havakka
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Esko Sartolahden yhtye
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Eino Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Kaija Pohjola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Timangi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Calibra
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Väliaikainen, Elysee & Erkki Räsänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Anneli Mattila & V.I.P., Rookies
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, Rainer Bollström
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Syke, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssiorkesteri Helmi
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Simo ja Humppasouvarit
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Pyhäjärvi, Aila Heikkilä
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Monaco & Ari Klem
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Picardo & Voitto Leppänen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Boogie
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Taivalkunta Beat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Matti ja Teppo
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Juha Saarisen yhtye & Kapa Neva
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Esko Rahkonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

Su 8.8.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Timanki
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 10 euroa
Finlanders
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Kari Vepsä & Onnenmaa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Väliaikainen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Seinäruusut & Johanna Pakonen, Unelmavävyt

Ma 9.8.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Anniina Mattila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Flamingo & Jari Grek

Ti 10.8.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Markku Harjunpään orkesteri
Liperin lava
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Lomakouhero (Karstula)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Mäntsälän lava
Anneli Mattila & V.I.P., Antti Huovila
Pyhäsalmen lava
Fortuna & Arja Koriseva, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Korsuorkesteri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Suomi-yhtye, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio

Ke 11.8.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Oo la laa & Kristiina Mäki
Evijärven alapään ns 21:00--01:30, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Täysikuu 2 & Hannu Saarikoski, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Nina Koivisto, Hannu Kattilakoski
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
FBI Beat, Boogie
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Markku Harjunpään orkesteri
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Fernet & Tomi Markkola
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä)
Syke, naistentanssit
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Sunset & Jarkko Salmi, Pertti Keihäs
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taikakuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders, naistentanssit
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssiorkesteri Helmi, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Huikon veljekset
Särkkä (Punkalaidun)
Mekka & Paula Koivuniemi, Valentinot & Rami Rafael

To 12.8.2004

Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Finlanders, Foxpop, naistentanssit, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Markku Harjunpään orkesteri
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Yölintu
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Roittoband & Janne Huttunen & Piritta Saviniemi & Kari Mentula
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Tuula Heikkilä
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit

Pe 13.8.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Taivalkunta Beat, Menneisyyden vangit & Virve Rosti
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Yölintu
Honkolan lava (Honkola, Urjala) 20:00--24:30
Helli Uusitalo ja Unikuva & Tuija Laine
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Esko Rahkonen, Johanna Debreczeni
Ravintola Järvenpään Casino
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Rosso & Tarja Lunnas
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Taifun & Reijo Taipale, Koivu & Marita Taavitsainen, Erkki Friman & Juha Mäkinen
Kauhajoen kasino
Korsuorkesteri & Erkki Liikanen, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ässät
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Sinikuu, Omega & Eija Kantola
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 19:00--02:00, 0 euroa
Finlanders & Kauko Antero Ikonen & ohjelmallinen ilta
Lomakouhero (Karstula)
Caminito & Kari Piironen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Mauri Peltoniemi
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 20:00--01:00
Paratiisi & Kaija Pohjola
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Tulipunaruusut
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Mekka & Paula Koivuniemi
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Mistral & Anne Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, tanssikenkien myynti
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Noiser & Risto Nevala
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
NeOn Pöhönäs, Anssi Kela
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

La 14.8.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 12 euroa
Nalle Lehtonen & Dimitri Sjöberg
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kuutamotaivas
Hangan lava (Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Finlanders
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pertti Niemi & Odessa
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Paula Koivuniemi
Huvilintu (Raisio)
Saija Tuupanen & Tornados
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Voimaorkesteri, Humanders & CatCat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riemuradio
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kaija Pohjola
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Korsuorkesteri, Markus Sextet
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Omega & Eija Kantola, Tanssikengät & Teuvo Oinas, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu, esiintyjä avoin
Juorkunan Havula (Juorkuna, Utajärvi)
Picardo & Voitto Leppänen
Jänteen halli (Kiuruvesi)
Kiuruveden harmonikkakerho
Ravintola Järvenpään Casino
Minna Sirkiä
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Varjokuva, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Koivu & Marita Taavitsainen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rainer Bollström
Kiparkatti (Myrskylä)
Sylvia, Rami Välimäki, Ailamari Vehviläinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Päivi Luoma
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Köpi Koski ja Projekti, Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Syke
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--01:00, 0 euroa
Teuvo Valo
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Elegia & Juhani Markola
Käenkoskikeskus (Parkano)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Taikamaa
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Falcons
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Cityfox
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Huikon veljekset
Liperin lava
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lomakouhero (Karstula)
Nasma Team, Riku Lätti
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Havanna & Raimo Piipponen, Beatmakers
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Seppo Niemi
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Harlem & Saija Varjus
Mäntsälän lava
Diesel & Markku Aro, Taivalkunta Beat
Mäntylammen lava (Vihanti, Raahe) 20:00--01:30, 13 euroa
Ässät, Pohjantähti & Mikko Salmela, Oulun Pammaus, Wanha Jaguar, Anna Eriksson, härkäjuhlat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Susanna Sakko & Onnenpotku, Fernet & Tomi Markkola
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari)
Ari Kuivalaisen yhtye
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Jokerit Company, Yölintu
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Vanha mylly
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Villiruusu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Norolan Pojat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Sami Keskitalo, Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, Markku Ketola
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Atomi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Boheme & Virve Parkkonen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Linnut & Arja Havakka, Johnny Guitars
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Tulipunaruusut, Avenue & Anniina Mattila
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Noiser & Risto Nevala
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Horizone & Tapani Kansa
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00
Maxells
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Raimo Salovaaran yhtye, Raija Törmälä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Pekka Lämsä, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
FBI Beat & Markus Törmälä
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Mikado & Ari Hiltula
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Öiset kitarat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Pasi Kaunisto
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Nilzons, Wizex
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Suomi-yhtye & Pekka Hartonen

Su 15.8.2004

Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Kimara & Väinö Korsu
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 18:00--23:00
Finlanders
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Yölintu
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Omega & Eija Kantola
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30
Mutkattomat & Eki Jantunen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sylvia & Jari Partanen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Uittamo paviljonki (Turku)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio

Ma 16.8.2004

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä

Ti 17.8.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola
Liperin lava
Yölintu, Jenni Mäkikalli
Pyhäsalmen lava
FBI Beat & Markus Törmälä, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Stars & Johanna Tuominen

Ke 18.8.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Markus Sextet
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Sirpa Jokinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tommys & Charles Plogman
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Yölintu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
La Strada & Anita Hirvonen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Särkkä (Punkalaidun)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Syke

To 19.8.2004

Maaningan kasino 20:00--02:00, 12 euroa
Yölintu, naistentanssit
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Saturnus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Varjokuva
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Mistral & Anne Mattila
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--00:30, 10 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit

Pe 20.8.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Saija Tuupanen & Tornados, Sata kitaraa & Antti Huovila
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 21:00--02:00
Karaoke
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mekka & Paula Koivuniemi
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Rosso & Tarja Lunnas, Hurlumhei
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Hilkka Mäkitalo
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Tommys & Charles Plogman, Öiset kitarat
Kauhajoen kasino
Finlanders, Eino Luostari
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Anneli Mattila & V.I.P.
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mistral & Anne Mattila
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, NeljänSuora
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Taikakuu, Noiser
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Riemuradio
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Reijo Taipale
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Flamingo & Jari Grek
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Union & Vesa Toivonen, Agents
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Juha Vartiainen & Variaatio, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Syke
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Korsuorkesteri
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sylvia
Uittamo paviljonki (Turku)
Panorama & Petrus Lesonen, Marion Rung
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 21:00--02:00
Manne Majan yhtye
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Kaija Pohjola

La 21.8.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Valentinot & Rami Rafael
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö)
Music Men & Anna Stenlund
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Sävelsilta
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Ceres
Hangan lava (Hankasalmi)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taifun & Reijo Taipale
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Juhamatti & Paletti, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio)
Kati Tuulia
Huvilintu (Raisio)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, The Boys & Jussi Raittinen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Omega & Eija Kantola
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Öiset kitarat, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Anneli Mattila & V.I.P., Poutahaukat & Marko Haavisto, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Esiintyjä avoin
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kaipolan paviljonki (Sulkava)
Jussi Seppänen ja Dominou
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Saija Tuupanen & Tornados
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Hilkka Mäkitalo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Trio Esko Herman
Kanavan lava (Joroinen)
Duo Sami Soininen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tommys & Charles Plogman, Tahtitaivas, Solaris
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Hitsin hitaat, Kaseva
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Klacken (Lillby, Pedersöre)
San Marino ja Linda
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Huikon veljekset, Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Markus Sextet
Käenkoskikeskus (Parkano)
Taikakuu, Hacienda
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Liperin lava
Petri Hervanto
Lomakouhero (Karstula)
Mestari Orikanto, Humanders & CatCat
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg, Kerosiini & Jouni Keronen, Nalle Lehtonen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Piironen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sinikka Toivonen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Hannu Karjalainen Group & Matti Esko
Mäntsälän lava
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Horizone, Timo Turunen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Boheme & Eija Koriseva, Mistral & Anne Mattila
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Noiser, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Syke
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Ajattomat
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Wähäkosket
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Fernet & Tomi Markkola
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Oo la laa & Kristiina Mäki
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Euroset & Seppo Salminen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Avenue & Anniina Mattila, Tanssiorkesteri Luxus, Erkki Kivelä
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Savannah, Teuvo Oinas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Seppo Silasviita ja Myrskylinnut
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Timangi, Agents & Jorma Kääriäinen, Jaska Mäkynen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
J-P Team & Petri Ritari, Koivu & Marita Taavitsainen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi)
Elysee & Erkki Räsänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 20:00--00:30, 11 euroa
Playa Band, Voltti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Tiina Ruuska
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Channel Four
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kyläsoittajat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Suomi-yhtye
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Linnut & Arja Havakka
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Mira Kunnasluoto
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Timanki
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, FBI Beat & Markus Törmälä

Su 22.8.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 18:00--23:00
Nostalgiaorkesteri
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Amor-kvartetti
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00, 10 euroa
Taikakuu, päättäjäiset
Kyllikinranta (Iisalmi) 20:00--00:30, 11 euroa
Mistral & Anne Mattila, päättäjäiset
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30
Juhonpojat
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Köpi Koski ja Projekti
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Jamsound, Koivu & Marita Taavitsainen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Yölintu
Uittamo paviljonki (Turku)
Omega & Eija Kantola

Ma 23.8.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto
Ikaalisten kylpylä
Tropicana

Ti 24.8.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tiina Ruuska
Pyhäsalmen lava
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Eino Grön

Ke 25.8.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Tivoli & Taisto Saaresaho
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Noiser, Alibi & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rita Heiter & Mexican, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Tapani Kansa
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas) 12:00--16:00
Hannu Saksi
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Omega & Eija Kantola, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Särkkä (Punkalaidun)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Yölintu
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek

To 26.8.2004

Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Tropicana
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu, naistentanssit, päättäjäiset, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Velleri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Latinoilta, levyt
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Saija Tuupanen & Tornados
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek

Pe 27.8.2004

Aimon Vintti (Marttila) 10 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Swingers, Tapani Kansa
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Taikakuu
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:30--02:00, 12 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
NeljänSuora
Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Saija Tuupanen & Tornados, Timo Turunen
Ravintola Järvenpään Casino
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Rosso & Tarja Lunnas & Teuvo Oinas, Tanssikengät
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Twisters & Taija Riihimäki, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Lomakouhero (Karstula)
Ässät
Mäntyrinne (Pihlajalahti, Savonlinna)
Koivu & Marita Taavitsainen
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Kavaljeerit, Kerosiini & Jouni Keronen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pyrstötähti, Fernet & Tomi Markkola, Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Trio Bravo, Anna Eriksson
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström
Salakallio (Salo)
Kaija Pohjola
Uittamo paviljonki (Turku)
Noiser & Kari Piironen

La 28.8.2004

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kari Silanderin yhtye & Kalervo Helenius
Hangan lava (Hankasalmi)
Finlanders, päättäjäiset
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame)
Joukon jatkot
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Saija Tuupanen & Tornados, Hurlumhei & Jari Laatikainen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sesam & Antti Raiski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Mauriset & Jukka Haapamaa
Huvilintu (Raisio)
Diesel & Markku Aro
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Amarillo 2 & Kari Hirvonen, Johnny Guitars
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Rosso & Tarja Lunnas
Ikaalisten kylpylä
Tropicana
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sylvia, Mekka & Paula Koivuniemi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00, 10 euroa
Esko Rahkonen, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jyväskylän viihdekeskus
Tanssiorkesteri Helmi, Mestari Orikanto
Ravintola Järvenpään Casino
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Eino Luostarin yhtye, Mistral & Anne Mattila
Kaipolan paviljonki (Sulkava)
Jussi Seppänen ja Dominou
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Boheme & Eija Koriseva, Agents & Jorma Kääriäinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Noiser & Kari Piironen, Hacienda
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Jojo & Jaana Lammi
Kiparkatti (Myrskylä)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Voimaorkesteri, FBI Beat, Sirpa Jokinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kukonhiekka (Saarijärvi)
La Strada & Anita Hirvonen, Timo Turunen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Omega & Eija Kantola, päättäjäiset
Käenkoskikeskus (Parkano)
Mantsuria, Boogie
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Teuvo Vuoti
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tommys & Charles Plogman
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Hanuri ja Hattu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Iskelmäyhtye Korona & Jarkko Ylinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Tasaraha
Liperin lava
Korsuorkesteri
Lomakouhero (Karstula)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Avenue & Anniina Mattila, Elysee & Erkki Räsänen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pertti Niemi & Odessa
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Taivalkunta Beat, Humanders & CatCat
Mäntsälän lava
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Koivu & Marita Taavitsainen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat, Jaska Mäkynen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Channel Four, Wähäkosket
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti) 20:00--01:00, 9 euroa
Lumottu Maa
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Väliaikainen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori)
Harlemin ruusu
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Nelinpeli
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Anneli Mattila, Syke, päättäjäiset
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Köpi Koski ja Projekti, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Eija Sinikka
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00
Nilzons
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Esiintyjä avoin
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Harri ja Coronet, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Halavatun papat, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Suomi-yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola, FinnNostalgia

Su 29.8.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--23:00, 12 euroa
Väliaikainen, Tanssiorkesteri Helmi
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Janne Ahonen, Janne Ahosen yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Mistral & Anne Mattila
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--00:30
Avalon, Agents & Jorma Kääriäinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Nostalgiaorkesteri
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
FBI Beat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Finlanders
Uittamo paviljonki (Turku)
Saija Tuupanen & Tornados

Ma 30.8.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Noiser
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Niskalenkki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu

Ti 31.8.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Velvet & Veera Vikman
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Berit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Ikivihreät & Ari Maatiala, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mekka & Paula Koivuniemi

Ke 1.9.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Foxpop & Susanna Gärdström
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos, Kai Törmä, naistentanssit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tommys & Charles Plogman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fernet & Tomi Markkola

To 2.9.2004

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Kari Lindqvist
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Pekkaniskan Pojat

Pe 3.9.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Tulipunaruusut, La Strada & Anita Hirvonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosso & Tarja Lunnas
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Nelinpeli & Kaija Lustila
Ravintola Järvenpään Casino
Flameband
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sesam & Antti Raiski, Valentinot & Rami Rafael
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Anneli Mattila & V.I.P., Finlanders
Kauhajoen kasino
Yölintu, Väriloiste
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Noiser & Kari Piironen
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Channel Four, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Lomakouhero (Karstula)
Tommys & Charles Plogman, Syke
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Huikon veljekset, Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Susanna Sakko & Onnenpotku
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Saija Tuupanen & Tornados, FBI Beat & Markus Törmälä
Uittamo paviljonki (Turku)
Risto Nevala

La 4.9.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö)
Susanne Sonntags orkester & Matz Bladhs
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Yölintu, Violetta & Jussi Huru
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Ailamari Vehviläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Boheme & Eija Koriseva
Huvilintu (Raisio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Anneli Mattila & V.I.P.
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Finlanders, FBI Beat & Markus Törmälä
Jyväskylän viihdekeskus
Voimaorkesteri, Taivalkunta Beat
Ravintola Järvenpään Casino
Flameband
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Avenue & Anniina Mattila, Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Elysee & Erkki Räsänen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Reija Kortet & Dolores
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Markus Sextet, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Harri ja Coronet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Masa Niemi
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Kari Raution yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Täysikuu 2, Hannu Saarikoski
Liperin lava
Sesam & Antti Raiski
Lomakouhero (Karstula)
Charlies & Janne Leino, Taikakuu, Suomi-yhtye
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Saija Tuupanen & Tornados, Väriloiste, päättäjäiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Risto Nevala
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Öiset kitarat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Mäntsälän lava
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Tapio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Federal & Maarit Peltoniemi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tanssiorkesteri Helmi, päättäjäiset & sikajuhlat
Pesäkallio (Lahti)
Korsuorkesteri
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Tasaraha
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Johanna Pakonen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Jojo & Jaana Lammi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Kiuruveden harmonikkakerho
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Juhamatti & Paletti, Keijo Rahnasto
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Mira Kunnasluoto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Susanna Sakko & Onnenpotku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Cafe dynamite band & Frederik
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Jämsän Paroni
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Baroque & Marika Paavola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Pertti Niemi & Odessa
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 10 euroa
Kuutamo, Mira Sunnari
Tanhuhovi (Lohja)
Tommys & Charles Plogman, Jukka Eskelinen ja Yövieraat
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Terässiipi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tuovilat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Varjokuva, NeljänSuora
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Petoman, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, A. Aallon rytmiorkesteri

Su 5.9.2004

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--22:00
Noiser & Kari Piironen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Markus Sextet
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Linnut & Arja Havakka
Kärsämäen Kataja
Tarmo Malila ja Täysikuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Rosette & Tiina Ruuska, tanssikenkien myynti
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:30, 11 euroa
Korsuorkesteri
Uittamo paviljonki (Turku)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni

Ma 6.9.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Channel Four
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Linnut & Arja Havakka

Ti 7.9.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Omega & Eija Kantola
Ikaalisten kylpylä
Tarmo Malila ja Täysikuu
Imatran kylpylä
Huikon veljekset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosette & Tiina Ruuska, naistentanssit
Työnkulma (Kuopio)
Rosette

Ke 8.9.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Reino Jalonen ja Kangastus
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Ässät
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timangi, Presto
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Fortuna & Jukka Ruusumaa, Arja Koriseva
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Panorama
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Öiset kitarat

To 9.9.2004

Ikaalisten kylpylä
Tarmo Malila ja Täysikuu
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 13:00--16:00
Saturnus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Taikakuu

Pe 10.9.2004

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Amarillo 2 & Kari Hirvonen, karaoke
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Eino Grön
Ikaalisten kylpylä
Tarmo Malila ja Täysikuu
Ravintola Järvenpään Casino
After Shave
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Matti Esko, naistentanssit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 12 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä, Fernet & Tomi Markkola, päättäjäiset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juhamatti & Paletti
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Pelurit & Virpi Piippo, Agents & Jorma Kääriäinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Puolankajärven leirintäalue (Puolanka)
Harri ja Coronet
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Öiset kitarat
Uittamo paviljonki (Turku)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung

La 11.9.2004

Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Rovers & Kake Randelin, Presto, NeljänSuora
Huvilintu (Raisio)
Noiser & Kari Piironen, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Petri Hervanto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo, Tarmo Malila ja Täysikuu
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Seita
Jyväskylän viihdekeskus
Avenue & Anniina Mattila, Baroque & Marika Paavola
Ravintola Järvenpään Casino
After Shave
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hannu Mahlamäki ja Sunset & Nina Koivisto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sierra & Essi Leppäkoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Tanssiorkesteri Helmi, Mamba
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Kuutamo
Käenkoskikeskus (Parkano)
Diesel & Markku Aro, Seireenit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Öiset kitarat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Kimara, Jokioisten pelimannit
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Rytmiset & Seppo Heikkinen
Lomakouhero (Karstula)
Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mainio & Kaija Pietilä
Mäntsälän lava
Taivalkunta Beat, Matti ja Teppo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Monaco & Ari Klem
Pesäkallio (Lahti)
Valentinot & Rami Rafael
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Myrskytuuli
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Markus Sextet
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Juhamatti & Paletti, Lumous 1
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Syke
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Tanhuhovi (Lohja)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Tanssiyhtye Alfa Band & Lasse Palander
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Violetta & Jussi Huru, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Agents & Jorma Kääriäinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Rosso & Tarja Lunnas

Su 12.9.2004

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Usko Lahtinen & Pasi Lehtola
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Noiser & Kari Piironen
Uittamo paviljonki (Turku)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Ma 13.9.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Paletti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Syke
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Taikakuu

Ti 14.9.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Syke
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Atlantis & Janne Joki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00
Timo Heikkinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Calibra & Sirpa Liimatainen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Kerosiini & Jouni Keronen, Jasmin Mäntylä

Ke 15.9.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Rytmiset
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
NeljänSuora
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tommys & Charles Plogman
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rami Välimäki

To 16.9.2004

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Minna Sirkiä

Pe 17.9.2004

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne)
Rytmiorkesteri Köyhät
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo, Esteri
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Rosso & Tarja Lunnas, Sateenkaari & Jari Vähäkoski
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Koivu & Marita Taavitsainen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Union & Vesa Toivonen, Agents & Jorma Kääriäinen
Ravintola Järvenpään Casino
T'rio Grande
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit & Eino Luostari, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Valentinot & Rami Rafael
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Johnny Guitars
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Öiset kitarat, Port Payè & Meiju Suvas
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Annika Eklund
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sakari Kuosmanen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Mekka & Paula Koivuniemi

La 18.9.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Ananas & Esa Nummela
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Valentinot & Rami Rafael
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jouko Kallio ja Qarisma
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Saija Tuupanen & Tornados
Huvilintu (Raisio)
Federal & Maarit Peltoniemi, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Jyväskylän viihdekeskus
Petoman, FBI Beat & Markus Törmälä
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Joukon jatkot
Ravintola Järvenpään Casino
T'rio Grande
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Öiset kitarat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Nina Koivisto, Hannu Kattilakoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tanssiorkesteri Helmi, Unelmavävyt
Kiuruveden Suoja
Rosette
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Baroque & Marika Paavola
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Vonkamiehet & Pirjo Bister
Kuntotalo (Kouvola)
Zephyr, The Legends, Twisters & Taija Riihimäki, Ismo's, The Lunaters
Kärsämäen Kataja
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen, Syke
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Reino Jalonen ja Kangastus
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Raimo Ollinkankaan yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Humupekka
Limingan ns
Boogie
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Channel Four
Lomakouhero (Karstula)
Omega & Eija Kantola
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Istanbul
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, Taivalkunta Beat, Koivu & Marita Taavitsainen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Iskelmäyhtye Korona
Mäntsälän lava
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Orimattilan Kehräämö
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Reija Kortet & Dolores
Pesäkallio (Lahti)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiyhtye Jermut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Havanna & Raimo Piipponen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Annika Eklund
Ravani (Ulvila)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Foxpop
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Pelurit & Virpi Piippo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Olli Oivanen & Berit
Tanhuhovi (Lohja)
Avenue & Anniina Mattila, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sami Keskitalo, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Finlanders, Poutahaukat & Marko Haavisto

Su 19.9.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Amor-kvartetti
Hyvinkään järjestötalo
Vitoset & Kari Ahola
Ikaalisten kylpylä
Rytmiorkesteri Köyhät
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Havanna & Raimo Piipponen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Unelmavävyt
Pyrkivä (Turku)
Reino Jalonen ja Kangastus

Ma 20.9.2004

Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek

Ti 21.9.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
NeljänSuora
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Imatran kylpylä
Rami Välimäki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00
Tarja Mäkelä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Norolan Pojat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Souvarit

Ke 22.9.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
FinnNostalgia, Pasi Kaunisto
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Dreams
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Noiser & Kari Piironen, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Johanna Pakonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Mekka & Paula Koivuniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marjorie, Eija Koriseva
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rytmiorkesteri Köyhät

To 23.9.2004

Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas

Pe 24.9.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rami Välimäki
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Ravintola Järvenpään Casino
Eino Grön
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Luxus, Esko Rahkonen, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Syke, Koivu & Marita Taavitsainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sierra & Essi Leppäkoski
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Original Beat
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Raimo Ollinkangas & Kauko Simonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Souvarit

La 25.9.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Omega & Eija Kantola
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Taivalkunta Beat
Haaparannan kansantalo
Hurlumhei, Sari Koivikko
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eino Grön
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi, NeljänSuora
Ikaalisten kylpylä
Kaija Pohjola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Marita Taavitsainen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Satumaa
Jyväskylän viihdekeskus
Syke, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ravintola Järvenpään Casino
Sinikuu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pelurit & Virpi Piippo, Raiders & Marko Lahti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pekkaniskan Pojat, Tanssiorkesteri Helmi
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska, Taikakuu
Kuntotalo (Kouvola)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 10 euroa
Romeot & Katja Ängeslevä
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Antti Vainion yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Limingan ns
Mikael ja Elmers & Kaija Lustila
Lomakouhero (Karstula)
Mistral & Anne Mattila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Unelmayhtye & Kalevi Porala
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Korsuorkesteri, Väriloiste
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Federal & Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tasaraha
Mäntsälän lava 0 euroa
Esko Rahkonen
Ooperi (Kortela, Rauma)
Valentinot & Rami Rafael
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Helmenkalastajat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Horizone & Tapani Kansa
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Finlanders, Arja Lohtander ja Mon Cherie
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Tuovilat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Juha Vartiainen & Variaatio, Saija Tuupanen & Tornados
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Ässät, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommys & Charles Plogman
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Varjokuva

Su 26.9.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Saturnus & Merja Backman
Hyvinkään järjestötalo
Juhani Rautiainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
La Strada & Anita Hirvonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Linnut & Arja Havakka

Ma 27.9.2004

Ikaalisten kylpylä
Tiina Saarivuori

Ti 28.9.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Souvarit
Imatran kylpylä
Nelinpeli & Kaija Lustila
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Unelmavävyt
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00
Unelmayhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Huikon veljekset

Ke 29.9.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Perfidia
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Ikaalisten kylpylä
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Souvarit, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders

To 30.9.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Kari Raution yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Finlanders

Pe 1.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tommys & Charles Plogman
Ravintola Järvenpään Casino
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Diesel & Markku Aro
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi, Kari Tapio
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Rosso & Tarja Lunnas
Pyrkivä (Turku)
Timo Rautala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Atlantic & Ari Aalto
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Mistral & Anne Mattila, Henkka ja Kulkurit

La 2.10.2004

Auran nuortentalo
Finlanders, Valot & Janne Valtonen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Suomi-yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
La Strada & Anita Hirvonen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala, Väriloiste
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riemuradio
Ikaalisten kylpylä
Havanna & Raimo Piipponen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Petri Hervanto
Jyväskylän viihdekeskus
Tommys & Charles Plogman, Mestari Orikanto, Tony Aare
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Markus Sextet
Ravintola Järvenpään Casino
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yölintu, Atomi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Sylvia
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Huikon veljekset
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Saija Tuupanen & Tornados
Käenkoskikeskus (Parkano)
Taikakuu, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Kärsämäen Kataja
Korsuorkesteri, Swingers
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P., Teuvo Oinas
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Limingan ns
Nelostie & Jaska Mäkynen
Lomakouhero (Karstula)
Diesel & Markku Aro
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Seppo Ahokkaan trio
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Reija Kortet & Dolores, Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tonika
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Avalon, Matti Esko, Mikko Alatalo
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Paronit
Pesäkallio (Lahti)
Seitsemän seinähullua veljestä
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Reino Jalonen ja Kangastus
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sami Keskitalo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Souvarit
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Charlies, Rosso & Tarja Lunnas
Tanhuhovi (Lohja)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Ceres
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Mika Raittila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Kaija Lustila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Hurlumhei & Jari Laatikainen & Katja Höyhtyä, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Omega & Eija Kantola
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Eija Koriseva

Su 3.10.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Timanki
Hyvinkään järjestötalo
Janne Ahosen yhtye & Adi Subari
Kerhola (Nokia)
Rosso & Tarja Lunnas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, tanssikenkien myynti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi

Ma 4.10.2004

Haminan työväentalo
Sirius & Raineri Nyman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri

Ti 5.10.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Imatran kylpylä
Norolan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Pekka Nebelung, Timo Turunen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00
Härkätie
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä

Ke 6.10.2004

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 0 euroa
Mika Raittila
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jaska Mäkynen, naistentanssit
Nivalan ns
Tarmo Malila ja Täysikuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Bolero 1 & Lea Laven
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 7.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Raimo Ignatius
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Bolero 1 & Lea Laven
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flameband & Jaana Hiltunen
Turun VPK
Heidi Brunila

Pe 8.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Järvenpään Casino
Royal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Korsuorkesteri, Wähäkosket, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Annika Eklund
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Souvarit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Laura Hihnala
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Anneli Mattila & V.I.P., Varjokuva
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Diesel & Markku Aro
Hotelli Salpa (Luumäki)
Boogie
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Avenue & Anniina Mattila
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Nostalgiaorkesteri
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Taikakuu, Tanssiorkesteri Helmi

La 9.10.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00
Elysee & Erkki Räsänen
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Bolero 1 & Lea Laven
Aronkeidas (Kauhajoki)
Taikakuu
Auran nuortentalo
FBI Beat, Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Juhonpojat
Haaparannan kansantalo
Hurlumhei
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Ikaalisten kylpylä
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tarmo Malila ja Täysikuu
Jyväskylän viihdekeskus
Mistral & Anne Mattila, NeljänSuora
Ravintola Järvenpään Casino
Royal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Taifun & Juha Mäkinen, Wähäkosket
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Johanna Pakonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Coralia
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Markus Sextet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Saija Tuupanen & Tornados, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Raimo Ollinkankaan yhtye & Eija Sinikka
Limingan ns
Varietee & Teemu Laiho & Sarian
Lomakouhero (Karstula)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Dolce & Kaija Laakso
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Teuvo Oinas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Helmenkalastajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Janne Ahosen yhtye
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Paratiisi & Kaija Pohjola
Pesäkallio (Lahti)
Esko Rahkonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Ässät
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo Ari ja Rami
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskytuuli
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Kuutamolla
Tanhuhovi (Lohja)
La Strada & Anita Hirvonen, Sylvia
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Caminito & Kari Piironen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Avenue & Reetta Oja-Lipasti, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Väliaikainen, Harlem & Saija Varjus
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas

Su 10.10.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Ceres
Hyvinkään järjestötalo
Saturnus
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, konsertti
Kerhola (Nokia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Esko Rahkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Miltons
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Taikakuu

Ma 11.10.2004

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Unelmavävyt

Ti 12.10.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Diesel & Markku Aro
Imatran kylpylä
NeljänSuora
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Noiser & Kari Piironen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Väliaikainen, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Finlanders
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Sinikka Toivonen

Ke 13.10.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Väriloiste, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sinikuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kuntotalo (Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, tanssikenkien myynti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kaija Pohjola

To 14.10.2004

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Hannu Viitalan yhtye
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman

Pe 15.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Ravintola Järvenpään Casino
J-P Team
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Minna Sirkiä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Diesel & Markku Aro
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Finlanders, Tanssittajat & Elina Nurmoranta, tanssikenkien myynti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hacienda, Elonkerjuu
Hotelli Salpa (Luumäki)
The Legends
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Taivalkunta Beat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tulipunaruusut
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Tommys & Charles Plogman, Seppo Niemi

La 16.10.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Sunny Group & Ari Klem
Aronkeidas (Kauhajoki)
Korsuorkesteri
Auran nuortentalo
Yölintu, Annika Eklund
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taivalkunta Beat, NeljänSuora
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Petri Hervanto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Suomi-yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Köpi Koski ja Projekti, Paratiisi & Kaija Pohjola
Ikaalisten kylpylä
Jojo & Jaana Lammi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sesam & Antti Raiski
Jyväskylän viihdekeskus
Anneli Mattila & V.I.P., Taikakuu
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Ravintola Järvenpään Casino
J-P Team
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ajattomat, Sävelsilta
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Elysee & Erkki Räsänen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung, Minna Sirkiä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hitsin hitaat, Jope Ruonansuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä, Solistiorkesteri T.Miller, tanssikenkien myynti
Kärsämäen Kataja
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakouhero (Karstula)
Voimaorkesteri, Valentinot & Rami Rafael
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kalle Partanen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Juha Vartiainen & Variaatio, Mistral & Anne Mattila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tarja Mäkelä
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Juhamatti & Paletti, Fanny
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Kari Isola ja Yön tähdet
Pesäkallio (Lahti)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Saimaa-Humppa & Sari Lousa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Avenue & Anniina Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Tanhuhovi (Lohja)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Esko Rahkonen, Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Tanssiorkesteri Helmi, Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Nelinpeli & Sari Koivikko, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
La Strada & Anita Hirvonen
Ylöjärven työväentalo
Tulipunaruusut

Su 17.10.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Vitoset
Hyvinkään järjestötalo
Raimo Ollinkangas
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Taikakuu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Eero Magga
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Ceres
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Finlanders

Ma 18.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Noiser

Ti 19.10.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Juhamatti & Paletti
Imatran kylpylä
Väliaikainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taikakuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Mira Kunnasluoto
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski

Ke 20.10.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Janne Ahosen yhtye, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Mistral & Anne Mattila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mekka & Paula Koivuniemi
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 21.10.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Duo Hannu ja Eija
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Turun VPK
Timo Rautala

Pe 22.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Taikakuu
Ravintola Järvenpään Casino
Bolero 1 & Lea Laven
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Mauri Niemen yhtye, Tulinen Sydän & Janne Tulkki, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Huikon veljekset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Rosso & Tarja Lunnas
Käenkoskikeskus (Parkano)
Anneli Mattila & V.I.P., Yölintu
Lappilinna (Kärkölä)
Havanna & Raimo Piipponen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Poutahaukat & Marko Haavisto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jonna Tervomaa
Savonlinnasali (Savonlinna)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, konsertti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Unelmavävyt
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Norolan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Johanna Debreczeni

La 23.10.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00
Kolibri
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Saija Tuupanen & Tornados
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Unelmavävyt
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Esko Rahkonen
Haaparannan kansantalo
Sami Keskitalo, Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tommys & Charles Plogman
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Mutkattomat & Eki Jantunen, Rainer Bollström
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Huikon veljekset, Nelinpeli & Kaija Lustila
Ikaalisten kylpylä
Noiser & Kari Piironen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taivalkunta Beat
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Pelikaanit
Jyväskylän viihdekeskus
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu, Johnny Guitars
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Nelostie & Jaska Mäkynen, Pirjo Ojaniemi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Presto, Kake Randelin
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Helmi, Petoman
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ilpo Karisen yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Jani Rinne & Charter's
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kvevlax uf (Koivulahti, Mustasaari)
San Marino ja Linda
Kynsiveden Valopirtti (Kynsivesi, Hankasalmi)
V.I.P.
Kärsämäen Kataja
Taikakuu
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Markus Sextet
Limingan ns
Donix & Kauko Simonen & Nina Valkama
Lomakouhero (Karstula)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Öiset kitarat, Kaija Pohjola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rosso & Tarja Lunnas, Sonetti & Heikki Kotila
Ooperi (Kortela, Rauma)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Jojo & Jaana Lammi, FinnNostalgia, Jarno Kuusisto, Pasi Kaunisto
Pesäkallio (Lahti)
Noiser & Risto Nevala
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Fernet & Tomi Markkola, Tanssin Huumaa
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Mikset & Seija Keskitalo
Hotelli Salpa (Luumäki)
Harlem & Saija Varjus
Tanhuhovi (Lohja)
Norolan Pojat, Seitsemän seinähullua veljestä
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Voimaorkesteri, Sata kitaraa & Antti Huovila
TT-halli (Pietarsaari)
Johanna Pakonen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Ceres, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Elysee & Erkki Räsänen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Channel Four
Valtatie 2 (Harjavalta)
Bolero 1 & Lea Laven
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ylöjärven työväentalo
Jämijärven Pelimannit

Su 24.10.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Väliaikainen
Hyvinkään järjestötalo
Esko Rahkonen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Tulipunaruusut
Pesäkallio (Lahti) 14:00--18:00, 6 euroa
Timanki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Boogie
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Juhani Virta
Turun VPK
Timo Rautala, Heidi Brunila, konsertti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

Ma 25.10.2004

Ikaalisten kylpylä
Niskalenkki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flameband & Jaana Hiltunen

Ti 26.10.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt
Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Imatran kylpylä
Syke
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Ke 27.10.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Atomi
Ikaalisten kylpylä
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Channel Four
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 28.10.2004

Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Hannu Viitalan yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Souvarit

Pe 29.10.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fernet & Tomi Markkola
Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Ravintola Järvenpään Casino
Komeetta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Savannah, Simo ja Humppasouvarit, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Tarmo Malila ja Täysikuu, Varietee & Teemu Laiho
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Anneli Mattila & V.I.P.
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Markus Sextet
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Mutkattomat & Eki Jantunen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Channel Four

La 30.10.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Hilkka Mäkitalo
Aronkeidas (Kauhajoki)
Ässät
Auran nuortentalo
Mistral & Anne Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Avenue & Anniina Mattila
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Johanna Pakonen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Baroque & Marika Paavola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:30--02:00
Tommys & Charles Plogman
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Velvet, Esko Rahkonen
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri, Solaris & Minna Sirkiä, Sirpa Jokinen
Jyväskylän viihdekeskus
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Boheme & Eija Koriseva
Ravintola Järvenpään Casino
Komeetta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Reissarit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Väliaikainen
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 euroa
Grani Big Band
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sylvia, Tarmo Malila ja Täysikuu
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Charlies & Janne Joki, Markus Sextet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Helmenkalastajat
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--02:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat, Syke
Käenkoskikeskus (Parkano)
Souvarit, Köpi Koski ja Projekti
Kärsämäen Kataja
Varjokuva, Pelurit & Virpi Piippo
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
FBI Beat, Kari Tapio
Lehtimäen kirkonkylän ns (Alajärvi)
Riemuradio
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakouhero (Karstula)
Hannu Mahlamäki ja Sunset, Jani Wickholm
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Raimo Ollinkankaan yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Juhamatti & Paletti
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Mutkattomat & Eki Jantunen, Öiset kitarat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Taimo Löf & Reima Huhtala
Pesäkallio (Lahti)
Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Bonus & Birgit Ohra-aho
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Seinäruusut, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Fantasia & Arto Nuotio, Yölintu, Maria Juhola
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
CatCat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, olutjuhlat
Tanhuhovi (Lohja)
Anneli Mattila & V.I.P., Kaija Pohjola
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Finlanders, Esteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Seita, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Channel Four
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valtatie 2 (Harjavalta) 21:00--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ylöjärven työväentalo
Raimo Salovaaran yhtye & Raija Törmälä

Su 31.10.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Olli Mäkelän yhtye
Hyvinkään järjestötalo
Ceres
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Taifun & Juha Mäkinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Tulipunaruusut
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Channel Four

Ma 1.11.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sinikuu

Ti 2.11.2004

Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Imatran kylpylä
Öiset kitarat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Erkki Räsänen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Boogie

Ke 3.11.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pyhäjärvi, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Souvarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Federal & Maarit Peltoniemi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taivalkunta Beat

To 4.11.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Varjokuva
Ikaalisten kylpylä
Souvarit
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Boogie

Pe 5.11.2004

Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Syke
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Seinäruusut, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Jyväskylän viihdekeskus
Petoman, Agents & Jorma Kääriäinen
Ravintola Järvenpään Casino
Freelance
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Teuvo Oinas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Marita Taavitsainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jammarit
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Varietee & Teemu Laiho
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Juha Vartiainen & Variaatio
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Norolan Pojat, A. Aallon rytmiorkesteri
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Atlantis & Janne Joki

La 6.11.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00
Avenue & Anniina Mattila
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kerosiini & Jouni Keronen
Auran nuortentalo
Taikakuu, Varjokuva
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Jani Rinne & Charter's & Eero Aven
Haaparannan kansantalo
Kari Piironen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sunny Group & Ari Klem
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Esko Rahkonen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Ikaalisten kylpylä
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
NeljänSuora
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Ceres
Ravintola Järvenpään Casino
Freelance
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
FinnNostalgia, Eino Luostari
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Kiuruveden Suoja 11 euroa
Unelmavävyt
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Jouko Lukkonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Johanna Pakonen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Twisters & Taija Riihimäki
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Dynamo & Juha Simola
Lomakouhero (Karstula)
Feelings, Yölintu
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
FBI Beat
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Timo Heikkisen yhtye
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Sylvia, Suomi-yhtye
Pesäkallio (Lahti)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Atlantis & Janne Joki
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jukka Leppäkankaan yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
A. Aallon rytmiorkesteri, Stars & Johanna Tuominen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Syke
Hotelli Salpa (Luumäki)
Rainer Bollström
Tanhuhovi (Lohja)
Köpi Koski ja Projekti, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Bolero 1 & Lea Laven, Öiset kitarat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Marita Taavitsainen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Boheme & Eija Koriseva, Nelinpeli & Kaija Lustila
Ylöjärven työväentalo
Seppo Vartiamäen yhtye, Terttu Ali-Tolppa

Su 7.11.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Istanbul
Hyvinkään järjestötalo
Kimara & Väinö Korsu
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 11 euroa
Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Atlantis & Janne Joki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
FinnNostalgia & Pasi Kaunisto
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Kuutamo
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Beatmakers

Ma 8.11.2004

Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Charlies & Janne Leino

Ti 9.11.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Channel Four
Imatran kylpylä
Velvet & Veera Vikman
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Tommys & Charles Plogman
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Unelmavävyt, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio

Ke 10.11.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Raimo Ollinkankaan yhtye, Kaisa-Mari Ruokolainen, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Taikakuu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rytmiorkesteri Köyhät & Jani Niemi
Törmä (Onttola, Joensuu)
Finlanders, Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Risto Nevala, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen, Johanna Debreczeni
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 11.11.2004

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Kari Raution yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Rosso & Tarja Lunnas
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rytmiorkesteri Köyhät & Jani Niemi

Pe 12.11.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Federal & Maarit Peltoniemi
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Öiset kitarat
Pirtti (Kangasala)
Teuvo Oinas
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tulipunaruusut
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Hurlumhei
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
CatCat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Duo Sami Soininen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Janne Ahonen, Janne Ahosen yhtye
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
La Strada & Anita Hirvonen

La 13.11.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Tiina Räsänen
Auran nuortentalo
Voimaorkesteri, Sata kitaraa & Antti Huovila
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Merituuli
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Havanna & Raimo Piipponen, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sylvia, Elysee & Erkki Räsänen, Kukka-Maaria Ahonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Varietee & Teemu Laiho
Jyväskylän viihdekeskus
Avenue & Anniina Mattila, Öiset kitarat
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Norolan Pojat
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, J-P Team
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Noiser & Kari Piironen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Helmi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Paletti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Juha Vartiainen & Variaatio
Käenkoskikeskus (Parkano)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Polar & Päivi Nieminen
Kärsämäen Kataja
Rosso & Tarja Lunnas
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Vuosikerta & Jarkko Lehti
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
HePaKaSa
Lomakouhero (Karstula)
Tommys & Charles Plogman, Väriloiste
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Sirius & Raineri Nyman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu, Kuutamo
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas, FinnCats
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pesäkallio (Lahti)
Väliaikainen, Tulipunaruusut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Velvet
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Hurlumhei
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Taifun & Reijo Taipale
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
Savonlinnasali (Savonlinna)
Tapani Kansa, konsertti
Tanhuhovi (Lohja)
Charlies, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Sesam & Antti Raiski
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Johanna Pakonen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Köpi Koski ja Projekti, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

Su 14.11.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Kimara & Väinö Korsu
Hyvinkään järjestötalo
Pentti Kumpulainen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Markus Sextet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Janne Ahosen yhtye & Arja Havakka
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Pelikaanit & Kari Iisakki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Tulipunaruusut

Ma 15.11.2004

Haminan työväentalo
Raineri Nyman
Ikaalisten kylpylä
Bueno 2 & Ismo Lehtola

Ti 16.11.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
FBI Beat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Avenue & Anniina Mattila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Calibra & Sirpa Liimatainen, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Johanna Pakonen

Ke 17.11.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pertti Niemi & Odessa, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Yölintu
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek

To 18.11.2004

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Arja Mäkelä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sesam & Antti Raiski
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Flamingo & Jari Grek
Turun VPK
Timo Rautala

Pe 19.11.2004

Haapamäen Suoja (Keuruu)
Souvarit
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jaana Pöllänen
Hirvihovi (Pappila, Loimaa)
Suomi-yhtye
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Nelinpeli
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Sonetti & Heikki Kotila
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--24:00, 10 euroa
Timanki
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Öiset kitarat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flamingo & Jari Grek
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Paavo Heiskanen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timangi
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Unelmavävyt
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Fernet & Tomi Markkola

La 20.11.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Auran nuortentalo
Tommys & Charles Plogman, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Mistral & Anne Mattila
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Tanssiorkesteri Helmi, Nelostie & Jaska Mäkynen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Ikaalisten kylpylä
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Nelinpeli
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Kari Hautasaaren yhtye
Jyväskylän viihdekeskus
Voimaorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas, Skylarks
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Ilpo Karisen yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
FinnNostalgia
Kiikan nuorisotalo (Sastamala)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sonetti & Heikki Kotila
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taikakuu
Lomakouhero (Karstula)
Souvarit, Seireenit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Iltarusko & Saku Backman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Mira Sunnari
Orimattilan Kehräämö
Sata kitaraa & Antti Huovila
Pesäkallio (Lahti)
Markus Sextet
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Öiset kitarat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo yx + yx
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flamingo & Jari Grek
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
FBI Beat, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Ceres
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timangi
Tanhuhovi (Lohja)
Noiser & Kari Piironen, Johanna Pakonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Kari Vepsä & Onnenmaa, Reija Kortet & Dolores
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Korsuorkesteri
Ylöjärven työväentalo
Tasaraha

Su 21.11.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Adi Subari
Hyvinkään järjestötalo
Esko Rahkonen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Mutkattomat & Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti) 14:00--18:00, 6 euroa
Markus Sextet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlantic & Annina Alanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen

Ma 22.11.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Savannah
Ikaalisten kylpylä
The Five Comets
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi

Ti 23.11.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Imatran kylpylä
Sylvia
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Taikakuu, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Bolero 1 & Lea Laven

Ke 24.11.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kai Santalan yhtye, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä
Fernet & Tomi Markkola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Reine Rimón and Her Hot Papas
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen

To 25.11.2004

Ravintola Kaisaniemi (Helsinki)
Timangi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Ulla Maija Rantio
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman
Savonlinnasali (Savonlinna)
Finlanders, Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Risto Nevala, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen, Johanna Debreczeni

Pe 26.11.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Susanna Gärdström
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Souvarit
Ikaalisten kylpylä
Esteri, Solaris & Minna Sirkiä
Ravintola Järvenpään Casino
Rytmiorkesteri Köyhät & Jani Niemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Anneli Mattila & V.I.P., Villi yö, naistentanssit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Lomakouhero (Karstula)
Avenue & Anniina Mattila
Orimattilan Kehräämö
Seitsemän seinähullua veljestä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Humanders & CatCat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Riemuradio
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Rosso & Tarja Lunnas

La 27.11.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Jasmin Mäntylä, Susanna Gärdström
Auran nuortentalo
Syke, Rosso & Tarja Lunnas
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Tommys & Charles Plogman
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Huikon veljekset
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Valentinot & Rami Rafael, Jasmin Mäntylä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Nalle Lehtonen & Dimitri Sjöberg
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Voimaorkesteri, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Helmenkalastajat
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli, Esteri
Jyväskylän viihdekeskus
Souvarit
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Ravintola Järvenpään Casino
Timangi, Rytmiorkesteri Köyhät & Jani Niemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ajattomat, Lavakeisarit & Aarre Loukkola
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Teuvo Oinas
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 euroa
Grani Big Band
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Pohjantähti & Mikko Salmela
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--02:00, 12 euroa
Sabeline & Jaana Lapakko, Agents & Jorma Kääriäinen
Kärsämäen Kataja
Yölintu, Baroque & Marika Paavola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Lomakouhero (Karstula)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Teuvo Ihanus
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fernet & Tomi Markkola
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Korsuorkesteri
Oriveden Taisto 20:00--01:00, 10 euroa
Tammer-Hanurit
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Nelinpeli
Pesäkallio (Lahti)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Humidor & Erkki Räsänen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30
Solistiorkesteri T.Miller
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Charlies, Anneli Mattila & V.I.P.
Tanhuhovi (Lohja)
Mistral & Anne Mattila, Tarja Mäkelä
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Semites & Annina Alanen, Unelmavävyt, Ailamari Vehviläinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Paratiisi & Kaija Pohjola, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Seinäruusut, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo, Kaipuun kukkatarha

Su 28.11.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Saimaa-Humppa, Venus
Hyvinkään järjestötalo
Timanki
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Noiser & Kari Piironen
Kärsämäen Kataja
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pesäkallio (Lahti)
Koruttomat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
HotLine & Lasse Laaksonen
Sampola (Juva)
Duo yx + yx
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä

Ma 29.11.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä

Ti 30.11.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI Beat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rainer Bollström & Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Nasma Team, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Mekka & Paula Koivuniemi

Ke 1.12.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Dynamo, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas
Ikaalisten kylpylä
Anneli Mattila & V.I.P.
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rainer Bollström & Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Serena
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 2.12.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rainer Bollström & Minna Sirkiä
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
FBI Beat

Pe 3.12.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Baroque & Marika Paavola, Jasmin Mäntylä
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Ikaalisten kylpylä
HillStreet & Heidi Kukkula
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Voimaorkesteri
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Souvarit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Reija Kortet & Dolores
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox & Merja Raski
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--24:00, 10 euroa
Markus Sextet
Lomakouhero (Karstula)
Linnut & Arja Havakka
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Serena
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Väliaikainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flameband & Jaana Hiltunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Domino & Satu Ruoho
Hotelli Salpa (Luumäki)
Sunny Group & Ari Klem
T-talo (Nummenmäki, Turku)
HotLine & Lasse Laaksonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Koivu & Marita Taavitsainen

La 4.12.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Varjokuva
Aronkeidas (Kauhajoki)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Kari Piironen
Auran nuortentalo
Anneli Mattila & V.I.P., Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Baroque & Marika Paavola
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Linnut & Arja Havakka, Sylvia
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kuutamo
Ikaalisten kylpylä
HillStreet & Heidi Kukkula
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Voimaorkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Violetta & Jussi Huru
Jyväskylän viihdekeskus
Petoman, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Skylarks
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Diesel & Markku Aro, Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Taifun & Reijo Taipale
Käenkoskikeskus (Parkano)
Charlies, Yöperhonen & Jaana Kurhela
Kärsämäen Kataja
EQ ja Sami Hakala, Öiset kitarat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Mistral & Anne Mattila
Lomakouhero (Karstula)
Norolan Pojat, Anna Eriksson
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Avenue & Anniina Mattila, Hacienda
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Marita Taavitsainen
Pesäkallio (Lahti)
Johanna Pakonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Serena
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Väliaikainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flameband & Jaana Hiltunen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Yölintu, Heartbreakers
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Eija Sinikka
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanhuhovi (Lohja)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Rosso & Tarja Lunnas, Risto Nevala
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, Markus Sextet
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Taikakuu, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Saija Tuupanen & Tornados
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tommys & Charles Plogman, Sata kitaraa & Antti Huovila

Su 5.12.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Unelmayhtye & Heini Prittinen
Hyvinkään järjestötalo
Janne Ahosen yhtye & Marketta Vallivaara
Härmän Kylpylä (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ikaalisten kylpylä
HillStreet & Heidi Kukkula
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Voimaorkesteri
Jyväskylän viihdekeskus
Huikon veljekset, Anna Eriksson
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Suomi-yhtye, Atomi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rainer Bollström & Minna Sirkiä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00, 10 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Serena
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Nasma Team
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Iltatuuli & Kalle Koo
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jokiset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Johanna Pakonen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Finlanders, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Syke

Ma 6.12.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Serena
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Vonkamiehet

Ti 7.12.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Yölintu
Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Seinäruusut
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sylvia
Työnkulma (Kuopio)
Rosette

Ke 8.12.2004

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tasaraha, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timangi
Ikaalisten kylpylä
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Serena
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Riku Lätti

To 9.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30
Janne Ahosen yhtye, Paula Poutanen Team
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Yölintu
Turun VPK
Heidi Brunila

Pe 10.12.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Annika Eklund
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Port Payè
Ravintola Järvenpään Casino
Ramona
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Helmenkalastajat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo & Mira Sunnari
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Lomakouhero (Karstula)
Tanssiorkesteri Helmi
Suomussalmen ns
Harri ja Coronet
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Sylvia
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Fernet & Tomi Markkola

La 11.12.2004

Aronkeidas (Kauhajoki)
Juhamatti & Paletti
Auran nuortentalo
Joyride & Tiina Saarivuori, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Sesam & Antti Raiski
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Noiser & Kari Piironen, Nelinpeli
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Kari Tapio, konsertti
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Port Payè
Jyväskylän viihdekeskus
Finlanders, Johnny Guitars
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Järvenpään Casino
Ramona
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Pirjo Ojaniemi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Fantasia & Arto Nuotio
Kerhola (Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, Taivalkunta Beat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P.
Käenkoskikeskus (Parkano)
Tommys & Charles Plogman, Sata kitaraa & Antti Huovila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Saija Tuupanen & Tornados
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Lomakouhero (Karstula)
Koivu & Marita Taavitsainen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kari Raution yhtye
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kaija Pohjola
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Arja Havakka & Lokki
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Pirtin Pojat
Pesäkallio (Lahti)
Olli Mäkelän yhtye, Yölintu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Ari Kuivalaisen yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Mistral & Anne Mattila, Tähdet & Marko Tuovinen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Diesel & Markku Aro
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Korsuorkesteri, Valentinot & Rami Rafael
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI Beat & Markus Törmälä, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

Su 12.12.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Juha Vartiainen & Variaatio
Hyvinkään järjestötalo
Raimo Ollinkangas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00, 10 euroa
Finlanders, tanssikenkien myynti
Pesäkallio (Lahti)
Timanki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Nelinpeli & Kaija Lustila
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Vanha mylly
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Väliaikainen

Ma 13.12.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
FBI Beat & Markus Törmälä

Ti 14.12.2004

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Sunny Group & Ari Klem
Mäntän klubi (Mänttä-Vilppula)
Johanna Pakonen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Huikon veljekset, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Ke 15.12.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sinikuu
Ikaalisten kylpylä
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Presto
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette & Tiina Ruuska

To 16.12.2004

Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Presto

Pe 17.12.2004

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Satellites
Ravintola Järvenpään Casino
Minna Sirkiä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--24:00, 10 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Presto
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Mistral & Anne Mattila
Hotelli Salpa (Luumäki)
Juhamatti & Paletti
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Köpi Koski ja Projekti
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Anneli Mattila & V.I.P.
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Fantasia & Arto Nuotio, Johanna Debreczeni

La 18.12.2004

Auran nuortentalo
Finlanders, Öiset kitarat
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Taikakuu, Jouni Raitio
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Satellites
Jyväskylän viihdekeskus
Fantasy & Vesa Oksanen, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Järvenpään Casino
Minna Sirkiä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Top Ten & Mika Rajala, Keijo Rahnasto
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00, 11 euroa
Markus Sextet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Kärsämäen Kataja
Tommys & Charles Plogman
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Lomakouhero (Karstula)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Istanbul
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Orimattilan Kehräämö
Erkki Friman & Reijo Taipale
Pesäkallio (Lahti)
Mistral & Anne Mattila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Avalon
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tanssiorkesteri Helmi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Ilpo Kaleva
Tanhuhovi (Lohja)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Turun VPK
Semites & Risto Nevala
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Seitsemän seinähullua veljestä
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Su 19.12.2004

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Markus Sextet
Hyvinkään järjestötalo
Istanbul
Kerhola (Nokia) 18:00--23:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Paratiisi & Kaija Pohjola
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00
Noiser & Kari Piironen & Jorma Laurila
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Solistiyhtye Jermut

Ma 20.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Kupla & Katri Aapalahti
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Naistentanssit

Ke 22.12.2004

Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Pekkaniskan Pojat

Pe 24.12.2004

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jaana Pöllänen

La 25.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Saija Tuupanen & Tornados
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 euroa
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tuovilat
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Päivi Kautto-Niemi & Jussi Niemi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Antero Ketosen yhtye
Oriveden Taisto 20:00--24:00, 10 euroa
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Ässät
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jaana Pöllänen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Mika Raittilan yhtye, Markus Törmälä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sami Keskitalo & Taikayö-kvartetti, naistentanssit

Su 26.12.2004

Auran nuortentalo
Mekka & Paula Koivuniemi, A. Aallon rytmiorkesteri
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Eija Sinikka
Hyvinkään järjestötalo
Tonika
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Safir & Mira Kunnasluoto
Jyväskylän viihdekeskus
Taivalkunta Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00, 12 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
FBI Beat, Ami Jaara ja Amico
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Huikon veljekset
Kuntotalo (Kouvola) 16:00--21:00, 8 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 9 euroa
Reijo Ingman
Orimattilan Kehräämö
Janne Ahosen yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
FinnNostalgia, Pasi Kaunisto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30, 6 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--22:00, 8 euroa
Jukka Leppäkankaan yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jaana Pöllänen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, Presto
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Eija Koriseva
Tanhuhovi (Lohja)
FinnFox & Essi Leppäkoski, Sata kitaraa & Antti Huovila
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Väliaikainen
Turun VPK
Oo la laa & Kristiina Mäki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Korsuorkesteri

Ma 27.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Niskalenkki

Ti 28.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Niskalenkki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Port Payè & Meiju Suvas

Ke 29.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Niskalenkki
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi

To 30.12.2004

Ikaalisten kylpylä
Niskalenkki
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Minna Sirkiä

Pe 31.12.2004

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kerosiini & Jouni Keronen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Hyvinkään järjestötalo
Seppo Ahokkaan trio
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Noiser & Kari Piironen
Ikaalisten kylpylä
NeljänSuora
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 10 euroa
Johanna Pakonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sesam & Antti Raiski, Meriitti & Pia Lång
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--01:00
Pauli Korjus & Juhani Pitkänen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Misty & Virve Parkkonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Yölintu
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka)
Panorama
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Linnut & Arja Havakka
Lomakouhero (Karstula)
Rosso & Tarja Lunnas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P., Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, FBI Beat & Markus Törmälä
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Kauko Simonen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
HillStreet & Heidi Kukkula
Suomussalmen ns
Seita
T-talo (Nummenmäki, Turku)
JustUs
Tanhuhovi (Lohja)
Tulipunaruusut, Avenue & Anniina Mattila
TT-halli (Pietarsaari)
Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Korsuorkesteri, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta) 21:00--03:00
Souvarit, Harri Lehtonen & Silver
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Humupekka

La 1.1.2005

Auran nuortentalo
Varjokuva, Suomi-yhtye
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12 euroa
Noiser & Risto Nevala, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Korsuorkesteri
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Tommys & Charles Plogman, Reija Kortet & Dolores
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Väriloiste
Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Jyväskylän viihdekeskus
Yölintu, Baroque & Marika Paavola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Bolero, Unelmavävyt
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Petri Hervanto
Kerhola (Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Voimaorkesteri, FBI Beat
Kärsämäen Kataja
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Lomakouhero (Karstula)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Raiders & Marko Lahti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Syke
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Oo la laa & Kristiina Mäki, Hilkka Mäkitalo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Nelinpeli & Kari Hirvonen, naistentanssit

Su 2.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Olli Mäkelän yhtye
Haminan työväentalo
Sirius & Raineri Nyman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Anneli Mattila & Mistral & Anne Mattila
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Esteri

Ma 3.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket

Ke 5.1.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Solistiorkesteri T.Miller, naistentanssit
Kerhola (Nokia) 20:00--02:00, 13 euroa
FBI Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00, 0 euroa
Olli Mäkelän yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Anneli Mattila & V.I.P., Fernet & Tomi Markkola
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Charlies, Pohojanmaan Poikamiehet

To 6.1.2005

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Nasma Team
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Mistral & Anne Mattila, Perfidia
Ylöjärven työväentalo 18:00--00:30
Honkala team, Anne Hankolin

Pe 7.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
FBI Beat
Ravintola Järvenpään Casino
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ninaco & Hannu Kattilakoski
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Souvarit
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tulipunaruusut
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen

La 8.1.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Semites
Auran nuortentalo
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Haaparannan kansantalo
Ässät
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Öiset kitarat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Ikaalisten kylpylä
Esteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Ceres
Jyväskylän viihdekeskus
Huikon veljekset, Syke
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Järvenpään Casino
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Safir & Mira Kunnasluoto
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Janne Ahosen yhtye
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Supernova
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Souvarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Lomakouhero (Karstula)
Tommys & Charles Plogman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Iskelmäyhtye Korona & Jarkko Ylinen
Pesäkallio (Lahti) 12 euroa
Amarillo 2 & Kari Hirvonen, Pekka Nebelung
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
J-P Team
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30
Euroset & Seppo Salminen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Finlanders, Cosmos
Seurala (Hämeenkoski, Hollola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Minna Sirkiä
Tanhuhovi (Lohja)
Norolan Pojat, Foxpop, Eija Sinikka
Turun VPK
Valentinot & Rami Rafael
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Avenue & Anniina Mattila, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Teuvo Oinas
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Havanna & Raimo Piipponen, FinnNostalgia & Nalle Lehtonen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Tarmo Malila ja Täysikuu

Su 9.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Amor-kvartetti
Hyvinkään järjestötalo
Väliaikainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Nelostie & Jaska Mäkynen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Norolan Pojat
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi

Ti 11.1.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sesam & Antti Raiski
Imatran kylpylä
Avalon

Ke 12.1.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Heikki Taimen yhtye, Tuomo Vihermaa, naistentanssit
Kuntotalo (Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki

To 13.1.2005

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Valentinot & Rami Rafael

Pe 14.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Voimaorkesteri
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Wähäkosket
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Iltatähti ja A Hautaniemi
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Mika Raittilan yhtye
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski

La 15.1.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Ananas & Esa Nummela
Aronkeidas (Kauhajoki)
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Omenapuu & Johanna Pakonen, Agents & Jorma Kääriäinen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Asko Järvelän yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Harlem & Saija Varjus
Jyväskylän viihdekeskus
Voimaorkesteri, Öiset kitarat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Johanna Debreczeni
Kerhola (Nokia)
Syke, Markus Sextet
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kaija Pohjola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juhonpojat
Koskue (Jalasjärvi, Kurikka)
Rosette & Tiina Ruuska
Kuntotalo (Kouvola)
Tanssiorkesteri Helmi, Teuvo Oinas
Kärsämäen Kataja
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Mistral & Anne Mattila
Lomakouhero (Karstula)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
FBI Beat, Kari Piironen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pesäkallio (Lahti) 12 euroa
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen & Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Iskuorkesteri
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo Fun
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Avenue & Anniina Mattila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Nalle Lehtonen
Tanhuhovi (Lohja)
Atlantic & Ari Aalto, Fernet & Tomi Markkola
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Sami Kojonen & Vaihtoaskel, Finlanders
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Merituuli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tommys & Charles Plogman, Arja Lohtander ja Mon Cherie

Su 16.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hyvinkään järjestötalo
Kalevi Poralan yhtye & Heini Prittinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Handen Humppa
Pesäkallio (Lahti) 14:00--18:00, 6 euroa
Heljanka
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Varjokuva
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30
Reino Jalonen ja Kangastus
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Myrskytuuli

Ti 18.1.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt
Imatran kylpylä
Koivu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Finlanders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Fernet & Tomi Markkola
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Tonika

Ke 19.1.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Valentinot & Rami Rafael
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye, naistentanssit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Tapio

To 20.1.2005

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi

Pe 21.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
NeljänSuora
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tulipunaruusut
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Finlanders
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charlies, Tanssiorkesteri Helmi
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Solistiorkesteri T.Miller
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Markus Sextet

La 22.1.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Kaija Pohjola
Alavieskan Viri
Pohojanmaan Poikamiehet
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Saija Tuupanen & Tornados
Auran nuortentalo
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Mistral & Anne Mattila
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Väriloiste
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Valentinot & Rami Rafael
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Fernet & Tomi Markkola, Tarmo Malila ja Täysikuu
Humppilan seurojentalo
Valot & Janne Valtonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Suomi-yhtye
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Paronit & Eila Niskala
Jyväskylän viihdekeskus
Souvarit
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Janne Ahosen yhtye, Janne Ahonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kerhola (Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Ässät, Tanssiorkesteri Helmi
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Solistiorkesteri T.Miller
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu, Muuttolinnut
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juha Vartiainen & Variaatio
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charlies, Koivu
Lomakouhero (Karstula)
Kolibri
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Tarja Mäkelä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Pesäkallio (Lahti) 12 euroa
Tommys & Charles Plogman
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Voimaorkesteri
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Tuovilat
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Juhamatti & Paletti
Tanhuhovi (Lohja)
Noiser & Kari Piironen, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Riemuradio, Varjokuva
Turun VPK
Rantarolex & Ari Rantanen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tanssikengät & Teuvo Oinas, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Avenue & Anniina Mattila
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--03:00, 12 euroa
Markus Sextet, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ylöjärven työväentalo 18:00--24:00
Pyhäjärvi, Raakileet duo, Kauko Loiske
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Harri ja Coronet

Su 23.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Solistiorkesteri T.Miller
Hyvinkään järjestötalo
Markus Sextet
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Serena
Pesäkallio (Lahti) 6 euroa
Janne Ahosen yhtye & Markku Ignatius & Janne Ahonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Huikon veljekset
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30
Sunset & Jarkko Salmi
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta

Ma 24.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Lopen harmonikat

Ti 25.1.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mistral & Anne Mattila
Imatran kylpylä
NeljänSuora
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Channel Four, Johanna Debreczeni
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Huikon veljekset
Takahuhdin palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas

Ke 26.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00
Tarja Mäkelä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä, naistentanssit
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Anneli Mattila & V.I.P.

To 27.1.2005

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Duo Sami Soininen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Noiser & Kari Piironen

Pe 28.1.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kaija Pohjola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Unelmayhtye & Heini Prittinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Fresco & Marjorie
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Channel Four
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Markku Harjunpään orkesteri, Tuula Heikkilä
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi

La 29.1.2005

Auran nuortentalo
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Federal & Maarit Peltoniemi
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Foxpop & Eija Sinikka
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jouko Kallio ja Qarisma & Jouko Kallio
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Sonetti & Heikki Kotila, Sata kitaraa & Antti Huovila
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Öiset kitarat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Saija Tuupanen & Tornados
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 euroa
Grani Big Band
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00
Unelmavävyt
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Lavakeisarit & Aarre Loukkola
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kärsämäen Kataja
Finlanders
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen
Lomakouhero (Karstula)
Fernet & Tomi Markkola
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Raimo Ollinkangas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Juhamatti & Paletti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Köpi Koski ja Projekti
Ooperi (Kortela, Rauma)
Karuselli
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Crystal & Kauko Simonen
Pesäkallio (Lahti) 13 euroa
Souvarit
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Savannah
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Charlies
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Markus Sextet
Suomussalmen ns
Virpi Piippo
Tanhuhovi (Lohja)
Tanssiorkesteri Helmi, Sylvia
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Bolero & Jussi Fischer
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
La Strada & Anita Hirvonen, Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Avalon
TT-halli (Pietarsaari)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Turun VPK
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Norolan Pojat, Paratiisi & Kaija Pohjola

Su 30.1.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Harmony & Merja Ranta
Hyvinkään järjestötalo
Kimara & Väinö Korsu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Ceres
Pesäkallio (Lahti) 6 euroa
Tuhlaajapojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Öiset kitarat
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30
Pelikaanit & Kari Iisakki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Mistral & Anne Mattila

Ma 31.1.2005

Ikaalisten kylpylä
Markku Harjunpään orkesteri, Tuula Heikkilä

Ti 1.2.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Channel Four
Imatran kylpylä
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Taikakuu, naistentanssit

Ke 2.2.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kuutamo & Ville Mäkimattila, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Finlanders
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Noiser & Kari Piironen

To 3.2.2005

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Korsuorkesteri

Pe 4.2.2005

Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Tähdet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Mistral & Anne Mattila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sylvia
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Fantasy & Vesa Oksanen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Handen Humppa
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Avenue & Anniina Mattila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Myrskytuuli

La 5.2.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Ilpo Kaleva
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Aronkeidas (Kauhajoki)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Auran nuortentalo
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Huikon veljekset, Seinäruusut & Mikko Kilkkinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hacienda
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Seitsemän seinähullua veljestä
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Poseidon
Jyväskylän viihdekeskus
Tanssiorkesteri Helmi, Mestari Orikanto
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Joukon jatkot
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00
Omega & Eija Kantola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Annika Eklund
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Savannah
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Syke, Juhonpojat & Mauri Peltoniemi
Kärsämäen Kataja
Mistral & Anne Mattila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Anneli Mattila & V.I.P.
Lomakouhero (Karstula)
Noiser, Caminito & Kari Piironen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Solistiorkesteri T.Miller
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Kalevi Suntilan yhtye
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jokiset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sylvia
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Channel Four, Yölintu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Sami Keskitalo & Intro
Tanhuhovi (Lohja)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Iltarusko & Saku Backman
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
NeljänSuora, Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
FBI Beat & Markus Törmälä, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Boheme & Eija Koriseva, Öiset kitarat
Ylöjärven työväentalo 18:00--24:00
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

Su 6.2.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Markus Sextet
Hyvinkään järjestötalo
Taisto Saaresaho
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Norolan Pojat
Pesäkallio (Lahti)
Olli Mäkelän yhtye
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--21:00, 10 euroa
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30
Lapintähti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Unelmavävyt

Ma 7.2.2005

Ikaalisten kylpylä
Joyride & Tiina Saarivuori

Ti 8.2.2005

Imatran kylpylä
Unelmavävyt
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Channel Four
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Port Payè & Meiju Suvas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
FinnNostalgia & Nalle Lehtonen & Pasi Kaunisto, naistentanssit

Ke 9.2.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti ja A Hautaniemi, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Syke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Omega & Eija Kantola
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette & Tiina Ruuska
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 10.2.2005

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Federal & Maarit Peltoniemi
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Finlanders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosette

Pe 11.2.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Järvenpään Casino
Flameband & Jaana Hiltunen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Kuusisto (Pornainen) 20:00--24:00, 8 euroa
Vitoset & Kari Ahola
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Olli Mäkelän yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Fernet & Tomi Markkola
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Norolan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Varjokuva

La 12.2.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Auran nuortentalo
Taikakuu, Koivu & Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Haaparannan kansantalo
Tropicana, Sari Koivikko
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Norolan Pojat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ikaalisten kylpylä
Sirpa Jokinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Syke
Jyväskylän viihdekeskus
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Unelmavävyt
Ravintola Järvenpään Casino
Flameband & Jaana Hiltunen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelinpeli, Kaija Lustila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Avenue & Anniina Mattila, Valentinot & Rami Rafael
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Swingers
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sinikuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., tanssikenkien myynti
Kärsämäen Kataja
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lomakouhero (Karstula)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Solistiorkesteri T.Miller
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Polar & Päivi Nieminen
Oriveden Taisto
Sinikka Toivonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Violetta & Jussi Huru
Pesäkallio (Lahti)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Saija Tuupanen & Tornados
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Mistral & Anne Mattila, Sandels
Tanhuhovi (Lohja)
Korsuorkesteri, Paratiisi & Kaija Pohjola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Tiikerihai & Tarmo Lahtinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Union & Vesa Toivonen, Agents & Jorma Kääriäinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markus Sextet
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Finlanders, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Johanna Debreczeni
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Duo Ari ja Rami
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Pohojanmaan Poikamiehet

Su 13.2.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Väliaikainen
Hyvinkään järjestötalo
Esko Rahkonen
Kerhola (Nokia) 17:00--23:00
Finlanders, Tanssiorkesteri Helmi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Urho Hämäläisen yhtye
Pesäkallio (Lahti)
Timanki
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Markus Sextet
Pyrkivä (Turku)
Miltons
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä

Ma 14.2.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Markus Sextet

Ti 15.2.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Sunny Group & Ari Klem
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo & Pequeno
Imatran kylpylä
Markku Harjunpää, Tuula Heikkilä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Unelmavävyt
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kolibri
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Koivu & Marita Taavitsainen

Ke 16.2.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rytmiset, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Diesel & Markku Aro
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Yölintu
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--17:00
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 17.2.2005

Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo & Pequeno
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Tarja Mäkelän yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila

Pe 18.2.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Unelmavävyt
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo & Pequeno
Ravintola Järvenpään Casino
Matti Esko
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Johanna Debreczeni
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
NeljänSuora
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Jojo & Jaana Lammi
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Tulipunaruusut

La 19.2.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Ässät
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Varjokuva
Aronkeidas (Kauhajoki)
Juhamatti & Paletti, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Charlies & Janne Leino, Omega & Eija Kantola
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Raimo Ollinkangas & Dimitri Sjöberg
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Polar & Päivi Nieminen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Oo la laa & Kristiina Mäki, Keijo Rahnasto
Ikaalisten kylpylä
Mia Leivo & Pequeno
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Sesam & Antti Raiski
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Kyläsoittajat
Jyväskylän viihdekeskus
Taikakuu, Rosso & Tarja Lunnas
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Solistiorkesteri T.Miller
Ravintola Järvenpään Casino
HillStreet
Kerhola (Nokia)
Fantasia & Arto Nuotio & Erkki Räsänen & Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Unelmavävyt
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Helmenkalastajat
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Karaoke
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
FBI Beat, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Limingan ns
Kari Vepsä & Onnenmaa, Sari Koivikko
Lomakouhero (Karstula)
Mistral & Anne Mattila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Noiser
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 10 euroa
Syke
Pesäkallio (Lahti)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hacienda
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Euroset & Seppo Salminen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Finlanders, Pohojanmaan Poikamiehet
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Channel Four
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tanhuhovi (Lohja)
Yölintu, Tarja Mäkelä
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Paratiisi & Kaija Pohjola, Esteri
Turun VPK
Saija Tuupanen & Tornados
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Four Roses & Safir & Jukka Ruusumaa & Johanna Debreczeni, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Mutkattomat & Eki Jantunen

Su 20.2.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Dimitri Sjöberg
Hyvinkään järjestötalo
Vitoset & Kari Ahola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Esko Rahkonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Rosette & Tiina Ruuska
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:30
Kari Koivu
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Varjokuva, Väriloiste, Petri Peltoniemi ja Foxia, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Markus Sextet

Ma 21.2.2005

Haminan työväentalo
Sirius & Raineri Nyman
Ikaalisten kylpylä
Bolero 1

Ti 22.2.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Imatran kylpylä
Channel Four
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosette & Tiina Ruuska
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Työnkulma (Kuopio)
Rosette

Ke 23.2.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen, naistentanssit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tommys & Charles Plogman
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Muuttolinnut & Tommi Nyyssönen

To 24.2.2005

Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Tuhlaajapojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Sirius & Raineri Nyman

Pe 25.2.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Nostalgiaorkesteri
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Omega & Eija Kantola
Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Ravintola Järvenpään Casino
Jamset & Antti Vanninen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Markus Sextet
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Paijan maatilamajoitus (Levä, Ypäjä)
Solistiyhtye Jermut
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tommys & Charles Plogman
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Tanssiorkesteri Helmi
T-talo (Nummenmäki, Turku)
HotLine & Lasse Laaksonen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
NeljänSuora
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit

La 26.2.2005

Aronkeidas (Kauhajoki)
Ässät
Auran nuortentalo
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Safir & Mira Kunnasluoto
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kai Santalan yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Väriloiste, Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Ikaalisten kylpylä
Flameband & Jaana Hiltunen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Jyväskylän viihdekeskus
Omega & Eija Kantola
Ravintola Järvenpään Casino
Jamset & Antti Vanninen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tiina Räsänen
Kerhola (Nokia) 20:00--01:00
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Flamingo & Jari Grek
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Balanssi & Birgit Ohra-aho
Koskue (Jalasjärvi, Kurikka)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kärsämäen Kataja
Reija Kortet, Pohjantähti & Mikko Salmela
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 5 euroa
Neulapojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Lempäälän manttaalitalo
Tammer-Hanurit
Lomakouhero (Karstula)
Souvarit, Feelings
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Reijo Ingman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti, Charlies
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Channel Four
Ooperi (Kortela, Rauma)
Valentinot & Rami Rafael
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
NeljänSuora
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Taimo Löf & Reima Huhtala
Pesäkallio (Lahti)
Väliaikainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Onnenkulkurit, Essi Leppäkoski
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Jukka Leppäkankaan yhtye
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Rientola (Vähärauma, Pori)
Solistiorkesteri T.Miller
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Varjokuva, Rosso & Tarja Lunnas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Tanssiorkesteri Helmi
Tanhuhovi (Lohja)
FBI Beat & Markus Törmälä, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Kalevi Suntilan yhtye
Tarvashovi (Tarvasjoki, Lieto)
Risto Nevala, Hilkka Mäkitalo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Tommys & Charles Plogman, Helmenkalastajat
TT-halli (Pietarsaari)
Harlem & Saija Varjus
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Syke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Polar & Päivi Nieminen

Su 27.2.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Ceres
Hyvinkään järjestötalo
Merituuli
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Usko Lahtisen yhtye & Pasi Lehtola
Nivalan ns
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pesäkallio (Lahti)
Koruttomat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Channel Four
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:30, 6 euroa
Putkiradio & Ville Mäkimattila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

Ma 28.2.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Nina Koivisto
Ikaalisten kylpylä
Tanssiorkesteri Helmi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Nelostie & Jaska Mäkynen

Ti 1.3.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Imatran kylpylä
Huikon veljekset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
NeljänSuora
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Balanssi & Pertti Niskala, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Anneli Mattila & V.I.P., Sata kitaraa & Antti Huovila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Sinikka Toivonen

Ke 2.3.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Janne Ahosen yhtye, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders

To 3.3.2005

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Duo Hannu ja Eija
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Finlanders
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Minna Sirkiä

Pe 4.3.2005

Ravintola Järvenpään Casino
Sandels
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Omenapuu & Johanna Pakonen

La 5.3.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Esko Rahkonen
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Kerosiini & Jouni Keronen
Auran nuortentalo
FBI Beat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Exodus, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Taivalkunta Beat, Soundset
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fantasia & Arto Nuotio, Erkki Räsänen & Johanna Piipponen & tangomarkkinoiden esikarsinta
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Noiser & Risto Nevala, Helmenkalastajat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Korsuorkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus
Väliaikainen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Boheme & Eija Koriseva
Ravintola Järvenpään Casino
Sandels
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Piironen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kiikan nuorisotalo (Sastamala)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
EQ ja Sami Hakala & Sami Hakala
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ässät, Anneli Mattila & V.I.P.
Kärsämäen Kataja
Sata kitaraa & Antti Huovila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Norolan Pojat, Finlanders
Lomakouhero (Karstula)
Syke, Markus Sextet
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Janne Ahosen yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fernet & Tomi Markkola, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kaija Pohjola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Yölintu
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Sunny Group & Ari Klem
Oriveden Suoja
Sinikka Toivonen
Pesäkallio (Lahti)
Tanssiorkesteri Helmi, Linnut & Arja Havakka
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Vonkamiehet
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Domino & Jussi Seppänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Polar & Päivi Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Rytmiset, Koivu & Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Taikakuu
Valtatie 2 (Harjavalta)
Flamingo & Jari Grek
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Solistiorkesteri T.Miller

Su 6.3.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Janne Ahosen yhtye
Hyvinkään järjestötalo
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kerhola (Nokia)
Souvarit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Tulipunaruusut
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Boheme & Eija Koriseva
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
New Style & Heidi Brunila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
La Strada & Anita Hirvonen

Ma 7.3.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Konsertti, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30
Antero Ketosen yhtye
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Tulipunaruusut

Ti 8.3.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Foxpop, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Sirius & Raineri Nyman
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Väliaikainen, naistentanssit

Ke 9.3.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Mainio & Kaija Pietilä, naistentanssit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Savonlinnasali (Savonlinna)
Omega & Eija Kantola, Four Cats
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 10.3.2005

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 7 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen

Pe 11.3.2005

Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Mistral & Anne Mattila
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
FBI Beat & Markus Törmälä
Kuusisto (Pornainen) 20:00--24:00, 8 euroa
Vitoset
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Havanna & Raimo Piipponen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen & Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Finlanders

La 12.3.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Safir & Johanna Debreczeni
Auran nuortentalo
Diesel & Markku Aro, Taivalkunta Beat
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Mia Hed, Pauli Virta, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Asko Järvelän yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Yötaivas, Omenapuu & Johanna Pakonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Jyväskylän viihdekeskus
Pekkaniskan Pojat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Järvenpään Casino
Sivas Regal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola, Joyride & Tiina Saarivuori
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 euroa
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Sinikka Toivonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Norolan Pojat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 12 euroa
Juha Simolan yhtye, A. Aallon rytmiorkesteri
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nelinpeli
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ilpo Karisen yhtye, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kärsämäen Kataja
FBI Beat & Markus Törmälä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 3 euroa
Levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Helmenkalastajat
Lomakouhero (Karstula)
Charlies, Safir & Mira Kunnasluoto
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kalle Partanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Mistral & Anne Mattila, Sesam & Antti Raiski
Ooperi (Kortela, Rauma)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Kaija Lustila
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet
Pesäkallio (Lahti)
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
CatCat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Velvet
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Saimaa-Humppa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Avenue & Anniina Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Noiser & Kari Piironen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Rytmiorkesteri Köyhät
Tanhuhovi (Lohja)
Finlanders, Wähäkosket
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Saija Tuupanen & Tornados, Tanssiorkesteri Helmi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu, Yölintu, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Valtatie 2 (Harjavalta)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Väriloiste
Ylöjärven työväentalo
Honkala team & Anne Hankolin
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
San Marino ja Linda

Su 13.3.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Kimara & Väinö Korsu
Hyvinkään järjestötalo
Solistiorkesteri T.Miller
Kerhola (Nokia)
Taikakuu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Esko Sartolahden yhtye
Orimattilan Kehräämö 15:00--18:30, 12 euroa
Finlanders
Pesäkallio (Lahti)
Tuhlaajapojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Väliaikainen
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
Timo Rautala
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Charlies & Janne Leino

Ma 14.3.2005

Ikaalisten kylpylä
Flamingo & Jari Grek
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30
Hannele ja Reijo ja Rami
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit

Ti 15.3.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Foxpop, Risto Nevala
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Juha Vartiainen & Variaatio, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Finlanders

Ke 16.3.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Charlies
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mistral & Anne Mattila
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Kupla & Katri Aapalahti

To 17.3.2005

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Janne Ahosen yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Unelmavävyt

Pe 18.3.2005

Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Ässät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Finlanders
Ravintola Järvenpään Casino
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi, J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Rovers & Kake Randelin, Presto
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Safir & Johanna Debreczeni
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Poseidon
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Väliaikainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--00:45
Lumipallo & Tommi Soidinmäki

La 19.3.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Safir & Mira Kunnasluoto
Auran nuortentalo
Anneli Mattila & V.I.P., Menneisyyden vangit & Freeman & Virve Rosti
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Raimo Ollinkangas & Kauko Simonen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Marita Taavitsainen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Omega & Eija Kantola
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Susanna Gärdström
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Pohojanmaan Poikamiehet, NeljänSuora
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kuutamo, Virpi Piippo
Ikaalisten kylpylä
Noiser & Kari Piironen
Imatran kylpylä
Sabeline & Jaana Lapakko
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Souvarit
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu
Jyväskylän viihdekeskus
Finlanders, The Vintages
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Norolan Pojat
Ravintola Järvenpään Casino
Raiders & Marko Lahti
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hacienda, Sesam & Antti Raiski
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Minna Sirkiä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 13 euroa
Tommys & Charles Plogman, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Exodus
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Korsuorkesteri
Käenkoskikeskus (Parkano)
Jari Sillanpää & konsertti
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas
Lomakouhero (Karstula)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Merituuli
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti, Hannu Mahlamäki ja Sunset, Annika Eklund
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Reija Kortet, Dolores, Sata kitaraa & Antti Huovila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sinikka Toivonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Boheme & Eija Koriseva, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Erkki Friman & Reijo Taipale
Pesäkallio (Lahti)
FBI Beat & Markus Törmälä, Syke
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Sinikuu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Avalon
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Duo Ari ja Rami
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Poseidon
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Charlies, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Salon VPK
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Tanhuhovi (Lohja)
Boogie, Esko Rahkonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Seppo Vartiamäen yhtye & Terttu Ali-Tolppa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Safir & Johanna Debreczeni, Öiset kitarat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Fantasy & Vesa Oksanen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Foxpop & Risto Nevala & Jari Kokkinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Yölintu
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Tulipunaruusut

Su 20.3.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Istanbul
Hyvinkään järjestötalo
Markus Sextet
Kerhola (Nokia)
Mistral & Anne Mattila
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
La Strada & Anita Hirvonen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tulipunaruusut
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
Semites & Annina Alanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Taikakuu

Ma 21.3.2005

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Barbarello
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kauko Simonen

Ti 22.3.2005

Imatran kylpylä
Marko Tuovinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Barbarello
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Markus Sextet, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Diesel & Markku Aro

Ke 23.3.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pepe Enroth, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Rosette & Tiina Ruuska
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Barbarello
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Ässät

To 24.3.2005

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Barbarello
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki

Pe 25.3.2005

Aronkeidas (Kauhajoki)
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Esteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Safir & Johanna Debreczeni
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Horizone & Matti ja Teppo
Härmän Kylpylä (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Jyväskylän viihdekeskus
Anneli Mattila & V.I.P., Yölintu, Fantasy & Vesa Oksanen
Ravintola Järvenpään Casino
Royal
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Federal & Maarit Peltoniemi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Havanna & Raimo Piipponen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Linnut & Arja Havakka
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Norolan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Syke, Ilpo Karisen yhtye, 40-vuotisjuhlatanssit
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Channel Four
Lomakouhero (Karstula)
Rosso & Tarja Lunnas
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tommys & Charles Plogman, Riemuradio
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
BlueStar, Anna Eriksson
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Sesam & Antti Raiski
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Öiset kitarat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Komeetta
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Souvarit
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:30
Fernet & Tomi Markkola, Joyride & Tiina Saarivuori
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Saija Tuupanen & Tornados
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI Beat

La 26.3.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Tiina Räsänen
Aronkeidas (Kauhajoki)
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Syke
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Annika Eklund
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Channel Four
Ravintola Järvenpään Casino
Royal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Markus Sextet, Jaska Mäkynen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Rami Välimäki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 13 euroa
Charlies & Janne Leino & Elina Nurmoranta
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Timo Saarimäen yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Polar & Päivi Nieminen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Mistral & Anne Mattila, Sata kitaraa & Antti Huovila
Kärsämäen Kataja
Riemuradio, Baroque & Marika Paavola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 8 euroa
Tukkijätkät
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Raimo Ollinkangas & Kauko Simonen
Lomakouhero (Karstula)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Federal & Maarit Peltoniemi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Markku Harjunpää
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Pohjantähti & Mikko Salmela, Agents & Jorma Kääriäinen
Ooperi (Kortela, Rauma)
Menokkaat
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi, Ami Jaara ja Amico
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Ceres
Pesäkallio (Lahti)
The Boys, Esko Rahkonen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Harlem & Saija Varjus
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Omega & Eija Kantola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Rientola (Vähärauma, Pori)
Kari Piironen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Tanhuhovi (Lohja)
Taikakuu, Avenue & Anniina Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Tiikerihai & Tarmo Lahtinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Omenapuu & Johanna Pakonen, FBI Beat & Markus Törmälä
TT-halli (Pietarsaari)
Kerosiini & Jouni Keronen
Turun VPK
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tommys & Charles Plogman, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Ari Grönthal, Pauli Virta, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Harri ja Coronet

Su 27.3.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Timo Sormusen yhtye & Juhani Rautiainen
Auran nuortentalo
Syke, A. Aallon rytmiorkesteri, Valot & Janne Valtonen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Havanna & Raimo Piipponen, Öiset kitarat
Hyvinkään järjestötalo
Tytti Pelkonen & Pentti Kumpulainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Reissarit
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Markus Sextet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Charlies & Janne Leino, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kerhola (Nokia) 20:00--02:00
Channel Four & Saija Tuupanen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Juha Vartiainen & Variaatio
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kauko Simonen
Kokkolan työväentalo
Riemuradio
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--02:00, 12 euroa
Voimaorkesteri, Yölintu, tanssikenkien myynti
Lehtimäen kirkonkylän ns (Alajärvi)
Ajattomat
Lomakouhero (Karstula)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 9 euroa
Seppo Ahokkaan trio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet, Mikko Kilkkinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
EQ ja Sami Hakala
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Souvarit, Omenapuu & Johanna Pakonen
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti)
Janne Ahosen yhtye
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Kangastus, Reino Jalonen ja Kangastus
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
NeOn Pöhönäs
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 17:00--21:30, 8 euroa
Ramona & Urho Hämäläinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flamingo & Jari Grek
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Linnut & Arja Havakka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
FBI Beat, Fernet & Tomi Markkola
Soihtula (Oulainen)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--00:45
Jari Välimäki
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 12 euroa
Tommys & Charles Plogman

Ma 28.3.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 17:00--22:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Köpi Koski ja Projekti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 17:00--21:00
Lopen harmonikat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Helmi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Merituuli

Ti 29.3.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taikakuu
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Ari Grönthal, Pauli Virta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Pekka Parsolan yhtye & Anne-Mari Hakala, naistentanssit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Rosso & Tarja Lunnas

Ke 30.3.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Nelostie & Jaska Mäkynen, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 31.3.2005

Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Hesa Fox
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Niskalenkki

Pe 1.4.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Yölintu
Haaparannan kansantalo
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Diesel & Markku Aro, Wähäkosket
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Finlanders
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Safir & Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kirka Babitzin
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Sylvia
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--00:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

La 2.4.2005

Aronkeidas (Kauhajoki)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Auran nuortentalo
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Helmenkalastajat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Ilpo Karisen yhtye & Ilpo Karinen, 40-vuotisjuhlatanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Esko Rahkonen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jaana Pöllänen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
NeljänSuora
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Riku Lätti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jani Rinne & Charter's
Ikaalisten kylpylä
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Kare Savolainen ja Vorkkerit
Jyväskylän viihdekeskus
Taivalkunta Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Ravintola Järvenpään Casino
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Korsuorkesteri, Eino Luostari
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Syke
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket, Kari Piironen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Juha Vartiainen & Variaatio, Taikakuu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sylvia
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Kärsämäen Kataja
Souvarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Yölintu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Sebastian Ahlgren
Lomakouhero (Karstula)
Diesel & Markku Aro
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Hertzi boys
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Anita Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Federal & Maarit Peltoniemi
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Avenue & Nalle Lehtonen & Anniina Mattila
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sierra & Essi Leppäkoski
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Reijo Taipale
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 13 euroa
Balanssi & Birgit Ohra-aho, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Ari Grönthal
Tanhuhovi (Lohja)
Tanssiyhtye Alfa Band & Lasse Palander, Koivu & Marita Taavitsainen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Voimaorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas
Turun VPK
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Unelmavävyt, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Seinäruusut, Tiina Räsänen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommys & Charles Plogman
Valkealan kirkonkylän ns (Valkeala, Kouvola)
Nostalgiaorkesteri
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Markus Sextet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus

Su 3.4.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Vitoset
Hyvinkään järjestötalo
Raimo Ollinkangas
Kerhola (Nokia)
Rosso & Tarja Lunnas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Fortuna & Arja Koriseva
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
New Style & Heidi Brunila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
Väliaikainen

Ma 4.4.2005

Haminan työväentalo
Sirius & Raineri Nyman
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Presto
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30
Antero Ketosen yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Teuvo Oinas

Ti 5.4.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Seitsemän seinähullua veljestä
Imatran kylpylä
Rami Välimäki
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ässät
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Boheme & Eija Koriseva, naistentanssit
Työnkulma (Kuopio)
Juha Vartiainen & Variaatio

Ke 6.4.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markus Sextet, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mekka & Paula Koivuniemi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taivalkunta Beat
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Duo yx + yx

To 7.4.2005

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Juhani Rautiainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Fernet & Tomi Markkola

Pe 8.4.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Safir & Johanna Debreczeni
Ravintola Järvenpään Casino
Iskuorkesteri
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Yölintu
Lappilinna (Kärkölä) 20:00--01:00, 10 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Mistral & Anne Mattila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
FBI Beat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kyläsoittajat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Atlas ja Timo Rautala
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--00:45
Omega & Eija Kantola

La 9.4.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Risto Nevala
Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Sunny Group & Ari Klem
Auran nuortentalo
Tommys & Charles Plogman, Mekka & Paula Koivuniemi
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Petoman & Katri Helena
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pyhäjärvi, Kauko Loiske
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:30--01:30
Syke
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Riemuradio, Avenue & Anniina Mattila
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Helmenkalastajat
Jyväskylän viihdekeskus
Saija Tuupanen & Tornados, Markus Sextet
Ravintola Järvenpään Casino
Iskuorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Rolex & Markku Pelkonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Presto, Nina Koivisto, Hannu Kattilakoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Kupla & Katri Aapalahti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Reija Kortet, Dolores
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Käenkoskikeskus (Parkano)
Huikon veljekset, Taikakuu
Kärsämäen Kataja
Varjokuva
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Noiser & Kari Piironen, Twisters & Taija Riihimäki
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Lomakouhero (Karstula)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Vitoset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Pohojanmaan Poikamiehet, Yölintu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fantasia & Arto Nuotio, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Ooperi (Kortela, Rauma)
Polar & Päivi Nieminen
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Pesäkallio (Lahti)
Anneli Mattila & V.I.P.
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Bonus
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Voimaorkesteri
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Humppafoksi & Tauno Pietikäinen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kyläsoittajat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 13 euroa
Handen Humppa, Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Avalon
Tanhuhovi (Lohja)
Taifun & Juha Mäkinen, Janne Ahosen yhtye, Erkki Friman, Reijo Taipale
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Euroset & Seppo Salminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Atlantis & Janne Joki
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Öiset kitarat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Harlem & Saija Varjus
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Koivu & Marita Taavitsainen
Ylöjärven työväentalo
Bolero & Jussi Fischer

Su 10.4.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Juha Vartiainen & Variaatio
Hyvinkään järjestötalo
Esko Rahkonen
Kerhola (Nokia)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Pertti Niemi & Odessa
Pesäkallio (Lahti)
Heljanka
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
Putkiradio & Ville Mäkimattila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 11 euroa
Anneli Mattila & V.I.P.

Ma 11.4.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Ikaalisten kylpylä
Öiset kitarat, Solaris & Minna Sirkiä
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30
Hannele ja Reijo ja Rami
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Rovers & Kake Randelin, Presto
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Channel Four

Ti 12.4.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Imatran kylpylä
Öiset kitarat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tanssiorkesteri Helmi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Muuttolinnut & Tommi Nyyssönen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Huikon veljekset, naistentanssit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Sami Keskitalo & Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Yölintu

Ke 13.4.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Iltatähti, Iltatähti ja A Hautaniemi, naistentanssit
Ikaalisten kylpylä
FBI Beat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Federal & Maarit Peltoniemi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
HillStreet & Heidi Kukkula

To 14.4.2005

Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Kuntotalo (Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Vitoset
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Finlanders

Pe 15.4.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Fernet & Tomi Markkola
Ikaalisten kylpylä
Solaris & Minna Sirkiä
Ravintola Järvenpään Casino
Rovers & Kake Randelin, Presto
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Rosso & Tarja Lunnas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Harmonikkatanssit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Yölintu, Pohojanmaan Pelimiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas, tanssikenkien myynti
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Anneli Mattila & V.I.P.
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Hautasaaren yhtye
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Noiser & Kari Piironen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:30
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta

La 16.4.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Semites
Aronkeidas (Kauhajoki)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Auran nuortentalo
Finlanders, Baroque & Marika Paavola
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Balanssi & Birgit Ohra-aho
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taikayö-kvartetti, Yölintu
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Mira Kunnasluoto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Tanssiorkesteri Helmi
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ikaalisten kylpylä
Köpi Koski ja Projekti, Solaris & Minna Sirkiä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Bolero 1 & Lea Laven
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Captain & Teuvo Vuoti
Jyväskylän viihdekeskus
Taikakuu, Syke, Johnny Guitars
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Ravintola Järvenpään Casino
Jarmo Tuuri Group
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Helmenkalastajat, Ajattomat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Öiset kitarat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Avenue & Anniina Mattila, Taivalkunta Beat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Solistiorkesteri T.Miller
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Taifun & Reijo Taipale
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 3 euroa
Levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Anneli Mattila & V.I.P.
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Raimo Ollinkangas & Dimitri Sjöberg
Lomakouhero (Karstula)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tarja Ylitalo
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Oriveden Taisto
Tammer-Hanurit
Pesäkallio (Lahti)
Foxpop & Risto Nevala, Markus Sextet
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Atlantis & Janne Joki
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Tanzza
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Hautasaaren yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 13 euroa
Riemuradio, Sata kitaraa & Antti Huovila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Ceres
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Tanhuhovi (Lohja)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Ex-miehet
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Kalevi Suntilan yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Saija Tuupanen & Tornados, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Noiser & Kari Piironen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta)
Väriloiste
Ylöjärven työväentalo
Angelic & Martti Kuurila
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Marita Taavitsainen

Su 17.4.2005

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00
Timanki
Hyvinkään järjestötalo
Kimara & Väinö Korsu
Kerhola (Nokia)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Kuntotalo (Kouvola) 18:00--22:00, 10 euroa
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta, tanssikenkien myynti
Pyrkivä (Turku) 18:00--21:45, 6 euroa
Putkiradio & Ville Mäkimattila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 10 euroa
NeljänSuora

Ma 18.4.2005

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Flamingo & Jari Grek
Ikaalisten kylpylä
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30
Lopen puhallinorkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit

Ti 19.4.2005

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Ikaalisten kylpylä
Flamingo
Imatran kylpylä
Syke
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Anneli Mattila & V.I.P.
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Solistiorkesteri T.Miller
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Myrskytuuli

Ke 20.4.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Seppo Ahokkaan trio, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timangi
Ikaalisten kylpylä
NeljänSuora
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Kari Tapio
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Syke
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Jani Niemi

To 21.4.2005

Ikaalisten kylpylä
Flamingo
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 5 euroa
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Noiser, Risto Nevala
Seuratalo