Edellinen tanssipäivä pe 22.11.2019

Lauantai 23.11.2019

Alavieskan Viri (Alavieska) 20:00--01:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Aronkeidas 19:30--02:00, 18 €
Komiat, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo (Aura) 20:00--01:00, 16 €
Sinitaivas, Aava & Tara Vepsäläinen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta) 21:00--00:45, 14 €
Nelituuli & Timo Puurunen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 20:00--00:30, 12 €
Sari Koivikko
Hotelli Hiittenharju
Pete Poskiparta & Patajätkä
Hotelli Kaustinen (Kaustinen) 21:00--01:00, 13 €
Ässät
Lomakeskus Huhmari
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 12 €
Valentin & Afrikan tähti
Hyvinkääsali
Diesel & Markku Aro, konsertti, konsertti
Härmän Kylpylä
Aki Samuli & Love
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen) 16 €
Jarkko Honkanen, Taika
Imatran kylpylä (Imatra) 21:00--01:30, 15 €
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 12 €
Jarno Itkonen, Roulette
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 €
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Reeta Saranpää, Lumo
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 €
Unelma & Joonas Erkkilä
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:30--23:30, 15 €
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ravintola Kivitippu
Johanna Pakonen & Omenapuu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 16 €
Antti Railio
Kuntotalo 20:00--00:30
Amore & Leif Lindeman
Viihderavintola Las Palmas 14 €
Heidi Kyrö
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 €
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns (Liminka) 20:00--00:30
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 21:00--00:30, 15 €
Eija Kantola & Omega
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00, 15 €
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 15 €
Juhani Virta
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Kalle Jussila
Pesäkallio 20:00--01:30
Hurma, Vili Mustalampi
Q Bar 20:00--00:30, 10 €
Mika Lappalainen
Kylpylähotelli Rauhalahti 16 €
Neitoset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 €
Souvarit
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi 15 €
Onnenkerjäläiset
Spa Hotel Runni 13 €
Hannu Hautaniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 18 €
EXmiehet & Saija Tuupanen, Weranta
Seurakallio
Onnenkipinä
Kylpylähotelli Summassaari 15 €
A. Aallon rytmiorkesteri
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 €
Mandy
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 €
Jyrki Nurminen & Sävel
Tanhuhovi 19:00--01:00, 16 €
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Tanssikeskus Tessu 19:00--23:45, 17 €
Energia & Teemu Roivainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 €
Wire & Ari Lavu
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:00--00:30, 15 €
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit, naistentanssit
Ulvilan ns (Ulvila) 19:00--23:30, 13 €
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taikakuu
Vaajakosken urheilutalo (Vaajakoski, Jyväskylä) 20:00--23:30, 12 €
Jatkoaika, Veikko Antero
Valtatie 2 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat & Henri Jokinen, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala)
Sari Turpeinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 €
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns 19:30--24:00, 15 €
Maestrot, Jarkko Yli-Sikkilä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 14 €
Pelikaanit

Seuraava tanssipäivä su 24.11.2019