Edellinen tanssipäivä ma 18.11.2019

Tiistai 19.11.2019

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 €
Sebastian Ahlgren
Hotelli Anttolanhovi 12:00--16:00, 10 €
Arto Kivekäs, PÄIVÄTANSSIT, pullakahvitarjoilu, pullakahvitarjoilu
Hotelli Hiittenharju
Leif Lindeman & Amore, naistentanssit
Kempeleen työväentalo (Kempele) 13:00--16:00, 10 €
Duo Pekka Roiko
Tanssikoulu Lasikenkä
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, kahvitarjoilu
19:30--20:30 tanssikurssi: samba lavakäyttöön; pika-alkeet, 6(5)euroa/1 tunti, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
18:00--19:30 tanssikurssi: amerikkalainen valssi alkeisjatko; osa 4/4, 9(8)euroa /1,5 tuntia, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Pappilanpuiston palvelukeskus
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 €
Köpi Koski trio
Raittiustalo 12:00--15:45, 10 €
Jussi Roponen duo
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 €
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Ravintola Tulisuudelma 19:00--00:30, 14 €
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku
Veturitori 14:00--17:00, 10 €
Erkki Pelkonen
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: foksi, hidas foksi alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää)
19:30--21:00 tanssikurssi: kävelyhumpa alkeet, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, 8¤/15¤ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Honkalahti, Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: rumba perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: bugg alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12¤, 2h 20¤, 3h 24¤, kanta-asiakashinnat 1h 10¤, 2h 18¤ ja 3h 22¤, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: bugg 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa
19:45--21:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, tango pyörinnät lamminniemen hyvinvointikeskus, Jäsen 5¤¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, jive lamminniemen hyvinvointikeskus, Jäsen 5¤¤, ei-jäsen 8¤, nuoriso ja opiskelijat 2¤, Markku Saari, Monokas ry
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: tango 60+ perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
19:35--21:00 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden, ruotsalaisen foksin alkeisjatkokurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet, ruotsalaisen foksin alkeiskurssi, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä
19:30--21:00 tanssikurssi: masurkka perusteet, Marika & Teemu Leino, Sekahaku
Rehdin sali (Parainen)
19:00--20:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Johanna Olli ja Erkki Kaitsalmi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: rumba-bolero alkeisjatko, 6, Miia Malmen, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simolantie 3 (Lappeenranta)
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: bugga alkeis/jatko, 6/5 eur, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Suomen Tanssistudiot Oy:n sali, Myyrmäentie 4 (Vantaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: masurkka, polkka alkeisjatkosta ylöspäin, 10e/90min, sarjalipuilla halvempaa, Jyrki Keisala, Seppo Suomalainen, Suomen Tanssistudiot Oy
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
18:30--20:30 tanssikurssi: bugg perusteet, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
20:30--21:15 tanssikurssi: hidas valssi keskitaso, Suomen Media & Action Oy
19:45--20:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:45--19:30 tanssikurssi: hidas valssi perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
18:00--18:45 tanssikurssi: hidas valssi perusteet, Suomen Media & Action Oy
Tapanilan työväentalo (Helsinki)
19:45--21:00 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Ulpu Jarva, Sekahaku
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa perusteet, Ulpu Jarva, Sekahaku
Viialan Työväentalo (Akaa)
18:00--21:00 tanssikurssi: boogie woogie, rockabilly, wcs boogie woogie alkeet, rockabilly alkeisjatko, wcs alkeisjatko, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Väinölä (Voltti, Kauhava)
20:15--21:15 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
18:15--19:15 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 20.11.2019