Edellinen tanssipäivä la 16.11.2019

Sunnuntai 17.11.2019

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Evijärven ns (Evijärvi) 17:00--21:00, 15 €
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hyvinkään järjestötalo (Hyvinkää) 16:00--20:00, 12 €
Quattro & Kalle Jussila
Hälläpirtti (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 15:00--18:30, 10 €
Tapani Luojus & Tuulikki Järvi
Iisalmen työväentalo (Iisalmi)
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Kalliohovi 16:00--19:45, 15 €
Sävel & Jyrki Nurminen
Kerhola 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 €
Hurma
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 €
Väliaikainen
Kurun seuratalo
Pasi Kivimäki
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 €
Jussi Roponen
Messukylän juhlatalo 13:00--15:30, 12 €
Maria Tyyster, Mirka Dojan
Mäntsälän seurojentalo (Mäntsälä) 13:00--16:30, 12 €
Sirja-Katri
Nivalan ns (Nivala)
Helmet
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 17:00--21:30, 15 €
Taiga & Jarkko Honkanen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 €
Amore & Leif Lindeman
Ruskotalo (Rusko) 17:00--21:00, 15 €
Neitoset
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 €
Fernanda
Väinölä (Voltti, Kauhava) 17:00--20:30, 12 €
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Ammatti-instituutin liik.sali, Svinhufvudink. 8 (Lahti)
18:30--20:00 tanssikurssi: bugg perus/keskitaso, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
17:00--18:30 tanssikurssi: hidas valssi perus, 4 euroa, Lahden Lavarit ry
Tanssiurheilukeskus Cava
11:00--15:30 tanssikurssi: vakiotanssien tehopäivä keskitaso, Ulpu Jarva, Taitokolmio ry
Ravintola Kivitippu
10:00--13:50 tanssikurssi: kivitippu tanssii -tanssi perusteet ja keskitaso, Satu Ruohomäki, Rosa ja Hannu Mört, Suomen Media & Action Oy
9:00--9:45 tanssikurssi: lavis all level, VAPAA PÄÄSY, Rosa Mört, Suomen Media & Action Oy
Käpylän Työväentalo, Vipusentie 19 (Helsinki)
16:00--19:00 tanssikurssi: salsa keskitaso-haastava, 9¤/jakso, Antti Törmänen, Joonas Kainulainen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: foksi alkeet, 3/6/9 e, Sami & Tanja, Kestävät
Pyrkivä
18:30--20:00 tanssikurssi: salsa rueda keskitaso, Arja Lukka, Sekahaku
17:00--18:00 tanssikurssi: kizomba perusteista alkaen 7, Arja Lukka, Sekahaku
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: foksi tanssiklubi, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Salon Urheilutalo, Perniöntie 7 (käynti keltaisen rakennuksen etuovesta) (Salo)
18:00--20:00 tanssikurssi: argentiinalainen tango perusteet / keskitaso, Salon Seuratanssiklubi ry
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:00 tanssikurssi: hidas valssi, tango syventävä, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssipuoti (Turku)
19:15--20:00 tanssikurssi: salsa keskitaso/haastava, Suomen Media & Action Oy
18:30--19:15 tanssikurssi: salsa keskitaso, Suomen Media & Action Oy
17:35--18:20 tanssikurssi: salsa keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:45--17:30 tanssikurssi: salsa perusteet/keskitaso, Suomen Media & Action Oy
16:00--16:45 tanssikurssi: salsa perusteet, Suomen Media & Action Oy
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
11:00--17:30 tanssikurssi: salsa, rumba-bolero, fusku, bugg kaikki tasot, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu

Seuraava tanssipäivä ma 18.11.2019